Skocz do zawartości

Opticum vs Big Sat dla TnK i nie tylko


Andersh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukując taniego tunera do obsługi TnK powinno się zwrócić uwagę na Big Sat BS-S 77CX oraz te ze stajni Globo, rodzina Opticum 7010CX, 4050CX i 7000CX.

Produkty Opticum bazują na takim samym procesorze, korzystają z tego samego softu, a ich różnice dotyczą bardziej design'u czy ilości posiadanych gniazd.

 

Chciałbym poznać opinie i doświadczenia dotyczące w/w tunerów pod względem obsługi głównie TnK ale i nie tylko.

 

Za wszelkie informacje dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big Sat 77CX jest sprzedawany od 20 czerwca 2008; do chwili obecnej powstał soft obsługujący TnK i rozszerzający możliwości ponad conax; na alledrogo nie ma problemu ze znalezieniem jego ofert, obecnie właśnie Big Sat i Opticum CX są alternatywą dla Technisat dołaczanego do TnK, który bez karty TnK nadaje się do kosza

 

jesli ktoś miał styczność, proszę o komentarze

ps. przed założeniem tematu użyłem opcji szukaj i mocno się zdziwiłem kiedy tak mało znalazłem na temat Opticum CX a o Big Sat NIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigSat jest produktem firmy Golden Interstar. Różnicą między BigSat-em, a pozostałymi tunerami Golden Interstar jest to, że jest budowany na tańszych podzespołach i składany w Chinach. Opieram się tutaj na informacjach znalezionych w różnych miejscach w internecie.

Miałem okazję pobawić się tym tunerem. Potwierdziły się wady opisywane przez innych. Potrafi się przywiesić, przy układaniu listy kanałów 3 razy zaliczył zwiechę i trzeba było odłączyć go od zasilania. Dobrze, że zapisały się zmiany, które były dokonane przed tymi zwiechami.

Kolejny minus to pilot zdalnego sterowania. Obodowa jest identyczna jak stosowana w pilotach od tunerów Globo. Jednak jakością ustępuje pilotom Globo, naciskasz jeden klawisz, a wykonuje się polecenie klawisza obok :)

Jeśli chodzi o współpracę z kartą TNK - bez problemu. Kanały przełączają się szybko i bez niespodzianek.

 

Z tunerami Globo z czytnikiem nie miałem zbytnio do czynienia, jedynie z modelami FTA (oparte na innym procesorze). O tunerze FTA moge powiedzieć tylko tyle, że działa dokładnie tak jak tego oczekuję... no prawie... ostatnio dziwnie się zachowywał przy wyszukiwaniu kanałów z 36E z polaryzacji kołowej... ale ten problem może dotyczyć tylko "maniaków" szalejących po orbicie.

 

Dlaczego tuner Technisat bez karty jest nic nie warty? (... się zrymowało). Tuner poniekąd będzie zachowywał się jak typowy FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również szukam opini do tunerów jak w temacie i powiem, że w szerokim necie jak dla mnie łatwiej jest znaleźć opinie o BigSat niż Opticum, co do pilota BS to jest on z tej samej huty plastiku co ten do Opticum, przy BigSat działa nie najlepiej ale nie wiemy jak działa przy Opticum,

co do zwiech BigSat a tym bardziej dziwnie zachowujące się przyciski pilota, sprawa ma sie softem, użytkownicy tego tunera nie są jednak pozostawieni sami sobie :censored:tu jest małe co nieco i to całkiem świeże;

a co do Technisat:

wyświetlacza - brak lub RS232 - brak - zależy od modelu

teletekstu - brak

gniazdo tylko dla małej karty

pilot - szału nima

a po 2016 tylko FTA do tego jeszcze ceni się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie technisat jednak jest ciekawym tunerem za niewielkie pieniążki.Co do 2016nie wiemy co będzie.Zależy czy TVN zdecyduje się na kontynuowanie oferty :D Technisat ma telegazetę tylko z poziomu tv ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pilota BS to jest on z tej samej huty plastiku co ten do Opticum, przy BigSat działa nie najlepiej ale nie wiemy jak działa przy Opticum,

Obudowa ta sama, ale elektronika wewnątrz już zupełnie inna. Pilot od Globo/Opticum pracuje poprawnie. Kody pilotów są różne, więc się "nie gryzą" między sobą.

 

Zarówno do Globo jak i BigSat nie ma większego problemu ze ściągnięciem oprogramowania, zarówno oryginalnego jak i "przerobionego" (o którym tutaj nie dyskutujemy, dlatego musiałem wyciąć link z Twojego postu) jak również oprogramowania do edycji list kanałów.

 

Technisat vs. BigSat to ten sam przedział cenowy, więc po 2016 będzie można zezłomować ba bez bólu w klatce piersiowej ;) W końcu to 7 lat pracy, jak na tuner to wystarczająco długo. ;)

Do tego wszystkiego należy dodać postęp technologiczny, za 7 lat będą one zabytkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wszystkiego należy dodać postęp technologiczny, za 7 lat będą one zabytkami.

 

dokładnie tak, ale ponieważ TVN rezygnuje z dystrybucji tunerów Technisat wraz ze swoimi kartami TnK dlatego warto informować o innych odbiornikach a nie bronić/kultywować te, które niebawem być może znikną ze sprzedaży w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te, które być może znikną, a być może nie znikną za 7 lat też będą zabytkami, jak wszystko ;)

 

Osobiście gorąco polecam produkty Globo spośrób tych dwóch marek. Czemu? Bo ostatnia wersja oprogramowania (jeszcze nie dostępna publicznie, ale na dniach zapewne wyjdzie) ma specjalne opcje dedykowane pod TNK i mają oznaczenie zgodności z TNK otrzymane od nadawcy. Dzięki temu wiadomo, że odbiorniki (zwłaszcza 4050CX) zostały dokładnie zbadane pod kątem działania z kartami TNK i nie będą sprawiać problemów, a dodatkowo obsługują pobieranie gotowej listy dla TNK. BigSat też z kartami TNK działa, ale znaczka (jeszcze ;) ) nie ma, brak też opcji związanych z automatycznym pobieraniem gotowej listy pod TNK i aktywacją karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jesli spodziewasz się poziomu po Opticumie - życzę stalowych nerwów podczas użytkowania. miałem - to jest dopiero złom.

Bigsat moze nie jest rewelacyjny - ale działa - jak dotąd u mojego znajomego od listopada 08 - bez zarzutu. słabością jego jest pilot. czułośc nie jest sensacyjna, ale daje radę, jesli antena jest prawidłowo ustawiona.

 

jesli juz nie Bigsat, nie Opticum - sto razy lepiej z TNK wyjdziesz na He@d SD2700 Black Panther. cena taka jak Opticum, a poziom o trzy piętra wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...