Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym, mam problem mam OPTICUM - 7300 PVR PLUS CI2CX (VFD) i ma straszne słaby sygnał, czy jest możliwe niektórych firmware do poprawy sygnału, bo również Opticum 4060CX i tam też miał słaby sygnał, ale potem ukazał się nowy firmware i nie było zosignalom rozwiązać problem, chcę Spital lub będzie w najbliższym czasie oprogramowanie dla OPTICUM - 7300 PVR PLUS CI2CX (VFD), jak rozwiązać problem sygnału? Dziękuję i Miłego dnia. :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@dartante

Widzisz, rozwiązałeś mój "problem". Tak to jest, że ludzie na starość widzą to, co chcą zobaczyć i ja właśnie widziałem 1.1.0.9 zamiast 1.0.90 i ze wstydu, aż edytowałem poprzedni post. Teraz mam inny problem, gdyż kupiłem przed chwilą kabel null modem i nie dam rady połączyć się przez RS-232. Np. w programie Channel Editor następuje Test Serial Port Status, a następnie wyskakuje mi Fail to test port. Przy próbie wgrania MCAS 1.1.12 wg instrukcji ze stronki GLOBO też wyskakuje, że błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam waszym zdaniem dobrego soft mcas dla cyfry ktory nie zamula,nie zawiesza ani nie resetuje, nagrywanie nie bedzie korzystane,soft dla led i vfd.

Oraz czy można mieć lepszy pilot, są zamienniki? Softy linki mile widziane tu lub na PW np. dla linków zabronione tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z home sharing przez kabel RS-232 pomiędzy modelami X7 i 7300. Na pierwszym mam soft ALI3602_06000200_globo_OPTICUM_HD_X7_300_ps_lemont ree_1.4.15, a na drugim vfd_AMSTAR_1.1.07_EMU. Próbowałem też innych softów, ale z podobnie mizernym skutkiem. Testowałem połączenie z ustawieniem "server" zarówno na X7 jak i 7300. Wszystko działa nieco lepiej, kiedy "server" jest na 7300, a "client" na X7, ale do ideału daleko. Obraz zacina się co paręnaście sekund, przełączanie kanałów na "client" trwa nawet kilkadziesiąt sekund. Nigdy wcześniej nie testowałem połączenia przez RS-232, ale nie wydaje mi się, że to normalne objawy, bo chyba przy takim "cięciu" nikt nie dałby rady tego oglądać. Mam kartę C+ i TNK - na obydwu podobne objawy. Czy macie jakieś podejrzenia co robię źle? Czy którykolwiek inny soft byłby rozwiązaniem? Zastanawiam się nad zakupem card splittera, ale to przecież dodatkowy wydatek. Kupiłem niedawno X7 właśnie dlatego, żeby zrobić home sharik ze starym 7300. Z góry dziękuję za rzeczowe porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może stwarzać soft ps /piracki/ zamiast mcas, który powoduje, że czytnik staje się uniwersalnym.

Sharing domowy zestawu Opticum X402p i Opticum 7010, który testowałem, miał zacięcia ale znacznie rzadziej, raz na kilka godzin, a częściej przy szybkim przełączaniu kanałów. Są to tunery chyba zbliżone konstrukcyjnie do Twojego zestawu.

Plusem tunera 7010 jest to, że przekazuje uprawnienia jako home serwer także w stanie standby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a.cisek1 za odpowiedź, ale po zmianie softu w X7 z ps na mcas (ALI3602_06000200_globo_OPTICUM_HD_X7_300_mcs_amstar_1.4.15) nie ma żadnej poprawy i tnie nadal. Czy możliwe, że do połączenia używam złego kabla? Teraz jest to ok.10m przewodu 1:1 (niekrosowanego) + na jednym końcu ten sam null modem, co do programowania. Rozumiem, że tak powinno być, ale szukam już możliwego błedu wszędzie. Domyślam się, że przy niewłaściwym kablu nie miałbym nic, a nie zwiechy. Czy możliwe, że problem tkwi gdzieś w ustawieniach? Wydaje mi się, że w 7300 nie można niczego źle ustawić, ale może jest jakiś kruczek w X7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy, więc oczekuje wyrozumiałości :]

 

Mam problem z w/w dekoderem. Wgrałem przez USB soft ze strony globo: Software 1.0.90, wziąłem oprogramowanie + boot, aktualizacja przebiegał poprawnie, ale po tym niestety nie odczytuje mi dekoder karty z C+. Coś zrobiłem nie tak? , mam kopie bezpieczeństwa poprzedniego softu, ale niestety teraz na to nowe nie daje mi wgrać tego starego, czytałem że można chyba przez złącze rs232, dziś będę próbował, tylko dlaczego na nowym sofcie tak to się stało?,

 

Pozdrawia nowicjusz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat i już wiem, co mogę a co nie mogę wgrywać, ale mam problem z połączeniem się z dekoderem, kupiłem kabel rs 232, ściągnąłem program upgrade 2.0.0 i w sumie inne też testowałem, na żadnym nic się nie dzieje jak biorę connect "Target not connect or target is error status". Postępowałem wg instrukcji w tym temacie.

W sumie moje pomysły się wyczerpały, tak jak pisałem wgrałem niepotrzebnie soft 1.0.90 z globo przez pendriva, a nie wiedzialem że nie obsługuje C+ a to właśnie mam ja.

Nie wiem jak teraz wrócić do poprzedniego softu, przez pena nie idzie bo jest inna wersja loadera, może mcas 1.0.90 led pójdzie, tylko nigdzie nie mogę znaleźć tego softu, zostałem bez telewizji, pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualizacji przez RS ważne są kroki, najpierw rozpoczynamy wgrywanie i po chwili włączamy zasilanie tunera.

Polecam poszukać jakiejś wyższej (lub takiej samej) wersji softu MCAS i wgrania przez USB. W przypadku wersji wyższej, z innym boot, należy wybrać opcję "wszystko+boot", a przy równorzędnej wystarczy nawet sama opcja "soft".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualizacji przez RS ważne są kroki, najpierw rozpoczynamy wgrywanie i po chwili włączamy zasilanie tunera.

 

Wczoraj cały wieczór z tym walczyłem i niestety nic nie wyszło, nie mogłem się połączyć. Co do tego to robiłem tak jak w instrukcji, dopiero później włączałem zasilanie w dekoderze, nie wiem co mogło iść nie tak, ogólnie to rozumiem, że nie wchodzę w menu po włączeniu go , tam są narzędzia i aktualizuj przez rs232, jak w to nie wchodzę to po co to w ogóle jest?.

 

Polecam poszukać jakiejś wyższej (lub takiej samej) wersji softu MCAS i wgrania przez USB. W przypadku wersji wyższej, z innym boot, należy wybrać opcję "wszystko+boot", a przy równorzędnej wystarczy nawet sama opcja "soft".

 

Chciałbym wiedzieć co jest równoważne z tym bądź wyższe, bo co nie wgrywałem przez pena, to tylko zły loader i tyle. Ogólnie wszędzie polecali mi tą stronkę

http://www. :censored:

 

Ehh namotałem i nie wiem co teraz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu że nie mogłem się połączyć, dziś kupiłem nowy kabel , wcześniej miałem com-usb, teraz kupiłem com-com, robiłem upgrade na starszym laptopie z wejściem rs232, na systemie win 98, ku mojemu zdziwieniu nadal nie chce się połączyć, moje pomysły się skończyły, ktoś pomoże? tylko nie pisać że do serwisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...