Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie sprawa wygląda następująco

1 Próbowałem aktywować przez internet jednakże zaginęła mi kartka z numerem konta bankowego

więc wpisywałem na oślep numery , i teraz pojawa mi się komunikat,

"Dopuszczalna liczba prób aktywacji została przekroczona "

Teraz już znalazłem kartkę z numerem

Więc probowałem Telefonicznie.

a Tam kobita pyta mnie czy mam w tej chwili ekran aktywacyjny, oraz czy zaktualizował EPG itd

a ja robię wielkie o czy i nie wiem o co chodzi

 

Może moj problem jest banalny ale o jaki ekran aktywacyjny chodzi?

 

Ja gdy odpalam tuner to odrazu działają mi bezpłatne kanały typu Tele 5, Viva Polska i inne bezpłatne z hot bird russia TV itd

natomiast TVN, TVP SPORT, TVN 7 itd są oznaczone kluczykiem i nie mam do nich dostępu.

 

Może ktoś życzliwy mi pojaśni, bo nie chce tracic kasy na gadanie z takimi konsultantami ktorzy nie potrafią po ludzku wytłumaczyc o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizorek możesz sobie zgasić ale dekoderek koniecznie musi świecić :wink:

 

tu sie niezgodze ... poniewaz dekoder do mnie poczta doszedl w piatek to odrazu go aktywowalem przez internet i po jakiejs godzince polecialem z nim do sasiada (caly czas byl niewlaczany) i tam razem z asystentem sobie ustawilem wszystko po czym bez zadnego czekania mialem aktywne platne kanaly :) godzina byla moze 21 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam podobny problem z aktywacją karty,ale u mnie wygląda to troszke gorzej....

Karte z kodem posiadam , natomiast zgubiłem :/ gdzieś numer konta który znajdował się w zestawie startowym i nie mam tych dwóch cyfr ,które musze wpisać przy aktywacji przez Internet. :cry:

Musze kupić nowy zestaw startowy ,czty wystarczy telefon do BOK i mi aktywuja bez tych dwóch cyfr .....?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cyhyba nas jest więcej :lol2: Ja też aktywowałem karte TNK 3 miesiące temu. Teraz pozostała mi tylko karta z kodem, bo kartkę z numerem konta bankowego gdzieś podziałem.

Czy w telefonicznym COK podadzą mi ten numer konta bankowego jeżeli podam im numer mojej karty TNK ?

 

Ile dni po wysłaniu pieniedzy przez internet na wskazany numer konta bankowego kanały znowu zaświecą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdybym był taką gapą i zapodziałbym nr konta bankowego, wybrałbym takie rozwiazanie :wink:

Kupuję ponownie kartę TnK. Koszt około 45 zeta, w tym, ponownie abonament na trzy miesiące :wink:

Aktywuję ponownie usługę Telewizji na kartę i mam konto bankowe - przecież jest załączone z nową kartą TnK :wink:

Proste!

Koszt porównywalny a kłopotów z tą "operacją" zero :lol: Polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję ponownie kartę TnK. Koszt około 45 zeta, w tym, ponownie abonament na trzy miesiące :wink:

Proste!

Koszt porównywalny a kłopotów z tą "operacją" zero :lol: Polecam :wink:

 

 

@bogdan425 Nie masz racji. Po co odrazu kupować nową kartę TNK, chyba że chcesz napędzać im inters. :crazy:

 

Ja zadzwoniłem do BOK TNK i podałem numer karty. Uprzejma Pani z TNK podała mi numer mojego konta.

Wpłaciłem przez internet i na drugi dzień kanały zaświeciły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie też ta aktywacja troche zajęła (3 dni). Szkoda że podstawowe kanały tvn, tvn7 nie są odrazu aktywne. Dopiero więcej kanałów na telefon.

Mnie aktywacja zajęła 3 dni... Na odbieranie telefonów nie moge narzekać, jednak z pewnością wydałem 10 czy więcej złoty na telefon, tylko jak się tam dodzwonić?

 

4 lata temu zastrzegłem iż nie chce dzwonić na numery 700, 300 czy 400 i do tej porty nie było mi to potrzebne.

Komórke mam firmową i też się z niej nie dodzwonisz. W pracy to samo stacjonarny ma zablkowane wyjścia na 7xx.

Innego kontaktu brak.

 

1 raz wbiłem info z kartki, napisało iż ok.

Gorzej iż przez noc trzymania włączonej satki nic się nie pojawiło, wgrałem alternatywne oprogramowanie, też nic.

Próbowałem wrzucić karte do tunera n'ki, też nic, potem forum mnie oświeciło iż to niemożliwe.

 

Kolejne próby aktywacji internetowej dawały komunikat niewłaściwe dane (czemu?), po 10 czy coś razie już tylko że limit wyczerpany.

Wkońcu porzyczyłem komórke od kogoś i na infolini powiedzieli iż karta jest aktywna.

 

W poniedziałek znalazłem inne wersje firmowego oprogramowania, poprzestawiałem kilka ustawień i nagle ruszyło.

Mój tuner to datcom illusion m5, powinien zawsze wspierać conax, jednak mimo iż pokazywał info o karcie to jej na początku nie aktywował.

 

Co do TNK to szkoda iż nie ma normalnego telefonu nie tak prosto zadzwonić na te co podają, przynajmniej dla mnie.

Brak informacji jak długo lecą aktywacje, w cyfrze to były to kilka dni pod koniec miesiąca.

Zle informacje na stronie www, dlaczego mówiło o niewłaściwych danych a potem zablokowało aktywacje, jeżeli dane były niewłaściwe to nie powinno nic się zablokować, a jeżeli właściwe to powinna być informacja o aktywacji i jak długo będzie lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was aktywował na Fergusonie FK 6900? Ja czekam już dobrą godzinę od właczenia na TVNie i nic! Kartę aktywowałem internetowo wieczorem.

 

EDIT:

 

Już działa!

 

Wskazówka dla użytkowników FK-6900 CR: Po włożeniu karty wyłącz i ponownie włącz tuner przełącznikiem z tyłu (wyłączenie i włączenie do sieci)!

Karta powinna był włożna stykami do dołu, tuner ustawiony na TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner POWINIEN byś ustawiony na TVN, ale nie MUSI :) Wystarczy, że jest ustawiony na cokolwiek z transponderów w pakiecie TNK.

U mnie być może też aktywacja trwałaby 5 minut, gdybym wyłączył i włączył odbiornik z włożoną kartą...

 

PS. Musiałem ręcznie dodać jeden transponder, bo brakowało w liście od producenta kilku programów z oferty TNK. Nie wiem, czy wszystkie te FK 6900 tak mają? Być może zależy to (lista) od dostarczonej aktualnie partii tuneró?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dziś kupiłem zestaw startowy do TNK. Zaraz potem aktywowałem ją przez internet. Przed włożeniem karty do tunera (Opticum x10) najpierw ją wyłamałem, ale dopiero potem przeczytałem że nie należy tego robić :/ . Postanowiłem ją włożyć do całości alb wyglądała tak jak przed wyłamaniem. Włożyłem całość do tunera, wcisnąłem "Aktywacja karty" i pojawił mi się komunikat: "Oczekiwanie na aktywacje karty" a pod spodem "Odbierasz już sygnał z satelity HotBird i możesz aktywować usługę. Sposoby aktywacji usługi opisano w ulotce którą otrzymałeś w zestawie startowym" (z tym że komunikat ten występuje bez względu na to czy karta znajduje się w tunerze czy też nie) :/

Co mam zrobić ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...