Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spójrz na statystyki innych krajów zamiast pisać takie [beep]oły.

Nie ma na ten moment racjonalnych przesłanek na to, żeby twierdzić, że lockdown w Polsce coś dał poza zalamaniem gospodarczym i cyrkiem politycznym.

Pomijam już to, że parę postów temu twierdziłeś, że nikt go i tak u nas nie przestrzega, bo wielkanoc, bo majówka, bo zakupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz otworzą, nie martw sie.

Na razie nacieszysz się zakupami w centrum handlowym przy takiej samej liczbie przypadków jak w połowie kwietnia, kiedy zabraniano ludziom jechać na święta do rodziny ;).

W Belgii gdzie jest najwięcej zmarlych na milion mieszkańców otwierają od połowy maja biura, sklepy, szkoły i muzea...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaszek

Cyrk byłby taki sam, gdyby Polska naśladowała Szwecję i byłoby u nas na dzisiaj 10 tys zgonów. A Ty pisałbyś to samo, co teraz, tylko odwrotnie. Sądzę, że wszyscy tu to wiedzą :)

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo nie zmieniam zdania w zależności od tego jak mi w TVP Info powiedzą ;).

Już w marcu pisałem np. o maseczkach to było tutaj sporo takich co twierdzili, że w niczym nie pomagają.

Jak przyleciały rządowym transportem to nagle jakoś zamilkli ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaszek

Decyzje Polski i Szwecji były podejmowane w mniej więcej tym samym czasie. Szwecja też wprowadziła pewne obostrzenia - zakazane są duże imprezy masowe, zgromadzenia pow. 50 osób, czy imprezy sportowe z udziałem publiczności. Statystyki pokazują wyraźnie, że przeliczajac matematycznie w Polsce byłoby w takim przypadku jakieś 10 tys martwych. Czyli prawie tyle, co dzisiaj zakażonych. To tylko na teraz. A wg mnie byłoby więcej, bo u nas zupełnie inaczej wygląda wiele rzeczy (zaludnienie, samodyscyplina, itp). 

 

Nawet jeśli wprowadziliśmy za duże, to kto mógł w marcu wiedzieć jak to będzie wszystko działać? Wszyscy wtedy widzieli dramat w Lombardii. Polska wprowadziła obostrzenia takie same, jak miażdżąca większość krajów europejskich. Czy słusznie? Przyjdzie mi to ocenić za rok. W mojej ocenie na jesieni będzie 10 razy gorzej, bo dojdzie grypa, która będzie mylona z Covid. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Moim zdaniem nie ma jednej słusznej  drogi,a każda niesie za sobą poważne koszty- jedna - ludzkie, druga - gospodarcze. Myślę,że przyjęliśmy dobrą drogę , bo słusznie oceniono ,że nasza służba zdrowia jest w fatalnym stanie i musimy sobie "kupić czas" by się przygotować- zakupić sprzęt ochronny , przekształcić szpitale i tak dalej. Bo skoro widzimy,że służby zdrowia krajów lepiej rozwiniętych okazały się niewydolne to u nas katastrofa byłaby dużo większa niż np. w takiej Italii. Tego nie powiedzieli mi w żadnym INFO, człowiek ma swój rozum i doświadczenia. O maseczkach mówiono tak,a nie inaczej, gdyż ich nie było , więc wciskano kit by teraz zmienić narrację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszek Najwyraźniej nie do końca słusznie, na co wskazuje wycofywanie obostrzeń przed czasem. A brak przecież wyraźnego "piku", "wypłaszczenia" i tych innych chwytliwych słówek, którymi nas karmiono.

Podobnie zresztą z obostrzeniami robi teraz coraz więcej europejskich krajów: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25916509,hiszpania-wlochy-od-poniedzialku-stopniowe-znoszenie-ograniczen.html#s=BoxMMt1

 

Dlatego nie rozumiem tego powtarzanego np. przez kolegę @breaking hejtu na Szwecję, bo ich statystyki są znacznie lepsze od Hiszpanii, Wloch, Francji, Belgii, Hiszpanii, UK itd, które mimo obostrzeń mają znacznie więcej zgonów na mln mieszkańców.

