Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jedynym sensownym rozwiązaniem jest podłączenie komputera bezprzewodowo a livebox podłączony kablem z dekoderem. na pewno ta bezprzewodowa karta na USB nie będzie działać z dekoderem. Można jeszcze inaczej to rozwiązać ale każda opcja będzie się wiązać z wydatkami (np zakup drugiego rutera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd mam problem polegający na odbiorze większości kanałów w formacie 3/4. Mam po prostu obcięte boki.

Niektóre np. TVN24, Eurosport 1, Orange Sport odbieram cały czas normalnie. Czyja to może być wina ?

to nie jest żadna "wina", przecież nie wszystkie programy są nadawane w formacie 16:9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd mam problem polegający na odbiorze większości kanałów w formacie 3/4. Mam po prostu obcięte boki.

Niektóre np. TVN24, Eurosport 1, Orange Sport odbieram cały czas normalnie. Czyja to może być wina ?

to nie jest żadna "wina", przecież nie wszystkie programy są nadawane w formacie 16:9

 

Wiem o tym doskonale.

Przed aktualizacją oprogramowania w ustawieniach tunera miałem obraz 16:9. I wtedy prawie wszystkie kanały miałem w tym formacie.

Po zmianie softu na nowy nagle prawie wszystkie miałem w w formacie 4:3. Dopiero przestawienie w dekoderze z 16:9 na 4:3 wszystko wróciło do normy.

Mam wrażenie że powinienem mieć taki sam obraz zarówno przed jak i po aktualizacji przy takich samych ustawieniach. A tak nie jest.

Jaśniej się już chyba nie da tego wytłumaczyć.

W takim razie czy tylko ja tak mam czy też ktoś jeszcze.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktoś może wie, czy da się ten dekoder połączyć z Liveboxem bezprzewodowo? Może jest jakiś sposób, oprócz Livepluga?

Da się. Kupujesz dowolny access point z obsługą trybu client. Najtańszy chyba będzie TP-Link TL-WA500G. Konfigurujesz (tak żeby "odbierał" sygnał z Liveboksa - czyli włączasz tryb AP-client) i podłączasz dekoder.

 

W przypadku telewizji w wersji DVB-S (w przeciwieństwie do wersji IPTV), dekoder nie musi koniecznie być podłączony do Liveboksa, ważne jest, żeby w ogóle miał połączenie z Internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd mam problem polegający na odbiorze większości kanałów w formacie 3/4. Mam po prostu obcięte boki.

Niektóre np. TVN24, Eurosport 1, Orange Sport odbieram cały czas normalnie. Czyja to może być wina ?

to nie jest żadna "wina", przecież nie wszystkie programy są nadawane w formacie 16:9

Wiem o tym doskonale.

Przed aktualizacją oprogramowania w ustawieniach tunera miałem obraz 16:9. I wtedy prawie wszystkie kanały miałem w tym formacie.

Po zmianie softu na nowy nagle prawie wszystkie miałem w w formacie 4:3. Dopiero przestawienie w dekoderze z 16:9 na 4:3 wszystko wróciło do normy.

Mam wrażenie że powinienem mieć taki sam obraz zarówno przed jak i po aktualizacji przy takich samych ustawieniach. A tak nie jest. Jaśniej się już chyba nie da tego wytłumaczyć.

No niby jasno, tylko to się w ogóle nijak ma do tego co ja mam u siebie :?

Miałem ustawione 16:9, po aktualizacji nadal mam 16:9 i żadnych niepożądanych objawów. Gdy teraz spróbowałem testowo sobie zmienić na 4:3 to jest dopiero totalna kicha bo właśnie wtedy pojawiają się obcięcia i zniekształcenia (deformacja wynikająca ze ściśnięcia obrazu). Więc, coś mamy inaczej, ale co?

A może pokombinuj z tym niebieskim przyciskiem na pilocie co zmienia "size" z "original" na "zoom" i "large"? O ile masz podłączone przez hdmi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś majstrowali przy liście programów. Przy wyszukiwaniu jest juz mowa o 252 a nie jak wcześniej 262. Wyszukuje 246 z czego potem okazuje się że 6/6 cyfra a 240 na 252 to są inne programy.

Kiedy można się spodziewać nowej listy programów z wczorajszym update'm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby jasno, tylko to się w ogóle nijak ma do tego co ja mam u siebie :?

Miałem ustawione 16:9, po aktualizacji nadal mam 16:9 i żadnych niepożądanych objawów. Gdy teraz spróbowałem testowo sobie zmienić na 4:3 to jest dopiero totalna kicha bo właśnie wtedy pojawiają się obcięcia i zniekształcenia (deformacja wynikająca ze ściśnięcia obrazu). Więc, coś mamy inaczej, ale co?

A może pokombinuj z tym niebieskim przyciskiem na pilocie co zmienia "size" z "original" na "zoom" i "large"? O ile masz podłączone przez hdmi...

 

Mam telewizor CRT połączony przez eurozłącze. Teraz mam ustawione 4:3 i jest OK. Przed aktualizacją oprogramowania miałem 16:9 i wtedy też miałem OK.

Nie mam pojęcia skąd tak się dzieje ale za bardzo mi to nie przeszkadza.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaa... ja mam LCD (16:9) przez hdmi. Znaczy, teraz masz normalnie, a przedtem... nie wiadomo ;)

 

Wiadomo :wink:

Mam Panasonica CRT 37 cali (16:9). Sygnał SD wygląda na nim lepiej niż na każdym LCD czy też plazmie.

A wiem co mówię bo mam jeszcze plazmę Full HD 50 cali i LCD Full HD 40 cali.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...