Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, dvbtowiec napisał:

@the cable guy Czytaj ze zrozumieniem, bo zmuszania nigdzie nie widzę, a jedynie wyrażam opinię na temat bredni które są wypisywane na temat szczepionek.

Tym samym zniechęcania do nich. :)

 

Badałeś je , że wiesz lepiej jak one działają i czy są bezpieczne  ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, the cable guy napisał:

@dvbtowiec co cię obchodzi czy ktoś będzie szczepił siebie lub swoje dzieci? Zaszczep się jak chcesz. Innych nie masz prawa zmuszać i tak powinno zostać. 

 

To dlaczego strona proszczepionkowa ma czelność wygłaszać takie oto poglądy?
(a po za tym: nie dość że obowiązkowe, to jeszcze sezonowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dvbtowiec napisał:

A Ty badałeś i wiesz że nie są? :)

 

Oglądam wypowiedzi lekarzy którzy pracowali przy tej całej szopce , jaką jest ta cała Pandemia a teraz chcą im odebrać wykonywanie zawodu. Czyli co nie ma wolności słowa , bo ktoś ma inne zdanie na ten temat niż rząd  ??

1 minutę temu, dvbtowiec napisał:

Widzę, można się i do sera śmiać :) Bez odbioru, szkoda strzępić klawiatury.

 

No szkoda Dvbtowiec ale na twoje brednie jakie wypisujesz tu na forum 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, XMAREKK30 napisał:

 

Oglądam wypowiedzi lekarzy którzy pracowali przy tej całej szopce , jaką jest ta cała Pandemia a teraz chcą im odebrać wykonywanie zawodu. Czyli co nie ma wolności słowa , bo ktoś ma inne zdanie na ten temat niż rząd  ??

 

Tak samo jak Jan Pospieszalski któremu za dopuszczanie takich ludzi do TV zawieszono program.
Swoją drogą, jak o sprawie napisałem w tym temacie - bo temat poniekąd dotyczy pandemii (blokowanie ludzi mających niewygodne poglądy), to mi posta przeniesiono do innego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michael112 napisał:

 

To dlaczego strona proszczepionkowa ma czelność wygłaszać takie oto poglądy?
(a po za tym: nie dość że obowiązkowe, to jeszcze sezonowe)

 

To jest przygotowanie Polaków do przymusowych szczepień i patrzą jakie będą opnie ludzi na ten temat  :)  Płacimy składki zdrowotne i to nie małe a oni chcą żeby płacić  w razie jak byś trafił do lekarza lub szpitala a jak nie dasz się dziabnąć to płać za opiekę

 

8 minut temu, michael112 napisał:

 

Tak samo jak Jan Pospieszalski któremu za dopuszczanie takich ludzi do TV zawieszono program.
Swoją drogą, jak o sprawie napisałem w tym temacie - bo temat poniekąd dotyczy pandemii (blokowanie ludzi mających niewygodne poglądy), to mi posta przeniesiono do innego działu.

 

Tu na tym forum jak na Facebook , jedno niewygodne słowo i zaraz atak  albo negowanie do skutku :)  

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt inny takich byków nie robi jak Ty. Jak widać nie jest Ci obojętne co piszę, bo reagujesz na każdy wpis :) Słabo Ci idzie. (Edit: Widzę że w reakcji na mój wpis, swój zmodyfikowałeś :D )

 

W temacie szczepień i ich obowiązku, ja osobiście jestem przeciwny obowiązkowym szczepieniom na Covid-19.

Ale słyszałem jedną moim zdaniem interesującą wypowiedź wirusolożki, która mówiła że będzie rekomendować taki pomysł, aby szczepienia nie były obowiązkowe, ale aby osoby które zachorują na Covid-19, a odmówiły szczepienia, płaciły za leczenie jeśli zachorują na Covid-19 i trafią do szpitala.

Moim zdaniem sensowne. Skoro państwo daje szansę na uniknięcie ciężkiego przebiegu choroby, to byłaby forma ponoszenia odpowiedzialności za swoje decyzje.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dvbtowiec napisał:

Nikt inny takich byków nie robi jak Ty. Jak widać nie jest Ci obojętne co piszę, bo reagujesz na każdy wpis :) Słabo Ci idzie.

