Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Vinni To siedź w domu. Twój wybór. Nie będziesz za mnie decydował, że mam nosić jakąś szmatę, bo tobie zapewni to więcej spokoju psychicznego. Oszukujesz się, że to cię chroni, a tak naprawdę chodzi tylko o biznes. Nie rozśmieszaj mnie tymi najnowszymi badaniami lekarzy, które są sponsorowane. 
Ilu młodych górników zmarło w Polsce na COVID-19? 
Dostaniesz 500 zł mandatu, albo od sanepidu 10000 to przestaniesz kozaczyć
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy jest brak jakiejkolwiek spójności w działaniach. Nie dotyczy to tylko naszego kraju. Z tydzień temu było info jak to czołowi holenderscy naukowcy uważają, że maseczki nie działają, dzisiaj natomiast:

https://polonia.nl/2020/08/05/koronawirus-maski-obowiazkowe-w-holenderskich-miast/

"Od środy 5 sierpnia wprowadzony został obowiązek noszenia masek w niektórych częściach Rotterdamu i Amsterdamu. Za ich brak grozi grzywna, jak również nakaz natychmiastowego opuszczenia tych miejsc" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to prawda że

maseczki nie chronią przed wirusem, a już na pewno nie te które nosi większość społeczeństwa. One mają jedno podstawowe zadanie ograniczyć ilość i zasięg kropelek. Patrząc na to inaczej, zmniejszają ryzyko zakażenie gdy dwie osoby są blisko siebie.

 

Nie widzisz sprzeczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawop napisał:
14 minut temu, the cable guy napisał:
@Vinni To siedź w domu. Twój wybór. Nie będziesz za mnie decydował, że mam nosić jakąś szmatę, bo tobie zapewni to więcej spokoju psychicznego. Oszukujesz się, że to cię chroni, a tak naprawdę chodzi tylko o biznes. Nie rozśmieszaj mnie tymi najnowszymi badaniami lekarzy, które są sponsorowane. 
Ilu młodych górników zmarło w Polsce na COVID-19? 

Dostaniesz 500 zł mandatu, albo od sanepidu 10000 to przestaniesz kozaczyć

Nie przyjmę i w sądzie wygram, bo konstytucja mnie chroni. Z resztą na ten moment wystarczy powiedzieć, że stan zdrowia nie pozwala mi nosić i policja może mi skoczyć. 

 

@dvbtowiec Rozpylacz. xD Widać tę waszą mądrość po takich wpisach. 

 

Jedynym sposobem ochrony przed wirusem jest dystans, a nie jakieś maski. Tylko, że wy wierzycie w to co mówią w TV i nabijacie kabzę cwaniakom. 

 

Będziecie mi wmawiać, że nie wierzę w wirusa, bo wtedy możecie ze mnie robić świra. Tyle, że ja w wirusa wierzę i słyszałem o nim jak jeszcze w mediach była całkowita cisza. Czytałem poważne artykuły, widziałem medyczne opisy przypadków. Tylko co z tego? 

Nie jesteście w stanie zrozumieć, że te wszystkie nakazy i zakazy są tworzeniem fałszywego poczucia bezpieczeństwa i zdejmowaniem odpowiedzialności z organów, które powinny dbać o obywateli. 

Wierzycie, że zagrożenie jest tak wielkie, zakazić się bardzo łatwo, a jednocześnie prowadzono kampanie wyborcze, gdzie ludzie byli bez żadnych masek i robili sobie rodzinne foty z prezydentem i kandydatami. xD To tylko jeden z przykładów, a jest ich o wiele więcej. 

 

Wirus jest w Polsce pewnie od listopada i jakoś nie położył kompletnie szpitali. W wielu krajach pokazywano jak lekarze zwyczajnie się... nudzą, bo nie ma planowanych zabiegów, a pacjentów wymagających hospitalizacji z powodu Covid-19 brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dvbtowiec napisał:

Nie :) Zmniejszyc ryzyko, nie oznacza że jestes chroniony w 100%. Nie wiem gdzie tu sprzeczność :)

 

Nie istnieje w naszym świecie coś takiego jak ochrona w 100% przed czymkolwiek, niestety ;).

Nie zmienia to jednak tego, że maseczki jakiś tam procent ochrony dają, a z poczatku Twojego zdania wynikało jakby w ogole go nie dawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, the cable guy napisał:

 

@dvbtowiec Rozpylacz. xD Widać tę waszą mądrość po takich wpisach.

