Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1) czyli mogę oglądać i nagrywać jednocześnie np. paczkę kanałów TVN, ale niestety nie oglądaniu TVN nie mogę nagrać TVP 1, czy dobrze rozumiem ?

2) co do dysku to oczywista sprawa - trochę o tym się już naczytałem

 

Będę jeszcze wdzięczny za potwierdzenie czy da się ustawić nagrywanie w funkcji Timer.

W dalszym ciągu waham się miedzy 9500 a 7300...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym można nagrywać z poziomu epg :) tj po wybraniu odpowieniej opcji w czasie przegladania epg - jakiegoś programu zostaniemy przeniesieni do "formularza" timera z wypełnionymi polami odpowiedzianymi za nagranie tego materiału (odpowieni program, czas rozpoczęcia, czas nagrywania).

 

przegląd kanałów

globo%207300%20kana%C5%82y

rozkład jazdy

globo%207300%20epg

timer (na przykładzie przejścia z "rozkładu" poprzez "zielony")

globo%207300%20timer

Przepraszam za jakość ale... okrągły kineskop, oświetlenie pokojowe i skromna cyfrówka to nie są warunki w jakich robimy fotki w redakcji ;)

 

Także za taką kasę polecam -> Globo Opticum 7300CI 2CX Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Mr OrbitaI

Z dużym zainteresowaniem czytam Pana odpowiedzi na pytania i wątpliwości forumowiczów, co zachęciło mnie do zadania Panu pytania na bazie testu tego tunera w Sat Kurierze 3/2009. Opticum 7300CI2CX zakupiłem dla wnuka i po bardzo krótkim oglądzie i godzinnym testowaniu go w mojej instalacji antenowej tuner odjechał do właściciela.Moje pytanie dotyczy tych fragmentów wspomnianego testu, które mówią o narzędziach(aplikacjach) przygotowanych przez producenta, a konkretnie narzędzia AliDVR Export Tool, edytora Ali Editor oraz aplikacji Upgrade Tool, gdyż nie natrafiłem na ich ślad. Może wynika to z krótkiego kontaktu z tunerem lub z niepełnej mojej wiedzy w tym zakresie. Prosiłbym o odniesienie się do tej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Mr Orbita!

Dziękuję za szybką odpowiedż. Dostęp do wspomnianej paczki programów wrzuconych na forum byłby dla mnie w pełni satysfakcjonujący. Doceniam jednak Pański czas i skorzystam najpierw z sugestii poszukania ich w sieci. Gdyby się jednak nie udało to pozwolę sobie zwrócić się w tej sprawie ponownie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MÓJ MAŁY TEST - PIERWSZE WRAŻENIA

 

Dzisiaj podłączyłem nowozakupiony Opticum 7300, zachęcony dobrą recenzją tunera. Oczywiście za tą cenę (225 zł) nie mamy prawa spodziewać się cudów, swoją opinię będę odnosił w porównaniu do tunera który do tej pory posiadałem czyli Technisat Digit S2-CD (czyli standardowy tuner w zestawie TNK)

 

Telewizor LCD Samsung LE40A656

ustawienia obrazu 576i

 

PLUSY:

- port HDMI

- port USB i możliwość podłączenia zewnętrznego dysku (jeszcze nie testowane)

- o wiele wiele większe możliwości konfiguracyjne

 

MINUSY

- nieco dłuższy czas przełączania między kanałami (do strawienia)

- bardzo długi czas załączania się tunera - ok 7-8 sekund. W Technisat włączenie następowało niemalże natychmiastowo

- słabe EPG. W Technisat po nacisnięciu przycisku EPG można było zobaczyć co aktualnie nadawane jest na poszczególnych stacjach, co będzie nadawane jako następna audycja itd. (przeglądanie te było tzw. " w tle" tzn. program TVN mogłem oglądać przy lecącej w tle TVP1 lub innym kanale. W Opticum 7300 nie ma takiej możliwości, a przeglądanie programu TVN musi być tylko i wyłącznie podczas oglądania TVN

