Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kirk wiem o czym mówisz i co miałeś na myśli. Artykuł  tylko mnie utwierdza mnie ze ludzie mają już serdecznie tego dosyć i stąd moja wiara ze to kibice coś tu zrobią. Kibice mają większa siłę przebicia  bo są zorganizowani. Trochę temat zszedł na inny tor ale dalej będę twierdził że stadiony powinny być otwarte z takim samym reżimem sanitarnym jak wcześniej czyli maseczka przy wejściu na stadion a później zdejmujemy na czas meczu i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Jak sobie poradzić z limitem wiernych w Kościele?

 

Dać na kamerce przekonanie, że limit zachowany (tak wklejono po bokach obraz z pustymi ławkami):

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektów zamykania powinniśmy się spodziewać za co najmniej dwa tygodnie. Każdy obecny spadek nie będzie miał żadnego powiązania z zamykaniem gospodarki, maskami, mandatami itd. Pamiętajcie o tym! Więc, jeśli za tydzień (choć może i za parę dni) wyjdzie jakiś polityk i powie, że to dzięki obostrzeniom, to będzie kolejna kpina i naigrywanie się z ludzkiej logiki i inteligencji. 🤬

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na warmińsko-mazurskie, które pierwsze doświadczyło lockdownu to żadnych szybkich efektów nie ma i nie będzie (a to ci nowość ;)).

 

To wszystko wygaśnie naturalnie, za 3-4 tygodnie, co widać na przykładzie Szwecji co swoją falę miała w listopadzie/grudniu i oczywiście żadnych zamknięć nie robiła.

 

sz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czemu rząd nie chce dopuścić amantadynę do leczenia koronowirusa ? Zapraszam do obejrzenia wywiadu z doktorem Bednarem,  tłumaczy wszystko jak się leczyć i dla kogo jest  amantadyna :) Szkoda mi  gościa bo zamiast lekarze mu pomóc to został sam sobie pozostawiony a jak wiadomo jedna osoba to za mało żeby wszystkich chętnych leczyć   :( 

 

 

 

 

Powód do dumy :) 

 

Restaurator z Płocka, który mimo rządowych obostrzeń postanowił otworzyć swój lokal, został ukarany karą administracyjną przez sanepid. Okazuje się, że jednak wcale nie będzie musiał jej płacić.

 

https://nczas.com/2021/03/29/wlasciciel-restauracji-wygral-z-sanepidem-nie-musze-placic-tej-kary/

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XMAREKK30 Wyłącz wrealu24, włącz myślenie, to sam znajdziesz odpowiedź

 

https://www.rp.pl/Covid-19/201109455-Amantadyna-nie-jest-cudownym-lekiem.html

 

Cytat

badanie nie są dowodem naukowym ponieważ opierają się jedynie na obserwacji przypadków bez zastosowania grupy kontrolnej. Nie zastosowano też właściwych testów, ani nie porównano skuteczności terapii ze skutecznością obowiązujących terapii w przypadku zachorowania na Covid-19. Ocena skuteczności opiera się wyłącznie na opiniach pacjentów co można traktować jedynie jako dowód anegdotyczny, nie oznacza jednak, że nie należy temu sposobowi leczenia przyjrzeć się stosując perspektywę naukową. Badania pozwolą na ocenę czy pacjenci wyzdrowieli dzięki interwencji, a może po prostu, przeszli chorobę.

 

Cytat

Procedurę leczniczą opartą na amantadynie potępił na Twitterze prof. Wojciech Szczeklik z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego: „W ostatnich dniach wiele się mówi o AMANTADYNIE - ponoć znika z aptek. Jest to lek stosowany w chorobie Parkinsona; wykazuje działanie wirusostatyczne przeciwko wirusowi grypy A. Nie ma ŻADNYCH przesłanek, że może być skuteczna w leczeniu COVID-19! Z pewnością za to może zaszkodzić”.

W tym samym wątku wypowiada się prof. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagielońskiego: „Proponowany mechanizm polega na hamowaniu zakwaszenia endosomów, co ma zablokować proces fuzji wirusa z komórką. Ale. w płucach wirusy tą ścieżkę kompletnie obchodzą i ulegają fuzji na powierzchni komórki. Artefakt związany z modelem in vitro.”, i dodaje, „Jest jeszcze drugi mechanizm - hamowanie aktywności białka E jako kanału jonowego. Ale to dyskusja akademicka bo (a) aktywność nie jest kluczową dla wirusa oraz (b) nie wykazano hamowania tej aktywności w wirusie przez amantadynę.”

 

Cytat

Z kolei prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak przekonuje w Interii, że do przeprowadzenia badań nad skutecznością leku w zarażeniu koronawirusem nie ma podstaw naukowych. „Nie zrobiliśmy tego, ponieważ nie sądziliśmy, że będzie to potrzebne. Nie ma bowiem żadnych podstaw merytorycznych ani naukowych do stosowania amantadyny w zakażeniach wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2”, mówi prof. Flisiak, „Pojedyncze doniesienia pokazują jedynie chorych, którzy z dużym prawdopodobieństwem i tak by wyzdrowieli”.

