Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@umek Widzisz jakiś inne wyjście niż odblokowanie wakacji, wesel sklepów etc? Ja też planuję wakacje we wrześniu w Czechach i czekam do ostatniej chwili z rezerwacją, ale tylko dlatego że we wrześniu nie ma problemu z wolnymi miejscami. Jakbym planował na sierpień to już miejsc brak.

Ogólnie podchodzę do tego tak że równie dobrze w czasie gdy będę za granicą mógłbym się zarazić 500m od domu - w Lidlu :D i co tam też mam nie chodzić, nie jeść nie pić etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marrak napisał:

 

Ogólnie podchodzę do tego tak że równie dobrze w czasie gdy będę za granicą mógłbym się zarazić 500m od domu - w Lidlu :D i co tam też mam nie chodzić, nie jeść nie pić etc?

No i to jest to coś o czym niektórzy zapominają ;)

Jestem teraz w pracy i tu tez mogę się zarazić...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umek: Gdybyś pracował w branży turystycznej też byłbyś zwolennikiem lockdownu ? Zrozum, że ludzie muszą pracować by żyć, jeśli wirus nie powoduje zapchania szpitali to nie ma co panikować.

 

Co do wakacji, to nie kraje zarażają ale ludzie. Dlatego planuje krótki wyjazd z unikaniem tłocznych miejsc.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rasheed napisał:

Umek: Gdybyś pracował w branży turystycznej też byłbyś zwolennikiem lockdownu ? Zrozum, że ludzie muszą pracować by żyć, jeśli wirus nie powoduje zapchania szpitali to nie ma co panikować.

 

Co do wakacji, to nie kraje zarażają ale ludzie. Dlatego planuje krótki wyjazd z unikaniem tłocznych miejsc.

Czyli jak powiedziałem kasa..a lockdowny już wracają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turystyka jest przyczyną pojawienia się wirusa na całym świecie. O tym też nie wolno zapominać. Gdyby wszystkie kraje odpowiednio zareagowały na początku b.r. być może skończyło by się na Chinach.

 

W dniu 29.07.2020 o 15:25, bugmenot napisał:

Rak płuc w Polsce zabija podobno rocznie ponad 20 tysięcy osób. Na świecie to pewnie będzie kilka milionów.

Nie jest zakaźny i nie dziesiątkuje społeczności w aż takim tempie jak Covid-19.

Widziałeś obrazki z Hiszpanii, Włoch, czy Stanów?

Czy tak masowo ludzi wywożą w ciężarówkach chorujących na raka?

Miejmy jednak umiar w skali porównawczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec nie jest zaraźliwy, ale jest spowodany czynnikami o których napisałem i z którymi wszyscy przeszli do porządku dziennego.

 

A co do tych różnych przerażających zdjęć:

https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-italy-coffins/false-claim-photo-shows-coffins-of-coronavirus-victims-in-italy-idUSKBN21F0XL

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 16:03, umek napisał:

Czyli jak powiedziałem kasa..a lockdowny już wracają..

 

Tak kasa. Zdrowie zdrowiem, ale poważne problemy gospodarki będą dla wszystkich jeszcze gorsze od choroby. Dlatego rezygnuje się z całkowitych zamknięć, bo po prostu są one zbyt destrukcyjne, a nie przynoszą jakiegoś niesamowicie pozytywnego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie byłoby całkowitego lockdownu to byśmy dziś byli jak USA czy Brazylia... i kraje już wprowadzają lokalne blokady więc wejdziemy w jesień totalnie  zablokowani....wszystko dla pary tygodni. pytanie co potem bo linie lotnicze nadal nie mają pieniędzy by oddawać za nieudane wakacje a kolejne są już anulowane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lockdown był spowodowany tym, że nie wiedzieliśmy z czym przychodzi nam się mierzyć. Po prostu zaczęto dmuchać na zimne. Dziś mamy dużo więcej doświadczenia, widzimy jak wirus zachowuje się w danym klimacie, w danym regionie, czy kraju i na tej podstawie możemy działać łagodniejszymi środkami niż jedno wielkie zamknięcie większości gospodarki.

Zresztą największym problemem jest zwykła ludzka głupota. To, że Morawiecki wygaduje bzdury tu celom politycznym nie oznacza, że mamy mieć wszystko w poważaniu. No, ale niestety mieszkamy w kraju, w którym ludzie ogólnie mają w poważaniu całą masę rzeczy, włącznie z logicznym myśleniem i dziś mamy tego efekty. Wirus jest poważny i nadal nie wiemy jak po dłuższym okresie od zachorowania zachowa się ludzki organizm. Dlatego nośmy te zakichane maseczki, nie róbmy z siebie chojraków, bo nie warto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bugmenot napisał:

Nie będzie powrotu do totalnego lockdownu - wszyscy liczący się w świecie przywódcy o tym mówią jednym głosem bo wiedzą, że skończy się to wojną.

