Skocz do zawartości

Prawa do transmisji sportowych


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oni niech się zajmą polską ekstraklasą zamiast Lm, która gra 2 dni w miesiącu ... :evil:

 

No może przesadziłeś, że liga Mistrzów gra dwa razy w miesiacu :/

We wrześniu: 13, 14, 15, 27, 28 i 29

W październiku: 18, 19 i 20

W listopadzie: 1, 2, 3, 22, 23 i 30

W grudniu: 1, 6, 7, 14, 15 i 16 :read:

No i nie trzeba być nawet znawcą piłki nożnej, żeby porównywać dwa poziomy futbolu, bo liga Mistrzów jak sam nazwa wskazuje, grają tam najsilniejsze kluby europy, a jaka jest nasza piłka :?: , każdy niech sobie sam szczerze sam odpowie :wink: , a świadczyć może fakt , że od lat nasze kluby nie mogą się zakwalifikować do tych rozgrywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tak, bo TVP Sport transmituje 1 ligę od sezonu 2008/2009, więc obecny sezon jest już trzecim, a umowy podpisuje się z reguły na 3 lata. Dobrze by było aby TVP ponownie wygrało, bo 3 lata temu Orange Sport bardzo starał się również o te rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiemy ..... było pisane to już 100000 razy i każdy chyba się już z tym zapoznał. :roll: ja każdego ranka, gdy się budzę mówię juz sobie z tego wszystkiego "polska ekstraklasa ma widowni ponad 100 tys, a jakaś liga francuska ledwo co 10 tyś. Canal+ musi mięc polską lige, bo ma super oglądalnośc". :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jeszcze nie było informacji na ten temat. Jeśli będzie coś wiadomo to na pewno o tym poinformują, np. w Cafe futbol.

Ja natomiast mam pytanie odnośnie Orange Sport. Czy od przyszłego sezonu będą transmitowali Ligue 1 oraz NBA ? Pytam bo współpraca z Canal+ się kończy, a to chyba dzięki nim mogli pokazywać te rozgrywki. No chyba że się mylę, bo pewny do końca nie jestem. I co dalej z Ligą Portugalską ? Umowa po tym sezonie również dobiega końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ich przyszłosci to za wczesnie o tym mówić

 

Największym przegranym jest jednak Orange sport, który do tej pory pokazywał na żywo sześc spotkań na żywo. - Kanal Orange Sport funkcjonuje normalnie. W tej chwili jest za wcześnie na komentarz dotyczący jego przyszłości - mówi nam Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy TP.

 

Ale spekulowac mozna ;) Wydaje sie ze przestaną być kanałem PREMIUM po stracie swojego najwiekszego konika jakim była Ekstraklasa i rowniez nawet z obecnoscią ligi portugalskiej kanałem premium nie zostaną . Wraz z koncem kontaktu na Ekstraklase z Canal Plus konczy sie tez zapis o wyłacznosci Orange Sport na platformie Cyfry. Bardzo prawdopodobne ze teraz bedą juz normalnie , bez dodatkowych opłat dostepni wszedzie bo jak sami podkreslają zalezy im aby być jak najbardziej dostępnym. Moze z tych dwoch kanałow Orange Sport i Orange Sport Info powstanie jeden kanał ? ktory wystarczyłby im. Liga portugalska, niemiecka reczna, szwedzki zuzel, polski ping-pong :). Co do ligi francuskiej to pełne prawa ma Canal Plus. Teraz wspolpraca Canal z Orange sie konczy wiec niewiadomo co z dalszymi transmisjami na Orange francuskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ich przyszłosci to za wczesnie o tym mówić

 

Największym przegranym jest jednak Orange sport, który do tej pory pokazywał na żywo sześc spotkań na żywo. - Kanal Orange Sport funkcjonuje normalnie. W tej chwili jest za wcześnie na komentarz dotyczący jego przyszłości - mówi nam Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy TP.

