Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, rotalplus napisał:

 

Czy nie jest wobec to ograniczeniem praw nakładanie obowiązku noszenia maseczki na pustej ulicy lub podczas jazdy rower? Brak opracowań naukowych, noszenie maseczek mają wyłącznie charakter rekomendacji instytucji jak np. WHO. Państwo nie potrafi uzasadnić konieczność tych działań. Z dotychczasowego przebiegu pandemii przeplatają się okresy z dużym nasileniem zakażeń i mniejszym (tak było w okresie wakacyjnym). Cięgle obowiązek istnieje (mimo wad prawnych) - czy to oznacza że raz nosimy chętniej a raz mniej te maseczki czy może jest to bez wpływu. Czy okres letni który charakteryzował się wysokimi temperaturami i niskim poziomem zakażeń był spowodowany porzuceniem maseczek (warunki klimatyczne stawały się mniej znośne w okresie letnim)

 

Ściślej biorąc, to w okresie letnim obowiązek zasłaniania twarzy nie obowiązywał na świeżym powietrzu. Tak jak piszecie że cały czas jest w krajach zachodnich.

Na ten moment nie ma co liczyć na liberalizację w tej kwestii, jak i w każdej innej, bo trend jest na zaciskanie śruby, tak więc bardziej prawdopodobne byłoby że mogą nam nakazać nosić maski także w lasach i parkach. Mam nadzieję że to się zmieni podczas kolejnej fazy luzowania, która pewnie nastąpi bliżej lata.

 

Update: Notabene, katalog miejsc wyłączonych z noszenia maski zaskakująco nie obejmuje... szlaków górskich! Teoretycznie, jeśli nie jesteśmy w danym momencie na odcinku leśnym to powinniśmy nosić maski, mimo że na takim szlaku z reguły przez długi czas można nie napotkać nikogo!

Edytowane przez michael112
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Krzysiek11:) said:

Póki co poza znośnym bólem ręki to nic więcej ;)

W moim przypadku po pierwszej dawce miałem podobne objawy .Problemy zaczeły się po drugiej dawce pojawiły sie drgawki ,wysoka temperatura nasilająca sie wieczorami i dochodzaca do 40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

 

Jedyne legalne miejsce gdzie można zdjąć maseczkę to parki i lasy a reszta co poza nimi to już mandat. Czym się różni park od ulicy to chyba wie tylko ten co wymyślił ten absurd  :)

 

Mieszkam na wsi, często chodzę czy biegam po dróżkach między polami czy po ścieżce rowerowej gdzie spotkać kogoś to wydarzenie a jeśli już to polega to na chwilowym minięciu się. Zgodnie z tym co wymyślił rzad to chodzac przez takie pustkowia bez maseczki łamie prawo. Nie jest to bowiem ani las ani park.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
1 godzinę temu, Norbi napisał:

W moim przypadku po pierwszej dawce miałem podobne objawy .Problemy zaczeły się po drugiej dawce pojawiły sie drgawki ,wysoka temperatura nasilająca sie wieczorami i dochodzaca do 40 stopni.

Ale której szczepionki, też AstraZeneca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd rozważa wprowadzenie godziny policyjnej jeśli w ciągu tygodnia, 1,5 tygodnia sytuacja epidemiczna w kraju się nie poprawi.

 

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-znowu-ponad-30-tys-zakazen-szef-resortu-zdrowia-podal-dane,nId,5133189#iwa_source=special

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę powiadam wam: trzecia fala wirusa ustąpi przed 10 kwietnia. Albowiem planów tych u góry nie zmienią ci u dołu. Choć próbować będą i krzyczeć, rwać szaty, że tak się nie godzi. Zapisane jest bowiem, że co wolno wojewodzie to nie tobie sm.rodzie. Lecz kto odzywa się na ten czas i dezaprobatę pokazuje, ten zdradziecką mo.rdą nazwany będzie. :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rasheed napisał:

 

Mieszkam na wsi, często chodzę czy biegam po dróżkach między polami czy po ścieżce rowerowej gdzie spotkać kogoś to wydarzenie a jeśli już to polega to na chwilowym minięciu się. Zgodnie z tym co wymyślił rzad to chodzac przez takie pustkowia bez maseczki łamie prawo. Nie jest to bowiem ani las ani park.

