Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na to wszystko, ja odnoszę wrażenie, że Polska będzie chyba ostatnim krajem w Europie i też może jednym z ostatnich na świecie, w którym ta epidemia się skończy. :roll:

Biorąc pod uwagę żenująco niską liczbę wykonywanych w Polsce testów, a także wciąż utrzymujący się u nas na dość wysokim poziomie dobowy przyrost nowych zakażeń (co rusz nowe ogniska) to taki scenariusz wydaje się być wysoce prawdopodobny.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

ProteGO Safe to aplikacja stworzona pod nadzorem Ministerstwa Cyfryzacji, która ma pomóc Polsce w walce z koronawirusem. Na wtorkowej konferencji prasowej została przedstawiona przez Marka Zagórskiego i Łukasza Szumowskiego w swojej najnowszej wersji. Minister zdrowia zapowiedział, że jeśli będziemy używać aplikacji ProteGO Safe, obostrzenia nie będą musiały wracać. Z kolei na Twitterze rządową aplikację do monitorowania epidemii koronawirusa promowały… boty.

 


[...]

Ministerstwa, a także Kancelaria Premiera, zaczęły zachęcać wszystkich Polaków do instalacji aplikacji ProteGO Safe na swoich urządzeniach – na ten temat mnóstwo wpisów pojawiło się m.in. na oficjalnych kontach przedstawicieli rządu na Twitterze. W komentarzach pojawiło się dużo pozytywnych opinii na temat aplikacji, jednak problem w tym, że wiele z nich zostało wystawionych przez fałszywe konta – w tym podszywające się pod profesorów i doktorów.
 

 

 

https://polskatimes.pl/aplikacja-protego-safe-zachwalana-przez-ministrow-cyfryzacji-i-zdrowia-oraz-boty-falstart-rzadowego-rozwiazania-do-walki-z/ar/c1-15019027

 

Dzień bez "samozaorania" w wykonaniu tej ekipy to dzień stracony.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.wp.pl/najazd-turystow-na-hel-niemal-wszyscy-zapomnieli-juz-o-pandemii-6520731080529537v

 

Na Mazurach Zachodnich, które są teraz również przystankiem w drodze nad morze, tak samo. Nie byłem dzisiaj w stanie zrobić zakupów. Tłumy takie, jakby był środek lipca i jakaś miejska impreza jednocześnie. Człowiek na człowieku, samochód na samochodzie + [...] i arogancja. Robili awantury, bo jeden ze sklepów nie chciał wpuszczać bez zakrycia nosa i ust. Ignorowali to i arogancko odpowiadali "A w Biedronce można!". To po [...] tu się pchali to nie wiem.

 

Rzeczywiście, pandemia potrwa i to długo, a najgorsze dopiero przed nami. Zero dyscypliny, zero odpowiedzialności. Jedynie [...].

 

To Ci sami ludzie, którzy bali się aktu głosowania?

 

 

Żyję tu 36 lat. W życiu nie widziałem tu takich tłumów, jeśli nie był jakiś wyjątkowy dzień (np. dni miasta).

Edytowane przez jaszek
Nie obrażamy na forum i nie wyrażamy się wulgarnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że ludzie wierzą we wszystko, co zobaczą, tak? Naśladują? Robią na złość? Łykają jak bocian żabę wszystko, co zobaczą w TV? Tak, jednak się trochę dziwię. Wynika z Twojej logiki, że Polacy są niepoczytalni, albo złośliwi, tylko ta złośliwością sobie zaszkodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będą umierać wkrótce. Cóż, szkoda tylko tych, co jednak  myślą bez pomocy telewizora.

7 minut temu, dvbtowiec napisał:

To dlaczego ludzie mają nie korzystać z tego?

Nikt nie zabrania korzystać. Nikt jednak nie każe korzystać tak samo, jak rok temu, a nawet jeszcze intensywniej. Musiałbyś zobaczyć dzisiaj to, co ja, to zrozumiał byś o co mi chodzi. Nie wiem gdzie mieszkasz (oczywiście nie pytam o to), więc nie wiem co widzisz Ty. Ja mieszkam w miejscu popularnym wśród turystów. Tego, co dzisiaj, jeszcze nie widziałem. Nikt niczego nie przestrzegał, nawet podstaw, które można by jednak przestrzegać. Pierwszy raz w życiu wróciłem do domu bez zakupów, a jechałem po nie 5 km. Nie da się tego opisać.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszekŹle to rozumiesz. Telewizor to narzędzie do przekazu. Przekaz płynie jasny, radzimy sobie z pandemią, luzujemy gospodarkę.

Jak inaczej tłumaczysz zachowania tych samych ludzi, którzy w marcu i kwietniu wzorowo siedzieli w domach?

Przecież to się samo z siebie nie bierze. Nie ma obostrzeń, gospodarka otwarta, to korzystamy z życia. Nie twierdzę że to odpowiedzialne, na ten brak odpowiedzialności mają wpływ podejmowane decyzje. Fali w tłumie nie zatrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby było jasne, tak samo nieodpowiedzialnie zachowywali się Włosi, Anglicy, czy Hiszpanie z początku pandemii. Ale tak samo tam, rządzący na to pozwalali.

