Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, właśnie o to chodzi że puszczenie tego w TVP3 powoduje że mało ludzi natrafi na ten program, bo kanał nie ma za dużej oglądalności.

Gdyby szedł o tej 20:35 w TVP1 to nawet bez tej powtórki po 23-ciej miałby o wiele większą oglądalność.

Nie wiem czy o tym wiesz, ale nadmienię że red. Pospieszalski porusza temat covidu od dawna właśnie kwestionując oficjalne wytyczne na ten temat. Licząc od przełomu sierpnia i września (wcześniej od początku pandemii ten program był... zdjęty z anteny (!) ) co najmniej z połowa cotygodniowych programów była na ten temat. Wielokrotnie gościli tam pokazani dziś dr Basiukiewicz i dr Bodnar, czy publicysta Maciej Pawlicki.

Nie było tylko takich osób jak Justyna Socha czy Grzegorz Braun (ten drugi kiedyś był, ale na długo przed pandemią i raczej zanim w ogóle zaangażował się w Konfederację). Nie wiem dlaczego: może prowadzący uważa ich za "szurów" (jest chyba powiązany z takim powiedzmy silnie prawicowym skrzydłem PiS), może decydenci z TVP mu na to nie pozwalają, a może prywatnie nawet ich szanuje ale obawia się że opinia publiczna uznała by jego program za niepoważny.

Edytowane przez michael112
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego i chyba ten odc był miesiąc albo i dalej  i tu już zauważyłem że redaktor ma j...ja że zadaje pytanie konkretne i od dziś będę jego fanem za to ze ma odwagę mówić otwarcie co myśli o tej Pandemii. 

 

 

Mam nadzieję że za 2-3 tygodnie doktor Bodnar powie nam jak badania się udały  :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

 Amantadyna dużo ludziom pomogła i uratowała życie 

Nie ma to ŻADNYCH dowodów naukowych. Te informacje masz ze swojego Nierealnego świata.

Ludzie wyzdrowieli, bo być może mieli wyzdrowieć, podobnie jak inni którym tego leku się nie podaje.

Jeśli zostanie udowodnione naukowo badaniami klinicznymi że lek pomaga uwierzę.

 

@XMAREKK30Boisz się podania szczepionki przebadanej klinicznie, a nie boisz się podania leku który ma swoje skutki uboczne, a ma być podawany w ściśle określonym celu, czyli wybranej grupie pacjentów głównie z Parkinsonem?
Czytałeś ulotkę tego leku ile ma NOP wymienionych? 😀

19 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

Skoro dla takich doktorów amantadyna jest eksperymentem medycznym to czym są szczepionki jak nie eksperymentem na ludziach i mało tego ludzie umierają po niej i nikt nie bierze za to odpowiedzialności a amantadyna jest już na rynku od dłuższego czasu i o dziwo ludzie którzy ją zażywają zdrowieją po tej kuracji .

Niczego nie kumasz :) Eksperyment na ludziach zdrowych, gdyż ten lek powstał z myślą o specyficznych chorobach w celu łagodzenia ich skutków. Podając każdy lek zawsze rozważasz ryzyko vs korzyści.

Patrz NOP dla amantadyny. Jednym z nich jest ryzyko groźnych zaburzeń serca - czym się to może skończyć w wycieńczonym przez COVID 19 organizmie, jak sądzisz? Bo ja myślę że również ryzykiem zgonu.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dvbtowiec nikt tu Cię nie przymusza do używania amanatydy ale ludzie muszą mieć  wybór. Są badania a to pokazuje że być może będziemy mieli wybór czym się chcemy leczyć. 

Doktor Bodnar  leczy w zasadzie od marca 2020 amanatydą i efekty tego są widoczne. Jeśli ktoś tu robi eksperyment na ludziach to tylko nasz rząd podając szczepionki nie przebadane. W 2022 firmy firmy farmaceutyczne będą podawać informacje jak dana szczepionka działa na ludziach i ty dalej się upierasz ze to nie jest eksperyment na ludziach ? Jestem całym sercem żeby amanatadyna dostała dopuszczona do leczenia ludzi i doktor Bodnar to udowodni ale jednego się boję czy firmy farmaceutyczne na to pozwolą ?

Każdy ma prawo wybrać co mu serce podpowiada czy chce być zaszczepiony czy poczekać na badania nad amanatadyną i ja wolę poczekać :)

 

Widzę że rządowi pali się grunt pod nogami skoro chce wprowadzić szczepienia dla wszystkich już od 12.04.202 a nie jak wcześniej podawali  że maj - lipiec. 6500 tyś szczepionek trzeba było jak to się ja  mówię wywalić bo ludzie się nie zgłaszali i to świadczy ten pośpiech rządu że ludzie nie chcą się szczepić masowo jak chciał by rząd. Szczepionki są  będą a teraz nie ma komu się szczepić masowo.