Zakładam że Ty jesteś mądrzejszy od epidemiologa Dr Pawła Grzesiowskiego który mówi, cytuję:

Cytat

– Pamiętajmy, że maski bawełniane właściwie nie zatrzymują wirusa. Oczywiście one zakładane przez osoby w kontaktach międzyludzkich zmniejszają ilość wydychanego aerozolu, niemniej jednak to nie są maski filtrujące.

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,epidemii-koronawirusa-w-polsce--dr-grzesiowski-o-maskach--drugiej-fali-zachorowan-i-ozdrowiencach,artykul,70486861.html

 

No bo skoro moja mądrość jest do bani, to rozumiem że lekarza też? :)

 

@bugmenot to już czepianie się akademickie. Dajmy spokój :)

9 minut temu, bugmenot napisał:

a z poczatku Twojego zdania wynikało jakby w ogole go nie dawały.

W zasadzie nieświadomie powiedziałem co cytowany przeze mnie Dr Grzesiowski

Cytat

Pamiętajmy, że maski bawełniane właściwie nie zatrzymują wirusa

Co nie oznacza że nie dają jakiejś ochrony, dają, bo liczba kropelek z wirusem i ich zasięg jest mniejsza.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, the cable guy napisał:

Nie przyjmę i w sądzie wygram, bo konstytucja mnie chroni. Z resztą na ten moment wystarczy powiedzieć, że stan zdrowia nie pozwala mi nosić i policja może mi skoczyć. 

 

@dvbtowiec Rozpylacz. xD Widać tę waszą mądrość po takich wpisach. 

 

Jedynym sposobem ochrony przed wirusem jest dystans, a nie jakieś maski. Tylko, że wy wierzycie w to co mówią w TV i nabijacie kabzę cwaniakom. 

 

Będziecie mi wmawiać, że nie wierzę w wirusa, bo wtedy możecie ze mnie robić świra. Tyle, że ja w wirusa wierzę i słyszałem o nim jak jeszcze w mediach była całkowita cisza. Czytałem poważne artykuły, widziałem medyczne opisy przypadków. Tylko co z tego? 

Nie jesteście w stanie zrozumieć, że te wszystkie nakazy i zakazy są tworzeniem fałszywego poczucia bezpieczeństwa i zdejmowaniem odpowiedzialności z organów, które powinny dbać o obywateli. 

Wierzycie, że zagrożenie jest tak wielkie, zakazić się bardzo łatwo, a jednocześnie prowadzono kampanie wyborcze, gdzie ludzie byli bez żadnych masek i robili sobie rodzinne foty z prezydentem i kandydatami. xD To tylko jeden z przykładów, a jest ich o wiele więcej. 

 

Wirus jest w Polsce pewnie od listopada i jakoś nie położył kompletnie szpitali. W wielu krajach pokazywano jak lekarze zwyczajnie się... nudzą, bo nie ma planowanych zabiegów, a pacjentów wymagających hospitalizacji z powodu Covid-19 brak. 

Już widzę Twoją minę, gdy pchasz wózek z zakupami do zaparkowanego samochodu a tymczasem podjeżdża radiowóz  i  pytają Ciebie o znajomość obowiazujach rozporządzeń.

Ty jak na Kozaka przystało udajesz ze znasz Konstytucje ech;-)

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, the cable guy napisał:

Rozpylacz. xD Widać tę waszą mądrość po takich wpisach.

O patrzcie Państwo Dr Grzesiowski demonstruje działanie szalików i maseczek używając rozpylacza

https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-czy-noszenie-maseczek-ochronnych-jest-skuteczne-czy-obowiazek-zaslaniania-nosa-i-ust-uchroni-nas-przed-zakazeniem-dr-pawel-grzesiowski-wyjasnia

Od 2min 50s.

@the cable guy ? ?

@lukimann Ja widzę jego minę, jak mu niebawem sanepid będzie mógł na drodze administracyjnej nałożyć mandat na 10tys. z natychmiastową wykonalnością, a dopiero potem w sądzie będzie udowadniał że zna konstytucję i swoje prawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lukimann napisał:

Już widzę Twoją minę, gdy pchasz wózek z zakupami do zaparkowanegi samochodu a tymczasem podjeżdża radiowóz ( ewidentnie czekali) z kilkoma policjantami i jeden z nich pyta Ciebie o znajomość obowiazujach rozporządzeń.

Ty jak na Kozaka przystało udajesz ze znasz Konstytucje ech;-)

Ale tutaj akurat @the cable guy ma rację. Nie chodzi o konstytucję tylko wyraźny zapis w rozporządzenu, że można nie nosić maseczki ze względów zdwrotonych i nie trzeba na to "papieru".

