Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przez pierwsze 3 dni miałem wysoką gorączkę, dochodzącą momentami do 39 stopni, bóle mięśni (które po pierwszym dniu samoistnie ustąpiły), katar i kaszel. W tym czasie nie mogłem i nie dawałem rady wstać z łóżka. Obecnie pozostał u mnie katar i kaszel, poza nimi nic więcej. Jeszcze temperatura trochę skacze, jak zwariowana (raz jest 36, a innym razem potrafi być 37, lecz na początku choroby potrafiła gwałtownie rosnąć do 38, a w pewnym okresie nawet 39). Od dwóch dni czuję się dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń ...

U mnie 57letnia ciotka przeszła C19 - ogólnie łagodnie , ale od 17 grudnia do dziś nie ma smaku i węchu. 

Znajomy 33l astmatyk 2 miesiące temu , ogólnie przechodził jak ciężką grypę , smak i węch wrócił po ok 2 tygodniach 

Kuzynka w ciąży objawy lekkie - smak i węch zniknął i pojawił sie po ok miesiącu , jej mąż tylko bóle karku , głowy , smak węch wszystko ok .

Koleżanka w pracy w ciągu miesiąca pochowała obojga rodziców leczenie podjęte grubo wcześniej szybka reakcja  - jedno z nich  okaz zdrowia w ciągu tygodnia z godziny na godzinę katastrofa , drugie sercowiec dłużej walczyło.

Kuzyn sportowiec , bez nałogów itp. 39 lat płuco zniszczone , 2 miesiące pod respiratorem - wybudzony tydzień temu wraca do zdrowia ale mega powoli

Znajoma drugi raz się zaraziła C19 , pierwszy raz w ubiegłym roku w maju , drugi teraz pod koniec lutego , zdrowa , fit , eco itp 

Kolega z pracy wszystkie objawy wg książki - po wyjściu z choroby , 2 mce na L4 , oba płuca zajęte , powiększone serce , ogólnie spadek kondycji jakby o połowę , problemowiec z ciśnieniem .

 

Smutne to wszystko , jak się czyta , patrzy , doświadcza , jak zwykły Nowak czy Kowalski się wymądrza kpi , podjudza i jakim to jest wirusologiem i pozjadał wszystkie oprócz swojego rozumy . Wiem , i znam takich co mają za nic wszystkie zasady reguły - woleli cwaniakować   , przyjmować mandaty , bujać się po sądach itp. każdy ma do takich zachowań prawo - ale niby karma wraca - jeden cwaniak pochował swoją mamę 45 lat , sam skończył pod respiratorem na 3 miesiące , drugi pochował swojego syna , teściową . 

 

Każdy jest dorosły i świadom i odpowiedzialny . Ale chyba musi stać się źle w jego otoczeniu by dostrzegł jak wiele jest przed nami wszystkimi by z tego bałaganu wyjść . 

 

 

 

 

Edytowane przez patryszq
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Falcon napisał:

To dla równowagi napiszę, że nie znam nikogo ze swoich znajomych, sąsiadów, mieszkanców komu zmarł ktoś na C19. Wszystkich, których znam, a zarazili się C19 chorobę przeszli łagodnie albo znośnie

 

Ja niestety znam. Ostatniego dnia lutego br. na Covid-19 zmarła moja babcia. :( Pisałem o tym wcześniej w niniejszym wątku.

Po ok. dwóch tygodniach od zakażenia stan mojej babci nagle gwałtownie się pogorszył. Nastąpiła niewydolność serca. Niedługo potem moja babcia zmarła. :wacko:

Zakażenie koronawirusem u mojej babci nastąpiło w szpitalu w Opolu, do którego poszła z przyczyn zupełnie innych, niż koronawirus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic w tym dziwnego. Praktycznie każdy stan zapalny może skutkować dodatnim testem. Co nie znaczy że od razu masz Covid.
 
Bzdura!!!
To, że piszesz bre.dnie o 3 miesiącach pod respiratorem pewnie znaczy, że reszta wypowiedzi też zmyślona. 
Na jakiej podstawie uważasz, że to brednie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawop napisał:
2 godziny temu, Dr Kidler napisał:
Raczej nic w tym dziwnego. Praktycznie każdy stan zapalny może skutkować dodatnim testem. Co nie znaczy że od razu masz Covid.
 

Bzdura!!!

Nie ma 100% pewności. Pewien procent testów daje fałszywie pozytywne wyniki. Jeżeli już, to badanie na obecność przeciwciał po ok. 2 tygodniach od zakażenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Falcon napisał:

Babcia zaszczepiona była?

 

Niestety nie. Nikt w naszej rodzinie, jak na razie, nie jest jeszcze zaszczepiony.

Teraz ja, mój brat i moi rodzice musimy odczekać minimum 3 miesiące (a zalecane jest 6) od zakończenia izolacji, aby móc się zaszczepić. Tak nas poinformował nasz lekarz rodzinny. Sanepid też to potwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Arkon napisał:

 nie ma innej drogi niż powszechne szczepienia.

 

Czyli rozumiem że chciałbyś , żeby szczepienia były obowiązkowe ?  Szczepienia nie są obowiązkowe i niech tak zostanie a ten co chce się zaszczepić ma drogę wolną :) 

15 godzin temu, Dr Kidler napisał:

Raczej nic w tym dziwnego. Praktycznie każdy stan zapalny może skutkować dodatnim testem. Co nie znaczy że od razu masz Covid.

 

 

Masz rację ale Pawop  uważa że jest tylko covid19  i teraz na nic innego już się nie choruje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadałem tobie pytania Dvbtowiec , ale skoro napisałeś to Ci  odpowiem .Czy szczepienia nie są powszechne dla osób chcący się zaszczepić bo według mnie są i każdy kto chce się dać dziabnąć ,  to ma taką możliwość i stąd moje pytanie czy kolega miał na myśli szczepienia obowiązkowe , bo jeśli nie to wszystko jest po staremu i tyle w temacie :) 

5 minut temu, Arkon napisał:

Gdzie ja napisałem, że mają być obowiązkowe?

 

Mówisz powszechne to zrozumiałem jak by nie były i stąd moje pytanie i tyle w tej kwestii :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, XMAREKK30 napisał:

Nie zadałem tobie pytania Dvbtowiec , ale skoro napisałeś to odpowiem Ci. Czy szczepienia nie są powszechne dla osób chcący się zaszczepić bo według mnie są i każdy kto się dać dziabnąć to ma taką możliwość i stąd moje pytanie czy kolega miał na myśli szczepienia obowiązkowe , bo jeśli nie to wszystko jest po staremu i tyle w temacie :)

Kolego piszesz na forum publicznym, więc nie rozstawiaj po kątach kto może się wypowiedzieć na temat Twoich bzdur, a kto nie :)

 

Szczepienia nie są obecnie powszechne, ponieważ mogą się rejestrować wyłącznie wybrane roczniki, a nie wszyscy chętni.

Widzę że wyjaśnienie jednym prostym zdaniem dalej nie pozwala Ci na zrozumienie znaczenia pojęcia. Trzeba kilku 45 minutowych lekcji 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...