A jednak po wprowadzeniu zakazów, gdy już mleko się rozlało, potrafili się zmobilizować. Zatem to nie tylko nasze społeczeństwo jest nie odpowiedzialne w tłumie. Ale od tego mamy organy państwa, aby odpowiednio kształtować postawy społeczne. Jak widać luz, nie sprzyja zachowaniu środków ostrożności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dvbtowiec napisał:

I żeby było jasne, tak samo nieodpowiedzialnie zachowywali się Włosi, Anglicy, czy Hiszpanie z początku pandemii. Ale tak samo tam, rządzący na to pozwalali.

Tu zgadzam się w 100%. Tylko Polacy powinni być mądrzejsi dzisiaj od Włochów w marcu. Ale widać się myliłem.

 

Oj, będzie z tego kipisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przeady. Zwłaszcza, że we Włoszech codzienie umiera nadal 2-3x więcej osób niż w Polsce. Hiszpania z kolei przestała to raportować na bieżąco.

I działania tych krajów (jak i naszego) wskazują jasno na to, że zamykanie wszystkiego nie bylo żadnym rozwiązaniem, obojętnie jakby @jaszek nóżkami nie tupał.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papugowanie po innych bardzo szkodliwego i niebezpiecznego podejścia to wcale nie jest nic dobrego. Obostrzenia muszą wrócić, bo Polacy to już niespecjalnie ani korzystają z maseczek, ani z płynów dezynfekujących. Ostatnio byłem świadkiem uroczej rozmowy między pasażerką a konduktorką w autobusie miejskim. Ta pierwsza powinna mieć maseczkę, ale jej nie miała, bo się "dusi". Na uwagi konduktorki dt. tego, że nie powinno tak być i że gdyby miała stosowne dokumenty, które pozwalają jej tego nie nosić, zareagowała tekstem "Czy Pani jest z PiSu?". Kurtyna.

Zaletą obostrzeń będzie na pewno zmniejszenie liczby zachorowań. Z drugiej strony spora grupa ludzi znowu ucieknie w foliowe teorie spiskowe na YouTubie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie nosić maseczki nie trzeba mieć żadnych dokumentów, podziękuj ustawodawcy ;).

 

W rozporządzeniu stoi jak byk "Obowiązku określonego w ust. 1 nie stosuje się w przypadku: [...] osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia [...] okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawodawca ma na głowie teraz pastwienie się nad mniejszościami, no trudno, żeby zajął się czymś tak błahym jak zapobieganie rozprzestrzeniania się epidemii...

Z drugiej strony zwykłym szaraczkom się nie dziwię - raz mówi się, że maseczki są potrzebne i że mogą być niezbędnym towarzyszem wyjść do końca roku, a potem w sytuacji, w której każe się je stosować w wybranych sytuacjach, sami zalecający ich na facjatach nie mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem ci sami ludzie będą narzekać, że już mają dość zdalnego nauczania... Oczywiście jeśli dotrwają w zdrowiu do września. Jednak potrzebny jest moim zdaniem bat. Inaczej wolna amerykanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestali się bać wirusa, wcześniej wystraszyły ich obrazki chociażby z Włoch. Tymczasem u nas wirus był mniej zjadliwy, nie było przepełnionych szpitali a teraz mimo dużej liczby zakażonych na Śląsku nic się tam nie dzieje. Nie ma pełnych szpitali, górnicy nie lezą pod respiratorami. Więc jak tu się bać. Teraz to naprawdę dla wielu ludzi wygląda jak grypa. Jak rozmawiam ze znajomymi to wielu z nich powątpiewa w to, że ten wirus jest groźny. Do tego dorzucili się rządzący. Twierdzenia, że wyszliśmy z epidemii, że poza Śląskiem jest już wspaniale a na Śląsku chorują tylko górnicy. Jak ludzie mają interpretować decyzje o przeprowadzeniu wyborów tradycyjnych skoro jeszcze niedawno mówiono, że takich przeprowadzić się nie na przez 2 lata. Albo z maskami musimy je nosić przez 2 lata a teraz nagle już nie. Wszyscy kandydaci na prezydenta organizują spotlkania bez należytych odległości, bez masek. Na tej podstawie można wywnioskować, że nagle wirus zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem przed chwilą na TVP2.

Koncert z Chełma. Nie jest na żywo, ale w opisie mamy informację o letnich koncertach i rok produkcji 2020, widownia w krótkich rękawach. Zatem wszystko wskazuje na to, że został nakręcony niedawno.

@jaszek Mam nadzieję, że tego nie oglądasz. Tłumy ludzi bez zachowanego odstępu społecznego, nie widziałem nikogo z maseczką.

Taki przykład daje społeczeństwu telewizja publiczna. Wirusa nie ma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec to akurat są zdjęcia z zeszłorocznych koncertów. Rok produkcji 2020. bo montowali to w tym roku. :D Chociaż w TVP cały czas są nowe już nagrywane w czasie pandemii programy typu "Koło Fortuny", czy "Familiada" i koncerty też już były z publicznością, to akurat nie ten przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...