Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw uwaga porządkowa @docent1234 - zajrzyj do regulaminu forum, bo Cię wypunktuję zaraz. Nie piszemy kolejnego posta zaraz pod własnym. Jeśli nikt jeszcze nie odpisał - korzystamy z funkcji Edytuj i dodajemy to, co chcemy dopisać. To nie jest chat, tylko forum dyskusyjne!

 

Co do kwestii softu. To co jest na stronie Globo jest podpisane jako luty, ale to soft ze stycznia, czyli tuner pokazuje dobrze, a na stronie Globo go trochę sztucznie "odświeżyli". Jest to wersja 1.0.57. Jeśli na niej nie działa tak jak trzeba, to załaduj tą pod C+ MCAS 1.0.66 (jest do pobrania tu: http://www9.zippyshare.com/v/15236495/file.html) i trzeba czekać na kolejne aktualizacje.

 

@marklar - jak już strasznie chcesz porównywać, to Opticum 7300 to model SD, więc jego odpowiednikiem w rodzinie Fergusona będą modele FK-7900 (ale jak wejdą do sprzedaży), a nie 8900...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Orbita Przepraszam- soft pod cyfrę już przerabiałem i jest tak samo jak na styczniowym czy niby lutowym mniemam ze ten sprzęt jest po prostu do bani używałem i używam wiele odbiorników sat ale jeszcze takiego nieudacznika nie miałem chyba go wyślę tam skąd przyszedł i dam se spokój z FIRMĄ GLOBO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników tego modelu.

Proszę się wypowiedzieć czy u wszystkich ten model ma takie same bolączki co u mnie a mianowicie

1. Nie zapamiętuje ustawienia HDMI 576p50 po wyłączeniu wraca

na 480p50 a nawet do PAL

2.Nie wyłącza tunera w stan czuwania po nagraniu z timera.

3.Nagrany materiał odtwarza kilka do 10-ciu minut potem nie widzi dysku i

trzeba ponownie wetknąć w USB i następuje reset

4.Często pod czas normalnego operowania pilotem sam się resetuje.

Czy to tylko mój model jest tak wybitnie oprogramowany czy jest ich

więcej?

Z góry dziękuję za wypowiedzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli cos jest niezgodne z regulaminem to przepraszam.Ja zakupilem opticum 7300 CI2CX i i puki co jestem zadowolony ( bo niemam porownania , mam cyfre od 2 tygodni i dostalem dekoder mediasat ).

Zmienilem oprogramowanie na MCAS 1.0.66 i cyfra dziala :).Kupilem tez monitor 24 " z HDMI i czekam wlasnie na kabel HDMI ,mam nadzieje ze bedzie dobrze dzialal . Ale mam inny problem i na mediasat i na opticum wiekszosc programow np. tvn mi kRZACZA CZYLI BARDZO ZLE ODBIERAJA BO MAM DUZE PIKSELE ,dobrze mi dobiera np. 1,2,3,polonia .CHYBA TO WINA KONwertera : Konwerter Single Maximum V-1 Gold Class HDTV ,a moze jest cos zle ustawione z antena ? Prosze o pomoc To dane techniczne

• Częstotliwość wejściowa: 10.7 ~ 12.75 GHz

• Częstotliwość L.O. : 9750 MHz (Niska) and 10600 MHz (Wysoka)

• Podwójna polaryzacja Ku-Band, pojedyncze wyjście

• Przełączanie 13/18 V, 0/22 KHz

• Bezpośrednie wyjście do odbiornika

 

Zakres częstotliwości wejściowej

Pasmo niskie: 10.7 ~ 11.7 GHz

Pasmo wysokie: 11.7 ~ 12.75 GHz

 

Zakres częstotliwości wyjściowej

Pasmo niskie: 950 ~ 1950 MHz

Pasmo wysokie: 1100 ~ 2150 MHz

 

Częstotliwośc L.O.

Pasmo niskie: 9.75 GHz

Pasmo wysokie: 10.6 GHz

 

Dokładność początkowa LO: ± 1 MHz

 

Poślizg związany ze zmianą temperatury: ± 3 MHz

 

L.O. Phase noise: 100 KHz Offset: -95 dBc/Hz

 

Współczynnik szumów: 0.2 dB

 

Sygnały kontrolne:

Ca (V): 11.0 ~ 14.5 V

Cb (H): 16.0 - 20.0 V

Cc: 22 ± 4 KHz

Pasmo niskie: Ca or Cb

Pasmo wysokie: Ca & Cc or Cb & Cc

 

Wzmocnienie: Typowe 53-65 dB

 

Odchylenie wzmocnienia: ± 0.75 dB / 36 MHz

 

Pobór prądu: 11 ~ 20 V DC / 110 mA

 

Temperatura pracy: -30° ~ 60° C

 

Waga: 150 g

 