 

Cytat

Nieoficjalnie: Od 12 kwietnia przyspieszenie w szczepieniach przeciw COVID. Koniec grup wiekowych. Szczepionki dla wszystkich 

 

Nieoficjalnie: 

 

https://premium.wprost.pl/10434236/od-12-kwietnia-koniec-grup-wiekowych-szczepionki-na-covid-dla-wszystkich.html

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie to zmiana na gorsze dla osób młodych obarczonych pewnymi schorzeniami. Pamiętacie że w etapie II miało dojść do szczepienia osób z przypadłościami typu astma, czy choćby otyłość.

Jeśli dojdzie do zapisów rocznikami, okaże się że zdrowy jak byk 40-latek będzie się mógł zaszczepić wcześniej niż 30-latek obarczony takimi chorobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jax napisał:

To dobra wiadomość, że przyspieszą szczepienia dla wszystkich.

 

Może dla Ciebie tak bo chciałeś się zaszczepić ale dla innych nie koniecznie. 

6 minut temu, michael112 napisał:

Paradoksalnie to zmiana na gorsze dla osób młodych obarczonych pewnymi schorzeniami. Pamiętacie że w etapie II miało dojść do szczepienia osób z przypadłościami typu astma, czy choćby otyłość.

 

Masz rację to zmiana na gorsze  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jax, to zależy kto jest w jakiej sytuacji. Dla tych komu przyspieszy dobra, jednak zła dla tych osób, którym szczepienie się opóźni, bo w poprzednim planie byli w etapie II, ale wg grupy wiekowej będą praktycznie na samym końcu. No chyba że wprowadzą możliwość równoległego zapisu (bez względu na wiek) osobom którym lekarz stwierdzi okreśłone schorzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, XMAREKK30 napisał:

Są badania a to pokazuje że być może będziemy mieli wybór czym się chcemy leczyć. 

Doktor Bodnar  leczy w zasadzie od marca 2020 Amanatyda i efekty tego są widoczne.

Powtórzę się, bo widzę że masz problem ze zrozumieniem. NIE MA ŻADNYCH badań klinicznych potwierdzających skuteczność tego leku.

Lekarz powołuje się na swoje obserwacje i odczucia pacjentów. Równie dobrze mógłby im podawać placebo i efekty byłyby podobne.

Póki nie będzie rzetelnych badań klinicznych na grupie pacjentów (a jak rozumiem te dopiero się zaczynają), lek bierzesz na własne ryzyko i na własną odpowiedzialność i jest dużo groźniejszy niż Twoje lęki do szczepionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, XMAREKK30 napisał:

 

Widzę że rządowi pali się grunt pod nogami skoro chce wprowadzić szczepienia dla wszystkich już od 12.04.202 a nie jak wcześniej podawali  że maj - lipiec. 6500 tyś szczepionek trzeba było jak to się ja  mówię wywalić bo ludzie się nie zgłaszali i to świadczy ten pośpiech rządu że ludzie nie chcą się szczepić masowo jak chciał by rząd. Szczepionki są  będą a teraz nie ma komu się szczepić masowo hehehe. 

 

 

Nieoficjalnie: 

 

https://premium.wprost.pl/10434236/od-12-kwietnia-koniec-grup-wiekowych-szczepionki-na-covid-dla-wszystkich.html

To, ze ludzie się nie zgłaszali to tylko dzięki temu, ze rozpowszechniano idiotyczne teksty pod adresem szczepionek Astry, teraz jakoś wszyscy się z tego wycofali i szczepią. Może "konkurencja" robi krecią robotę żeby więcej swoich sprzedawać.  Nie pisz głupot, że nie ma chętnych na szczepienia bo kolega się zapisywał i ma termin na 7 maja. Ponad miesiąc czekania i to termin wstępny który możne się zmienić, uzależniony od dostaw szczepionki . Chętnych jest masa tylko nie ma czym szczepić bo brakuje szczepionek. Więc nie siej fermentu na forum co jest chyba Twoją specjalnością. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Nie kłam bezczelnie. Szczepionki są przebadane klinicznie !

 

To ty nie kłam Dvbtowiec ludzi,  płacą Ci za to ze tak mówisz ?  Jak były by tak bezpieczne to by ludzie nie umierali a prawda jest taka że nawet firmy farmaceutyczne nie wiedzą jak one działają i stąd robią eksperyment na ludziach a ludzie w to ślepo wierzą. Szkoda czasu na taką wymianę zdań bo ty zawsze jesteś najmądrzejszy :)

20 minut temu, michael112 napisał:

No tak, szczepionki są oczywiście przebadane, ale amantadyna szkodzi. :D

 

Tak uważa właśnie Dvbtowiec i zobacz ze wszystko neguje jak by ktoś mu tak kazał robić,  negować ile się da  ale mam nadzieję że nie za darmo :) Amanatadyna jest badana to zaraz negowanie jej i tak w kółko. 

