Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

do vfd. dzięki. Mam też pytanie. Jeśli po rsie puszczę tv na inny tuner to ten co jest serwerem musi być włączony 24h na dobę żeby to działało? Czy na zwykłym oprogramowaniu mcas jest możliwe podział uprawnień tnk? Chciałem żeby dzieciak miał u siebie w pokoju disney chanel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie każde oprogramowanie MCAS nie jest oficjalne do tego tunera, ponieważ oficjalne jest tylko CONAX, różnica MCAS i [beep] jest taka że [beep] ma wgrane od razu klucze do odbioru płatnych TV NIELEGALNIE, wersja MCAS to jest to samo ale bez kluczy, więc jak widać jest na granicy legalności bo klucze można do niej wgrać to samo z podziałem uprawnień, ten dekoder tą opcję włącza dopiero po wpisaniu kodu 9339 jako kanału, takiej informacji nie ma nigdzie w instrukcji, więc można się domyślać co to znaczy, inna sprawa że zgodnie z polskim prawem jeśli nie planujesz udostępniać poza swój dom tych uprawnień, a tylko wykorzystywać dla celów swojej rodziny to nie popełniasz przestępstwa

 

teraz pytanie czy wykorzystywać będziesz splitter czy dekoder 7300 jako serwer i ten samo jako odbiorce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę o kupnie dekodera 403p i go ustawić jako serwer, a 7300 jako klient, ale mam problem bo brak softu mcas :(. Spliter to dużo większy koszt, a mam ograniczony budżet. Dlatego myślę żeby na razie zrobić w ten sposób, a jak będzie działać niezbyt ciekawie to spróbuje odłożyć na spliter. Mieszkam na wsi więc nie ma mowy nawet żeby sąsiadowi udostępnić :D. Wiem że jest legalne w jednym gospodarstwie domowym, bo czytałem, wolę poczytać niż potem mieć problemy z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

mam mały problem ze skanowaniem satelity. Chciałem zeskanować sobie HB bo cyfra coś pozmieniała dodała jakieś nowe kanały, ale za [beep]e nie da się tego zrobić. Jak ustawie wyszukiwanie TV i radio to dekoder po zeskanowaniu zaczyna się na okrągło włączać i wyłączać nie reaguje na pilota, wyjęcie wtyczki też nic nie daje. Żeby po czymś taki go uruchomić trzeba zmienić soft kablem. Próbowałem kilka razy i zawsze to samo. Jak próbuje skanować tylko kanały TV to dekoder nie jest w stanie zrobić tego do końca. Czasami robi kilkadziesiąt procent po czym restartuje się czasami już na zero się restartuje. oczywiście żadnych nowych kanałów nie znajduje. Po czymś takim da się go uruchomić i wrzucić nowy soft przez usb.

Pytanie tylko co jest nie tak? Sprzęt czy soft?

Używam softu 1.0.90. Kiedyś wszystko było git bo przecież te kanały które mam były na nim wyszukane i wszystko działało jak należy.

aha dekoder z zielonym wyświetlaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomocy!

 

W ostatnim okresie zauważyłem, że mój 7300 zachowuje się dziwnie. Zaczęło się od zniknięcia TVP1 i 2 z TNK SD. Wyszukałem je (Menu/Instalacja/EdycjaTP/wpisalem częstotliwość/skanujTP) i pojawiły się ponownie. Jednak zniknęły programy z transpondera TVN - tzn. brak obrazu i dźwięku, info epg i błędny wpis dot. częstotliwości (zamiast 11393 pojawia sie ten, który wpisalem przy szukaniu TVP1 czyli 10892). Gdy wyszukam TVNy, to znika TVP1i2. Powtorzylem opisane operacje kilka razy i wydaje mi sie ze nic nie zapisuje( zmian TP), bo daje tylko EXIT. Co moge robic źle? Pytam czy da się coś zrobić, bo nie chce wykonywać układania głównej nowej listy kanałów od początku (mozolna robota) - poza tym nie mam pewności czy powrót do defaultowych ustawień rozwiąże problem.

 

Software: 1.1.06 (od ponad roku). Wydaje mi się, że z Opticum X7 też mam podobny problem (ponownie wyszukiwane programy mącą mi na liście głównej).

 

PS. Dodam, ze wykasowałem wszystkie duble TVP1i2 z listy głównej (ulubionych nie mam poza muzycznymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

u mnie jest taki problem. Chciałem wgrać nowy soft przez usb i niestety zamisat upgrade przeszkoczyła mi opcja na DUMP FLASH i dałem next. Teraz jak podpinam tuner do programu Upgrade Tool (z Globo) to nie widzi tunera i nie czyta numeru seryjnego.

 

Czy da się temu jakoś zaradzić, zmienić program wgrywający? Jakiś reset tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...