- KIEPSKI PILOT !!!!! BARDZKO KIEPSKI !! cienkie przyciski nawigacyjne, zbyt mało wystają poza obrys pilota, zbyt odległe umieszczenie najczęsciej używanych przycisków. Przy konfiguracji tunera po kilku minutach zaczęła mnie boleć ręka, w dodatku pilot jest za cienki, nie poręczny

- słaba komunikacja pilota z tunerem, pilot musi być prawie idealnie wycelowany w tuner aby zmienić kanał. Technisat łapał nawet sygnał wymierzony 1 metr wyżej niż tuner

- strasznie poszarpana czcionka OSD

- małe cyfry kanału (w prawym górnym rogu).

 

Szczerze mówiąc jestem niezbyt zadowolony z tego tunera i gdyby nie to, że aktualnie nie stać mnie na droższy sprzęt, teraz pewnie odrazu wziąłbym sprzęt Technisat z wyższej półki, np. TechniSat HD8-S. Oczekiwałem o wiele więcej od tego tunera, tym bardziej że przesiadałem się ze sprzętu z najniższej półki, stosunkowo mocno krytykowanego najtańszego tunera Technisat.

 

Pozdrawiam !

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie konkretna opinia schalkera. :brawo:

Czy mógłbyś jeszcze zrobić porównanie jakośći obrazu między Technisatem Digit S2 a Opticum

7300 CI2CX Plus.

Ponieważ nic o tym nie wspominasz można się domyślać ,że Opticum niewiele[albo nic nie] pomogło zlącze HDMI. A jakośc obrazu Digit S2 znamy- jest kiepska.[ze scarta]

Wydaje się ,że od wymienionych lepszą jakośc obrazu i funkcjonalnośc posiada

Golden Itenstar 780.[z komponentem] :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety co do jakości obrazu nie jestem ekspertem więc nie mogę się fachowo wypowiedzieć. Jest możliwość zmiany rozdzielczości sygnału, ale faktycznie tak jak napisano w artykule na 576i obraz wygląda najlepiej, na innych ustawieniach 480p, 480i - tragedia.

 

Ogólnie może się wydawać że obraz jest nieco lepszy ale z odległości 4,5 m skąd oglądam telewizor pewnie nie widać byłoby różnicy. Być może podobny obraz byłby z Technisata podłączonego z telewizorem dobrym kablem Euro. Ja niestety miałem stary zwykły kabel euro który dawał zakłócenia w postaci lekkiego buczenia.

 

Tuner ma dużo możliwości, których nie posiada Technisat np. ustawienie kanału startowego, po wpisaniu szerokości i długości geograficznej podaje wszystkie kąty instalacji anteny.

 

Po testowaniu go wczoraj i dzisiaj jeszcze raz muszę stwierdzić iż najbardziej denerwującej jest:

- długi czas oczekiwania na zmianę kanału ( u mnie około 2-3 s czarnego ekranu przed pojawieniem się właściwego obrazu). W dodatku strasznie poszarpane OSD kojarzy mi się z pikselowatymi grami na Commodore

- nieprzydatne EPG

- KIEPSKI KIEPSKI pilot

 

Pewnie trochę poużytkuję ten tuner bo Technisata dałem już teściowi, ale gdy nazbieram pieniążków zdecyduję się chyba na Technisat HD8-S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie wiem czy to wada fabryczna czy coś się już zepsuło w tunerze ale po ustawieniu rozdzielczości na 576i, po każdym następnym włączeniu tunera kasują się te ustawienia i ponownie jest ustawiona wersja PAL. Jesli chcemy oglądać program w miare dobrej jakosci za każdym razem trzeba wchodzić w ustawienia i je zmieniać !

 

Po prostu tragedia. Nie mam czasu już dociekać co jest nie tak, sprzedaje tuner :/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo negatywnych opini o tym tunerze.Wyjątkowo niefunkcjonalny jest pilot.