 

 

30 miast w uk już jest rozważane prócz Manchesteru czyli 5 milionów ludzi..owszem to czy będzie czy nie będzie to kwestia naszych zachowań ale na chwile obecna daleko mi do  optymizmu jaki miałem miesiąc temu 

Poczekają aż skończą się wakacje i od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 16:55, TELEWIDZ123 napisał:

Wczoraj widziałem na własne oczy jak ludzie lekceważą obostrzenia ,nie zdziwię się jak za kilka tygodni będzie po 1000 zakażonych.

 

Widziałem już dziesiątki podobnych opinii. Obecnie mnie bawią, bo okazało się, że w ogóle nie mają potwierdzenia w stanie faktycznym dla rozwoju epidemii. Najpierw były powroty lotdodomu, które miały zrobić Armageddon i sam w to wierzyłem. Później mieliśmy do czynienia z okresem świątecznym, potem było otwieranie części zamkniętych biznesów, potem kampania wyborcza, potem wybory, potem wyjazdy na wakacje, a teraz ty i te twoje lekceważenie obostrzeń. xD 

 

W dniu 1.08.2020 o 13:37, dvbtowiec napisał:

Turystyka jest przyczyną pojawienia się wirusa na całym świecie. O tym też nie wolno zapominać. Gdyby wszystkie kraje odpowiednio zareagowały na początku b.r. być może skończyło by się na Chinach.

 

Nie jest zakaźny i nie dziesiątkuje społeczności w aż takim tempie jak Covid-19.

Widziałeś obrazki z Hiszpanii, Włoch, czy Stanów?

Czy tak masowo ludzi wywożą w ciężarówkach chorujących na raka?

Miejmy jednak umiar w skali porównawczej.

 

Jakie kraje? Wirus wyszedł z Chin w październiku, a może i wcześniej. W USA prezydent wprowadził blokadę, która i tak nie miała żadnego znaczenia. 

Wiara w te obrazki czyni z ciebie ignoranta. Już dawno obalono te wszystkie filmiki z niby przewożeniem ciał i trumien. Dawno wytłumaczono choćby powód przechowywania zwłok na lodowisku w Hiszpanii i wcale nie było to wywołane ogromną ilością zmarłych z powodu wirusa. 

W USA się na chorych zarabia grubą kasę i bez potrzeby podłącza ludzi do respiratorów. Takie informacje nie pochodzą z wczoraj. 

Umiar w skali porównawczej? To może ją zastosuj. W Polsce codzienne umiera kilkadziesiąt razy więcej ludzi na raka, niż na chorobę spowodowaną tym wirusem. Ba, na cukrzycę umiera rocznie kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

 

Jak ktoś w Polsce umierał przed COVID-19 na chorobę oddechową, to nikt nie robił z tego powodu zamieszania, a tak samo umierali głównie ludzie starsi i z innymi schorzeniami. 

 

Piszesz o czymś, o czym nie masz pojęcia i próbujesz posiłkować się jakimiś obrazkami, które nawet nie były prawdą. To tylko udowadnia jak silną bronią jest strach. 

 

Widziałem jak większość ludzi nosi te maseczki. :D Gdyby ten wirus był aż tak zaraźliwy jak niektórzy straszą i tak zabójczy, to połowa ludzkości już powinna być w grobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Kauflandzie i Castoramie. Prawie 100% ludzi w maseczkach.  A co do maseczek... 

Holandia nie będzie rekomendować obywatelom maseczek. "Nie ma udowodnionej skuteczności

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26170258,holandia-nie-bedzie-rekomendowac-obywatelom-maseczek-nie-ma.html

Edytowane przez Maximus2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@the cable guy O czym można dyskutować z gościem, który wszystko sprowadza do fake newsa :) Pozostawię Twoje opinie bez komentarza.

Statystyki zgonów z powodu COV)D-19 w krajach takich jak USA, Hiszpania, Włochy mówią same za siebie i są najlepszym komentarzem.

 

15 godzin temu, Maximus2 napisał:

Holandia nie będzie rekomendować obywatelom maseczek. "Nie ma udowodnionej skuteczności

Nie ma też udowodnionego braku skuteczności.

Jedno jest niezaprzeczalne, maseczka ogranicza zasięg kropelek które wydzielasz, te większe zatrzymują się na maseczce.

Twierdzenie zatem że ona niczemu nie służy jest dużym nieporozumieniem.

Wystarczy zrobić prosty test rozpylaczem bez maseczki i przez maseczkę.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...