Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem i prosze o pomoc

Wczoraj atywowalam karte TNK. Parametry wszytskie sa ustawione jak trzeba...resiver z czytnikiem w systemie conax, sat ustawione z monoblokiem na astre i hotbird ..inne polskie niekodowane programy odbieraja bez problemu. Wczoraj nawet mi odbieraly 3 programy z karty ale inne nie, zostawilam resiver wlaczony na cala noc na kanale TVN i dzisiaj rano juz nawet te wczorajsze programy nie dzialaly, jestem rozczarowana, bo zanim zakupilam karte to sie naczytalam, ze za grania swietnie wszytsko odbiera. :(

 

Prosze o szybka odpowiedz za ktora z gory dziekuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy karta wsunięta jest odpowiednią stroną i do oporu lub czy styki nie są brudne bo jak ktoś "wysmarował"

je spoconymi palcami to zaraz śniedzieją i nie ma komunikacji między kartą a czytnikiem tunera i tuner się głupio zachowuje,

karta się nie chce aktywować, nie przechodzą uprawnienia, tuner wyświetla komunikat o braku karty, nie działają wszystkie kanały wymagające doładowania, nie można sprawdzić ważności uprawnień i żeby było śmiesznie takie objawy raz są a raz ich nie ma. :mrgreen:.

Na stronie TNK sprawdź jeszcze raz dla pewności ważność doładowania, później dla pewności sprawdź jeszcze ustawienia tunera lub kanałów, może ktoś przypadkiem coś zmienił lub jak mi się kiedyś przytrafiło po burzy trzeb było listę kanałów na nowo załadować. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajtrtrtr:)

 

Sprawdź czy karta wsunięta jest odpowiednią stroną i do oporu

Kiedy wsuwam karte, turner od razu reaguje "conax card ok"

Kiedy sprawdzam dane na conaxie to widze ze TVN jest na liscie jakies daty wpisane, co mnie tylko dziwi, ze na koncu sa same 0 (zero) cale 24 sztuki, czyz na tym miejscu nie powinien byc numer aktywacji ?? nie wiem bo nie mam innego turnera zeby to sprawdzic.

Na stronie TNK sprawdź jeszcze raz dla pewności ważność doładowania

Zrobione kilkakrotnie

później dla pewności sprawdź jeszcze ustawienia tunera lub kanałów

z nerwow wykasowalam wszytko i od poczatku dalam na ustawienia fabryczne dla pewnosci kanaly TNK wbilam manualnie

 

Musze dodac, ze wieczorem ok 18 od 2 dni pokazuje mi sie religia, nsport, TVP sport. Wydaje mi sie, ze to tylko reklama bo po jakims czasie znow sie wylanczaja. Skoro wiec te programy chodza to chyba musza i inne.

 

Hmmm....sama juz nie wiem co robic. Forumowicze na innych forach skarzyli sie na dlugi czas oczekiwania na aktywacje, inni znowu pisali ze po paru sekundach wszystko zaskoczylo. Czyzby feralna karta??

 

Rozczarowane pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

Z reka na seru musze sie przyznac, ze przeoczylam jeden maly punkt :/ ....tak sie tej karty uczepilam, ze zapomnialam sprawdzic wersji mojego resivera :oops: co sobie nerwow naszarpalam....ale zawsze tak jest, ze czlowiek na okolo chodzi a blad jest taki malutki i w sumie powinnam odrazu na to wpasc.

:jupi: hurrrrraaaaa :jupi: nareszcie dziala i w koncu moge ogladac

 

:D w tym miejscu chcialabym Wam podziekowac za wszytskie podpowiedzi i wskazowki :brawo: dla Was i wielkie, wielkie dzieki.

 

Serdecznie pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post bo i pierwszy problem z uruchomieniem wszystkich programów TNK, otóż po włożeniu karty i po jakimś czasie pojawiła się część programów, brakowało mi m.in. Discovery ale tutaj po kilku godzinach (to moja pierwsza styczność z sat w ogóle) doszedłem że tuner nie ma założonego potrzebnego transpondera (opticum 7300), po ręcznym wbiciu i przeskanowaniu mam już wszystkie oprócz Disney Channel, z tym mam taki problem, że mam go ale po angielsku i ni [beep]y nie mogę tego zmienić. Już go kasowałem, ręcznie zmieniałem i nic, nadal ma 7401/7412/7499 co w spisie odpowiada wersji angielskiej ale nie mogę tego 7412 zmienić na 7411, bo jak zmieniam ręcznie to w edycji ustawień mam zmienione a w podglądzie nadal jest 7412 i po angielsku. Skasowałem go i założyłem nowy program z parametrami takimi jakie powinny być to mi wyskakuje, że to zakodowany. Zakodowany to nawet nie wiem co pod tymi parametrami tam siedzi i dlaczego tuner podczas skanowania nie wykrywa tego kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy może ktoś mi powiedzieć jak wyglądają uprawnienia na karcie w przypadku kiedy opłacę doładowanie na cały rok z góry bo w centrum internetowym - mam od razu datę końcową a na info karty wygląda to tak, że po miesiącu dokładają i nie wiem czy powinna być końcowa data jak w centrum internetowym czy tak będą dokładać po miesiącu. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam!

