Skocz do zawartości

Wybór konwertera typu Quad


Rekomendowane odpowiedzi

  1. Nie napisałeś jakie masz dekodery, ale chyba na większości nie ma możliwości dodawania kanałów do listy.
  2. Skoro ja nie potrafię, to może kto inny Ci to lepiej wytłumaczy.
  3. Więc doradzam Ci dobre modele: ten oraz ten

 

Witam.

 

 

@tomekb1976

Ja tak z czystej ciekawości...

Podałeś dwa dobre konwertery w rozsądnej kasie.

 

Pierwszy to - GI-204S Quad Platinum X

A drugi to jaki ???

Pytam, ponieważ link do drugiego nie działa :(

 

Z góry dzięki za info.

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam. przepraszam jesli nie udalo mi sie sprawdzic wszystkich odpowiednich watkow ale sa swieta a ja jestem zdruzgotany... do dzisiaj wszystko dzialalo ok - ale postanowilem dzisiaj wymienic sobie konwerter single na quada. do tej pory bylo tak: single jakis stary ok. 12-letni samsung 0.6 dB centralnie na astre 19.2. od niedawna quad GRAY LINE 0.3 dB jako zez na HB i dodatkowo twin opticum (podobno) 0.1 dB tez jako zez ale na astre 28.2. - wszystko sobie smigalo super... dwa tunery w jednym pokoju - jeden opticum TNK a drugi podlaczony przez przelotke TNK PACE PVR cyfry plus. niestety okazalo sie ze nowy quad to wcale nie quad a quatro ... nie wiedzialem ze to robi wielka roznice a w sklepie tez nie wiedzieli i mnie oszukali. nowe quatro to blu line 0.2 dB. niestety polowa kanalow nie dzialala. a ze pomyslalem sobie ze 0.2 bedzie lepsze od 0.3 wiec ustawilem go na HB. nie dzialalo -wiec od nowa z powrotem cala reinstalacja. w miedzyczasie okazalo sie ze DELUXE MUSIC z astry 19.2 mialo do tej pory 90% mocy i 80% jakosci na starym samsungu 0.6 dB - ale jak podlozylem w to samo miejsce opticuma niby 0.1 dB to nagle sie okazalo ze sie tnie - jakosci skokami 30-40% .... :(

 