 

Rasheed to są właśnie absurdy który goni absurd które rząd wymyśla. Ludzie biegający czy rowerzyści muszą mieć maseczki,  gdzie tu jest logika i zdrowie ?. Stąd zauważyłem że co raz więcej ludzi biega w parkach żeby ominąć te całe rozporządzenie. Wczoraj byłem z synem w parku to było ogrom ludzi, o jakimkolwiek dystansie społecznym nie było mowy ale to jest jedyne miejsce gdzie ludzie mogą się spotkać i pogadać bez interwencji policji. Miło było sobie popatrzeć że ludzie mają już serdecznie dosyć tego wszystkiego. Widać że brakuję ludziom kontaktu z innymi człowiekiem tzn tak na luzie sobie pogadać. Jak sami sobie nie wywalczymy wolności to tak będą nas straszyć jeszcze długie lata.

 

Co do szczepień mój ojciec został zapisany i zostanie mu podana szczepionka firmy Pfizera ze względu że miał operację na raka jelita grubego i tu nie wchodziła inna w grę szczepionka jak Pfizera i sami go wypisali z AstraZeneca bo taka wcześniej była wpisana przed operacją. Powiedziałem mu że to jego decyzją co zrobi ze swoim życiem bo ja już wpływu na to nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No na pewno ale jak umrze mój ojciec po szczepieniu to napiszę do Ciebie czy nadal tak uważasz bo z tego co rozumiem to jest Ci obojętne czy ktoś umrze z twojej rodziny po szczepionce. Ja jestem odpowiedzialny i stąd  się nie szczepię i moi  bliscy również ale według Ciebie jesteśmy nie odpowiedzialni bo chcemy żyć. Brak słów na to wszystko co wygadujesz ale jeszcze zdanie zmienisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w alternatywnej rzeczywistości:

 

"Karnowski: Mamy wysoki poziom zgonów, bo palimy, niezdrowo się odżywiamy Nie wszystko jest winą rządu. To co mógł zrobić rząd, zostało zrealizowane. Żadna firma nie padnie, nie zostanie bez wsparcia, ta umowa z Polakami została dotrzymana." Pluralistyczne Wiadomości zaprosiły wybitnych ekspertów (Karnowski, Sakiewicz), żeby zabrali głos nt. walki z COVID."

https://www.wykop.pl/link/6026477/karnowski-mamy-wysoki-poziom-zgonow-bo-palimy-niezdrowo-sie-odzywiamy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No na pewno ale jak umrze mój ojciec po szczepieniu to napiszę do Ciebie czy nadal tak uważasz bo z tego co rozumiem to jest Ci obojętne czy ktoś umrze z twojej rodziny po szczepionce. Ja jestem odpowiedzialny i stąd  się nie szczepię i moi  bliscy również ale według Ciebie jesteśmy nie odpowiedzialni bo chcemy żyć. Brak słów na to wszystko co wygadujesz ale jeszcze zdanie zmienisz
Twój ojciec na pewno umrze po szczepieniu, kwestia tylko kiedy. Biorąc pod uwagę jego schorzenia, jeśli umrze za 2-3 lata, to powiesz, że po szczepionce?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot wczoraj "bo nie noszą masek"! Dziś "bo źle się odżywiają, piją i palą". Jutro "bo oddychają"? :D  

Szkoda, że nie powiedział wielki ekspert, że może to z powodu tragicznej jakości powietrza dzięki na siłę utrzymywanym kopalniom, zbyt dużej ilości samochodów stojących w korkach. Można sobie na mapie zobaczyć miejsca, które były słynne z powodu ilości zakażeń i ich wskazania zanieczyszczenia powietrza. Jest choćby Bergamo ze wskaźnikiem ponad 100. W Polsce też nieciekawie pod tym względem. https://aqicn.org/map/europe/pl/m/

