Skocz do zawartości

Prawa do transmisji sportowych


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marekpolek

w Wiadomościach sportowych W. Szaranowicz podał, że TVP kupiła prawa do 21 turniejów tenisowych cyklu WTA, najbliższa transmisja 01.02.2013 na TVP Sport od 14:00 z Paryża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Polsat Sport News nadawane są tylko powtórki z gal bokserskich i meczy ligi Holenderskiej, a jak wiadomo w sporcie możliwość oglądania relacji live jest bardzo ważna.

Co się tyczy szans na BPL dla Polsatu to są moim zdaniem marne. Wzięcie udziału w drugiej "turze" to raczej zagrywka by podbić cenę za prawa przez co Canal+ będzie musiał zapłacić za nie więcej niż pierwotnie było w planach. Może to się odbić w późniejszych cenach za opcję Canal+.

Chociaż kto wie, może faktycznie mają chrapkę na ligę angielską- zostało im zaoszczędzone 9mln. za przegrany przetarg na ligę żużlową, do tego wcześniej nie uczestniczyli w zakupie praw do Serie A gdy Canal+ z niej zrezygnował. Może przytrzymali w ten sposób kasę na większy projekt.

Strategia sportowych kanałów Polsatu jest jednak nieco inna- im zwyczajnie nie zależy tak bardzo na prawach do najmocniejszych lig europy, wolą inwestować kasę w dyscypliny w których występują polskie zespoły i zawodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są szanse, że polsat kupi angielską? bo na tej stacji nic nie ma oprócz tej je.. siatkówki

 

Dokupienia jest Pucha Anglii czy Pucha Ligi Angielskiej gdzie jest znacznie tańszy od Ligi Angielskiej i oni tego nie kupili, a co dopiero mówić o Lidze Angielskiej. Dla nich liczy się tylko siatkówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są szanse, że polsat kupi angielską? bo na tej stacji nic nie ma oprócz tej je.. siatkówki

 

Dokupienia jest Pucha Anglii czy Pucha Ligi Angielskiej gdzie jest znacznie tańszy od Ligi Angielskiej i oni tego nie kupili, a co dopiero mówić o Lidze Angielskiej. Dla nich liczy się tylko siatkówka.

Wracając do pucharów Angielskich jakaś polska stacja musi te rozgrywki zakupić na przykład Polsat sport lub Canal+ sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby, gdyby Polsat zakupił prawa do ligi angielskiej - tam to by tylko tę siatkę puszczali, której osobiście nie znoszę, tak samo boks i od czasu do czasu Eredivisie. Myślę jednak, że mała jest szansa na zakup praw do Premier League, choć kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze uważam że nie ma szansy na PL w polsacie... Liga Angielska kosztuje zbyt wielką kasę jak na skompstwo polsatu... Polsat skupiony jest głownie w siatkówce, gdzie ma niemal wszystko co ważne, piłce ręcznej i boksie. Do tego dochodzą nieco słabsze ale liczące sie ligi piłkarskie i częsciowo nasza kopana.... Słyszałem za to pogłoski, że polsat chce zamiast ligi rosyjskiej od następnego sezonu transmitować ligę portugalską.... A priorytetem jest przedłużenie praw do f1. Poza tym w polsacie powoli brakuje odpowiednich ekspertów do piłki nożnej i komentatorów. Na mój gust są tam ledwie 3 osoby, które da sie posłuchać czyli Borek, Kucharski i Iwanow....

A jak już było wcześniej napisane, prawa do PA i Pucharu Ligi Angielskiej (bez championship) od tego sezonu kosztowały bodaj pół miliona euro więcej niż prawa do Ligue 1.... W takiej sytuacji każdy woli zakupić 3 mecze w kolejce z Ligue 1, niż kilka meczó pucharowych.... Mimo że też wolę piłkę angielską, jestem w stanie to działanie zrozumieć...

Niestety piłki mało w polsacie, kiedyś to był ich priorytet, była LM, LE silne ligi europejskie (zwłaszcza czasy z bundesligą), teraz postawili na siatkówke, która jest tańsza, a wierzcie mi że generuje im podobne zyski.... Bo różnica między siatką a piłką nożna jest taka, ze siatke ogladaja wszyscy ( i kobiety i mężczyźni) a piłkę nożna w większości mężczyźni.... Ale akurat gadanie co poniektórych, że polsat ma mało praw sportowych, bo jak dla mnie obok canal+ i eurosportu ma najlepsze prawa sportowe, i te trzy platformy są dla mnie najwazniejsze.... ewentualnie jeszcze n-ka.... teraz dopiero wazne bedzie tez tvp jak juz trafi do nich na dobre WTA....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL w polsatach to jest marzenie, oni generalnie stawiaja na te transmisje gdzie sa Polacy i dobrze im do tej pory wychodzilo bo duzym minusem jest to PPV. Liga portugalska bodajze jest na orange sport ale wg mnie liga rosyjska jest lepsza troche od portugalskiej a tak jak pisze kolega skrzypu13 priorytetem dla nich jest F1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd przekonanie że F1 jest priorytetem? To jeden z droższych sportów a teraz gdy nie ma Kubicy w F1 oglądalność marna. W zeszłym sezonie woleli puścić którąś tam powtórkę Szklanej pułapki niż wyścig na żywo. Każde GP to 1,5 godziny bez reklam. Jeśli Kubica nie wróci o F1 to raczej nie będą walczyć o ten sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV4 miał praktycznie F1 za darmo. Jeszcze Kubicy tam nie było i w Polsce nie było komu pokazywać F1 to TV4 miał ją za darmo. F1 kiedyś była na Canal+ aż na 7 kanałach bodajże ale to było dawno.