no wiec postanowilem wrocic do pierwotnych ustawien (mysle sobie: najwyzej nie nagram w ten weekend disco deluxe z wyjscia SAT. 2 na PVR C+... od nowa gray line 0.3 na HB jako zez, samsung 0.6 centralnie na astre 19.2 i opticum na astre 28.2. jakiez zdziwienie - HB nie dziala wcale ... nie wiem co jest grane ... kombinowanie - okazuje sie teraz ze jak tylko zblize jakis konwerter do zeza gray line na HB to od razu brak sygnalu na HB. jak jest sam HB to ok. jak zblize obojetnie ktory podlaczony konwerter: brak sygnalu z HB - astra 19.2 jest. w miedzyczasie opticum TNK sam sie wylaczyl, a pace C+ nie chcial sie wlaczyc wcale. (jakby jakies zaklocenie tudziez zwarcie - nie mam pojecia...) co teraz ? GRAY LINE uszkodzony ? konwertery wytwarzaja jakies pole magnetyczne ? oddzialywuja na siebie w niewielkiej odleglosci ? poki co, sa swieta a ja mam tylko HB - reszta lezy na dachu... deluxe z centralnej astry 19.2 odbieralo gorzej na nowym opticum 0.1 dB niz na starym samsungu 0.6 dB (o co chodzi?) (okolice Łodzi - deluxe nigdy sie nie cielo - zadnych problemow) - nie mam sily do tego juz - astra 28.2 z zeza opticuma odbierala 85% moc - 75% jakosci, a deluxe z astry 19.2 juz nie chce ... co z tym HB ze od razu pojawia sie brak sygnalu jak tylko sie zblizy podlaczony obok inny konwerter?... szkoda slow ... dodam ze jedna sciezka diseqc 2/1 astra-HB miala byc podlaczona do wyjscia SAT.2 w PVR cyfry plus a druga sciezka to astra 2 + astra 1 + HB przez diseqc 4/1 przez przelotke w opticum TNK ... nie probowalem jeszcze ominac obydwu diseqc-ow ale czy to cos zmieni skoro nie dziala HB jak tylko zblizam obok podlaczony drugi konwerter do astry? co z tymi konwerterami ? bardziej czule ? zle ustawiona czasza ? proponujecie wymiane wszystkich konwerterow ? na jakie ? quady moze inverto na HB i astre 19.2 ? twin moze inverto na astre 28.2 ? ciezka sprawa reklamowac teraz kazdy konwerter z innego sklepu ... generalnie powiedzcie mi jaka powinna byc moc i jakosc sygnalu dla HB z zeza, astry 19.2 centralnie i astry 28.2 tez z zeza w okolicach Lodzi ? czy paski sygnalu sa miarodajne w takim opticumie TNK ? ile da sie wyciagnac na kazdym z satelitow z zezem ? 100% mocy i 90% jakosci da sie ? antene mam 90-95 cm ... pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zakupiłem dziś konwerter http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/1508-konwerter-monoblock-quad-opticum-lmqp-04h i mam z nim problem: n box biały odbiera wszystko poprawnie, opticum 9600 hd ts nie odbiera nic z polaryzacji V, a także astry. wcześniej posiadałem maximum twin i wszystko chodziło poprawnie. jedyne co zrobiłem, to podmieniłem konwertery (poprzedni uległ awarii). Ktoś jest mi w stanie pomóc? konwerter skopany czy może coś u mnie nie tak? wszystkie kable sprawdziłem i jest tak samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zamieniać wyjścia? Jeśli nie pomoże i na innym wyjściu LNB nadal Opticum będzie miał problem, to oznacza, że odbiornik Opticuma nie może się dogadać z LNB Opticuma (trochę paradoks, ale wszystko możliwe). Jeśli problem przejdzie na nbox'a - LNB jest uszkodzony - do serwisu na wymianę. Oczywiście zakładam, że nie sknociłeś nic w ustawieniach Opticuma (ale na wszelki wypadek sprawdź poprawność ustawienia DiSEqC w menu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepinałem kable na wszystkie wyjścia: nbox konsekwentnia działa, a opticum nie: nie chodzi polaryzacja V i astra, na H wszystko działa i pokazuje Q80, S90-100 więc raczej dobrze wszystko ustawiłem (DiSqC 1.0 lub 1.1 ustawiam). Właśnie ze względu na opticuma zakupiłem konwerter: miałem kilka dni twina opticuma i wszystko działało, a quad już nie chce :/

 

paradoks z opticumem byłby bardzo niemiły :(

 

od samego rana walczę z anteną i konwerterami (wygrzebałem starego twina z goldena) i załamałem się: na n boxie mam sygnały 80-90 % na obu satelitach, a na moim opticumie chodzi tylko 1 satelita (na goldenie tylko astra, a na opticumie pierwsze 2 hot bird, a kolejne astra) i jedna polaryzacja (zawsze H). wygląda na to, że trzeba wysłać dekoder na serwis :( wezme go jeszcze i przetestuję u wujka z twinem opticuma, jeśli nie wysyłam na serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam dekodery

- ferguson 7600 cr1

- ferguson Ariva 200hd

- Antena 80cm

cyfre + z clone + home edition 150

jaki powinienem zakupić konwerter do tego wszystkiego polecono mi ten http://www.zurt.pl/opis/11,29,111/Anten ... EMIUM.html a może ten http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/qu ... ultra-quad czy jest dobry i czy bedzie chodziło wszystko bez zarzutów ? może jakis inny ? a może jakiegoś monobloka ? pomoże ktoś wybrać zwykłego Quad i Quada z monoblokiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz mieć samego hot birda to całkowicie wystarczą Ci wymienione konwertery, jeśli chcesz jeszcze astrę to mocoblocka lub 2 quady i DiSEqC do tego (żeby 1 kablem puścić). ja mam monoblocka quad opticuma + triax td 78 i całoć chodzi rewelacyjnie: od kiedy tuner wrócił z naprawy nie zanotowałem zaniku sygnału (nawet w bardzo rzęsistym deszczu!)

