Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam dekoder ferguson ariva 202e, wczoraj zakupiłem telewizje na karte SMART HD+, wsadziłem do czytnika kart (bez żadnego modułu), karte niby widzi bo się wyświetla jej numer, aktywowałem ją przez BOK wczoraj koło 13, ustawiłem na zwykły TVN i nic, dekoder cały czas jest ustawiony na ten tvn ale nic nie działa, może miał ktoś podobny problem lub wie co zrobić. Może trzeba coś zmienić w ustawieniach arivy? lub karta Smart HD+ nie chodzi bez modułu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne odpalenie dekodera jak i wachlarz kartą niestety nie pomogło :/ dodam że wcześniej miałem tv n w abonamencie z innym dekoderem z tego względu wydaje mi się że antena jest dobrze ustawiona.

Poszukałem kanałów za pomocą fast scan TNK HD ustawiłem znowu na TVN i czekam dalej, może załapie. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne odpalenie dekodera jak i wachlarz kartą niestety nie pomogło :/ dodam że wcześniej miałem tv n w abonamencie z innym dekoderem z tego względu wydaje mi się że antena jest dobrze ustawiona.

Poszukałem kanałów za pomocą fast scan TNK HD ustawiłem znowu na TVN i czekam dalej, może załapie. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać

 

Sprawdź w menu czy na poszczególnych transponderach masz siłę i moc sygnału. Karta Smart HD+ dobrze włożona chipem do dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw dekoder na TVP1 HD

niestety dalej nic, próbowałem też na tvp info i też nic

Sprawdź w menu czy na poszczególnych transponderach masz siłę i moc sygnału. Karta Smart HD+ dobrze włożona chipem do dołu?

1. Mam 104 transpondery, na większości mam siłę 82 i jakość 72, na niektórych siłę 40 i jakość 10, a na innych jeszcze siłę 80 i jakość skacząca od 10 do 30, akurat ten z którego odbiera zwykły tvn mam dobry, tak samo z tvp1 hd

2. Tak, karta jest włożona chipem do dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że mam też Fergusona Arivę 202e i też miałem problem z aktywacją karty Smart HD+ w tym dekoderze. Wkurzyłem się i aktywowałem ją w innym a później przełożyłem do Arivy. Jest jeszcze oficjalne forum NC+, gdzie moderatorzy po przekazaniu numeru karty pomagają w jej aktywacji. http://forum.ncplus.pl/forum/showthread ... 733&page=6

 

edit. już mnie ubiegłeś z tym NC+ :)

 

W menu dekodera masz informację odnośnie czytnika, możesz tam sprawdzić uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak zadzwoniłem do BOK powiedzieli, że puszczą uprawnienia od nowa, kazali wyłączyć dekoder, wyciągnąć kartę, włączyć dekoder i wsadzić kartę, teraz patrzyłem na te informacje i siostra mi mówi weź go zresetuj znowu bo jak bierzesz na menu to schodzi z kanału, to ja już dla świętego spokoju go wyłączyłem z tyłu, a ona do mnie z prądu go całkiem wyłącz, kabel wyciągnij, to wyciągnąłem włączyłem wsadziłem kartę i nie wiem jakim cudem ale zaczęło działać.

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam od jakiegoś czasu nie działa mi część kanałów płatnych (tvn24 turbo style). mieszkam za granicą i niestety nie mogę się dodzwonić do biura obsługi. Czy jest ktoś kto mógł by mi ponowić uprawnienia karty?? Oczywiście opłacona jest do maja 2014 ,numer karty to 020 0062 3728-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już tak kilka razy i nic to nie daje.Próbowałem się dodzwonić po ich numery telefonów 22 417 01 30 lub 12 294 79 10. Jeden przekierowuje na drugi a ten z kolei jest niedostępny to chyba jakaś kpina jest...płacę już drugi miesiąc i nic nie mam...wcześniej wszystko było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polo811

Nieraz pomaga wyszukanie na nowo kanałów z danego transpondera, z którymi są problemy po uprzednim usunięciu ich z listy (jeśli Twój tuner na to pozwala).

Jest to transponder 11393, V, 27500 dla tych kanałów w wersji SD (TNK SD).

Czy chodzą Ci inne kanały z tego transpondera: TVN, TVN Meteo, TVN 7, TTV, TVN Biznes i Świat (dawny TVN CNBC)?

Jeśli to nie pomoże, napisz a spróbuję zadzwonić na któryś z tych telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już tak kilka razy i nic to nie daje.Próbowałem się dodzwonić po ich numery telefonów 22 417 01 30 lub 12 294 79 10. Jeden przekierowuje na drugi a ten z kolei jest niedostępny to chyba jakaś kpina jest...płacę już drugi miesiąc i nic nie mam...wcześniej wszystko było ok

@polo811 zarejestruj się na forum ncplus i tam napisz e-mail na skrzynkę doradca@info2.ncplus.com.pl. W treści opisz krótko problem i podaj numer karty oraz model dekodera. W temacie e-maila podaj nick z forum. Oni często tam pomagają i to nie raz o wiele szybciej i sprawniej niż poprzez konsultantów BOK TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu nie działa mi część kanałów płatnych (tvn24 turbo style). mieszkam za granicą i niestety nie mogę się dodzwonić do biura obsługi. Czy jest ktoś kto mógł by mi ponowić uprawnienia karty?? Oczywiście opłacona jest do maja 2014 ,numer karty to 020 0062 3728-1

Zadzwoń na numer 703 102 602 (Biuro obsługi klienta TNK), powiedz im co się dzieje i poproś o ponowne nadanie uprawnień - u mnie to zadziałało :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...