Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Szczepienia nie są obecnie powszechne, ponieważ mogą się rejestrować wyłącznie wybrane roczniki, a nie wszyscy chętni.

 

 

Już niedługo będą powszechne dla wszystkich tzn od maja , także jeszcze chwilę Dvbtowiec i każdy będzie mógł się dać dziabnąć żeby pojechać na swoje upragnione wakacje poza terytorium Polski  :) 

 

 Nie do Ciebie było pytanie Dvbtowiec , także wyluzuj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Ci wyłącznie uprzejmie wyjaśniłem że powszechne, to znaczy dla każdego chętnego, a nie obowiązkowe :) Powinieneś to przyjąć na klatę a nie lawirować i tłumaczyć się :)

5 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Już długo

Już niedługo

 

5 minut temu, XMAREKK30 napisał:

po za

poza

 

6 minut temu, XMAREKK30 napisał:

tobie

Tobie

 

Ortografia kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Ale ja Ci wyłącznie uprzejmie wyjaśniłem że powszechne, to znaczy dla każdego chętnego, a nie obowiązkowe :) Powinieneś to przyjąć na klatę a nie lawirować i tłumaczyć się :)

 

Więc ja Ci również  wytłumaczę  , bo może źle  się wyraziłem wcześniej , że od maja , każdy chętny  i tu już oczywiście bez względu na wiek , będzie mógł się  dać zaszczepić  i tu według mnie już będą powszechne szczepienia dla wszystkich osób chętnych , oczywiście dobrowolnie żeby nie było. Temat jak dla mnie wyjaśniony i wiadomo o co chodzi :) 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im młodsze roczniki, tym mniejsze zainteresowanie zapisami na szczepienia - wynika ze słów Michała Dworczyka, pełnomocnika rządu ds. szczepień przeciw COVID-19. Władze mają pomysł, jak to zmienić.

 

Cytat

 

W połowie maja uruchamiamy dużą akcję profrekwencyjną, już nie informacyjną - poinformował Dworczyk, pytany podczas konferencji prasowej o planowane akcje promocyjne, zachęcające do szczepień. Jak wyjaśnił, "badania wskazują na to, że Polacy mają poczucie, że wiedzą wszystko o szczepionkach". 

Teraz trzeba promować samo szczepienie, więc to będzie dużo akcja profrekwencyjna - zaznaczył.

Ale też zakładamy, że ta sytuacja będzie się z czasem zmieniać. Im dłużej będzie trwała akcja Narodowego Programu Szczepień, im będą intensywniejsze kampanie (promocyjne), tym więcej osób z młodszych roczników będzie chciało się zaszczepić - ocenił.

 

 

A mówili że jest kolejka młodych ludzi , którzy chcą się szczepić dobrowolnie a tu proszę taka  niespodzianka , brak chętnych żeby się szczepić.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-rzadowy-program-napotkal-przeszkode-mlodzi-nie-garna-sie-do-,nId,5193708

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz młodzi na potęgę się trują różnymi używkami, włączając w to papierosy od najmłodszych lat. To raczej świadczy o tym że uważają iż są młodzi i ich problem nie dotyczy. Skutki odczują z opóźnieniem.

Tak samo jest z wiedzą o szczepieniach.

Odpowiedzialni rodzice powinni wyjaśnić jak to dla nas wszystkich ważne.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Odpowiedzialni rodzice powinni wyjaśnić jak to dla nas wszystkich ważne.

 

Rodzice jak najbardziej mają prawo chronić swoje dzieci przed takimi sytuacjami jakie są szczepionki,  także moim zdaniem,  ja jestem na tak,  żeby jak najmniej ludzi młodych się szczepiło. Zaszczepić zawsze się można , jak już będzie wiadomo , że szczepionki są bezpieczne a na dzień dzisiejszy jest to loteria. I jeszcze ważna rzecz , firmy farmaceutyczne nie biorą żadnej odpowiedzialności za swoje produkty a tylko przerzucają cała odpowiedzialność za szczepienia na państwa które je kupują. I stąd nie ma co się dziwić że młodzież ma obawy co do szczepionek. Po prostu moim zdaniem się boją a sami rodzice też mają obawy o swoje dzieci. 

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

Rodzice jak najbardziej mają prawo chronić swoje dzieci przed takimi sytuacjami jakie są szczepionki

Gratuluję odpowiedzialności Ciebie jako rodzica :) Współczuję dzieciom.