 

swoją drogą: do 2 tunerów nie wystarczy Ci konwerter typu twin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Zamierzam skorzystac z promocji CP i wziac dekoder PVR z dyskiem oraz drugi zwykly SD. Jesli sie nie myle potrzebuje konwertera quad?

Przegladam pewien znany portal aukcyjn i sie zastanawiam czy z takim najzwyklejszym typu Zinwell J4S nie bedzie problemow? A moze nieco drozszy Universal?

A o co chodzi z ta srednica uchwytu, bo na jednej aukcji jest 37 mm a na drugiej 40 mm i niby oba sa "standardowe", ktory mam wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Planuje kupic konwerter quad i tak sie zastanawiam,czy te konweertery za 20 zł na allegro są w porzadku chociazby ten:

http://allegro.pl/konwerter-quad-hd-tv- ... 56137.html

Czym bedzie roznil sie konwerter taki za 20 a np za 70 zł?Mam zamiar odbierac hd na dwoch telewizorach poprzez arive hd 100,natomiast na 3 bedzie SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiźcie polecam Quada Satdigital (z pomarańczową nasuwką) za 55 zł na a.... sprawdzony i niezawodny. Kupiłem ostatnio ProHDSat (54 zł) w sklepie w W-wie i... z Opticumem 7300L nie zadziała (brakuje polaryzacji V , ale tu podejrzewam WINĘ tunera) , ale z innymi tunerami działa. Nie polecam wynalazków za 25 zł. W końcu konwerter jest na lata i oszczędność żadna )przecież może się zdarzyć, że kiedyś zmienimy tuner i może być niespodzianka, przykra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam Konwerter Universal Octo Golden Interstar GI-208 Platinum X do anteny offsetowej dla aż 8 odbiorców bezpośrednio do odbiorników cyfrowych (może być dla 4 nbox recorderów!).

 

Jak na konwerter Octo ma bardzo niski współczynnik szumów - 0,2dB na nalepce! Sprawdzona dobra jakość w przypadku odbioru słabszych sygnałów np. z Astry 2D (BBC) - 28,2E.

 

Zalecany dla podłączenia mini zbiorczego zestawu ośmiu niezależnych tunerów z jednego satelity.

 

- Współczynnik szumów/Noise figure: 0,2dB typ.

- Wzmocnienie/Gain: 58 dB typ.

- Masa/Weight: 346g;

- Kolor obudowy - biały z żółtym promiennikiem,

- Zabezpieczenie złącz pokrywą w kolorze szarym.

 

4608.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Zastanawiam sie nad tym konwerterem co nim myślicie?

Konwerter Quad Opticum AX BlackBuster 0,1dB

Cena bardzo dobra a jakość? http:// :censored: . Mam jeszcze pytanie jesli kupię np.jakiś konwerter z 4 wejsciami czy mogę dołączyc drugi konwerer aby ogladac satelite astre,jesli tak co dokupic bo szukałem różnych jakis obejmek do drugiego konwertera i nie znalazlem.pozdrawiam

Edytowane przez medrek
Połączono wątki. W niniejszym dziale jest już wątek poświęcony konwerterom typu Quad. Poza tym, na forum nie podajemy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy mogę dołączyc drugi konwerer aby ogladac satelite astre,jesli tak co dokupic bo szukałem różnych jakis obejmek do drugiego konwertera i nie znalazlem

 

Możesz - jeżeli Twój dekoder obsługuje diseqc. Musisz więc jeszcze dokupić przełącznik konwerterów diseqc. Do zeza możesz zastosować uchwyt uniwersalny lub dedykowany do konkretnej anteny. Jaki to model anteny?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum HD X310, ale zamierzam dokupić drugi tuner, tylko nie wiem jaki? Żeby współpracował ze spliterem nc+. Model anteny, ten cały, powiedzmy, maszt, co sie wklada konwerter, jest prostokątny.

 

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Proszę o pomoc w wyborze nowego konwertera quad.  Cena max to 100zł.

 

Myślałem o Inverto Quad Black Premium, ale czytałem ze ostatnio spadła jakość tego modelu.

 

z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...