 

:)   Słaba to jest dziś pogoda  :) 

16 minut temu, dvbtowiec napisał:

 ale aby osoby które zachorują na Covid-19, a odmówiły szczepienia, płaciły za leczenie jeśli zachorują na Covid-19 i trafią do szpitala.

Moim zdaniem sensowne. Skoro państwo daje szansę na uniknięcie ciężkiego przebiegu choroby, to byłaby forma ponoszenia odpowiedzialności za swoje decyzje.

 

Jakim prawem , skoro każdy Polak ma prawo do leczenia , ponieważ płaci składki zdrowotne ?? Ten numer nie przejdzie Dvbtowiec , bo to jest łamanie prawa że każdy Polak ma prawo do leczenia i  do dostępu do służby zdrowia. Nie maja takiego prawa żeby tak zrobić :)  To jest dyskryminacja ludzi że jeden będzie mógł  , bo się zaczepił  a drugi nie , bo mógł odmówić  zaszczepia  i co zostaną mu odebrane prawa heheh dobre :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, michael112 napisał:

 

To dlaczego strona proszczepionkowa ma czelność wygłaszać takie oto poglądy?
(a po za tym: nie dość że obowiązkowe, to jeszcze sezonowe)


Dlatego, że ktoś na tym zarabia pieniążki. ;)  

 

17 minut temu, dvbtowiec napisał:

Nikt inny takich byków nie robi jak Ty. Jak widać nie jest Ci obojętne co piszę, bo reagujesz na każdy wpis :) Słabo Ci idzie. (Edit: Widzę że w reakcji na mój wpis, swój zmodyfikowałeś :D )

 

W temacie szczepień i ich obowiązku, ja osobiście jestem przeciwny obowiązkowym szczepieniom na Covid-19.

Ale słyszałem jedną moim zdaniem interesującą wypowiedź wirusolożki, która mówiła że będzie rekomendować taki pomysł, aby szczepienia nie były obowiązkowe, ale aby osoby które zachorują na Covid-19, a odmówiły szczepienia, płaciły za leczenie jeśli zachorują na Covid-19 i trafią do szpitala.

Moim zdaniem sensowne. Skoro państwo daje szansę na uniknięcie ciężkiego przebiegu choroby, to byłaby forma ponoszenia odpowiedzialności za swoje decyzje.

 

Pijesz alkohol? Palisz papierosy? Czy robisz codziennie co najmniej 20 tys. kroków? Odżywiasz się racjonalnie? Masz BMI w normie? Badasz się regularnie? Myjesz zęby po każdym posiłku i używasz nici dentystycznych? Seks zawsze w gumce? Nie przekraczasz dozwolonej prędkości? Zawsze zapinasz pasy? 

Zrozumiałeś? Czy potrzebujesz więcej przykładów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@the cable guy Świetne przykłady, nie wpadłbym na nie :) Dla palaczy którzy w wyniku palenia zachorują na choroby płuc lub pochodne, także chętnie widziałbym dokładanie się do ich leczenia.

Co do przekraczania prędkości, były już pomysły aby zwiększyć składkę OC dla osób które regularnie nie przestrzegają przepisów.

Za spowodowanie wypadku, także masz zwiększoną składkę OC. Zatem już ponosisz zwiększone koszty.

Za brak pasów płacisz mandat jeśli zostaniesz przyłapany.

Tam gdzie świadomie zwiększasz ryzyko, już czasami płacisz. Zatem trochę kulą w płot trafiłeś.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Takim samym prawem @XMAREKK30 jak na Słowacji, w której darmowa służba zdrowia, nie oznacza braku odpłatności za udzielenie Ci pomocy w wypadku w górach, jeśli nie ubezpieczyłeś się dodatkowo od zwiększonego ryzyka.

 

No tak nasza służba jest na tyle niewydolna, bo się zajęli tylko jednymi pacjentami i że zapomnieli o tych, co tak naprawdę chorują, na poważne schorzenia i co teraz będą kasę wyciągać od ludzi, bo się nie dadzą dziabnąć? Niech zaczną normalnie ludzi leczyć i przyjmować, to zaraz wszystko wróci do normy. Nie dość, że lekarze i pielęgniarki zarabiają dużą kasą na tej całej pandemii i dla nich pewnie według mnie  byłoby lepiej, żeby to trwało to wszystko jak najdłużej, ale jak wróci do normalności służba zdrowia, to i zarobki wrócą do normalności i zaczną się strajki.  