Oto jedna z nich:

,,

Na temat jakości trudno mi coś powiedzieć.. Zabieram sie właśnie za pisanie zapytania do serwisu bo tuner na niektórych kanałach przeskakuje na odbiór tv analog a na niektórych sie wiesza czyli nie działaja żadne klawisze pilota. Pomaga restart. Jak to ma tak działac to go zwrócę. ''

 

Globo z tym HDMI chciało dobrze -a wyszło jak zwykle.

Trudno jest znależć dobry tuner SD z HDMI lub komponentem

do TNK, żeby wszystko działalo poprawnie.

GI-S 780 CRCI Xpeed ma inną przypadłość.

Trzeba wgrać z 5 softów aby trafić na włąściwy , który bez usterek odbiera TNK.

Przy czym u kazdego odbiorcy jest to inny soft.

Ale o tych usterkach trzeba pisać bez ogródek.

Jak producentom zmaleje sprzedaż tunerów to moze wtedy wezmą się za naprawę usterek.

Globo powinno w pierwszej kolejności wymienić pilot.

Narazie na allegro znikome zainteresowanie tym tunerem.

Pozdrawiam Marcina. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pilota to cóż... o ile rozkład przycisków jest "spoko" (np. lepszy niż w pilocie do nboxa) to wykonanie jest gorsze (troszkę lepsze niż np do dvd manty ;) )

+ ciekawostka - naciśnięcie "8" powoduje włączenie/wyłączenie dekodera polsatu :D :D (na którym leży u mnie opticum póki co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AliDVR Export Tool - czy ktoś już znalazł ten program? Bo ja go szukam i nic, a przecież niby oferuja nam go producent. Parodia. Jeżeli ktoś już ma dostęp do tego programu, to bardzo bym prosił o linka, może być na pw, lub gg 8772636. A jeżeli macie inne edytory do tch plików DVR, to byłbym także bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze.

Generalnie jest tak jak napisał schalker. Jakość obrazu zauważalnie lepsza przez HDMI (576i) niestety w moim dekoderku po każdym nowym włączeniu przestawia się to do HDMI(480i) . Czy ktoś poradził sobie z tym problemem? Jest to strasznie irytująca wada. EPG mogłoby wyświetlać przynajmniej jednodniowy program TV , nie tak jak ma to miejsce obecnie dwie pozycje programowe do przodu. Jakość obrazu w porównaniu z dekoderem samsung 305 SD jest nieco lepsza .(subiektywnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

niestety ja nie poradziłem sobie z tym problemem. Po ponownym włączeniu tunera za każdym razem przełączana jest rozdzielczość na 480p, obraz w tej jakości jest napewno gorszy niż w standardowych Technisat.

 

Sprzedałem już swój tuner i niestety chyba potwierdza się reguła że co polskie to ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem tego dekoderka i generalnie jestem zadowolony jak na pieniądze które on kosztował (nieco ponad 200 zeta)

wszystko było fajnie , do momentu jak ostatnio przestał mi nagrywać z timera (w momencie nastawionej godziny przełącza sie na ustawiony kanał ale nie włącza nagrywania) , choć z poziomu manualnego wciśnięcia przycisku (rec) nagrywa bez problemu ....... próbowałem wgrywać aktualny soft z strony producenta ale nic nie pomogło :(

Macie jakieś koncepcje co można jeszcze zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielki wielkie za podpowiedź , chyba musze sobie okulary kupić :oops:

Ale koniec końców samo mi sie wczoraj tzn. dzisaij w nocy bo około drugiej to rozgmatwałem (notabene dzieki softowi 1.0.66 ) bo w nim jak sie wejdzie w timer to ustawione jest domyslnie nagrywanie a nie włączenie. A to wszystko przez to ze mi sie zachciało kombinować z softami i nie zauważyłem tej opcji bo przez mieszaniem softami tez miałem domyslnie pewnie ustawione na nagrywanie.

Ależ mi wstyd ze taką gafe strzeliłem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...