 

28 minut temu, corsair28 napisał:

 Więc nie siej fermentu na forum co jest chyba Twoją specjalnością. 

 

Twoją również i tyle w temacie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XMAREKK30Chłopie czy Ty masz problem z rozumieniem tego co czytasz ?

Napisałeś

1 godzinę temu, XMAREKK30 napisał:

podając szczepionki nie przebadane.

Do tego się odnosiłem pisząc NIE KŁAM, bo szczepionki SĄ PRZEBADANE, przeszły wszystkie fazy kliniczne.

 

Co to ma wspólnego z tym?

21 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Jak były by tak bezpieczne

Żaden lek nie jest bezpieczny. Każdy ma skutki uboczne. Po każdym leku może Ci się coś stać poważnego, włącznie ze śmiercią na skutek zbiegu okoliczności różnych chorób.

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem tego co komentujesz !

 

25 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Tak uważa właśnie Dvbtowiec i zobacz ze wszystko neguje jak by ktoś mu tak kazał robić

Używam narządu odpowiedzialnego za myślenie. Tylko tyle i aż tyle.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolejne zakażenia, kolejne konferencje i kolejne restrykcje. Czy jednak doczekamy się twardych dowodów na ich skuteczność? Kiedy zaszczepieni lekarze zaczną z powrotem przyjmować pacjentów, masowo umierających z powodów innych niż COVID? Dlaczego wreszcie procedury dot. badań nad amantadyną po raz kolejny się przeciągają?
W programie prof. Piotr Kuna i dr Paweł Basiukiewicz, a także łączenie z prof. Konradem Rejdakiem i rozmowa z dr Włodzimierzem Bodnarem.

https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,30032021,52686156

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, dvbtowiec napisał:

Powtórzę się, bo widzę że masz problem ze zrozumieniem. NIE MA ŻADNYCH badań klinicznych potwierdzających skuteczność tego leku.

Lekarz powołuje się na swoje obserwacje i odczucia pacjentów. Równie dobrze mógłby im podawać placebo i efekty byłyby podobne.

Póki nie będzie rzetelnych badań klinicznych na grupie pacjentów (a jak rozumiem te dopiero się zaczynają), lek bierzesz na własne ryzyko i na własną odpowiedzialność i jest dużo groźniejszy niż Twoje lęki do szczepionki.

 

Teraz to pojechałeś po całości a szczepionki są przebadane kliniczne że w 2022 maja zdać raport o skuteczności szczepionek ?? Sami producencie tych szczepionek nie wiedza jak one naprawdę działają i stad tyle maja czasu na badania. Daj sobie spokój z tymi teoriami spiskowymi na temat amantadyny bo wiesz tyle co usłyszysz od mediów publicznych. Chcesz się zaszczepić to zrób to  ale nie siej głupot  tez że amantadyna jest nie przebadana bo jest. Rząd blokuje ją od marca 2020 i mało tego rząd  nie chciał dać zgody o które lekarze występowali i dopiero pod koniec rok coś tam ruszyło i stąd tyle to wszystko trwa. Nie bez przyczyny rząd ja blokował  żeby szczepionki się sprzedawały a że teraz zrobił się bunt lekarski to z łaski ja dopuścili do badań. Amantadyna jest tanim lekiem i stąd nikt by na tym nie zrobił a szczepionki idą w skalę ogromnej kasy. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, XMAREKK30 napisał:

a szczepionki są przebadane kliniczne że w 2022 maja zdać raport o skuteczności szczepionek ??

Tak są przebadane. Przeszły 3 fazy kliniczne które dopuszczają każdy lek do stosowania.

 

Teraz odbyywa się tzw. 4 faza, czyli obserwacja na bardzo dużej populacji. 4 faza ma miejsce w przyapadku każdego leku który jest nowym lekiem na rynku. Tak samo 4 fazę miała Amantadyna.

 

Chcesz błysnąć, a brakuje Ci elementarnej wiedzy jak działa świat leków.

 

5 minut temu, XMAREKK30 napisał:

ale nie siej głupot  tez że Amantadyna jest nie przebadana bo jest.

Amantadyna nie jest przebadana w przypadku leczenia  COVID i tego jakie skutki w organizmie wywoła. Kolejny raz wykazujesz się brakiem rozumienia tego o czym piszemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dvbtowiec napisał:

@XMAREKK30Chłopie czy Ty masz problem z rozumieniem tego co czytasz ?

