Skocz do zawartości

Orange Freedom Pro CDMA


Rekomendowane odpowiedzi

Orange nie dzierżawi centrali to raz. Dwa: nie ma szans na 20 Mb/s przy linii, która ma 2,3 km, więc albo coś Ci się pomyliło albo kit wciskasz.

A teraz od siebie dodam co nieco. Do niedawna miałem 2 Mb/s i działało bardzo dobrze (od Ery na linii TP, ale to prawie to samo, bo prędkość i tak się nie zmieni). Niedługo planuję przejść na 20 Mb/s, co przy mojej linii nie będzie problemem, bo tłumienie to raptem 8 dB. A i dodam, że moja linia ma 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę śmiało brać np 2 Mb/s ? Nie ma haków ? Jeszcze jedna kwestia. Czy muszę czekać po podpisaniu umowy i odebraniu zakupionego sprzętu , czy net będzie aktywny bez żadnych oczekiwań ? Przepraszam jeśli pytania moje są lekko dziwne..Po prostu dawno już nie kombinowałem internetu do domu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udajesz się do punktu Orange / TP tam podpisujesz umowę. Orange wysyła zgłoszenie do TP o przyłączenie użytkownika. TP wykonuje serię testów technicznych i tu dostaniesz BMT lub podłączenie. BMT to nic innego jak Brak Możliwości Technicznych. BMT dostajesz w przypadku kiedy linia jest za słaba, jesteś za daleko aby usługa poprawnie działała lub nie ma wolnych portów w centrali. W umowie masz napisane 30 dni na uruchomienie usługi. Ale ten czas na ogół wynosi do 14 dni ja miałem już po 3.

Z tym czy mozesz brać 2 Mb/s to nie wiem , nie wiem jak jesteś daleko od centrali. najlepiej jak masz jakiegoś sąsia z ruterem i spisz od niego jaki ma Attenuation. ATN liczymy w decybelach gdzie 12dB to ok 1km. ja mam 16dB.

 

@james_b: sory zamiast 1 dałem 2 mam ok 1300m ATN 16dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do was:

W środę dzwoniła do mnie Pani z Orange, z ofertą Orange Free za 19 zł, przez co miałbym usługę Szczęśliwe Godziny (24-8 bez limitu). Dzisiaj przedstawiciel do mnie przyjechał, podpisałem umowę, wszystko OK. Dostałem kartę RUIM, ale tu właśnie mam problem, bo jak ją włożę, włączę i wyłączę modem (Axesstel MV410R) to w ogóle nie mam sygnału i świeci mi się jedynie dioda: Power, Wi-Fi i ew. Ethernet. Czy tak powinno być czy coś mam źle ustawione? Bo może da się tak, że po północy wyjmę tą kartę CDMA, włożę RUIM i nie będę wyłączał modemu to będzie działać?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Mam umowę na ten internet CDMA to lutego ale kilka dni temu do mojego domu dotarło nowe stałe łącze,kopane ziemią.Mogę niebawem podłączyć neo np 2mb albo może i 6mb.Ile kosztuje zerwanie umowy na ten internet? Miał ktoś tak że pozwolili mu się z tego wycofać bo pojawiły się nowe możliwości i podpisał umowę na normalny internet ?

 

PS. Czy na tym modemie od orange można korzystać z neostrady??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do użytkowników: też tak dzisiaj macie, że ciągle rozłącza wam internet? Działa, działa, nagle bach i albo znowu się połączy, albo trzeba samemu się zaklikać. Jeśli tak nie macie, to wiecie może dlaczego tak się u mnie dzieje? Jakieś prace na nadajniku czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nareszcie od dziś zwiększyli limit transferu danych:

Kupujący lub przedłużający umowę na jedną z usług - Orange Freedom Pro - dla klientów indywidualnych lub Internet dla Firm Pro, z najtańszym abonamentem za 49 zł skorzystają od teraz ze zwiększonych do 5 GB limitów na transmisję danych.

http://media2.pl/telekomunikacja/91289- ... -CDMA.html

 

Czyli w moim przypadku po przedłużeniu umowy mam 8 GB transferu za 49 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Czy włączenie usługi Szczęśliwe godziny w BOK Orange online działa? Pytam, ponieważ przy włączeniu pokazało mi, że zapłacę 0 zł miesięcznie, a w necie jest, że ta usługa kosztuje 8 zł. Niby włączyłem, ale nie działa... Ehh, miałem wcześniej dobry internet to przedłużyłem umowę i wszystko się po[beep]zuliło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mam pełnej prędkości jaką miałem wcześniej. W ogóle to przez przedłużenie umowy, którego dokonałem w lutym to cały internet się powalił. Wcześniej miałem normalnie Freedom PRO CDMA z 6GB limitu, dostałem ofertę na Orange Free za 19 ze szczęśliwymi godzinami i było spoko. Na początku lutego przedłużyłem CDMA, dostałem razem 8GB limitu, a do Orange Free wziąłem sobie modem USB w takiej samej ofercie 19 zł (ale mam rabat, więc taniej mi wychodzi). Po okresie rozliczeniowym było OK, aż tu nagle w sobotę internet stał się tragiczny, jest strasznie wolny, a w nocy nie ma pełnej prędkości łącza. Wcześniej to w ogóle na dniu miałem 100-200, a czasami nawet więcej kb/s, a w nocy około 1MB. Teraz mam 64 kb/s na dniu i w nocy... Wiesz co poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To zadzwoń na infolinie i sie dowiec oco chodzi, że nie działają ci godziny nocne i niech zaradzą cos.

Obecnie masz przekroczony limit, gry z PS Store wiele nie ważna średnio po 500MB a ściągniesz takich 5-6 i juz masa limit w du...

Do tego siedzenie online w dzień, jakieś YT itp... sam FB sporo zjada bo sie odświeża co chwile

Takie sa uroku mobilnego internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...