 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do artykułu z "Rzeczpospolitej" to wybrałem  ten kawałe, któryk jest jak dla mnie hitem

 

Cytat

Amantadyna ma wiele działań ubocznych, takich jak zaburzenia nerwowo-mięśniowe czy objawy psychotyczne. Naukowcy uważają, że metody doktora Włodzimierza Bodnara są w istocie eksperymentami medycznymi i wymagają akceptacji komisji bioetyki. Ostrzegają też, że w żadnym wypadku nie należy prowadzić kuracji amantydyną na własną rękę.

 

Skoro dla takich doktorów amantadyna jest eksperymentem medycznym to czym są szczepionki jak nie eksperymentem na ludziach i mało tego ludzie umierają po niej i nikt nie bierze za to odpowiedzialności a amantadyna jest już na rynku od dłuższego czasu i o dziwo ludzie którzy ją zażywają zdrowieją po tej kuracji . Ten artykuł Rzeczpospolitej to moim zdaniem nic innego jak negowanie czegoś co jest dobre bo po pierwsze działa a sama metoda leczenia nie jest droga i tu jest, myślę, problem dla firm farmaceutycznych.  Szkoda gadać na ten temat bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę :)  

 

Problem dla lekarzy i firm farmaceutycznych  jest taki że amantadyna działa na koronawirusa  i za wszelka cenę nie chcą  ją dopuścić  do obiegu  jako lek który może pomóc ludziom  na koronawirusa. Sam wiceminister  z PiS się nią leczył i pomogło mu  a teraz udaje że tak nie jest. Brak słów na to wszystko co wyprawia się w tym kraju. 

Edytowane przez Kirk
Słowo "amantadyna" piszemy z małej litery, zaś nazwę dziennika "Rzeczpospolita" z dużej. Popraw pisownię oraz składnię!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, XMAREKK30 napisał:

Zastanawiam się czemu rząd nie chce dopuścić Amantadynę do leczenie na Covid19 ( koronowirusa ) ?

 

Właśnie dzisiaj ruszają badania kliniczne nad Amantadyną, jako leku pomocnego w leczeniu Covid-19.
 

Cytat

 

- Badania kliniczne to zawsze duże przedsięwzięcie i wyzwanie. Musieliśmy w możliwie jak najkrótszym czasie obejść wiele barier i trudności. W tym tygodniu uzyskaliśmy zgodę od rzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, upoważniającą do startu i ruszamy z badaniami. Od włączenia do badania pierwszego pacjenta dzielą nas dosłownie dni. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, pierwsza osoba otrzyma lek już w poniedziałek lub wtorek (29 lub 30 marca - przyp. red.) - informuje prof. Konrad Rejdak, kierownik katedry i kliniki neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który jako pierwszy na świecie opublikował wyniki badania wskazującego na możliwość stosowania amantadyny jako leku na COVID-19.

...

W analizach weźmie udział 200 chętnych pacjentów w pierwszym stadium choroby, z objawami oraz chorobami współistniejącymi. Do przyjęcia do badania kwalifikował będzie przede wszystkim pozytywny wynik testu PCR, otrzymany maksymalnie 72 godz. wcześniej.

...

Badania będą prowadzone również w ośrodkach w Warszawie, Rzeszowie, Grudziądzu i Wyszkowie, a sam okres obserwacji pacjentów to ok. 2 tygodnie, ponieważ tyle przeciętnie trwa ostra faza infekcji, o ile nie dojdzie do powikłań.

...

Jeszcze w 2020 r. ekspert przeprowadził badania dotyczące wpływu amantadyny na przebieg infekcji koronawirusem. W pierwszym badaniu poddano obserwacji grupę 20 pacjentów, którzy byli zakażeni, a wcześniej przez kilka miesięcy przyjmowali amantadynę ze względu na wskazania neurologiczne. Wnioski z obserwacji były obiecujące.

...

Badania te stały się bezpośrednią przyczyną do prowadzenia kolejnych, na szerszą skalę, które ruszą już pod koniec marca. Pierwsze wnioski będą znane po przebadaniu 100 osób. Naukowcy informują, że będzie to prawdopodobnie końcówka kwietnia 2021 r.

Podobne badania prowadzone będą także przez Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach-Ochojcu oraz szpital kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-badania-nad-amantadyna-maja-ruszyc-jeszcze-w-marcu-wezmie-w-nich-udzial-ponad-200-pacjentow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym to ja wiem że takie prace ruszają ale wystarczyło  by moim zdaniem porozmawiać z  doktorem Bodnarem i nie trzeba było by robić żadnych  badań. On ma w moim odczuciu wszystkie odpowiedzi - informacje na ten temat. Według mnie te badania które mają się odbyć mają na celu jak najdłużej powstrzymać do obrotu amantadynę oficjalnie mam na myśli  po to żeby sprzedać wszystkie szczepionki jakie zostały wyprodukowane. Jakby ludzie dostali informacje że są tabletki na koronawirusa  które pomagają to by nikt nie chciał się szczepić tymi  szczepionkami i o to w tym wszystkim chodzi w moim mniemaniu, o dużą kasę.

