Skocz do zawartości

TVP World – anglojęzyczny kanał informacyjny TVP


tttttyyyyy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Anglojęzyczny kanał TVP wystartuje 11 listopada jako "Poland In" i na początku będzie tylko w internecie:

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/11-listopada-startuje-poland-in-anglojezyczny-kanal-telewizji-polskiej-w-internecie

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia.

 

Plus:

- powstał taki kanał

- ładna oprawa graficzna

 

Minus:

- stream skomplikowany - plik m3u jest dynamiczny - chciałem dodać do mojego dekodera E2 / nie mam ochoty przerabiać mojego skryptu dodatkowo dla Poland in English

- dostępny tylko przez Internet

 

Mam nadzieję, abstra[beep]ąc od obecnej władzy TVP, że kanał będzie się rozwijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

"[...] Bogata i różnorodna oferta wideo portalu Telewizji Polskiej S.A. jest również dostępna dla użytkowników m.in. aplikacji mobilnych TVP VOD, TVP Sport i od niedawna aplikacji Poland In na systemach Android i Ios, a także w telewizyjnych aplikacjach Smart TV i na platformie telewizji hybrydowej Hbb TV. [...]"

 

"[...] Pod koniec roku udostępniona została nowa aplikacja mobilna Poland In [...]"

 

Źródło cytatów: https://s.tvp.pl/repository/attachment/b/e/d/bed84bd0d102de3fc44c3671bd4b2fac1552665850656.pdf (SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z WYKORZYSTANIA PRZEZ TELEWIZJĘ POLSKĄ S.A. WPŁYWÓW Z OPŁAT ABONAMENTOWYCH NA REALIZACJĘ MISJI PUBLICZNEJ W 2018 ROKU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ciekawy kanał, który oprócz informacji zawiera polskie dokumenty przyrodnicze o Karkonoskim Parku Narodowym, czy spływach nad Dunajcem. Brak reklam na plus i jakość przekazu względnie dobra. Szkoda, że dostępny wyłącznie online, ponieważ produkcja pochłania niemałe pieniądze, a trafia do wąskiego grona widzów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Cytat

Telewizja Polska chce uruchomić anglojęzyczny kanał o roboczej nazwie TVP World.

 

Będziemy dążyli do tego, aby kanał był dostępny nie tylko przez internet, ale też poprzez satelitę i sieci kablowe – mówi Grzegorz Kuczyński, szef Poland IN.

 

W ubiegłym roku sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jarosław Sellin zapowiadał, że kanał o roboczej nazwie TVP World będzie całodobowo nadawał w języku angielskim, pokazując za granicą Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią. Natomiast w rozmowie z portalem wirtualnemedia_pl prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski powiedział, że za nadzór nad pracami nad kanałem odpowiada członek zarządu spółki Mateusz Matyszkowicz.

 

Wiadomo, że TVP World ma wystartować w 2021 roku, ma pokazywać polskie sprawy w ujęciu międzynarodowym dla Polaków, którzy żyją za granicą i nie mówią już w języku polskim. Choć dokładna data startu nowego kanału nie jest jeszcze znana, jak wynika z naszych informacji, prace nad jego uruchomieniem już trwają. Ma on zastąpić działający w Internecie Poland IN, jednak będzie się to odbywać stopniowo, nie zostanie on wyłączony z dnia na dzień i zastąpiony nowym kanałem.

 

Studio Poland IN niedawno przeszło remont, dziennikarze powrócili w sporej części do pracy w redakcji, nadawany jest m.in. nowy program „World IN”. W przyszłości niewykluczone jest jednak, że jedno studio nie wystarczy, a infrastruktura ma być rozbudowywana.

 

Na początku będziemy nadawali z nowego studia, ale jeśli chcemy dążyć do kanału 24-godzinnego, będzie to wymagało rozbudowy infrastruktury. Na początku startujemy ze studiem, które mamy. Jeśli kanał będzie się rozwijał, to nie tylko pod kątem kadrowym, ale także infrastrukturalnym – zapowiada Kuczyński.

źródło: wirtualnemedia_pl

 

Podczas briefingu prezesa zarządu TVP z okazji dokonań minionych 5 lat oraz planów rozwoju Telewizji Polskiej przedstawiono logotyp kanału TVP World.

 

bbzn4Re.png

 

 

.

Edytowane przez enski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/marcin-darmas-dyrektor-tvp-world-lukasz-greszta-szef-osrodek-kanalow-i-serwisow-internetowych-tvp

Marcin Darmas dyrektorem TVP World

Cytat

Telewizja Polska chce uruchomić kanał TVP World w 2021 roku – najpewniej późnym latem lub wczesną jesienią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Cytat

TVP World coraz bliżej

W projekcie Karty Powinności można znaleźć też informacje na temat TVP World. Jest tam wzmianka, że przed 1 października 2021 anglojęzyczna stacja działa pod nazwą Poland In. Wszystko wskazuje na to, że już jesienią dojdzie do zmiany marki. Emisja satelitarna, zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, ma ruszyć w przyszłym roku.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-teen-kanal-dla-mlodziezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...