Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mnie pytał o Warmię i Mazury, że wbrew temu co pisałem jest spokojnie. No to proszę:

https://ro.com.pl/kolejnych-12-osob-z-warmii-i-mazur-zakazonych-koronawirusem-wszystkie-sa-z-jednego-powiatu/01517644

 

Tak szybko nie rosło nawet w marcu i kwietniu. Oczywiście można napisać, że dopóki służby i służba zdrowia sobie radzą to jest OK. Ale wyraźnie widać, jak groźne jest rozluźnienie u społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po akcji #lotdodomu powinien być w Polsce Armageddon. Zachorowania powinny wystrzelić. Czy tak było? Nie. 

Dajcie dalej na sobie zarabiać. Wasza wola. Nie będę kogoś zmuszał do wyciągania wniosków. :D 

W Polsce normalnie zrobiono wybory, a mimo to dalej ludzie wierzą w pandemię.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, the cable guy napisał:

Po akcji #lotdodomu powinien być w Polsce Armageddon. Zachorowania powinny wystrzelić. Czy tak było? Nie. 

Dajcie dalej na sobie zarabiać. Wasza wola. Nie będę kogoś zmuszał do wyciągania wniosków. :D 

W Polsce normalnie zrobiono wybory, a mimo to dalej ludzie wierzą w pandemię.

 

A zdajesz sobie sprawę, że od początku robiliśmy żenującą ilość testów? Zdajesz sobie sprawę, że jak na Śląsku zaczęto porządnie badać to nagle się okazało, że jest źle?

To co prezentujesz to nie jest egoizm czy ignorancja. To wyższy stopień i nie masz w poważaniu swojego zdrowia. Masz w poważaniu zdrowie swoje, swojej rodziny i całego swojego otoczenia. Obyś nie zaraził osoby z chociażby astmą, obyś nie musiał żyć do końca swoich dni z przeświadczeniem, że źle działałeś.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Vinni napisał:

 

A zdajesz sobie sprawę, że od początku robiliśmy żenującą ilość testów? Zdajesz sobie sprawę, że jak na Śląsku zaczęto porządnie badać to nagle się okazało, że jest źle?

To co prezentujesz to nie jest egoizm czy ignorancja. To wyższy stopień i nie masz w poważaniu swojego zdrowia. Masz w poważaniu zdrowie swoje, swojej rodziny i całego swojego otoczenia. Obyś nie zaraził osoby z chociażby astmą, obyś nie musiał żyć do końca swoich dni z przeświadczeniem, że źle działałeś.

Czyli mi mówisz, że nie testowano i dlatego było tak "dobrze"? Czyli wystarczy nie robić testów, a ludzie nie będą chorować i umierać? Sam sobie zaprzeczasz. Nie ma w twojej wypowiedzi logiki. Takie granie na emocjach, bo niektórzy sobie zdali sprawę, że nie są nieśmiertelni i teraz się boją jak małe dzieci. 

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Nie no jasne, wirusa nie ma, jest w odwrocie ?

Czyli jest pandemia, a można zrobić wybory. Wyższa logika. :D

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie testowano, tzn. że nie wiedzieliśmy ile osób było zakażonych bezobjawowo. Inna sprawa to nie wyjaśnione dlaczego w naszym regionie przechodzimy zakażenie łagodniej i mniej jest powikłań. Czytasz uważnie nasze posty? Bo mam wrażenie że wałkujemy to w kółko :)

 

To Ty napisałeś, ja powtórzyłem słynne już słowa, w których przekonuje się nas że przy większej liczbie zakażeń dziennie, wirus jest w odwrocie. Przyznasz że to jest zabawne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, the cable guy napisał:

Czyli mi mówisz, że nie testowano i dlatego było tak "dobrze"? Czyli wystarczy nie robić testów, a ludzie nie będą chorować i umierać? Sam sobie zaprzeczasz. Nie ma w twojej wypowiedzi logiki. Takie granie na emocjach, bo niektórzy sobie zdali sprawę, że nie są nieśmiertelni i teraz się boją jak małe dzieci.

 

 

Tak właśnie dlatego było tak "dobrze". To nie jest tajemna wiedza, że przeprowadzaliśmy żenującą ilość testów w stosunku do chociażby naszych sąsiadów. Pierwszym krokiem w zwalczaniu jakiejkolwiek epidemii jest przeprowadzanie masowych badań, które pozwolą nam zlokalizować ogniska chorobowe, a następnie odizolować osoby chore. W szybki sposób likwidujesz epidemię do akceptowalnego i względnie bezpiecznego poziomu. My tego nie zrobiliśmy i będziemy teraz przez wiele miesięcy mieli regularne przyrosty zachorowań. Nic tylko pogratulować.

Piszesz o graniu na emocjach. To nie jest żadne granie na emocjach. Spotykamy się z nowym wirusem, wirusem którego nie znamy, a wiemy że w określonych przypadkach może być on stosunkowo groźny. Niektóre badania wskazują, że po przebytej chorobie płuca takiej osoby nie nadają się do niczego. W wielu przypadkach wystarczy zwykła astma, czy jakakolwiek choroba przewlekła z którą można żyć, aby mieć poważne problemy po infekcji. Panika paniką, ale warto po prostu uważać i nie udawać kozaka większego niż się jest tak jak nam tutaj prezentujesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

I dodam że mam nadzieję że odpowiednie służby będą skutecznie karać wszystkich którzy nie noszą maseczek w sklepach, autobusach i innych miejscach, bo przez takich ludzi jak Ty narażamy swoich bliskich w grupie ryzyka na ciężkie powikłania, lub co gorsza śmierć.