 

Ale spekulowac mozna ;) Wydaje sie ze przestaną być kanałem PREMIUM po stracie swojego najwiekszego konika jakim była Ekstraklasa i rowniez nawet z obecnoscią ligi portugalskiej kanałem premium nie zostaną . Wraz z koncem kontaktu na Ekstraklase z Canal Plus konczy sie tez zapis o wyłacznosci Orange Sport na platformie Cyfry. Bardzo prawdopodobne ze teraz bedą juz normalnie , bez dodatkowych opłat dostepni wszedzie bo jak sami podkreslają zalezy im aby być jak najbardziej dostępnym. Moze z tych dwoch kanałow Orange Sport i Orange Sport Info powstanie jeden kanał ? ktory wystarczyłby im. Liga portugalska, niemiecka reczna, szwedzki zuzel, polski ping-pong :). Co do ligi francuskiej to pełne prawa ma Canal Plus. Teraz wspolpraca Canal z Orange sie konczy wiec niewiadomo co z dalszymi transmisjami na Orange francuskiej.

 

Może na tej samej zasadzie liga francuska pojawi się w Polsacie Futbol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Raczej nie. Orange Sport posiadał sublicencję na Ekstraklasę, a także szerzej współpracował z Canal+. W przypadku Polsatu to on tylko kupił prawa do Ekstraklasy, a o jakiejś dodatkowej współpracy nie było mowy. Polsat ma wystarczającą ilość praw, aby poradzić sobie samemu. Gdyby Orange Sport nie zaczął współpracy z Canal+ to nie wiele by miał do zaoferowania poza Ekstraklasą. Byłby kanałem podobnym do nSport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa do serie A i Ligue 1 sa kupione do sezonu 2011/2012 wiec na jesieni sie chyba zacznie szalenstwo. Czy orange i N beda probowac razem zagrozic canal+ ? Zobaczymy. Moga byc zdesperowani. Jeszcze LM i LE bedzie do kupienia wkrotce. Tyle se serieA i ligue 1 to odpowiednio 4 i 5 liga pod wzgledem atrakcyjnosci i nie wiem czy Orange i N beda jakkolwiek zdesperowane do walki o te ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kanały sportowe mają prawa do tych turniejów ? I czy na jakimś z turniejów będą Polacy ?

5-25 Czerwiec - Złoty Puchar CONCACAF (USA)

11-25 Czerwiec - Mistrzostwa Europy Under-21 (Dania)

18.06-10.07 - Mistrzostwa świata Under-17 (Meksyk)

1-24 Lipiec - Copa América (Argentyna)

20.07-1.08 - Mistrzostwa Europy Under-19 (Rumunia)

29.07-20.08 - Mistrzostwa świata Under-20 (Kolumbia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kanały sportowe mają prawa do tych turniejów ? I czy na jakimś z turniejów będą Polacy ?

5-25 Czerwiec - Złoty Puchar CONCACAF (USA)

11-25 Czerwiec - Mistrzostwa Europy Under-21 (Dania)

18.06-10.07 - Mistrzostwa świata Under-17 (Meksyk)

1-24 Lipiec - Copa América (Argentyna)

20.07-1.08 - Mistrzostwa Europy Under-19 (Rumunia)

29.07-20.08 - Mistrzostwa świata Under-20 (Kolumbia)

 

Tu masz link z prawami do turniejów, które pokaże Eurosport.

http://www.eurosportcorporate.com/index.php?target=465

Złoty Puchar CONCACAF w Eurosport.

 

Niektóre turnieje pewnie też pokaże TVP jak: Mistrzostwa świata Under-20 czy Mistrzostwa Europy Under-21, ponieważ prawa do takich turniejów sprzewadawane są razem w pakecie z prawami do głównych turniejów jak: Mistrzostw Świata w piłce nożnej czy Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. A przecież najbliższe MŚ 2014 oraz ME 2012 pokaże TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pewnie te najważniejsze mecze będą też na otwartych antenach a kto wie może nawet coś więcej. Pamiętam, że kiedy ostatnio transmitowali Copa América to wszystko było na jedynce i dwójce, tyle, że wtedy kanał TVP Sport chyba jeszcze nie istniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Akurat CA transmitowali zawsze wzorowo. Myślę, że w ich interesie będzie to, by jak najwięcej spotkań było na otwartych stacjach. Mecze i tak będą o dość późnych lub wczesnoporannych porach, więc będą chcieli troszkę nabić widowni dla reklamodawców. Aby się zakup zwrócił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...