Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam Mediasat HDTV Philips 6201 (cyfra+) oraz SHD-85 (orange) (całość poprawnie działa na świeżo położonej instalacji SAT opartej na twinie od opticum i czaszy 60).

 

Przed świętami planuję zrobić jakiś sensownie działający multiroom dla drugiego tv zamontowanego w kuchni (okablowanie sat i hdmi poprowadzone) w związku z czym konieczny jest zakup splittera np. CLONE+ HOME EDITION 150 (zestaw z dwoma kartami).

 

Oczekiwania: cyfra+ działa na dwóch tv (liga angielska gra ;)), natomiast karta z orange może być na dokładkę, ale nie jest priorytetem

Pytanie: czy ten samsung SHD-85 będzie prawidłowo współpracował z clone+ bo nigdzie nie mogę znaleźć info o tym?

 

EDIT: a nie, znalazłem coś takiego:

Od 09.11.2010 r. do serwisu Clone+ zostało dodane oprogramowanie aktualizacyjne, które umożliwia obsługę systemów kodowania takich jak Conax, CryptoWorks, Viaccess. Oprogramowanie to dedykowane jest dla platform: CYFRA+, Orange TP, TNK, SCT, Free-X, Theme-X i wielu innych. Clone+ nie działa z tunerem Sagemcom DSI87.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos DHCP. Nie ma różnicy jaki adres przydziela router, ważne tylko żeby miał DHCP. Mój Livebox przypisuje adresy z innej puli niż 192.168.1.* tylko z 192.168.153.*

Sam to zmodyfikowałem, żeby nie było niepotrzebnej dyskusji skąd u mnie taka pula. Dekoder ma zwykle adres w granicach 192.168.153.10-15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem dość dziwnej natury, otóż: mam ten dekoder samsung shd85 z TP podłaczony do dekodera quad. Do innych wejśc podłaczone są dwa pace dsr2231 z cyfry+ i działają bez zarzutu. Natomiast samsung od czasu do czasu nie chciał odbierać np. disney channel, disneyXD i innych kanałów z tego transpondera. Wczesniej pojawiał mi się komunikat ze sila sygnalu dla wybranego kanału jest za niska, ale skorygowałem antenę i skręt konwertera (dekodery cyfry+ zareagowały lekkim przesunięciem ich zielonej skali na plus w ustawieniach). I wszystko było dobrze, aż do dzisiaj. Znowu kanały przestały odbierać, ale tym razem jest tylko czarny ekran i nic więcej. A teraz najciekawsza część tej historii: po podłączeniu miernika (znaczy się zwykłego satfindera za 20zł) pomiędzy dekoder a konwerter... wszystko wraca jak ręką odjął!!! :crazy: . O co tu chodzi? Czyżby sygnał był za silny? Przecież satfinder tłumi trochę sygnału, a tutaj tak jakby trochę inaczej było... . Nic z tego nie rozumiem. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Instaluje Samsunga SHD85 i mam jedynie konwerter monoblock do tnk, niestety brak sygnału bo przecież nie obsługuje przełącznika, da się coś z tym zrobić,

Nic. Musisz zrobić zeza z dwóch konwerterów, jeden może być mono, drugi twin i wtedy będzie działać tnk razem z Astrą oraz Samsung. Inne wyjście to kupienie dekodera z Viaacces 3.0 i obsługą diseqc. Wtedy możesz wyrzucić dekoder tnk i mieć jeden tuner (no chyba że masz tnk hd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym spytać o bardzo podstawowe rzeczy

1) czy Wam też tak długo się włączają programy (od momentu włączenia dekodera do pojawienia się programu na tv mija ze 30sek)?

2) czy jak już się włączy dekoder zawsze pojawia się menu (by wybrać tv lub cyfrę) można ustawić by włączał się kanał który oglądaliśmy przed wyłączeniem dekodera?

3) czy numer programu pojawia się na wyświetlaczu dekodera tylko w momencie zmieniania programów - po kilku sekundach po zmianie programu pojawiają się dwa dziwne znaki zamiast numeru oglądanego programu?

4) kiedy powinna się wyświetlać godzina na dekoderze?

5) czy jest różnica w odbiorze w tv normalnych kanałów (nie HD) przy użycia podłączenia przez HDMI a SCART?

 

pozdro i dzięki za feedback. na tych wszystkich 35 stronach nie doszukałem się odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

2) czy jak już się włączy dekoder zawsze pojawia się menu (by wybrać tv lub cyfrę) można ustawić by włączał się kanał który oglądaliśmy przed wyłączeniem dekodera?

 

Co do tego pytania to jak to zrobić żeby się to menu wyboru (tv, cyfra plus, itp) nie pojawiało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...