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XMAREKK30 nie rozumiesz, że dużo jest leków na rynku i ludzie je biorą, ale niekoniecznie będą bezpieczne dla wszystkich, bo są przeznaczone do leczenia innych chorób, a nie wszystkiego? 

Co do braku poszukiwania leków żeby zaszczepić ludzi to pełna zgoda. Też odnoszę takie wrażenie. Nie po to koncerny wydały setki milionów żeby teraz na szczepionkach nie zarobić. 

Lobbowanie i blokowanie skutecznych leków jest możliwe. To by nie była pierwsza tego typu sytuacja. Z resztą pewnie nawet lek na raka ktoś ma. Tylko wiadomo, że dużo więcej kasy przynosi "leczenie" jak obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The cable guy ale mnie bardziej chodziło o to że doktor Bodnar  stwierdził że amantadyna pomaga przy leczeniu koronawirusa  i według mnie to jest  jedyna na ten moment metoda leczenia na koronawirusa gdzie są efekty  bez skutków śmiertelnych lub ubocznych . Nikt nie musi się zgadzać z tym co mówię ale musi być coś na rzeczy że rząd polski nie chce dopuścić amantadyny do leczenia ludzi. Dla mnie  jest jedno wytłumaczenie na ten moment czemu rząd nie chce dopuścić amantadyny do obiegu  , ponieważ wydali ogromna kasę na te szczepionki i póki wszystkich ludzi  nie zaszczepią tymi szczepionkami  to amantadyna  nie dostanie oficjalnie zgody na leczenie ludzi tymi tabletkami. Ludzie w ogóle nie wiedzą że jest coś takiego jak amantadyna i tu jest problem. Dla Polaków istnieje tylko szczepionka bo tak mówią media :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, XMAREKK30 napisał:

Ludzie w ogóle nie wiedzą że jest coś takiego jak amantadyna i tu jest problem.

Fact checker:

https://portal.abczdrowie.pl/amantadyna-co-to-za-lek-i-jak-dziala

Artykuł z marca 2020. Już wtedy wszyscy wiedzieli że coś takiego jest, przez rok nie wykazano żadnego dowodu że ten lek komukolwiek pomógł.

To że w twoim "nierealu" teraz robią z tego aferę to tylko o tobie świadczy jak mało prawdziwych informacji do ciebie dociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne jasne ale za to w TVP o tym mówią.  :)  Amantadyna dużo ludziom pomogła i uratowała życie  ale lekarze medialni wszystko robią żeby ludzie uwierzyli że ten lek nie pomoga i szkodzi ale szczepionki są jak najbardziej w porządku. To się nazywa propaganda medialna :)  TVP , TVN24 czy Polsat News to są wiarygodne stacje i jak to mówią o sobie że są stacjami niezależnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem obydwa programy ten w TVP i bałem się ze w TVP  nie da normalnie rozmawiać ale wszystko odbyło się jak należy i mało tego prowadzący sam chyba wątpił w te szczepionki i w cały ten rząd.

W Polsacie News  doktor Bodnar powiedział prawdę i całe szczęście ze mógł normalnie rozmawiać i powiem szczerze czekam na wyniki w sprawie amantadyny w zespole śląskim gdzie bierze udział doktor Bodnar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Obejrzałem obydwa programy ten w TVP i bałem się ze w TVP  nie da normalnie rozmawiać ale wszystko odbyło się jak należy i mało tego prowadzący sam chyba wątpił w te szczepionki i w cały ten rząd.

 

Ten prowadzący raczej jest w porządku, sam ma problemy z TVP zarówno w czasach PO jak teraz za PiS jego programy są zsuwane na gorsze godziny lub do niszowych kanałów jak obecne TVP3, czasami zawieszany, ale jakoś udało mu się nie wylecieć zupełnie.

Zauważ co powiedział prowadzący na początku: jego program jest na żywo o 20:35 - w dobrym czasie antenowym ale na słabej antenie TVP3 i to w SD, a powtórkę ma w TVP1 - kanał z dobrą oglądalnością i w HD, ale po 23 (do tego ruchoma godzina).

Edytowane przez michael112
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Regionalna dociera w zasadzie wszędzie ale w gorszej jakości ale ważne że w ogóle ten program dociera do wszystkich. Puszczanie po 23:00 tak  ważnego programu to chyba po to żeby mało kto obejrzał. Powiem szczerze że jestem pod wrażeniem tego prowadzącego że mówi o pandemii bez problemu i szczerze. Chyba jest jedynym dziennikarzem na ten moment który  mówi otwarcie co sądzi o tym wszystkim. Brawo dla niego za odwagę  :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...