Napisałeś

Do tego się odnosiłem pisząc NIE KŁAM, bo szczepionki SĄ PRZEBADANE, przeszły wszystkie fazy kliniczne.

 

Co to ma wspólnego z tym?

Żaden lek nie jest bezpieczny. Każdy ma skutki uboczne. Po każdym leku może Ci się coś stać poważnego, włącznie ze śmiercią na skutek zbiegu okoliczności różnych chorób.

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem tego co komentujesz !

 

Używam narządu odpowiedzialnego za myślenie. Tylko tyle i aż tyle.

 

Nie mam problemu z myśleniem Dvbtowiec ale fajnie że napisałeś że używasz swojego myślenia , tylko że ciągle negujesz co się napiszę. Mało tego zamiast się cieszyć że będzie coś co pomoże podjąć ludziom decyzję  czym się chcesz leczyć to zaraz atakujesz  i twierdzisz że szczepionki są bezpieczne a Amantadyna już nie . Szkoda że tak to widzisz ale to twoja sprawa jak do tego podchodzisz :) Czasami wydaję mi się że robisz to specjalnie i negujesz :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XMAREKK30Nie rozbawiaj mnie do łez. 🤣

1. To Ty negujesz szczepionki, ich skuteczność.

2. To ty negujesz fakt że Amantadyna nie jest przebadana klinicznie w skuteczności działania na COVID 19.

 

Ja nigdzie nie napisałem że się nie cieszę że jest potencjalny lek na COVID 19, ale póki co nie został zbadany klinicznie w tym kierunku. O tym mowa. Zrozumiałeś w końcu? Bo tłumaczę jak przedszkolakowi któryś raz z kolei :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

 

 

Chcesz błysnąć, a brakuje Ci elementarnej wiedzy jak działa świat leków.

 

Amantadyna nie jest przebadana w przypadku leczenia  COVID i tego jakie skutki w organizmie wywoła. Kolejny raz wykazujesz się brakiem rozumienia tego o czym piszemy.

 

Nie jestem lekarzem to fakt ale słucham lekarzy ,  co mówią i stad jakaś wiedze mam.  Za 2 - 3  tygodnie wszystko się okaże jak to jest z tą amantadyną. 

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Za 2 - 3  tygodnie wszystko się okaże jak to jest z tą Amantadyną :)  

Optymista :)

 

Teraz, Jax napisał:

Rodzice mojej znajomej leczyli się Amantadyną i się wyleczyli, więc raczej jest skuteczna.

 

Nie wiesz tego. Może wyleczyliby się i bez niej. Póki nie ma jednoznacznych dowodów, to tylko spekulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Ja nigdzie nie napisałem że się nie cieszę że jest potencjalny lek na COVID 19, ale póki co nie został zbadany klinicznie w tym kierunku. O tym mowa. Zrozumiałeś w końcu? Bo tłumaczę jak przedszkolakowi któryś raz z kolei :)

 

 

Nie neguje szczepionek ale skoro sam producent nie bierze odpowiedzialności za swoje szczepionki to jak mam zaufać takiej szczepionce ??  Jak byś doczytał doktor Bodnar podaje amantadynę od marca 2020 i nikt nie skarżył się na tę metodę leczenia. Mało tego jako jeden z nielicznych nie zamknął przychodni lekarskiej gdzie przyjmuje po 100 osób dziennie od 6 rano do 23:00. On jedyny podjął jakąkolwiek walkę z koronawirusem  i podawał amantadynę ludziom i skutki tego były pozytywne. Co powiedział Niedzielski że Bodar robi eksperyment na ludziach  a co robi rząd zamyka służbę zdrowia dla ludzi i skutek tego prawie 100 tys zgonów  w 2020r i to nie jest eksperyment na ludziach ze szczepionkami ?? 

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Optymista :)

 

Nie wiesz tego. Może wyleczyliby się i bez niej. Póki nie ma jednoznacznych dowodów, to tylko spekulacje.

 

Dvbtowiec jest lekarzem i neguje że ktoś mógł się wyleczyć amantadyną. Widzisz sam negujesz co ludzie napiszą :) 

Godzinę temu, Jax napisał:

Nie wiem, ale jest coś na rzeczy skoro im pomogła.

 

Bardzo dużo ludzi się wyleczyło używając amantadyną i jak podają statystyki jest już prawie 4 tyś jest ludzi wyleczonych i ciągle przybywa :) 

Godzinę temu, Jax napisał:

Rodzice mojej znajomej leczyli się Amantadyną i się wyleczyli, więc raczej jest skuteczna.

 

 

Życzę dużo zdrowia rodzicom znajomej  :) 

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...