Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@dvbtowiec

No to nie są żadne twarde dane, tylko dowody anegdotyczne. Rok temu na tej zasadzie emocjonowaliśmy się tym jak to sportowcy po przejściu COVID mieli być niezdatni do uprawiania sportu ;).

O przyczynach ewentualnych spadków wsród najstarszych napisałem już wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, XMAREKK30 napisał:

 

Z kosmosu może być Kirk pasuje ? Jako moderator powinieneś być stroniczy od takich tekstów ale widze ze grupa się powiększyła wspólnej adoracji. Mam prawo pisać jak mi się podoba a to że wam się to nie podoba to już wasz problem. Nie pasuje wam to nie czytajcie i po sprawie albo dodajcie mnie do osób ignorowanych i będą omijane moje posty. To takie trudne?

Sam prowokujesz Kirk do takiej rozmowy a ta wcześniejsza wypowiedziedż  jest tego przykładem i nie dziw się potem że ktoś Ci odpowiada w takim stylu jak ty się zachowujesz. Nie dajesz dobrego przykładu Kirk swoim zachowaniem a jako moderatorowi to nie wypada. Moderator powinien być stroniczy a nie jeszcze podłudzać do zaczepek ale to już nie mój problem:) 

Pomyliłeś pojęcia. Miałeś na myśli raczej to, że moderator powinien być bezstronny. Tyle tylko, że moderator, jako użytkownik, też ma prawo zabierać głos w dyskusji. Generalnie za to co napisałeś, to już powinieneś dostać ostrzeżenie, ponieważ obowiązkiem jest, aby egzekwować od użytkowników przestrzeganie przepisów, jakie panują na tym forum, a do tych przepisów należy zarówno podawanie informacji sprawdzonych, a nie wyssanych z palca, jak i dbanie o styl wypowiedzi, zarówno jeśli chodzi o ortografię oraz interpunkcję, jak i styl merytoryczny.

Bezstronny to powinienem być, owszem, ale wtedy, gdy oceniam, komu się należy kara, a komu nie - wtedy się nie mogę kierować tym, kogo bardziej lubię i tak dalej. Ale wypowiadać się mam prawo zgodnie z moimi poglądami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zwróciłem uwagę na tą "stronniczość". Kabaret :)

4 minuty temu, bgmnt napisał:

@dvbtowiec

O przyczynach ewentualnych spadków wsród najstarszych napisałem już wyżej.

No nie do końca, bo nie słychać o zakażeniach w DPS'ach. Chyba że mi chcesz powiedzieć że w ub. roku wszystkie DPS'y już przeszły zakażenia, bo w tą śmiałą tezę śmiałbym wątpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to znaczy "nie słychać"? Nie mamy żadnych spójnych danych na ten temat, ale jak poszukasz to znajdziesz informacje, że nadal są.

https://radio.opole.pl/100,398545,powracaja-zakazenia-koronawirusem-w-dps-ach-w-op

 

Czepiasz się @XMAREKK30 a sam masz problem z tym, że niepotwierdzone plotki zaliczasz jako "fakty", jeśli tylko pasują do Twojej tezy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kirk napisał:

Pomyliłeś pojęcia. Miałeś na myśli raczej to, że moderator powinien być bezstronny. Tyle tylko, że moderator, jako użytkownik, też ma prawo zabierać głos w dyskusji. Generalnie za to co napisałeś, to już powinieneś dostać ostrzeżenie, ponieważ obowiązkiem jest, aby egzekwować od użytkowników przestrzeganie przepisów, jakie panują na tym forum, a do tych przepisów należy zarówno podawanie informacji sprawdzonych, a nie wyssanych z palca, jak i dbanie o styl wypowiedzi, zarówno jeśli chodzi o ortografię oraz interpunkcję, jak i styl merytoryczny.

Bezstronny to powinienem być, owszem, ale wtedy, gdy oceniam, komu się należy kara, a komu nie - wtedy się nie mogę kierować tym, kogo bardziej lubię i tak dalej. Ale wypowiadać się mam prawo zgodnie z moimi poglądami.

 

Masz prawo się wypowiadać ale nie prowokować lub podłudzać a to zrobiłeś w poprzednim poście w moją stronę. To że wy we wszystko wierzycie co usłyszycie w telewizji to już wasz problem ale są też osoby co myślą inaczej o tej Pandemii a wy próbujecie tu na tym forum mówić ze jak ktoś ma inne zdanie to już jest kłamcą lub jakimś trollem. Ja nikogo nie dezinformuje po pierwsze bo po drugie nie dałbym radę tak licznej grupie wierzącej w Pandemie przetłumaczyć ze jest inaczej. Wy macie swoje poglądy i ja mam swoje i niech tak zostanie dla świętego spokoju. Zakończmy to rozmowę w ten sposób żeby nie zaszło za daleko bo chyba nie oto chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt Nie słychać = nie ma informacji o masowych zakażeniach w DPS'ach.  Czy to nie jest prawda?

Zatem jakbyś mógł łaskawie przytoczyć jaką niepotwierdzoną plotkę podałem ?