I ten zapis nadal zostanie, tylko od września będzie trzeba mieć zaświadczenie. Wydane pewnie po teleporadzie ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lukimann napisał:

Już widzę Twoją minę, gdy pchasz wózek z zakupami do zaparkowanegi samochodu a tymczasem podjeżdża radiowóz ( ewidentnie czekali) z kilkoma policjantami i jeden z nich pyta Ciebie o znajomość obowiazujach rozporządzeń.

Ty jak na Kozaka przystało udajesz ze znasz Konstytucje ech;-)

Nie. Mówię, że z powodów zdrowotnych nie noszę maseczki, ale stosuję się do dystansu. Tyle. 

 

Skoro maseczki działają, to czemu szpitale i przychodnie normalnie nie przyjmują pacjentów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak że takie zaświedczenie nie będzie tak prosto uzyskać. To zapewne się wystawia po serii badań. Nie wiem czy lekarze będą chcieli aż tak ryzykować. Dziś wszystko trzeba notować w systemie elektronicznym i ministerstwo widzi Twoje skierowania na badania, orzeczenia, recepty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tego wirusa nie ma nawet dobrych testów. :D

We Francji piłkarzy testują i test jest pozytywny. Po trzech dniach negatywny, a za tydzień znowu pozytywny. Objawów brak. 

W Polsce normalnie ludzi z potwierdzeniem zakażenia trzymano z rodzinami i te rodziny się nie zakaziły. Z pewnością w domach mieli systemy filtracyjne jak na specjalistycznych oddziałach zakaźnych. 

Do tego parodia z testowaniem potwierdzonych przypadków po kwarantannie. Specjalnie "gubiono" wyniki testów, bo ludziom pokazywało, że są pozytywni. Robiono znowu testy i wychodziło negatywne. :D 

Chociaż z wami widzę, że nie ma sensu dyskutować, bo nie mówicie o realiach, ale o jakichś bzdurach i przepisach, które są po to żeby mieć podkładkę. 

 

Teleporady to w ogóle najlepszy żart. Nagle się okazało, że da się ludzi "leczyć" przez telefon albo Internet. Parodia po prostu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając nawet że tak by się dało. Ktoś zwróci uwagę na to jeśli nagle od września lawinowo miałaby wzrastać liczba przypadków z osobami ze schorzeniami na drogi oddechowe i to jeszcze ludźmi młodymi. To by był duży przewał, który mógłby lekarzy słono kosztować. Nie wierzę w to że cwaniaczki od września będą mogli tak łatwo kombinować. W pojedynczych przypadkach może przejdzie, ale nie w masowej skali.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te rozporządzenia można sobie wsadzić w 4  litery, bo każdy sąd taki mandat wtedy anuluje. :D Tak już było.

97% ludzi przechodzi zakażenie praktycznie bezobjawowo. Taka Białoruś miała być stracona, a proszę bardzo: https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-europie,koronawirus--bialorus--aktualna-sytuacja--statystyki,artykul,17424990.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dvbtowiec napisał:

Zakładając nawet że tak by się dało. Ktoś zwróci uwagę na to jeśli nagle od września lawinowo miałaby wzrastać liczba przypadków z osobami ze schorzeniami na drogi oddechowe i to jeszcze ludźmi młodymi. To by był duży przewał, który mógłby lekarzy słono kosztować. Nie wierzę w to że cwaniaczki od września będą mogli tak łatwo kombinować. W pojedynczych przypadkach może przejdzie, ale nie w masowej skali.

 

Szacunkowym spadkiem nawet o 25% zachorowań na wszystkie inne choroby (w tym raka), które po prostu są niediagnozowane jakoś się nikt nie przejmuje...

A zresztą na samą astmę w Polsce cierpi 2 mln. osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O swoim nadciśnieniu nie ma pojęcia miliony osób w Polsce. Podobna sytuacja jest np. z cukrzycą. Niestety większość nie patrzy na sytuację szerzej, ale daje się ponieść nagonce medialnej. 

Ludzie wierzą mediom, które im pokazywały fejki z przewożonymi trumnami jako fakty i nawet później tego nie dementowano. Tzw. specjaliści w jednym programie wyśmiewają wirusa, a za chwilę udają wielkie przejęcie i w innym medium straszą, że będzie źle. Dobrym przykładem jest chociażby prof. Włodzimierz Gut, który wydaje się posiadać 150 różnych opinii odnośnie tego samego wirusa. Musiało mu się bardzo spodobać bycie w centrum uwagi. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...