Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam, Też miałem problemy z odbiorem nSport i TVPSport, TVN W-wa (kanał FTA)- wszytkie te programy są z najsłabszego transpondera 11508. Najważniejsza rada antena min. 70-80 cm. problemu nie bedzie, a antene wystarczy na wyczucie ustawić i wtedy najlepiej na jednym z tych programów. Anteny mniejsze muszą byc tak precyzyjnie ustawione że tylko przy użyciu odpowiednego sprzętu pomiarowego.

Róznice ceny anten małych do średnich są minimalne - a czas poswięcony zabawie z antena przekracza kilkakrotnie tą różnice , nie mówiac o własnym zdenerwowaniu przedświatecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Jestem tu calkiem nowy czy moze mi ktos pomuoc......

 

Zakupilem TNK aktywowalem przez internet ,dziala ale nie wszystko (niema zadnego z TVN-ow)TVP1i2 ,Tvpinfo ,Disney Channel Tvn Warszawa i tak dalej jest.

 

Moj Sat reciver to Medion P24200 z CI modulem Technicrypt"cx".Niewiem czy mam dalej czekac czy zmiemiac jakies ustawienia????-Lub zostawic na jakims

 

kanale zalaczone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ok godz 16 zablokowało mi kanały płatne w tnk ,zaznaczam że kanały podstawowe ida normalnie ,kartę mam doładowaną do 18 01 2011 roku,dzwoniłem wczoraj do biura obsługi ale straciłem tylko czas i kupę kasy bo dostepny był tylko komórkowy,po prawie godzinnej konwersacji i róznych resetach dekodera nic sie nie zmieniło dalej jestem bez kanałów (karte uzytkuje bez przerwy od powstania tnk)jedyną sugestią było aby iść do sklepu gdzie kupiłem kartę i tam ją sprawdzić,okazało się że równiez u sprzedawcy na nowiutkim technisacie jest to samo.teraz nie wiem co dalej robić na końcie mam 120 złotych doładowania i nie wiem czy istnieje mozliwość jej odzyskania lub przelania na inna kartę poradzcie co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem, 03.10.2008 kupiłem TNK w zestawie z Technisat Digit S2 CD, w grudniu 2009 doładowałem za 120,- zł na kolejny rok z terminem ważności doładowania też do 18-01-2011, wczoraj ok. godz. 17 zauważyłem że nie mam kodowanych kanałów, są dostępne tylko te bez opłat tj. TVP1, TVP2, TVN, TVN7, Religia TV oraz wszystkie FTA, dla pozostałych kodowanych jest "brak dostępu". Wygląda, że tuner / dekoder jak i karta SIM są OK. Tuner widzi kartę SIM, jakość / sygnał i cała reszta wszystkich kanałów kodowanych jest OK. Na innym tunerze - Opticum 7300 jest to samo, też nie widzi kodowanych kanałów poza tymi z "wieczystym dostępem za free". Przywróciłem ustawienia fabryczne, co wiąże się z aktywacją karty, zostawiłem tuner włączony na TVN żeby ew. pobrał uprawnienia, niestety bez efektu. BOK - TNK jest natomiast jak katarynka, dzwoniłem trzy razy i za każdym razem słyszałem to samo "twardy reset", "wyczyścić styki SIM" i czekać, tylko jak długo ?. W/g mnie trzeba gnębić BOK - TNK. Numer, który podają do kontaktu z tel. stacjonarnego tj. 300-102-502 jest już nieaktualny, ja dodzwoniłem się bez problemu na 703-102-502 (numer znaleziony na stronie TNK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z tnk pokazalo mi sie na ekranie 2 tygodnie temu brak sygnalu po paru minutach kanały powrócily tydzien temu wlaczalem kanaly i znowu pisalo brak sygnalu ale to juz trwalo tydzien i w sobote wlaczam kanaly i znowu dzialaja wczoraj wlaczylem rano i znowu nie dzialalo ale jak wlaczylem po poludniu to dzialaly i dzisiaj to samo rano wlaczam a tu brak sygnału :((((((((( jesli ktos wie o co chodzi prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Jakieś 2 tyg temu kupiłem tnk wraz z dekoderem orton x10.Dokonałem aktywacji przez internet w polsce.Obecnie przywiozłem dekoder do włoch...jednak po znalezieniiu sygnału siła ok 75% i jakość 25%....nie znajduje mi zadnego kanału!!!non stop mi wyskakuje brak sygnału.A gdy wchodzę na zakładkę AKTYWACJA KARTY....wyskakuje komunikat...BRAK AKTYWNEGO TRANSPONDERA!!co oznacza wogole ten komunikat?czy nnie mam aktywowanej karty??czy moze zle ustawiona antena??konfiguracje??Pomozcie bo juz nie moge patrzec na ta antene.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie za słaba jakość sygnału 25% ,nie martw się tym .Najważniejsze że jest te 25% ,postaraj się przestawiać talerz w prawo lub w lewo, ale milimetr po milimetrze do uzyskania większej jakości sygnału niż 25 % . Z chwilą ,gdy uda ci się choć trochę podnieść sygnał ,dokręć minimalnie nakrętki w poziomie (uważaj, dokręcanie nakrętek wpływa + lub - na jakość sygnału ).To samo w pionie mm po mm przestawiaj.Na koniec pokręć mikrofonem (konwerter),mm po mm do góry lub do dołu.Sprawdź stan przewodu i wtyczek , i konwertera.

Jak to nie pomoże przeczytaj to : http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-s ... montazu.cp

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...