W Polsce rocznie umiera 30-50 tys. osób z powodu zanieczyszczenia powietrza. https://smoglab.pl/zanieczyszczenie-powietrza-rocznie-powoduje-45-mln-przedwczesnych-zgonow-w-polsce-nawet-51-tys/

Jakoś nie widzę żeby z tego powodu planowano zamknąć kopalnie i utworzyć w miastach strefy wolne od przemieszczania się pojedynczo w swoich puszkach. Pamiętam jak byłem dzieciakiem i mieszkając na wsi każda wizyta w mieście (*małym) kończyła się drapaniem w gardle i wyraźnym nieprzyjemnym odczuciem, że z powietrzem coś jest nie tak. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@the cable guy Dokładnie. O tym, że smog zabija statystycznie więcej ludzi rocznie w PL niż koronawirus pisałem już jakiś czas temu. Ale ten temat nie jest nośny... Może jak Obajtek bardziej wejdzie w fotowoltaikę ;).

@Pawop Jak ktoś umrze 2-3 lata po przejściu koronawirusa, to z pewnością znajdą się tacy co by napisali z pełnym przekonaniem, że to przez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawop napisał:

Twój ojciec na pewno umrze po szczepieniu, kwestia tylko kiedy. Biorąc pod uwagę jego schorzenia, jeśli umrze za 2-3 lata, to powiesz, że po szczepionce?
 

 

Kiedyś wszyscy umrzemy to zrozumiałe ale mnie bardziej chodziło o to że mój ojciec jest w ciężkim stanie bo ma przerzuty i stąd moja obawa że szczepionka to tylko przyspieszy i o to mnie chodziło a nie co będzie za 3 lata. Mam nadzieję że będzie żył jak najdłużej  a  tym bardziej jeszcze ze bierze chemię i tu są moje obawy o jego zdrowie i jaka będzie reakcja po szczepionce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2021 o 11:47, tyrla napisał:

Nie wiem ile było wcześniej :D

Tymczasem msze w mojej parafii są odprawiane na zewnątrz kościoła.

Cześć osób w środku.

Można i tak w  sposób rozsądny podejść do sprawy bezpieczeństwa osób biorących udział w mszy.

Jeśli pogoda pozwoli tak mają być sprawowane uroczystości wokół świat wielkanocnych.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kirk napisał:

Serio to piszesz, czy żartujesz?

 

Piszę serio i nie wiem czemu jesteś zdziwiony. Uważasz że na powietrzu możesz się zarazić a w galeriach handlowych nie ? Czy będąc w parku możesz się zarazić a na stadionie tak ? Oczywiście mówię o stadionie w 50% otwartych na początek. Czy jak były stadiony otwarte czy wzrosły dodatnie wyniki a no nie, także uważam że stadiony powinny być otwarte i koniec tej szopki że stadiony to skupisko wirusów. Każdy kto wchodził na stadion miał założoną maseczkę  a po wejściu na  stadion można było zdjąć maseczkę. Także tak uważam że stadiony powinny być otwarte w 50% pojemności stadionu na początek. 

 

Piłka nożna dla kibiców:) 

 

Edit jest w końcu bunt kibiców na zamknięte stadiony .

 

https://glogow.naszemiasto.pl/wielki-protest-przeciw-obostrzeniom-w-glogowie-setki/ar/c1-8204665

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Uważasz że na powietrzu możesz się zarazić a w galeriach handlowych nie ?

Niczego takiego nie napisałem. Wirusem się można zarazić zarówno w galerii, jak i na stadionie, więc mówienie, że na stadionie nie ma wirusa jest, delikatnie mówiąc, bardzo nieodpowiedzialne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko przykłady z mojej strony że stadion jest moim zdaniem tak samo bezpieczny jak przebywanie w parku bez maseczki. Masz prawo wyrazić swoją opinię Kirk ale według mnie stadion jest bardziej bezpieczny od galerii handlowej bo jest na powietrzu i tam jest dużo mniejsze ryzyko niż w zamkniętej powierzchni. Nikt nie udowodnił ze osoby przebywające na stadionie były zarażone tzn że miały dodatni wynik.

Jestem odpowiedzialny za to co mówię Kirk

 

Piłka nożna dla kibiców  : ) 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...