Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kfm877 napisałem to 1 kwietnia 

" Lekarze zlecają do 35 tysięcy testów,  testów wykonywanych jest ponad 100 tysięcy,  łapanki są ?

 źródło - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-minister-adam-niedzielski-jesli-chodzi-o-oblozenie-lozek-naj,nId,5143025#iwa_source=special "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie jest za dobrze... :wacko:

Jak już tutaj niedawno wspomniałem, "koronka" dosięgnęła również i moją rodzinę. :(

Zaczęło się od tego, że zachorował mój brat. Jako, że miał objawy to otrzymał od lekarza skierowanie na test. Wynik testu okazał się pozytywny. W związku z tym, ja oraz moi rodzice, trafiliśmy na kwarantannę. Z początku nam nie było nic, nie odczuwaliśmy żadnych dolegliwości. Aż do czasu, aż kilka dni temu pogorszyło się mojemu tacie (dostał gorączki, słabe duszności, z którymi nadal się boryka), natomiast mnie dzisiaj również zaczęło "brać". :wacko: Ja gorączki nie mam, ale czuję się bardzo osłabiony, chwilami mocno "kręci" mi się w głowie, a także zacząłem odczuwać zaburzenia węchu, tzn. chwilami czuję dziwne zapachy, np. pleśń, czy spaleniznę, mimo iż faktycznie tych zapachów u mnie w domu nie ma. Zaburzeń smaku, póki co, na razie nie żadnych nie mam. Mojej mamie, póki co, nic nie jest. Nie ma żadnych objawów zakażenia.

W związku z zaistniałą sytuacją, ja i moi rodzice, jesteśmy umówieni na jutro na teleporadę lekarską. Prawdopodobnie skończy się to skierowaniem na test. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu słuchałem audycji w radio, że w Izraelu zaczęto otwierać kluby, bary, restauracje. Teoretycznie wejście do nich mają tylko osoby zaszczepione, ale Polak mieszkający w Izraelu mówi, że nie wszędzie tego przestrzegają. Także życie zaczęło tam wracać powolutku do normalności chociaż lotniska chyba nadal są zamknięte na przybyszów z obcych krajów. :)

 

@Barti: Powrotu do zdrówka życzę.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kiler napisał:

Jakiś czas temu słuchałem audycji w radio, że w Izraelu zaczęto otwierać kluby, bary, restauracje. Teoretycznie wejście do nich mają tylko osoby zaszczepione, ale Polak mieszkający w Izraelu mówi, że nie wszędzie tego przestrzegają. Także życie zaczęło tam wracać powolutku do normalności chociaż lotniska chyba nadal są zamknięte na przybyszów z obcych krajów. :)

 

@Barti: Powrotu do zdrówka życzę.

Miejmy nadzieję ze jest to rzeczywiście poczatek końca tej pandemi i nie  tylko w izraelua ale i całym śwecie. Bardzo obiecująco wyglądają również wyniki z Wielkiej Brytani.

Teraz, kamcio231 napisał:

Miejmy nadzieję ze jest to rzeczywiście poczatek końca tej pandemi i nie  tylko w izraelu ale i całym śwecie. Bardzo obiecująco wyglądają również wyniki z Wielkiej Brytani.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamcio231 napisał:

Miejmy nadzieję ze jest to rzeczywiście poczatek końca tej pandemi i nie  tylko w izraelua ale i całym śwecie. Bardzo obiecująco wyglądają również wyniki z Wielkiej Brytani.

Ostatnio czytałem wypowiedź premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johnsona, gdzie twierdził, że spadek zachorowań w UK to nie efekt szczepień a lockdownu. To by oznaczało, że jesienią, kiedy przyjdzie sezon grypowy znowu trzeba będzie się zamykać. W takim razie po co szczepienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze mu chodziło bardziej o to,  że lockdown też przyczynił się do spadku zakażeń, nie tylko szczepienia.

Bardzo mało liczba zgonów i hospitalizacji to, moim zdaniem, wynik przede wszystkim właśnie szczepień. Niemniej zobaczymy, jak to będzie wyglądało w kolejnych miesiącach.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamcio231 napisał:

Wydaje mi się, ze mu chodziło bardziej o to,  że lockdown też przyczynił się do spadku zakażeń, nie tylko szczepienia.

Bardzo mało liczba zgonów i hospitalizacji to, moim zdaniem, wynik przede wszystkim właśnie szczepień. Niemniej zobaczymy, jak to będzie wyglądało w kolejnych miesiącach.

Być może ja to źle zinterpretowałem, odebrałem to w formie takiej, jaką przedstawiłem. 

Lato zapewne będzie dość spokojne, tak jak rok temu. Prawdziwym wyznacznikiem będzie jesień. Jeśli dzięki szczepieniom nie będzie aż tak dużo zachorowań, czy ciężkich przebiegów choroby to może wszystko wróci do względnej normalności.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo tylko problem w tym, że w Polsce nie będzie wystarczająco zaszczepionych na jesieni. Można się spodziewać, że znów normalność nas nie dosięgnie.

 

Jak na dłoni widać, że pomiędzy producentami szczepionek jest skuteczna wojna informacyjna. Teraz nastąpiło uderzenie w Johnson & Johnson. Choć zakrzepica wystąpiła w jednym na UWAGA 1,2 mln zaszczepionych, to mamy w mediach masę wieści jaka to szczepionka jest niebezpieczna. Liczy się tylko HAJS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w całej Unii Europejskiej jest lipa, jeśli chodzi o szczepienia, jednak tych szczepionek ma być coraz więcej na rynku, więc miejmy nadzieję, że na jesieni będzie już w miarę spokojnie i nie będzie trzeba robić lokcdownu.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, the cable guy napisał:

Jak na dłoni widać, że pomiędzy producentami szczepionek jest skuteczna wojna informacyjna. Teraz nastąpiło uderzenie w Johnson & Johnson. Choć zakrzepica wystąpiła w jednym na UWAGA 1,2 mln zaszczepionych, to mamy w mediach masę wieści jaka to szczepionka jest niebezpieczna. Liczy się tylko HAJS...

Na wczoraj podali, że w USA wystąpiło 6 przypadków na 6,85 mln podanych dawek, w tym jedna osoba zmarła i jedna była w stanie krytycznym. Wszystkie przypadki to kobiety w przedziale 18-48 lat.

Ja uważam, że to dobra decyzja o wstrzymaniu na czas wyjaśnienia, nawet jeśli to pojedyncze przypadki. Testy kliniczne są robione na 30-40k ludzi, więc nie sposób wyłapać na wstępnym etapie takich objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joannie Lichockiej, posłance Prawa i Sprawiedliwości oraz członkini Rady Mediów Narodowych, nie spodobał się odcinek programu Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać" podważający - jej zdaniem - politykę rządu walczącego z koronawirusem. Zapowiedziała, że zwróci się o wyjaśnienia w tej sprawie do prezesa TVP Jacka Kurskiego.

https://www.press.pl/tresc/65574,lichocka-chce-od-kurskiego-wyjasnien-w-sprawie-programu-pospieszalskiego

Zapewne chodzi m.in o ten program ...

https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,12042021,52921563

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska w ogóle sobie nie poradziła. Jesteśmy liderem zgonów! Ludzi zwyczajnie się nie leczy. Pomimo tego, że leki istnieją i np. w USA są stosowane. Nie jest to żadna amantadyna, ale przecież po co leczyć? Lepiej poczekać, robić teleporady aż się rozwinie ciężki stan, a potem stwierdzić, że nic się nie da już zrobić, bo się pacjent zgłosił za późno do szpitala. :crazy:

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...