A więc mam mały (duży) problem z TNK. Zakupiłem cały zestaw (karta, tuner Opticum w zestawie z kartą, antenę oraz konwerter). Aktywowałem kartę w internecie, następnego dnia wszystko podłączyłem, pojawiły się programy z pakietu TNK, jednak pojawiało się okienko "Brak sygnału". Grzecznie poczekałem 48 godzin. Cisza. Odbierałem tylko kanały FTA. Zabrałem się za główkowanie. Wyłączyłem tuner. Przywróciłem ustawienia domyślne. 0 kanałów. Następnie wyszukałem programy na satelicie HotBird. Znalazło ok 500 programów jednak żadnego z polskich np viva polska mango 24 nie mówiąc już o kanałach TNK. Wchodząć w ustawienia, aktywacja karty wyskakuje okienko : "Brak aktywnego transp.". Teraz zgłupiałem totalnie. Antenę ustawiałem samodzielnie. Sygnał odbieram siła ok. 80% oraz jakość 20-30%. Czy to za mało? Dlaczego nie znajduję programów TNK? Czy antena jest źle ustawiona? Dzwoniąc do BOK TNK powiedziano mi że karta jest aktywna i że muszę zresetować tuner bo pewnie coś się zacieło. Proszę o pomoc

Pozdrawiam

 

Wicibar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź info karty w menu tunera, być może z niewiadomych przyczyn tuner "nie widzi karty". Jeśli nie widzi to znasz przyczynę, brak pewnego połączenia styków karty z stykami czytnika tunera, być może coś się dostało do kieszeni na kartę lub padła karta ale może ją sprawdzisz u kogoś ze znajomych. Gorzej jeśli widzisz w menu stan (ważność)karty. Może to oznaczać problem z odbiornikem, ale jeśli masz u kogo sprawdziś to zabierz tuner do znajomych i odpal go na instalacji i pożyczonej karcie, wtedy może coś więcej będziesz wiedział. Być może jest jeszcze jakiś drobiazg który przeoczyłeś w menu tunera i po prawidłowym ustawieniu wszystko się pozytywnie zakończy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź info karty w menu tunera, być może z niewiadomych przyczyn tuner "nie widzi karty". Jeśli nie widzi to znasz przyczynę, brak pewnego połączenia styków karty z stykami czytnika tunera, być może coś się dostało do kieszeni na kartę lub padła karta ale może ją sprawdzisz u kogoś ze znajomych. Gorzej jeśli widzisz w menu stan (ważność)karty. Może to oznaczać problem z odbiornikem, ale jeśli masz u kogo sprawdziś to zabierz tuner do znajomych i odpal go na instalacji i pożyczonej karcie, wtedy może coś więcej będziesz wiedział. Być może jest jeszcze jakiś drobiazg który przeoczyłeś w menu tunera i po prawidłowym ustawieniu wszystko się pozytywnie zakończy :smile:

 

Tuner widzi karte i czyta ją. Czy problemy mogą być spowodowane złym ustawieniem anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że nawet jakbyś antenę przekręcił w całkiem inną stronę to i tak by Ci pokazał te 30%. A większy sygnał Ci wskoczy dopiero gdy złapiesz jakikolwiek sygnał. Śmiem stwierdzić, że Twoja antena w ogóle nie jest ustawiona. Więc do dzieła i kręć anteną, ale bardzo delikatnie o milimetry i patrz czy Ci nagle sygnał nie wskoczył jeśli wskoczy i zaraz zniknie to bardzo delikatnie w drugą stronę. Ja tak miałem ustawiane i się udało. Ostrzegam przed transponderem 11508 tak gdzie jest np. TVP Sport czy nSport. Jego jest "najtrudniej" złapać tzn. jak będą Ci już działały kanały ze wszystkich TP prócz tego to należy leciutko poruszać anteną, aby i on wskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...