Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy udało ci się ustawić odbiór telewizji.... u mnie jest troszkę inaczej.. siła sygnału z hot Birda jest bardzo dobry... wyszukuje około 200 kanałów lecz jak już zaprogramują się kanały to wyświetla mi się informacja kanały cyfra+ są zakodowane kanały lecz nie można ich oglądać... Czy nie powinno wyskoczyć info kanały ORANGE a nie Cyfra + ... możecie mi podać jaką częstotliwość ustawić w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dekoder nie powinien też czytać karty cyfry+ skoro są kanały c+ to i karta powinna działać a jak wkładam to jej nie widzi - powinni to dograć. System kodowania jest niby inny ale zawsze to c+. Podczas wyświetlania programu na dekoderze na panelu mam Eu czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej. Mam pytanie. Czy jest możliwość połączenia tego dekodera z komputerem za pomocą tego urządzenia? (nie wiem czy mogę podać link do aukcji VIDEO GRABBER NA USB MEDION / TEVION, MODEL MD 85921 najwyżej usuńcie). Czytałem już na różnych forach i mam już mętlik. Sam nic nie wiem. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Montowałem wczoraj zestaw Livebox + SHD-85. Wszystko podłączone zostało dobrze, internet działa lecz nie wiem do końca jak jest z telewizją.

 

Nie orientuję się w tym, a w internecie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi dlatego spytam się tutaj :)

 

Czy SHD-85 może odbierać telewizje (TVP1 itp.) TYLKO przez internet? (Bez anteny satelitarnej)

 

W dekoderze nie znalazłem żadnej opcji w której mógłbym to ustawić dlatego mam wątpliwości czy jest taka możliwość. Oczywiście usługa jest wykupiona. Filmy z zakładki ,,Film" pobierały się i czekać było trzeba 1h żeby móc obejrzeć.

 

z góry dzięki o pomoc bo w środę jadę tam i chcę się dowiedzieć co to za ustrojstwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV w wersji IPTV obsługuje inny dekoder niż DTH podczas zamawiania usługi można było wybrać jaka wersje się chce (pod warunkiem że były możliwości uruchomienia IPTV). W przypadku braku warunków technicznych pozostaje tylko DTH. Obydwa dekodery zarówno IPTV jak i DTH potrzebują LIVEBOX'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Livebox jest. A jak nazywa się dekoder IPTV? Zamawiała to rodzina ze wsi, która nie za bardzo orientuje się w tych sprawach, a wiem, że chcieli mieć telewizję przez internet. Ale o ile wiem, to nawet jeżeli byłby ten dekoder to albo nie wyrobiłby internet, albo jakby działała telewizja to na necie nici.

 

Jeszcze jedno pytanie:

Czy odbiór telewizji przez internet i przez satelitę wykorzystując Liveboxa to jakieś dwie różne usługi (kupowane np. oddzielnie) czy np. mając przez internet mamy też SAT? Jak to wygląda? Sorki za takie pytania, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na te pytania, a wczoraj pierwszy raz miałem z tym styczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPTV i DTH to dwie różne usługi. Livebox wymagany jest do obydwóch. W technologii kablowej to on zapewnia dosył kanałów do dekodera a w technologii satelitarnej pozwala min. na aktualizację oprogramowania dekodera czy korzystanie z VOD zresztą Livebox w IPTV do tego również służy. Podpisując umowę na IPTV nie ma możliwości wykorzystania dekodera do odbioru przez satelitę i odwrotnie gdyż są to dwa różne odbiorniki. Różnica jest także jeśli chodzi o ofertę programową. Niestety póki co w opcji kablowej czyli tv przez internet dostępnych jest więcej kanałów niż przez satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a jaka prędkość internetu jest wymagana do IPTV czy w grę działa/nie działa wchodzi zupełnie inni czynnik? Rodzina miała internet w Neostradzie i dostała to za darmo (o ile wiem), wiem też, że mają możliwość zwrotu w przeciągu 10 dni. Czy w takiej sytuacji możliwa może być np. zamiana usługi DTH na IPTV? Czy trzeba dzwonić i się pytać w TP? Rodzina nie za bardzo wie o co w tym wszystkim chodzi, więc ja muszę to jakoś ,,ogarnąć".

 

Co do Liveboxa to też go dostali i wszystko z nim OK. Internet działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jaka prędkość jest wymagana do IPTV. Mogę tylko powiedzieć, że przy zamawianiu usługi telewizja w TP zostałem zapytany z jakiej opcji chcę korzystać i jak stwierdziła pani konsultant przy moim 1 Mb/S spokojnie mógłbym wziąć IPTV. Jednak zdecydowałem się na opcję odbioru przez satelitę. Zwrotu całości sprzętu można dokonać w terminie 10 dni od dnia zawarcie umowy i nic nie stoi na przeszkodzie by później przesiąść się z DTH na IPTV i odwrotnie. Po więcej informacji dzwoń do TP 801 505 505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...