Mam wrażenie że zostałeś tu oddelegowany z jakiejś organizacji antyszczepionkowej do szerzenia tych bredni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dvbtowiec napisał:

Gratuluję odpowiedzialności Ciebie jako rodzica :) Współczuję dzieciom.

Mam wrażenie że zostałeś tu oddelegowany z jakiejś organizacji antyszczepionkowej do szerzenia tych bredni.

 

A jak jestem normalnym rodzicem a nie z manipulowanym przez media , także mam prawo wyrazić swoją opinie i decyzję i nie pozwolę zaszczepić swojego syna. Takich rodziców jak jest ogromna ilość , także  rząd będzie miał problem z takimi rodzicami hehehehe :)  

 

Dvbtowiec weźmiesz odpowiedzialność za zaszczepione dzieci lub młodzieży i dasz im gwarancje na piśmie  że po szczepieniu nic im nie będzie ?? Wątpię żebyś na swój kark wziął , taką ogromną odpowiedzialność  i tak samo robią firmy farmaceutyczne zero odpowiedzialności za jakie kol wiek skutki uboczne czy skutki śmiertelne. Chcesz dziabnąć swoje dzieci masz prawo ale nie nie podsycaj innych rodziców że będzie wszystko dobrze :) 

 

Mógłbym powiedzieć to samo na twój temat że ktoś tu wysłał , żebyś wszystko negował , co jest nie korzystne wobec covid19 :) 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam obejrzenie dokumentu na Planete+, Koncerny farmaceutyczne - ile kosztuje ludzkie życie?

Dokument, Francja, 2020

 

Koncerny farmaceutyczne - ile kosztuje ludzkie życie? | Oglądaj na żywo i na życzenie w CANAL+ | CANAL+ (canalplus.com)

 

A nie ślepe wierzenie koncernom farmaceutycznym, jak i politykom.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, XMAREKK30 napisał:

weźmiesz odpowiedzialność za zaszczepione dzieci lub młodzieży i dasz im gwarancje na piśmie  że po szczepieniu nic im nie będzie ??

Wystarczy spojrzeć na statystyki. Miliony zaszczepionych ludzi na całym świecie i nic im nie jest. Pojedyncze podejrzane przypadki.

Wystarczy także spojrzeć na statystyki kilka milionów umarło nie mając ochrony.

 

Postaw to na szali i na każdej napisz odpowiedzialność rodzica. Co Ci wyjdzie? Bez odbioru :)

17 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Mógłbym powiedzieć to samo na twój temat że ktoś tu wysłał , żebyś wszystko negował , co jest nie korzystne wobec covid19 :)

Przed nieodpowiedzialnymi słowami którą prezentujesz trzeba bronić młodzież. Jako wzór autorytetów są dla Ciebie ludzie którzy wykałaczkami zawał proponują leczyć. Dno, dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście Dvbtowiec że to nie my  o tym decydujemy  , także skoczmy tą dyskusje , bo i tak nie dogadamy się w tej kwestii . Każdy robi jak mu się podoba i każdy bierze odpowiedzialność za własne czynny :) 

 

To nie są pojedyncze przypadki Dvbtowiec   :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dvbtowiec napisał:

@XMAREKK30 Cieszę że kolejny chyba 40-sty już raz doszedłeś do tego samego wniosku. Szkoda że wraz z nim nie idą czyny i po wniosku kolejny raz piszesz swojej brednie.

 

No widzisz sam  , jaka jest z tobą dyskusja, bez sensu ale spoko pisz co Ci tam przyjdzie na myśl a ja mam to głęboko w poważaniu :)  

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@the cable guy Czytaj ze zrozumieniem, bo zmuszania nigdzie nie widzę, a jedynie wyrażam opinię na temat bredni które są wypisywane na temat szczepionek.

Tym samym zniechęcania do nich. Mógłbym zadać to samo pytanie co Was to obchodzi? Czemu tak intensywnie tych którzy mają wolę się zaszczepić zniechęcacie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, the cable guy napisał:

@dvbtowiec co cię obchodzi czy ktoś będzie szczepił siebie lub swoje dzieci? Zaszczep się jak chcesz. Innych nie masz prawa zmuszać i tak powinno zostać. 

 

Nie idzie mu tego wytłumaczyć że każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie ale on tego nie rozumie i widzi w tym samo zło że ktoś może nie chcieć i widzi to inaczej :)  Powiesz jedno a on zaraz neguje to swoimi argumentami , które nie są poparte niczym a tylko tym co usłysz w telewizji od ekspertów rządowych lub lekarzy medialnych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...