Natomiast Litwa, Łotwa, Białoruś, Rosja czy Ukraina mają jeszcze mniej zmarłych niż Polska. No i co z tego wynika? Tak jak napisałem, może za X lat ktoś to ustali, my możemy mieć domysły.

 

Doskonale wiadomo, że poszczególne kraje mają bardzo różniące się od siebie sposoby liczenia. W niektórych to nawet powstała nowa matematyka... ;)

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaszek

Nawet jeśli Polska się pomyliła, to czy popełniła tym samym jakąś zbrodnię? Zrobiliśmy to samo, co prawie wszyscy. Problem zaczął się dużo wcześniej. Choć pandemia swoje początki ma jeszcze w listopadzie ub.r., to organizacje jak WHO zaczęły bić na alarm gdy już było po ptakach. 

 

A wg mnie problem jest jeszcze starszy :

https://dzienniknaukowy.pl/zdrowie/rozwiazano-zagadke-niebezpiecznego-wirusa-sars

 

 

 

Jak dla mnie to ktoś tu dał plamę globalnie. A my jesteśmy ofiarą tych zaniechań. Krajem, który w 14 dni musiał podjąć szereg trudnych decyzji. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaszek

Wirus SARS został wykryty w chyba 2001 roku. Cechował się wysoką zaraźliwością i wysoką śmiertelnością. Został już wtedy uznany za niebezpieczny. W nieco innej postaci powrócił pod koniec ubiegłego roku (znowu trzeba wierzyć tu na słowo Chinom). My jesteśmy ofiarą zaniechań, zaniedbań i tuszowania tego przez innych. 2 tygodnie to trochę mało na dogłębne analizy niestety. A tyle mniej więcej mieliśmy. 

10 minut temu, bugmenot napisał:

wiele rzeczy powinno zostać rozegranych inaczej.

Dzisiaj jesteśmy mądrzejsi. Ale w marcu skąd można było wiedzieć? 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wislok napisał:

Tymczasem Prezydent Ciechanowa z PSL zorganizował koncert plenerowy :)

To juz nawet w Wiadomościach podawali że to nie był koncert plenerowy. Z założenia miał być dla osób na balkonach, ale sytuacja wymknęła się spod kontroli :)

Warto być obiektywnym ?

Jak to mówią:

Cytat

No cóż tym razem nie wyszło . Szukaj dalej.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

W założeniach nie,ale wyszło tak jak każdy choć troszkę myślący człowiek wiedział,że będzie. Krytykują go nawet osoby związane z PSL-em.

https://wpolityce.pl/polityka/498567-senator-z-psl-krytykuje-prezydenta-ciechanowa-zle-sie-stalo

 

Dziwi mnie postawa także Katarzyny Kowalskiej, która kilka tygodni temu opublikowała dość dramatyczny  apel abyśmy zostali w domach , a nic nie wiadomo by zareagowała na to  spontaniczne zgromadzenie wezwaniem  aby się rozeszli do swoich mieszkań. 

 

Rozumiem,że wycofanie się z pozostałych  koncertów władz Ciechanowa jest przyznaniem się do winy i błędnej decyzji.  

 

@dvbtowiec tym się być może różnimy,że gdyby Prezydent Ciechanowa miał legitymację PiS ja pisałbym to samo , więc sugestia,że niby specjalnie coś szukam by skrytykować polityków opozycji jest nieprawdą. Zresztą nie muszę , zrobiła to już pani Jachira. 

 

Tymczasem dzisiaj media donoszą ,że najbardziej prawdopodobne jest złożenie urzędu przez obecnego Prezydenta RP , pełniącym obowiązki zostanie Marszałek Sejmu(  w tym momencie funkcję tą piastuje Elżbieta Witek ) i rozpisanie nowych wyborów w Lipcu w tradycyjnej formie , czyli idziemy do urn. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czepiłem się słów

Cytat

zorganizował koncert plenerowy

Bo nie organizował koncertu plenerowego, zatem to nie prawdziwa teza. Niestety organizacyjnie to nie wyszło i tu także ja krytykuję :)

 

O możliwej dymisji czytałem także. Jeśli te plotki się potwierdzą, to będzie pierwszy Prezydent w historii wolnej Polski który podał się do dymisji :)

