Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie za rady. Skończyło się tym, że musiał przyjechać instalator, 100/97 po jego wizycie.  Dzisiaj rodzice dzwonili, że rano jak włączają TV to muszą czekać nawet do 10 minut (jeśli nie przesadzają, ale na pewno chwilę muszą czekać) na odblokowanie kanałów. Co to może być?  Wina modułu? Karty? Czy to normalne jest?  Szwagra rodzice mają dekoder C+ i też muszą chwilę czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zbyt ogólnie napisane. Trudno powiedzieć o co chodzi i co może byc przyczyną.

 

Jeśli moduł jest w telewizorze lub dekoderze to on czasem potrzebuje przy uruchomieniu "chwili" żeby wystartować. Trwa to conajwyżej 20-30 sekund i na ekranie jest informacja o tym ("Inicjalizacja modułu NC+").

Czasem moduł sprawdza czy są dla niego aktualizacje oprogramowania ( o tym też jest informacja na ekranie) itp. Może zależeć to od ustawień modułu i odbiornika w którym się znajduje moduł. 

Może powodem być oprogramowanie dekodera lub same ustawienia w dekoderze czy module...

 

W dekoderze NC+ nie spotkałem się z czekaniem.

Karta jest w czytniku i kanały świecą od razu po włączeniu dekodera.

 

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie - taki temat: moduł CI, karta Smart HD+ i na kanałach TVP Historia i Focus u rodziców mam głos z echem, tak jakby podwójny. Dzwoniłem na infolinię powiedzieli mi, że wina prawdopodobnie modułu.  Dzisiaj kupiłem drugi moduł i nową kartę sprawdziłem wszelkie możliwe kombinacje czyli stary moduł, nowa karta, nowy moduł stara karta, nowy moduł, nowa karta i jest to samo.   Kupiłem też innemu członkowi rodziny dekoder z kartą Komfort+ i tam dźwięk ok (na innym tv).  Co to może być?

 

Inna sprawa - nie mam na tym Smart HD+ kanałów które powinienem mieć czyli WP i Polo TV (nie żeby mi zależało na Polo TV :P ale powinny być a nie ma).

 

Nie miałem jak sprawdzić tych modułów na innym TV, bo nie mam anteny (u mnie mam Movistar+ przez WiFi tylko), ale w przyszłym tygodniu założę antene i sprawdzę, ale na logikę ustawienia telewizora chyba nie maja nic do rzeczy jesli na innych  kanałach dźwięk jest ok.

Spotkał sie ktoś z podobnym problemem?

Edytowane przez styro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kacper0058 napisał:

W Smart HD+ kanały WP i PoloTV są niedostępne.

 Jesteś pewien?  https://pl.canalplus.com/telewizja-na-karte/telewizja-smart-hd  Na www "wiszą"  chociaż zdaję sobie sprawę, że ta strona nie jest juz aktualizowana.  Kobieta na infolinii też twierdzi, że są i powinny działac.  Mam dzwonić jak będę przy telewizorze i ma mi wysłać uprawnienia, sam jestem ciekaw czy ma racje czy "niedouczona".  Dam znać na forum jak się dowiem.

 

@maniek357  czy można to jakoś naprawić/ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, styro napisał:

 Jesteś pewien?  https://pl.canalplus.com/telewizja-na-karte/telewizja-smart-hd  Na www "wiszą"  chociaż zdaję sobie sprawę, że ta strona nie jest juz aktualizowana.  Kobieta na infolinii też twierdzi, że są i powinny działac.  Mam dzwonić jak będę przy telewizorze i ma mi wysłać uprawnienia, sam jestem ciekaw czy ma racje czy "niedouczona".  Dam znać na forum jak się dowiem.

 

@maniek357  czy można to jakoś naprawić/ustawić?

Mam TNK Smart HD+ od początku tej oferty i nie odbieram tych kanałów.  PoloTV było dostępne jak było FTA , po zakodowaniu znikło z oferty. WP natomiast od początku istnienia tej stacji nie jest dostępne w Smart HD+. Konsultanci to inna para kaloszy - są z łapanki i mają mniejszą wiedzę w tematyce satelitarnej jak i oferty niż osoby dzwoniące do nich. Zazwyczaj plotą bzdury które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.  Po prostu są bo są i tylko naciągają nieświadomych klientów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo TV odkąd przejął je Polsat zostało podniesione do jakości HD, zakodowane i zaparowane. Działa więc tylko w ofercie z kartami sparowanymi z dekoderem lub modułem. 

Kiedyś było w jakości SD i niezakodowane - można było oglądać bez żadnej karty - i z tego okresu wisi na stronie jako dostępne.

SMART HD jest ofertą nieparowaną i na tej karcie POLO działać nie będzie.