Jak by się tak stało, to już widzę, jak ludzie będą płacić składki zdrowotne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, XMAREKK30 napisał:

nie wydolna

 

niewydolna !

Kasa i tak będzie wyciągana. Już są pomysły aby przedsiębiorcy składkę zdrowotną płacili od dochodu a nie ryczałtowo. Czyli najbardziej to uderzy w drobnych ciułaczy, firmy jednoosobowe.

Rozwiązania są dwa, albo wszyscy solidarnie zapłacą więcej, albo tylko Ci którzy mają szansę uniknąć ciężkiego przebiegu choroby i zatkania służby zdrowia, a niej świadomie nie korzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Kasa i tak będzie wyciągana. Już są pomysły aby przedsiębiorcy składkę zdrowotną płacili od dochodu a nie ryczałtowo. Czyli najbardziej to uderzy w drobnych ciułaczy, firmy jednoosobowe.

Rozwiązania są dwa, albo wszyscy solidarnie zapłacą więcej, albo tylko Ci którzy mają szansę uniknąć ciężkiego przebiegu choroby i zatkania służby zdrowia, a niej świadomie nie korzystają.

 

 

Czyli jako przedsiębiorca mam za to zapłacić, bo mam prawo się nie zaszczepić? Wiesz z czym to się wiąże Dvbtowiec? Ze zwolnieniami ludzi, a  i tak większości firm jest już na stanie bankructwa, a jakby to zrobili, to już w ogóle nic, tylko ogłaszać bankructwo :(  Ludzie, którzy są zatrudnieni w firmach i są na pensjach, to jest im wszystko obojętne, bo i tak za to nie zapłacą, ale firma poniesie ogromne koszty takich zmian  :( 

 

Może niech państwo zadba o służbę zdrowia, a nie wyciąga od ludzi kasę czy od przedsiębiorców, bo chyba mają taki obowiązek czy mi się wydaje? To obecny rząd zniszczył służbę zdrowia a nie ludzie, także niech jak najszybciej otworzą szpitale i przychodnie, bo ludzie potrzebują leczenia a nie teleporad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko wskazuje na to, że młodzi będą mogli już za kilka dni pójść na basen, zajęcia taneczne, gimnastyczne lub tenis. Dorośli dołączą do nich też w maju ale zapewne nieco później."
Kolejna segregacja ludzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michael112 ja nie wiem czy to jakieś przedterminowe wybory się szykują znowu czy co?

Jeszcze 2 tygodnie Niedzielski nie był pewny co z wakacjami i twierdził, że siłownie i restauracje są na końcu "luzowania", teraz nagle wszystko chcą otwierać mimo, że raptem przez 3 dni spadlo poniżej 10 tysiecy przypadków.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Beks napisał:

@XMAREKK30 

 Wyjdź na spacer i odpocznij trochę bo piszesz takie farmazony, że głowa mała.

Bez komentarza to zostawię  Beks 

 

 

 

Cytat

Po majówce goście powrócą do hoteli i pensjonatów, a dbający o aktywność fizyczną - do siłowni i klubów fitness. Od 4 maja Polacy będą mogli zjeść posiłki serwowane w restauracjach w tzw. ogródkach gastronomicznych. Taki kalendarz odmrażania gospodarki po lockdownie chce zaproponować rządowi wicepremier Jarosław Gowin

 

Chcę także zaproponować, żeby od 4 maja hotele i inne obiekty turystyczne mogły przyjmować gości w proporcji 50 proc. obłożenia w danym obiekcie. Otwarte też, moim zdaniem, od 4 maja powinny zostać kluby fitness i inne usługi z zastrzeżeniem - w odniesieniu do wszystkich branż - zachowania reżimu sanitarnego - powiedział wicepremier.

 

 

Gowin ujawnił kalendarz odmrażania 

https://www.money.pl/gospodarka/odmrozenie-gospodarki-po-majowce-jaroslaw-gowin-ujawnia-plan-6633566222310080a.html?utm_source=upday&utm_medium=referral

46 minut temu, dvbtowiec napisał:

 

Zatem także patrząc na to z tego punktu widzenia warto się zaszczepić, aby ten stan maksymalnie skrócić.

 

Zaszczep się będziesz tym pierwszym  , który  da przykład  :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...