Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio potrzebowałem kupić koszulę po godzinie 20, żeby mieć na rano następnego dnia.

Normalnie poszedłbym do centrum handlowego czynnego do 22 do pierwszej lepszej Wółczanki i załatwił to w 5 minut, no ale niestety, Warszawa od zeszłego tygodnia z obostrzeniami.

Skończyło się w oddalonym o 15 km czynnym jeszcze hipermarkecie, gdzie kupiłem jakieś byle co i odstałem 20 minut do kasy :).

Taka to ta "nowa normalność" i "reżim sanitarny", który za jakiś czas w książkach będzie opisywany jak teraz późny PRL...

No ale z tego co czytałem to we Francji jak zamknęli np. księgarnie to w marketach też zabronli sprzedawać książek (miały być tylko produkty "pierwszej potrzeby") więc zawsze może być gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bugmenot napisał:

Ja ostatnio potrzebowałem kupić koszulę po godzinie 20, żeby mieć na rano następnego dnia.

Normalnie poszedłbym do centrum handlowego czynnego do 22 do pierwszej lepszej Wółczanki i załatwił to w 5 minut, no ale niestety, Warszawa od zeszłego tygodnia z obostrzeniami.

Skończyło się w oddalonym o 15 km czynnym jeszcze hipermarkecie, gdzie kupiłem jakieś byle co i odstałem 20 minut do kasy :).

Taka to ta "nowa normalność" i "reżim sanitarny", który za jakiś czas w książkach będzie opisywany jak teraz późny PRL...

No ale z tego co czytałem to we Francji jak zamknęli np. księgarnie to w marketach też zabronli sprzedawać książek (miały być tylko produkty "pierwszej potrzeby") więc zawsze może być gorzej.

 

56 minut temu, Falcon napisał:

Nie wiedziałem, że buty sprzedają tylko w galeriach handlowych, serio nie ma wolnostojących sklepów obuwniczych? Trzeba się pchać do galerii?

 

@bugmenot @Falcon, obaj nie wiecie że rząd rozważa zakaz działalności nawet wolnostojących sklepów: odzieżowych (a więc pewnie i obuwniczych), elektroniki, meblowych czy budowlanych. Pisali o tym na RMF24, a z mojego doświadczenia wcześniejszych tygodni są bardzo dobrze poinformowani jeśli chodzi o przewidywanie zakresu przyszłych obostrzeń.

Jedyne, co nam pozostanie - to obuwie i ubrania w wielkich marketach albo zakupy przez internet.

Edytowane przez michael112
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy czasem nie wprowadzą na Święta stanu wyjątkowego. W sumie długo kombinowali, kluczyli, jakoś sobie radzili i ludzi trzymali w ryzach. Obecnie widzę ogromny opór i lekceważenie ze strony społeczeństwa. Może być tak, że wyczerpali w rządzie już swoje możliwości i pozostanie złapanie za twarz za pomocą opresyjnego prawa, ale prawa. Tylko się zastanawiam czy tak naprawdę będą logiczne podstawy do wprowadzenia takiego stanu. Poza widzimisię rządzących. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz wprowadzą stan wyjątkowy, żeby umotywować ewentualny zakaz przemieszczenia się itd to sami otwarcie przyznają, że wszystko wcześniej to był "pic na wodę".

A cały czas przecież zarówno politycy PISu jak i służby udają, że rozporządzenia mają moc prawną ;). Przez swoją głupotę są w sytuacji bez wyjścia tak naprawdę.

Choć nie wątpię, że oczywiście pani Holecka znajdzie wytłumaczenie, które przynajmiej widzów "Wiadomości" zadowoli.

Inna sprawa, że ludzie jak się wkurzą to i tak niezależnie od zakazów wyjdą na ulicę jak w Londynie, gdzie wg Onetu czy TVN24 było na proteście "kilka tysięcy" osób, wg Sky to tylko "setki" a na oko to tak raczej co najmniej kilkanaście tysięcy (i tak też podaje Reuters) i nikt nie był w stanie tego opanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem kawałek Wiadomości w TVP i lepsze to niż kabaret. Jeśli ktoś to ogląda na co dzień, to rzeczywiście może dać się omamić i traktować zalecenia jako prawo. Nie mówię tutaj nawet o osobach starszych, a o przeciętnych Polakach. ;) 

Ludzie protestują, bo mają dość. I tak jest to bardzo niewielki odsetek, bo nie zapominajmy, że społeczeństwa w UK są dużo bardziej towarzyskie. Wiecie czemu będzie tam coraz ostrzej? Dlatego, że niedługo wszystkich zaszczepią, a prowadzona jest retoryka, że i tak maski pozostaną na lata, wakacje nie mogą się odbywać normalnie, bo np. różne warianty koronki zagrażają temu co wypracowano szczepieniami. Czyli pomimo wysiłków nic się tak naprawdę nie zmieni. 

Ciekawe jest to, że panuje tylko jedna, wirusowa retoryka. Mówi ona, że to wirus jest winny nadwyżce zgonów. Nie to, że szpitale i POZ przestały być w wielu krajach dostępne dla przeciętnych obywateli. Podaje się nadwyżkę zgonów w różnych państwach, ale pomija się te, gdzie liczba zgonów w 2020 roku była np. niższa niż w latach poprzednich. Czyli co? Wirus podwyższył średnią długość życia? :D  

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rasheed napisał:

Dziwne są te wyniki, przy ok 80 tys testów było 26 tys zakażeń a przy 72 tys jest tylko niemal 17 tys. Epidemia nabiera prędkości co widać po hospitalizacji a wyniki bieżących zakażeń wskazują na spadek.

Hospitalizacja jest odzwierciedleniem zachorowań sprzed 7-10 dni, więc to co napisałeś wcale się nie wyklucza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo bardzo dużej ilości przypadków, zgonów jest o wiele mniej niż w poprzednim "szczycie" w listopadzie, i mniej niż na przełomie grudnia i stycznia.

Ale i tak wyprzedzliśmy już Szwecję w zgonach na milion mieszkańców.

1316/mln w Polsce, 1307 w tej strasznej, podobno skazującej swoich obywateli na śmierć przez brak lockdownów Szwecji (pozdro jaszek)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...