Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, masz rację, pisałeś tak :) Tu bardziej chodziło mi o to że Konstytucja pozwala wg tego co cytujesz, ale rządzący mogli to zrobić wcześniej.

Jeśli chodzi o to co kto robi dobrze, TVN również organizował akcje dla szpitali.

Mało tego stworzył akcję reklamy za 1zł dla małych firm na swoich antenach tematycznych + internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najbardziej dekadenckich opisów tego co nas czeka za kilka miesięcy, cały wywiad w gazeta.pl ale nie czytałem bo jest w sekcji płatnej:

"Ze świata nadmiaru przejdziemy do świata niedoboru. Co będzie szokiem dla wielu ludzi. Nie będzie już się wchodziło do sklepu i kupowało szynki. Oczywiście była część ludzi ubogich, którzy nie mieli do tego dostępu. Ale to było jednak mniej więcej 5 proc. społeczeństwa. W tej chwili to będzie 50 proc. I te 50 proc. będzie kupowało salceson jako luksus. Zmieni się wszystko - mówi prof. Marcin Król."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nakręcam się bo mam na tyle wiedzy, że wiem co oznacza w praktyce lockdown całej gospodarki. Jednak sporo ludzi uważa, że to tylko wirus i będziemy żyli jak dawniej. Państwo wszystko da bo Glapinski wydrukuje a pomimo nagłego spadku PKB firmy będą funkcjonować jak dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rasheed napisał:

Jedna z najbardziej dekadenckich opisów tego co nas czeka za kilka miesięcy, cały wywiad w gazeta.pl ale nie czytałem bo jest w sekcji płatnej:

"Ze świata nadmiaru przejdziemy do świata niedoboru. Co będzie szokiem dla wielu ludzi. Nie będzie już się wchodziło do sklepu i kupowało szynki. Oczywiście była część ludzi ubogich, którzy nie mieli do tego dostępu. Ale to było jednak mniej więcej 5 proc. społeczeństwa. W tej chwili to będzie 50 proc. I te 50 proc. będzie kupowało salceson jako luksus. Zmieni się wszystko - mówi prof. Marcin Król."

 

Jest całość. Przynajmniej u mnie.  

https://wyborcza.pl/7,82983,25911356,prof-krol-koniec-swiata-luksusu-za-pare-miesiecy-nie-bedzie.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Setki pacjentów w Korei Południowej, którzy wyzdrowieli z Covid-19, miało pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Wywołało to obawy, że choroba nawraca u osób uznanych za ozdrowieńców. Teraz okazuje, że testy dawały fałszywy wynik – pokazywały obecność w organizmie „martwego wirusa”


https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-martwy-wirus-dawal-u-ozdrowiencow-falszywy-wynik-testu-koron,nId,4469905

 

Ale media już zdążyły w wielu ludziach zasczepić informację, ze raz przechorowany koronawirus jest w stanie wrócić...

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Rasheed napisał:

Nie nakręcam się bo mam na tyle wiedzy, że wiem co oznacza w praktyce lockdown całej gospodarki. Jednak sporo ludzi uważa, że to tylko wirus i będziemy żyli jak dawniej. Państwo wszystko da bo Glapinski wydrukuje a pomimo nagłego spadku PKB firmy będą funkcjonować jak dawniej.

Oglądając Bloomberga można odnieść wrażenie że świat się zmieni...nie w miesiąc czy rok ale w ciągku najbliższych lat świat wycofa się z Chin..bo wyjścia nie ma

 

USA...miliony bezrobotnych...a jednocześnie amerykańsie fimy siedzą w Chinach...albo to się zmieni albo te firmy zostaną obłożone tak cłami że nie będzie się im opłącać w Chinach robić już nic..

 

Moim zdaniem cofamy się troszkę w czasie i już niedługo i w US i w Europie zdecydowanie zobaczymy więcej inwestycji wielkich koncernów które dziś siedzą w Chinach.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieni w kwestii Chin, bo rozsądek jedno, a kasa drugie. Kasa, która odbiera ludziom rozum. Ludzka chciwość nie zna granic, dlatego jeśli będzie można robić interesy z Chinami na grube miliardy, to się będzie dalej robiło.  Politycy, to tylko zwykli ludzie, którzy też są chciwi, których łatwo urobić za pomocą lobbingu. Ukraińcy przekonali się na własnym tyłku co znaczy europejska solidarność. Pozorowane ruchy w stronę Rosji w postaci grożenia paluszkiem, a codzienność.... 

 

"Macron szuka sojusznika postulując wybaczenie Putinowi agresji na Gruzję i Ukrainę oraz aneksji Krymu"

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok
48 minut temu, umek napisał:

Nie zapomnij więc polizać:)

Odsylam do stanowiska WHO.   Natomiast dlaczego firmy siedzą w Azji? Bo mniejsze są koszta pracy i to się nie zmieni.  Trumpa wkrótce może nie być . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, umek napisał:

Już się zmienia...włącz Bloomberga posłuchaj...Trump już nowe cła wprowadza...zrozum...to co się dzieje dziś dopiero zobaczymy za rok....