Kubica przyszedł nastał wielki bum. Był przetarg na F1 (jeszcze przed wypadkiem Kubicy), bo oglądalność była wysoka, i Polsat rekordowo zapłacił za F1, bił się chyba o prawa z nSportem, ale ostatecznie wygrał Polsat.

Kilka tygodni później Kubica miał wypadek.

 

Powiem więcej, gdyby Kubica wcześniej miał wypadek albo Polsat by odpuścił, albo nie buliłby za F1 tyle ile zabulił. Każdy potem się śmiał z Polsatu, że kupili kota w worku, Kubica po wypadku był i wszystko się zmieniło. Oglądalność spadła nie wyobrażalnie bardzo. Powiem więcej, ja oglądałem jak Kubica jeździł, w tym sezonie jeden wyścig może cały obejrzałem, tylko jeden, a jak był Kubica wszystkie.

 

Teraz na bank Polsat nie będzie płacił tyle za prawa ile wtedy. Wtedy tylko i wyłącznie zapłacili tyle ze względu na Kubicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Kubica Byl jak magnez, alw ogolnie rzecz ujmujac polsat jedyny w Polsce umie pokazywac F1 i ma do tego swoich "niby" ekspertów. Przed rokiem pozyskali Moto GP i tego nikt sie nie spodziewal, chociaz wg mnie bylo to zapchanie kanalu bo wiekszosc transmisji leci na PSN ale Pan Kmita chwalil sie ze pozyskali kolejny sport motorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie społeczeństwo jest nastawione na Polaków. Tam gdzie grają Polacy, tam gdzie coś osiągają nagle Polacy zaczynają to oglądać, zaczynają śledzić zawody, być z zawodnikiem, a nawet podejmować aktywność fizyczną w tym kierunku.

 

Popatrz przykład Radwańskiej. Przedtem korty tenisowe przy orlikach puste, teraz nie mogę się zapisać na termin, bo wszystko jest zajęte i ludzie grają, kupują rakiety i to nie byle jakie, kupują piłki.

Popatrz przykład piłkarzy ręcznych, aż chce się samemu grać, podejmować tą formę aktywności.

Przykład Małysza - dotąd kiedy skakał Małysz był Popyt, Małyszomania, każdy walczył jak lew o bilety do Zakopanego, każdy włączał TV i oglądał z rodzinami, sąsiadami Małysza, teraz? Nie ma tego.

Przykład Jutryny Kowalczyk - dzięki niej kupiłem narty i biegam sobie i nie tylko ja, bo dużo ludzi.

 

Tam gdzie Polacy są tam chętnie ludzie oglądają te dyscypliny. Polsat dobrze robi, bo nawet z bierek, czy rzutków tam gdzie są Polacy wypromuje to i na nastepny dzień pójdziesz i będziesz szukał stołu do szachów, bierek lub rzutek.

 

Odkąd nie jeździ Kubica w F1 nagle przestałem oglądać F1. Statystyki mówią same za siebie, oglądalnośc wręcz spadła... Ale Kubica zacznie jeździć np, w WRC i nagle będzie bum, żeby pokazywać WRC. Kubica czy ktoś zacząłby nieźle radzić w golfa, gwarantuje Wam, ze pokazaliby zawody i na next dzień poszedłbyś do klubu golfowego i chciał se pograć.

 

Polsat teraz nie da za prawa tyle ile dał wtedy. Wie, ze Kubica nie wróci do F1 i marna oglądalnośc jest. A wszystko przez wypadek. Czyli można powiedzieć, przez Kubicę Polsat wkopał się na minę, ale kto to wiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego F1 była wczesniej na TV4 jak Kubicy nie bylo takze rowniez na kanale zwiazanym z polsatem.

Kolego, wiem że była na TV4. Ba kiedyś była nawet na Polonii1 tylko co to ma do rzeczy? To tak jakby porównywać koszt zakupu praw do ekstraklasy teraz i 10 lat temu. Tamta F1 a obecna to dwie różne skale finansowe. Teraz za przekaz HD trzeba dodatkowo płacić, za możliwość transmisji w necie także. Tylko czekać jak onboardy czy tema radio będzie dodatkowo płatne. :) Rzuć sobie okiem ile kosztuje oficjalna aplikacja na Androida do Live Timingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wspomniał o Team radio.

Fajnie by było gdyby w Polsce były transmisje jak kiedyś na Canal+, że 7 kamer jednocześnie.

 

Czyli kamera główka, kamera na bolidzie - od nowego sezonu podobno na wszystkich ma być kamera HD, kamera jakaś inna, czołówka, końcówka, kamera w stajni ciągle.

 

Team radio słyszymy tylko częściowo, bo w team radio często zawodnik rozmawia z drużyną. Drużyna także z FIA, więc ciągle coś się dzieje, ale my słyszymy wybrane komunikaty. A szkoda, bo na pewno ciekawe mogą być - o ile jest do możliwe do udostępniania mediom takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...