32 minuty temu, wislok napisał:

tym się być może różnimy,że gdyby Prezydent Ciechanowa miał legitymację PiS ja pisałbym to samo , więc sugestia,że niby specjalnie coś szukam by skrytykować polityków opozycji jest nieprawdą.

a gdzie tam, ja niczego nie sugeruję. To trochę taki pingpong inteligentnej dyskusji ;)

 

Nie pamiętam czy krytykowałeś https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,25793479,se-posel-pis-zorganizowal-impreze-mimo-epidemii-koronawirusa.html

Masz okazję :D

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Ciechanowa 

Koncert miał mieć szczytny cel. Wyszło jak wyszło. Słyszymy z ust wszystkich partii, że Polacy stosują się do obostrzeń na nich nałożonych i należą im się podziękowania. Jak widać nie wszyscy i nie wszędzie. Na przykładzie Ciechanowa widać, że nie jesteśmy społeczeństwem bardziej odpowiedzialnym od innych. Zdjęcia z np. Barcelony w pierwszym dniu luzowania restrykcji też nie napawają optymizmem. W praktyce okazuje się, że wszyscy jesteśmy podobni. 

Już nie długo ( myślę że najpóźniej na jesieni) covid-19 zostanie zaakceptowany jako choroba jak każda inna. Jedni będą umierać na raka, inni na powikłania po grypie a niektórzy na koronawirusa.

I w ten sposób przejdziemy do codzienności.  (Kto dziś pamięta o NIK, sądach itp )?

18 minut temu, wislok napisał:

Oczywiście, idiotyczna decyzja, nieodpowiedzialna , narażająca życie i zdrowie mieszkańców. 

Policja interweniowała?

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem, ale chyba nie skoro koncert się odbył. Jeśli  ktoś naraża zdrowie i życie obywateli to powinni interweniować,  gdzie była policja? 

A może jednak nikt nie naraził życia i zdrowia mieszkańców?

 

Jednak była policja na koncercie i apelowała o zachowanie odległości między widzami, bo ludzie mieli prawo tam przebywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. 

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25920705,pakiety-wyborcze-z-kartami-do-glosowania-trafily-do-tysiecy.html

 

Cytat

W skrzynkach pocztowych w niektórych dzielnicach Szczecina, jak np. Pogodno, koperty formatu A 4 z naklejką „Pakiet Wyborczy” pojawiły się we wtorek wczesnym przedpołudniem. W środku jest „Karta do Głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2020 r.” Z nazwiskami dziesięciu kandydatów, z czerwoną pieczęcią z godłem Polski i stosowną „Informacją” na dole karty.


[...]

Nie wiadomo, kto za nim stoi. Wiadomo, że sygnały o „Pakietach Wyborczych” spływają z całej Polski. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że znaleźli je w swoich skrzynkach pocztowych także lokalni działacze PiS. Partia wie już o akcji z „lewymi” kartami także dlatego, że w biurach PiS rozdzwoniły się telefony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaszek

Tymczasem w Polsce dzisiaj znowu skok zachorowań i hospitalizacji. Wiele wskazuje na to, że może zemścić się zbyt duże spłaszczenie krzywej. I żeby było jasne - nadal uważam, że trzeba było, choćby po to, aby przygotować szpitale, itp. Ale wiele wskazuje jednak na to, że najgorsze wciąż przed nami. Tym bardziej, że obostrzenia się luzują, a i ludzie mają zwyczajnie dość siedzenia w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński z Gowinem ustalili, że Sąd Najwyższy stwierdzi nieważność wyborów, które 10 mają się nie odbędą. Mieliśmy już ułaskawienie niewinnego a teraz stwierdzenie nieważności czegoś czego nie było. No i wydawanie polecenia przyszłemu Prezesowi SN przez szeregowego posła. Takie kwiatki tylko w Polsce ?

Ciekawostka z Francji, wirus mógł pojawić się u nich już miesiąc wcześniej. W Polsce też ? Dobrze byłoby porownac liczbę zgonów na niewydolność oddechową z tego i zeszłego roku.

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-05-04/koronawirus-mogl-dotrzec-do-europy-w-grudniu-zaskakujace-wyniki-badan/

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...