To tylko słowa. Jeszcze się okaże, że Europa będzie pożyczać kasę od Chin na przetrwanie. W inwestycjach, kluczem jest tania siła robocza.  Jeśli nawet Japończycy skapitulowali i produkują w Chinach, to o czym my mówimy? Czy Europejczyk jest gotowy płacić za np smartfona lub telewizor 2x tyle, bo europejski robotnik musi zarobić minimum 2 tys euro? Kupi, jak na półce będą leżeć Xiaomi i inne chińskie paździerze za połowę ceny? Jedyne wyjście, to wojna cłowa czyli wojna handlowa, ale europejczycy są zbyt strachliwi na coś takiego.  Mafie sprowdzające produkty bezpośrednio z Chin zarabiałyby miliardy.  Wątpię, by władza ogarnęła ten proceder. Tym bardziej w dobie gigantycznej popularności handlu online. Dziś sklep tu, jutro zupełnie gdzie indziej.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...dalsza rozmowa nie ma sensu...wszędzie gdzie nie piszesz pojawi się ten sam ton rozmowy...milego dnia

 

@wislok no to mówię...nie zapomnij polizać...a nóż może sam Jarek kartkę w ręce trzyma:)

 A tak na poważnie...tylko [beep] weźmie udział w tych pseudowyborach.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Już kilkukrotnie mówiłem,że akurat nie mam zamiaru brać udziału w wyborach,ale koperty się nie obawiam :)  

Natomiast martwi mnie ilość testów. Myślę,że jeśli mamy możliwości na 20 tysięcy testów na dobę to wlaśnie tyle powinniśmy robić , należy jak najszybciej wykryć i wyizolować zakażonych . Inaczej to będziemy się z tym bujać  do nie wiadomo kiedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testami sens jest tylko wtedy jeśli zamknie się całe państwo i będzie robić to jak w Korei...prywatność?Zapomnijmy na jakiś czas...parki..spacery?Dobre sobie..a tak to jak badanie kierowców alkomatem na autostradzie...dziś o 17 jet trzeźwy a na następnym cpn już pije piwko...ja w uk mogę jako krytyczny pracownik zamówić test do domu...tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, umek napisał:

 

 A tak na poważnie...tylko [beep] weźmie udział w tych pseudowyborach.

 

A zdajesz sobie sprawę z tego ze zwolennik wyborów myśli to samo o tych co nie wezmą w tym udziału.Mnie to czasami zastanawia jak można bezgranicznie wierzyć w to co się usłyszy w różnorakich mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testami wystarczy robić systematycznie całemu personelowi medycznemu regularnie, bo jak pokazują media to tam jest największe źródło zakażeń. Jedna zakażona pielęgniarka, czy lekarz, zaraża dziesiątki, czy setki ludzi w innych placówkach. Sejm odrzucił poprawkę Senatu aby objąć cały personel co tydzień badaniami. W mediach rządowych słyszę że za DPS odpowiada PO i tak piłeczka jest kopana, a wylęgarnia wirusa jak była tak jest w służbie zdrowia. Może zawodzi też zabezpieczenie ochronne? W każdym razie coś nie działa w służbie zdrowia.

14 godzin temu, akeda napisał:

 

A zdajesz sobie sprawę z tego ze zwolennik wyborów myśli to samo o tych co nie wezmą w tym udziału.Mnie to czasami zastanawia jak można bezgranicznie wierzyć w to co się usłyszy w różnorakich mediach.

Zwolennik wyborów na nie pójdzie będzie się narażał i nie będzie zważał na legalność. Dla niego będzie się liczyć wybór polityczny. Ja patrzę na to szerzej w kontekście legalizacji z aktami prawnymi. Nie chcę żeby nasz kraj pogrążył się w chaosie po wyborach. Doprowadziliśmy już do tego że kwestionowane są wyroki najwyższych sądów w zależności od tego komu "przychylnie" wyrok wydadzą. W zasadzie sądy przestały być autorytetem, także na arenie międzynarodowej. Czy naprawdę chcemy aby to samo stało się z urzędem Głowy Państwa? Czy na to zasługujemy, aby w ludzie i urzędy w kraju i międzynarodowe gremia podważały legalność wyboru na ten Urząd?

Uważam że jako obywatele tego kraju powinniśmy rządzącym dawać do zrozumienia że zasługujemy na to aby najwyższe urzędy były powszechnie uznawane i szanowane. A do tego trzeba przygotować porządne prawo, w zgodzie między wszystkimi partiami i odsunąć wybory na czas kiedy będzie bezpieczniej i przede wszystkim wszystko zgodnie z prawem.

Osobiście uważam że te wybory w formie korespondencyjnej będą kompletnie nie przygotowane. Już rzekomo krążą karty wyborcze w necie do głosowania. Wyciekowi zdaje się nikt nie zaprzeczył, czy mnie coś ominęło? Czy tak to powinno wyglądać?

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste z obecnej sytuacji nie ma dobrego wyjścia .Jeśli wybory nie odbędą  się w maju to też będzie chaos ,a rząd raczej nie wprowadzi stanu klęski , nie wiadomo co będzie się dziać jesienią i czy przypadkiem wtedy nie będzie gorzej niż teraz .A zgody niestety nikt nie chce ani opozycja ani rząd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...