 

Będąc precyzyjnym, to co podlinkowałeś, to jednostkowe przypadki z jednego domu i w dodatku, cytuję:

Cytat

- Te osoby co prawda są zaszczepione, ale tylko jedną dawką. Nie wszystkie są w dobrym stanie - mówi Tatiana Filipkowska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bgmnt napisał:

Ale co to znaczy "nie słychać"? Nie mamy żadnych spójnych danych na ten temat, ale jak poszukasz to znajdziesz informacje, że nadal są.

https://radio.opole.pl/100,398545,powracaja-zakazenia-koronawirusem-w-dps-ach-w-op

 

Czepiasz się @XMAREKK30 a sam masz problem z tym, że niepotwierdzone plotki zaliczasz jako "fakty", jeśli tylko pasują do Twojej tezy :).

 Ale ja się nie czepiam  bgmnt nikogo a wręcz bym powiedział że jestem do tego prowokowany i tu mój błąd ze wydaje się w to wciągnąć. Cala ta pandemia to nic innego moim zdaniem jak skłucić ludzi o różnych poglądach i to wychodzi bardzo dobrze. Rok temu nikt by nie przewidział że tak ludzie będą skłóceni jak teraz to się dzieje  :(

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Masz prawo się wypowiadać ale nie prowokować lub podłudzać a to zrobiłeś w poprzednim poście w moją stronę.

Jeśli pytanie o źródła rewelacji na temat rzekomego przedłużenia obostrzeń do końca maja uznajesz za prowokowanie lub podjudzanie, to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać. I naprawdę - popraw pisownię.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec Tak jak wcześniej napisałem, nie ma możliwości weryfikacji informacji na temat ilości zakażeń w DPS. To, że media w tym momencie o tym nie informują nie ma żadnego znaczenia.

Teraz modny jest "pocovidowy zespół zapalny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bgmnt napisał:

@dvbtowiec Tak jak wcześniej napisałem, nie ma możliwości weryfikacji informacji na temat ilości zakażeń w DPS.

Są źródła które udostępniają takie dane.

 

https://glos24.pl/koronawirus-w-dps-ach-widac-dzialanie-szczepionki

 

Cytat

Jak poinformował wojewoda obecnie (22 marca) zakażenie występuje w 7 domach pomocy społecznej (DPS w Krakowie przy ul. Łanowej 41, DPS w Krakowie przy ul. Helclów, DPS w Krakowie przy ul. Łanowej 43, DPS w Nowodworzu, DPS w Więckowicach, DPS w Krakowie przy ul. Praskiej oraz DPS w Krakowie przy ul. Robotniczej), co stanowi 7,53% wszystkich DPS. Zakażonych jest 17 mieszkańców, co stanowi 0,21% wszystkich miejsc w DPS, z czego 2 osoby przebywają w szpitalach, oraz 7 pracowników DPS.

Spośród zakażonych mieszkańców dwie osoby przyjęły pierwszą dawkę szczepionki, natomiast piętnastu mieszkańców nie zostało zaszczepionych. Żaden z zakażonych pracowników nie został zaszczepiony przeciwko COVID-19.

 

Odpowiedzi na temat rzekomej plotki się nie doczekałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec To nie jest żadne źródło bo nie wiesz jak wygladała sytuacja 3, 10, 15, 30 dni wcześniej itd na terenie całego kraju. Nie broń tego tematu, bo się nie da. To są takie same plotki i domysły jak na temat amantadyny i jej cudownych lub nie właściwości.


Nie ma możliwości weryfikacji czy zakażenia w DPS są czy nie i jak przez ostatni rok to się kształtowało bo nie ma takich statystyk, podobnie jak nie sa dostępne statystyki na temat wieku chorujących, powikłań itd.

 

To co wiemy z danych MZ to liczba zgonów (z chorobami wspólstniejącymi i bez), liczba testów, wykrytych zakażen i szczepień. No i zajętych łóżek/respiratorów. Koniec, kropka.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kirk napisał:

Jeśli pytanie o źródła rewelacji na temat rzekomego przedłużenia obostrzeń do końca maja uznajesz za prowokowanie lub podjudzanie, to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać. I naprawdę - popraw pisownię.

No nie ma o czym rozmawiać Kirk bo wy jesteście świecie przekonani że jest pandemia a ja mam inne do tego podejście i oczywiście wirusy są jak najbardziej ale samej pandemii jak dla mnie nie ma  bo procenty w zgonach na to nie wskazują , mam na myśli zgony na covid19 typowe. Więcej ludzi umiera na inne choroby niż na sam covid19 i to jest moja prywatna opinia. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmntA to co podałem wyżej, to co jest jak nie twarde dane? Jest czarno na białym napisane że zakażeniu ulegli pensjonariusze którzy nie byli szczepieni, a Ty podałeś tych którzy przyjęli jedną dawkę, ale nie wiadomo jak dawno temu. Owszem nie mamy danych z całego kraju, ale te szczątkowe dane już pozwalają jakiś obraz sobie wyrobić. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dvbtowiec napisał:

@bgmntA to co podałem wyżej, to co jest jak nie twarde dane? Jest czarno na białym napisane że zakażeniu ulegli pensjonariusze którzy nie byli szczepieni, a Ty podałeś tych którzy przyjęli jedną dawkę, ale nie wiadomo jak dawno temu. Owszem nie mamy danych z całego kraju, ale te szczątkowe dane już pozwalają jakiś obraz sobie wyrobić. 


Tak jak już napisalem o niczym to nie świadczy. Chcesz sobie poprawiać samopoczucie to ok, ale nic poza tym.

Abstra[beep]ąc od liczb to życie wygląda tak, że szczepimy i szczepimy, zaraz stuknie pół roku od tego jak zostali zaszczepieni np. lekarze a nadal służba zdrowia jedzie na teleporadach... ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...