Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

Na TP. 10758 V w miejscu kanału 4Fun Dance leci od rana niekodowany kanał E. Natomiast zamiast 4FUN GOLD leci niekodowany Golf Channel. Zamiast 4 Fun TV leci Lifetime też niekodowany. Oczywiście na pozostałych kanałach z tego transpondera dalej są problemy z wczytywaniem obrazu.

Mam u siebie TNK HD z modułem nCam. I tak: zamiast Metro TV leci Eurosport 1 w SD. Zamiast Da Vinci jest Sci Fi. Na Stopoklatce są kolorowe pasy z piskiem jak z generatora. Zamiast TVP Rozrywka leci 4Fun TV. Zamiast Polsat Music HD leci TV6 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dekoder był nie używany przez 1,5 miesiąca. Oczywiście zakodowane kanały. 3 razy dzwoniłem na infolinię z prośbą o ponowienie sygnału i dalej to samo. Kanały niekodowane z Hot Birda i Astry działają. Dzisiaj spróbuję przerzucić kartę do innego dekodera. Może coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder Opticum X300 , Smart HD+, karta opłacona do 19.01.2019. Parę minut temu dzwoniłem kolejny raz, po raz czwarty ponowione uprawnienia i prawie dobrze, jest już TVP1, 2, TVN,7, TVN24 itd, nie ma Polsatu i reszty kanałów od tej platformy oraz kanałów promocyjnych Kuchnia+, Domo+ itp. Do pracy mam na popołudnie więc czekam, może pojawi się reszta kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Co może być przyczyną, że na opticumie nie działa jedynie TVN7? Jest czerwony komunikat Zakodowany. Karta conax, ciemna z logiem nc+.
Reszta opłaconych kanałów np TVP, Polsat, TVN 24, TURBO, Style itp działają bez zarzutu.
Karta 3 razy reaktywowana przez BOK i trzymana wiele godzin na Tvp1 - bez rezultatu. Lista kanałów przeinstalowana. BOK rozkłada ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kfm877 napisał:

Co może być przyczyną, że na opticumie nie działa jedynie TVN7? Jest czerwony komunikat Zakodowany. Karta conax, ciemna z logiem nc+.
Reszta opłaconych kanałów np TVP, Polsat, TVN 24, TURBO, Style itp działają bez zarzutu.
Karta 3 razy reaktywowana przez BOK i trzymana wiele godzin na Tvp1 - bez rezultatu. Lista kanałów przeinstalowana. BOK rozkłada ręce.

Sprawdź kartę na innym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie ratunku!  Antena założona, siła sygnału 76%, jakość 70%, LNB 9750/10600, transponder 10719V27500.  Strojenie automatyczne mam 111 kanałów tv głownie rosyjskojezyczne i ukraińskie, i 16 radiowych.  Do rzeczy:  moduł z kartą NC+ wsunięty, żeby czekać na sygnał powinienem ustawić na kanał 1 (TVP). Problem w tym, że kanały zaczynają mi się od 1000 w górę i sa to jakieś ukraińskie na poczatku.    Nie mam kanałów niższych niż 1000. Co jest nie tak?   Pomocy, zostawiłem staruszków bez tv i musze im to dzisiaj ustawić, bo będzie głupia sytuacja.  Jest ktoś kto nie śpi jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, styro napisał:

Panowie ratunku!  Antena założona, siła sygnału 76%, jakość 70%, LNB 9750/10600, transponder 10719V27500.  Strojenie automatyczne mam 111 kanałów tv głownie rosyjskojezyczne i ukraińskie, i 16 radiowych.  Do rzeczy:  moduł z kartą NC+ wsunięty, żeby czekać na sygnał powinienem ustawić na kanał 1 (TVP). Problem w tym, że kanały zaczynają mi się od 1000 w górę i sa to jakieś ukraińskie na poczatku.    Nie mam kanałów niższych niż 1000. Co jest nie tak?   Pomocy, zostawiłem staruszków bez tv i musze im to dzisiaj ustawić, bo będzie głupia sytuacja.  Jest ktoś kto nie śpi jeszcze?

Sprawdz ustawienie czy HB a nawet jak HB to bardzo słabo ustawiona  https://www.dishpointer.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawialismy za pomocą app Wyszukiwarka satelitów.  Kanały to TVGE (Gwinea Równikowa) Sonce (UA), SONATA TV, PryamiyKiyv TV, Gunaz TV, Unian TV, DOM TV, Svarogichi.

 

EDIT: wygląda, że to Astra 4A. 🤬  Jutro trzeba będzie znowu ze szwagrem się tym pobawić :(

Edytowane przez styro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to 4.8E to stojąc za anteną kręcić w lewo i trafisz na Hotbird ;)

 

Po drodze jest jeszcze 7 E - 9E - 10 E i żebyś nie przejechał na 16E lub 19.2E

 

Antenę ustawiaj na transponder 11508 V to jeden z najsłabszych do odbioru na Hotbird.

Tam są kanały TVN - jak dobrze ustawisz to reszta też powinna działać.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tweed77 napisał:

Antenę ustawiaj na transponder 11508 V to jeden z najsłabszych do odbioru na Hotbird.

Tam są kanały TVN - jak dobrze ustawisz to reszta też powinna działać.

Ja bym zrobił odwrotnie - ustawił na najmocniejszy transponder jeśli chodzi o sygnał żeby cokolwiek złapać z Hot Birda i następnie tak jak piszesz na najsłabszy żeby ją precyzyjnie ustawić.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się właśnie do drugiego podejścia do anteny. Pytanko: jaki jest najmocniejszy transponder? Tweed77 napisał jaki jest najsłabszy, a ten mocny?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...