Numer EAN: 5706998017598

i czy moge podlaczyc zwykla antene analogowa (badz kablowke ) do RF IN , bo niemam polsatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłej anteny do tego odbiornika nie możesz podłączyć (to odpowiedź na pytanie z końca), natomiast co do pikselizowania - czy chodzi o to, że obraz przerywa, zacina się i dźwięk także rwie, czy po prostu obraz ogólnie jest płynny, tylko wygląda kiepsko? Bo jeśli to opcja 2 - no to tak są kanały nadawane, a jeśli opcja 1 (zarywa, także dźwięk) - sprawdź ustawienie anteny satelitarnej (tym bardziej, że piszesz, że problem jest na obydwu dekoderach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tzw. modulator. Jak ktoś nie ma w TV złącza SCART, to podłącza się tu antenę naziemną, ale to nie daje możliwości oglądania TV naziemnej na tunerze, tylko odwrotnie - miksuje sygnał z tunera w kanał naziemny i da się go oglądać na normalnym TV tak jak byłby to Polsat. Czyli działa to w odwrotną stronę niż potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie rozumiem, bo jest RF OUT wyjscie do telewizora z modulatora RF. Rozumiem ze moge podlaczyc do starego telewizora majacego tylko wejscie atenowe tuner i ogladac tv ,ale do czego jest wejscie czyli RF IN ? NIe rozumiem :

"to podłącza się tu antenę naziemną, ale to nie daje możliwości oglądania TV naziemnej na ( P R Z E Z ) tunerze, tylko odwrotnie - miksuje sygnał z tunera w kanał naziemny i da się go oglądać na normalnym TV tak jak byłby to Polsat. "

I CZY KTOS MOZE MI POWIEDZIEC ALBO DAC LINK CO ZMIENIC W USTAWIENIACH ANTENY ? A MA KTOS POMYSL JAK OGLADAC POJEDYNCZY PROGARAM POLSAT BO W CYFRZE GO NIEMAM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF IN to jest wejście anteny. Wyobraź sobie prostą sytuację. Masz TV tylko z wejściem antenowym, bez EURO. Jeśli podłączysz tam tuner, a odłączysz antenę, to przecież nie będziesz mógł odbierać normalnych kanałów naziemnych. RF IN jest w tunerze po to, aby na TV był obraz z tunera nie tracąc kanałów ze zwykłej anteny - tuner jest widziany przez TV jakby był kanałem naziemnym i po wybraniu obrazu z niego dalej już zmieniamy kanały z poziomu tunera, ale na tunerze nie mamy absolutnie w żadnym wypadku dostępu do kanałów z anteny naziemnej, czyli Polsatu też nie ma i nie da się zrobić, żeby po podłączeniu anteny naziemnej na tym tunerze był Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Czy soft 1.0.66 mcas przepuszcza uprawienia i aktywację kart cyfry? Pytam bo ostatnio zrobił mi się ciemny ekran i pomimo kilkukrotnego ponawiania uprawnień przez operatora nic nie weszło. Skończyło się na wizycie u dystrybutora. Poza tym zamierzam zakupić moduł polsatu z jakimś małym pakietem i w związku z tym czy ktoś testował czy nie będą się gryzły programy nadawane w simulcrypcie? Wolałbym to wiedzieć zanim dokonam zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docent1234

 

Ma przelotkę, ale (po raz trzeci już) powtarzam, że nie działa ona tak jak sobie to wyobrażasz, czyli że na tunerze pojawi Ci się Polsat. Mało tego - na żadnym tunerze tak się nie da. Przelotka ma działać tak - wpinasz naziemną do RF IN, wychodzisz z tunera na RF OUT i na TV masz na końcu to co masz normalnie z anteny naziemnej + tuner, który jest widoczny tak jak byłby kanałem TV naziemnej - po wybraniu kanału tunera na TV dalej zmieniasz kanały na tunerze pilotem od tunera. Łatwiej tego nie umiem wyjaśnić - podłącz, to się przekonasz ;) Te złącze jest tylko po to, jeśli ktoś nie ma innej opcji i musi tak podłączyć, bo jakość obrazu z takiego podłączenia jest z reguły najgorsza w porównaniu z innymi metodami podłączenia (we wszystkich tunerach, które mają modulator - to nie tylko 7300 się tyczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita

Ja sobie to dobrze wyobrażam i wiem do czego służy gniazdo RF IN/OUT a kolega @pulsa10- ma chyba pierwszy tuner z modulatorem UHF i nie bardzo wie co gdzie może podłączyć.

Troszkę namotałeś w pierwszej wypowiedzi

Zwykłej anteny do tego odbiornika nie możesz podłączyć

Pozdrawiam........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nigdy wczesniej niemialem satki, tylko kablowke.Dziekuje :D .Ale jeszcze co z ustawieniami anteny ,rozumiem ze poprostu mam ja nieco przestawic w innym kierunku? Tylko obawiam sie ze rosnace drzewo nieco przeszkadza ( Wierzba płacząca ma okazaly wierzcholek pewnie byla przycinana ) i zalwazylem ze jak jest sucho to zle odbiera a jak popada to lepiej ( bo liscie sa mokre i nieco sie opuszczaja ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...