Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

mam pewien problem i byc moze ktos bedzie mi w stanie pomoc. Zakupilem modul N na karte jakis czas temu. Doladowalem pelen zestaw z wszystkimi trzema pakietami do konca maja 2016 roku. Do tej pory wszystkie programy dzialaly bez zarzutu. Od jakis 10 dni nie mam mozliwosci odbioru programu Eurosport2 HD. Tylko tego jedynego ! Wszystkie inne programy dzialaja bez zarzutu. Wielokrotnie dzwonilem na infolinie. Po pierwsze srednio trzeba czekac po 20 minut na to by ktos odebral a pozatym zawsze slysze ten sam tekst: Niech Pan zostawi tuner wlaczony na programie TVP1 HD i czeka 24 godziny. Ta procedure przerabiam juz od 4 dni i bez efektu. Przeskanowalem rowniez liste programow, wgrywalem program Eurosport 2 HD rowniez manualnie. Nic to nie daje. takze wyciaganie modulu, wylaczanie dekodera itp. Caly czas pojawia sie komunikat "Brak dostepu (6)".

Moze ktos z was ma pomysl jak mozna ten blad usunac. Bylbym bardzo wdzieczny za odpowiedz

Pozdrawiam serdecznie

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosport dla Polski jest teraz nadawany przez Cyfrowy Polsat i kilka dni temu wyłączono uprawnienia do przekazu z transpondera NC+. Tu: https://satkurier.pl/news/122481/eurosport-2-hd-z-testami-na-tp-cyfrowego-polsatu.html masz więcej informacji. Musisz podmienić na swojej liście ten kanał na prawidłowy.

Edytowane przez tomkep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosport dla Polski jest teraz nadawany przez Cyfrowy Polsat i kilka dni temu wyłączono uprawnienia do przekazu z transpondera NC+. Tu: https://satkurier.pl/news/122481/eurosport-2-hd-z-testami-na-tp-cyfrowego-polsatu.html masz więcej informacji. Musisz podmienić na swojej liście ten kanał na prawidłowy.

Wielkie, wielkie dzieki :) wlasnie przeskanowalem czestotliwosc i program Eurosport 2 HD mi znow zaswiecil. Nie rozumiem indolencji i [beep]stwa na Infolinii N na karte !!!! Zamiast powiedziec o zmianie parametrow to ci idioci jeszcze kazali mi sie upewniac czy mam wlasciwa czestotliwosc (ta stara).

Mam ochote tam zadzwonic i ich konkretnie o[beep]yc. Skoro wszystkie rozmowy sa nagrywane w celu dbalosci o klienta to moze ktos odslucha jaki niekompetentny personel tam pracuje. Przez tych nieudacznikow 4 dni mialem TVP 1 HD przez 24 godziny. Nie wiem jednak czy to cos da jak sie tam zadzwoni i zrobi skarge ?

W kazdym razie jeszcze raz bardzo serdecznie dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam bezpłatną, najtańszą wersję TNK. Pokazuje mi się komunikat brak odbioru na większości stacji, które do wczoraj miałem. Teraz mam tylko Fokus i TVP Info. Nie ma TVN, TVP, itd. Na tych kanałach "brak dostępu". Co zrobić?

Dodam, że mam dekoder firmowy TNK SD.

Edytowane przez toja00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panie, Panowie, opłaciłem TNK na 1,5 roku do przodu, aby mieć dostęp do Canal Plus Sport (w zamian za dwa kanały Canal Family).

To było oczywiście w kwietniu ubiegłego roku.

Jeszcze mam dwa miesiące tego opłaconego dostępu, ale 16 maja wyłączono mi Canal Plus Sport. Infolinia - mówią, że nic nie mogą zrobić. 

Co radzicie? Czy jest ktoś na forum w podobnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie,

mam problem z TNK, nie działa kilka programów jak:
TVP2 HD, TVN HD, TVP ROZRYWKA, TV4, TV6 i Polsaty
Posiadam Samsung TV z modułem CI Technisat TechniCrypt CX Conax przez Satelita i kartą TNK
Juz mielismy tu ten temat, ale moze cos nowego?

Znalazlem ten sam problem na:

https://forum.ncplus.pl/forum/forum/oferta-na-kart%C4%99/sprz%C4%99t-us%C5%82ugi-i-sprawy-techniczne-w-ofertach-na-kart%C4%99/sprawy-techniczne/40929-samsung-seria-d-nie-dzia%C5%82a-kilka-program%C3%B3w-z%C5%82y-fec

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3097079.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam TNK HD klatkują mi tylko  kanały TVN HD i TVN7 HD (siła 85, jakość 65-67, BER 0.0E0) dekoder 2850ST, przy klatkowaniu jakość jest na 0 BER 4,5E2 (na dworze zero wiatru deszczu śniegu) antenę sprawdziłem jakośći już więcej jak 67 nie ustawię.

W czym szukać przyczyny ?

Edytowane przez VIRUS254
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik w dekoderze nie jest wyznacznikiem poprawnego ustawienia anteny.

 

Poza tym dekoder może już kończyć swój żywot.

 

Obstawiam jeszcze skręt konwentera na czaszy.

 

 

 

antena.jpg

 

 

 

Transponder 11508 to dość wymagający transpoder - potrzebuje dokładnego ustawienia czaszy i konwentera.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena mogła się przestawić, kabel się uszkodził odkręcił z łącza F, dekoder zaczyna szwankować.

Opcji jest wiele. Monter z miernikiem dvb-s2 ( nie wskaźnikiem za 20 zł - choć jak jest dobry to sobie poradzi ) jak sam nie umiesz ustawić albo problem jest z dekoderem u ciebie.

 

Jak ma się sprawny dekoder satelitarny i trochę wprawy to monter z miernikiem dvb-s2 zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam.
Jakiś czas temu kupiłem taką telewizję https://www.euro.com.pl/tunery-telewizji-satelitarnej/nc-usluga-mix-130-kanalow-1-m-c-na-start-dekoder-hd-5800sxr.bhtml w zestawie z tym o to dekoderem https://www.ceneo.pl/36451192

Wszystkie deklarowane przez producenta kanały działały poprawnie, jednak od około miesiąca na TVP 2 i Eurosporcie 2 siła oscyluje w granicy 30% bez względu na położenie anteny, a jakość równa jest 0, pomimo że inne pozostałe kanały działają na sile i jakości grubo powyżej 60%.

 

Dzwoniłem na infolinię już wielokrotnie, kilkukrotne odświeżanie kanałów nic nie pomogło, przywracanie do ustawień fabrycznych oraz wyjęcie karty/odłączenie dekodera od zasilania także...

Tylko jeden z pierwszych konsultantów przesyłający sygnał był w stanie spowodować kilkunastominutowy epizod działania TVP 2 i Eurosport 2, jednak później nic nie spowodowało nawet jednoprocentowej zmiany w sile/jakości sygnału 30/0%.

Dekoder jest pod koniec gwarancji. Co radzicie? 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...