Nie ma prawa, które pozwala karać za brak noszenia maseczki. Więc twoje służby mogą mi nagwizdać. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę się zapędziłeś, ja nie mam żadnych służb :)

Nie ma prawa powiadasz?

Zapoznaj się może z tym, bo Twoja ignorancja może Cię słono kosztować :)

 

https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/krakow-kontrole-maseczek-w-pojazdach-mpk/

Cytat

120 interwencji w ciągu trzech dni musieli przeprowadzić policjanci w krakowskich tramwajach i autobusach. Trwa wspólna akcja MPK w Krakowie oraz policji. Jak przyznają kontrolerzy, praktycznie w każdym pojeździe niestety znalazł się ktoś, kto nie zakrywał ust i nosa. Na razie kończy się na upomnieniach.

 

Cytat

Policja przypomina, że osobę nienoszącą maseczki może ukarać mandatem do 500 złotych. W rażących przypadkach może skierować sprawę do sanepidu, który może nałożyć karę nawet do 30 tysięcy złotych. Takim przypadkiem może być też zbytnia awantura podczas kontroli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cwaniactwo brak słów. Dzięki takim jak Ty starsze pokolenie od miesięcy kisi się w domu i nie może trafić do lekarza.

Jak Ci policjant na Twoje jedno zdanie skieruje wniosek do sanepidu, to najpierw zapłacisz, a potem będziesz się odwoływał :)

Chyba że zasłonisz się tym że nie możesz oddychać w maseczce, bo na taką deklarację policja nic nie może, ale to tym bardziej podkreśla Twój cynizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem w Polsce cały czas "faluje". :wacko:

Raz jest poniżej 300, następnego dnia prawie 400, potem znowu 300 "z hakiem", następnie ponownie poniżej 300, zaś później znowu ponad 300... :roll: I tak w "kółko Macieju"...

Niestety nie widać w ogóle tendencji spadkowej. Tak więc, pandemia ta będzie się u nas utrzymywać jeszcze bardzo długo. Przypuszczam, że może nawet kilka lat... :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sytuacja epidemiologiczna na terenie Sądecczyzny nie wygląda dobrze. Ponad tysiąc osób przebywa na kwarantannie domowej, a zakażenie COVID-19 potwierdzono u 180 (od początku trwania epidemii). Przyczyną nagłego wzrostu chorych na koronawirusa są prawdopodobnie trzy wesela, które odbyły się w tym rejonie w ostatnim czasie.

 

Cytat

- Wzrost jest ogromny. Z rozmowy z inspektorem sanitarnym wynika, że głównym miejscem tych zakażeń są imprezy zbiorowe – wesela – tłumaczy Marek Kwiatkowski, starosta nowosądecki w rozmowie z portalem Nowy Sącz Nasze Miasto. - Sprawa dotyczy też wesela, które odbyło się niedawno w Nowym Sączu. Znam rodzinę, która brała w nim udział. Osiem osób z tej rodziny jest zakażonych, a pięć zostało hospitalizowanych w Krakowie – dodaje.

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/koronawirus-na-sadecczyznie-zakazenia-na-weselu/v8pjh78

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po sąsiedzku" - w powiecie limanowskim - stwierdzono w ciągu ostatniej doby 21 nowych zakażeń (w całym województwie małopolskim było ich 35).
 

Cytat

 

Dziś sanepid potwierdził zakażenie u 21 mieszkańców Limanowszczyzny. W tej grupie jest 19 osób z ogniska choroby związanego z kościołem w Koninie – przeważają tam dzieci w wieku od 8 do 16 lat, większość stanowią dzieci pierwszokomunijne. 

(...)

Jutro na parkingu przy kaplicy w Niedźwiedziu znów zostanie uruchomiony punkt poboru wymazów. Wszystko przez to, że w ostatnim czasie sanepid zatrzymał autokar, którym dzieci z gminy Niedźwiedź jechały na wakacyjną kolonię. Wczorajsze wyniki potwierdziły, że jedno z tych dzieci jest zakażone (było w grupie związanych z kościołem w Koninie).

Do jutrzejszych wymazów zgłoszono łącznie około 40 osób.

 

Cytat

W dniach, gdy msze św. w kościele w Koninie odprawiał ksiądz zakażony koronawirusem, trwał tzw. biały tydzień - w nabożeństwach uczestniczyły pierwszokomunijne dzieci oraz członkowie ich rodzin. Wszyscy tłumnie przystępowali do sakramentu Eucharystii.

https://limanowa.in/aktualnosci/zgon-mieszkanca-limanowszczyzny-z-powodu-covid-19-sanepid-wstrzymal-wyjazd-na-kolonie-i-zlecil-testy-u-kilkudziesieciorga-dzieci/49724

https://limanowa.in/index.php/aktualnosci/kilkanascie-nowych-przypadkow-zwiazanych-z-parafia-wsrod-zakazonych-przewazaja-dzieci/49715

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się już chyba tym co podniecać, pewnie przechorujemy to wszyscy, jak mówiła mi moja koleżanka lekarz jeszcze w marcu. Paskudztwo w wielu miejscach na świecie wraca - Australia, Hongkong, Bułgaria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Japonia, Rumunia... Długo tak mogę wymieniać. A lada moment zaczną się sezonowe infekcje dróg oddechowych, połączone z kaszlem, dusznościami i nierzadko gorączką. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...