WP podobnie - jest kanałem zakodowanym i działa tylko w ofertach ze sparowaną kartą z modułem lub dekoderem. Podobnie jest z kanałem ZOOM TV.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciekmm Musisz mieć moduł lub dekoder własnościowy. Najlepiej przejść drugiego dnia miesiąca wtedy masz go w gratisie. Ja jakiś czas temu przeszedłem z oferty TNK HD z modułem na abonament. Zadzwoniłem na infolinię i wszystko od ręki załatwiłem. Uprawnienia w ciągu 20 minut już były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2021 o 16:15, maniek357 napisał:

Aktualny wykaz kanałów Smart HD jest tu na forum. I nie ma tam ani WP ani Polo -> 

 

Nie wiem. Może spróbuj zmienić ścieżkę dźwiękową. Jaki to odbiornik ? 

 

Ja jeszcze w sprawie podwójnego dźwięku. W sumie są 3 kanały.  Ustawienia poniżej. Co powinienem zmienić i jak? 

 

Kanał 89. Fokus.  

Transponder 10758/V/27500

 

Kanał 47, Puls2.

Transponder 10796/V/27500

 

Kanał 16. TVP Kultura.

10796/V/27500

 

LNB 9750/10600

 

Czy to nie o to chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś już miał taki problem ?

Posiadam moduł nCAM HD z kartą "n na kartę hd", używam ją bez kłopotu od kilku lat na starym telewizorze Samsung.

Kupiłem sobie niedawno nowy telewizor Panasonic 65HZ2000, i nie chce czytać modułu.

W ustawieniach zmienia się tekst co parę sekund między "module inserted" i "no module".

Czyżby było możliwe, że karta jest za stara ? Pracownik ze sklepu powiedział ze dlatego ze to jest telewizor z CI+ v1.4 to może nie działać ze starymi kartami. Chciałbym być pewny, że nie ma szans, zanim kupować nowy moduł (wtedy bym od razu kupił moduł CI+ 4K ECP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powie mi Ktoś dlaczego sygnał z anteny jest taki słaby Wczoraj brak Polsatu, programów z rodziny Tvn , Tvp 2 A dziś ledwo to działa Programu Puls ani Puls 2 brak, Stopklatka najpierw głos a obraz raz się pojawi a raz tylko sam głos

Dekoder Ariva combo 120 wcześniej Technisat Digital S2 i niebieska karta, potem migracja na smart hd i wymiana dekodera bo Technisat odbierał tylko sd

A może Ktoś ma wszystkie poukładane kanały Smart hd i mógł by podesłać listę Bo jak usunę kanały to usuwa mi też moją listę i nie chce mi się ponownie wyszukiwać i bawić w układanie kanałów

Najlepszy był oryginalny dekoder Technisat Digital S2 bo tam kanały z oferty układały się automatycznie a np: od 40 kanału była reszta programów i nie trzeba było wyszukiwać który kanał należy do oferty Można też było sobie poukładać te 40 kanałów A w Arivie wymiesza wszystko i szukaj sobie Ariva nie chce zaktualizować oprogramowania i dodać do fascan Smart hd, może wtedy było by dobrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdzić / skorygować ustawienie anteny.

2. Sprawdzić stan techniczny kabla - czy nie jest np. przerwany, czy nie ma uszkodzonej izolacji

3. Chyba najważniejszy a często pomijany - stan zarobienia wtyczek przy konwerterze, dekoderze i pozostałych pomiędzy konwerterem i dekoderem jeśli są: Czy nie są poluzowane, zerwane, luźne. To jest bardzo częsta przyczyna takiego zachowania jak opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lopezrob napisał:

A może Ktoś ma wszystkie poukładane kanały Smart hd i mógł by podesłać listę Bo jak usunę kanały to usuwa mi też moją listę i nie chce mi się ponownie wyszukiwać i bawić w układanie kanałów

Jakbyś miał sprzęt na E2, to bym Ci udostępnił, a tak to na takie wynalazki jak twoje to nie mam. Ariva to coś znaczyła 10-15 lat temu chociaż z układaniem listy kanałów zawsze było pod górkę. W obecnych czasach to sprzęt do archiwum.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję bardzo wszystkim za rady postaram się wszystko sprawdzić Arive kupiłem jakieś 6 lat temu a może i więcej czas leci Wtedy w moim budżecie tylko ona była w zasięgu Od pewnego czasu zastanawiałem się nad rezygnacją ze Smarta (15zł) i przejście do Orange multiroom  (10zł) ale mam do tego jakiś sentyment i tak się zbieram jak jeż

A co się tyczy anteny to na jakim paśmie najlepiej to zrobić z tym ustawieniem to zawsze miałem problem aż przyjechał gość i ustawił ale to było z 10lat temu a może i lepiej

Kabel wymieniałem razem z konwerterem jak podłączałem dwa różne dekodery do tej samej anteny, teraz został się tylko mój

Edytowane przez lopezrob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...