Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, dvbtowiec napisał:

@XMAREKK30 po kompromitacji z ulotkami na Twoim miejscu już bym się tak nie popisywał :)

 

 

Nie mam przed kim się popisywać a napewno nie przed tobą  Dvbtowiec ale odpowiedziałem Ci w taki sposób żebyś zrozumiał i żebyś poczuł się lepiej ze masz rację. Dziwię się sam sobie że za każdym razem wchodzę z tobą dyskusje ale to mój błąd i od tej pory będę Cię ignorował i to wyjdzie na dobre tobie i mnie  :)

 

Dobrej nocy życzę Ci i dużo zdrówka  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

 

To jest twoje ryzyko i ty je podejmujesz  a nie moje, także jak zrobisz tak będzie ale ryzyko jest większe że umrzesz po szczepionce niż zarazisz się COVID19 , takie jest moje zdanie w tej sprawie

COVID19 zaraziło się 5% Polaków , to po szczepionce AstraZeneca musiało by umrzeć już więcej niż 25 000 osób ( 5% z 500 000 zaszczepionych w Polsce )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

49 minut temu, dvbtowiec napisał:

Nie ma co tłumaczyć koledze. Ma swoje własne wyliczenia. 

0 przypadków śmiertelnych w Polsce po szczepionce to więcej w końcu niż codzienne zgony na Covid. 


Typ niepokorny, nikt nie wie co mu w głowie tkwi 😉 a tak na poważnie, to podziwiam zapał @XMAREKK30, bo ja bym nie potrafił pisać tylu bzdur nawet gdyby mi za to płacili. Już zdarzało mi się tu wyjaśniać, że te logiczne wygibasy nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, a on dalej w to brnie. I to jest walka głównie jego z resztą forumowiczów, którzy mają różny stosunek do podjętych przez rządzących działań, ale raczej nie czerpią wiedzy z filmów z żółtymi napisami. Ale na szczęście jest On, jedyny w swoim rodzaju, ostatni sprawiedliwy, głosiciel jedynej słusznej prawdy 😂 dobrze, że nie będzie marnował swojego cennego czasu i wdawał się ze mną, maluczkim, w polemikę, bo zgniótłby mnie ciężarem swojej argumentacji i przebił ostrzem celnej riposty. To byłoby poniżej Jego poziomu 😉🙃

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Darek z Ozimka napisał:

"Mam nadzieję, że już niedługo będzie lepiej. Myślę, że na koniec maja, w czerwcu":

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-kiedy-sytuacja-pandemiczna-sie-poprawi-odpowiada-profesor-andrzej-horban-5047211

 

Tak a za pół roku podobno zdejmiemy maseczki, według Horbana. Aha, akurat na początek jesieni...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten gość bredzi o zakazie przemieszczania przed Świętami. :D Zakazie, który nie będzie legalny, bo chyba nikt nie wierzy we wprowadzenie stanu wyjątkowego. 

Mogą sobie te analizy włożyć tam, gdzie słońce nie dochodzi. Realia są takie, że nie robiąc absolutnie żadnych lockdownów sytuacja by była taka sama. Czemu? Bo nie robi się pełnego lockdownu, a ten pośredni daje tyle co nic. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@the cable guyDokładnie, dopiero dwa dni temu SN orzekł że zakaz był nielegalny, a już na portalach pojawiają się informacje że mogą taki znowu wprowadzić.

Nie ma co się śmiać, bo dla przeciętnego obywatela to nic przyjemnego najpierw dyskutować z funkcjonariuszem policji z którym nie bardzo da się dyskutować merytorycznie, potem regularnie sprawdzać pocztę bo może przyjść wyrok nakazowy, potem napisać sprzeciw od wyroku nakazowego - i pilnować terminów, potem być może trzeba będzie się stawić w sądzie na rozprawie, umieć wyłożyć swoje argumenty sędziemu. Na dodatek to nadmiarowe ryzyko zamknięcia do kwarantanny bo nie mamy pewności czy ktoś w tym sądzie nie pójdzie potem zrobić sobie testu PCR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michael112 Dokładnie. Już o tym wspominałem. W Polsce nie ma precedensu jeśli chodzi o wyroki sądów. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie i trzeba za każdym tą ścieżkę powtórzyć. Rządzący to wiedzą, wie to funkcjonariusz i dlatego rozporządzenia wystarczają, mimo iż są niekonstytucyjne.

Nic przyjemnego dla przeciętnego Kowalskiego tracić miesiące czasu na chodzenie po sądach i przygotowywanie się do rozpraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd ma tego świadomość i wychodzi z założenia ze z tych powodów o których pisze dvbtowiec, część ludzi odpuści i się podporządkuje. A nieliczni pójdą do sądu i wygrają. Większość jednak się wystraszy, ten zakaz przemieszczania będzie skuteczny psychologicznie. Rząd niczym nie ryzykuje. Najwyżej przegra w sądzie te nieliczne batalie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innej pozycji są przedsiębiorcy, którzy mogą złożyć pozew zbiorowy, bo mają o co walczyć (czyli o odszkodowania), a na innej pozycji jest przeciętny obywatel który dostanie mandat, bo jedyne o co walczy, to o jego unieważnienie, a przy okazji traci czas i być może nawet pieniądze na porady prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O godzinie 12 przed Placem Defilad w Warszawie rozpoczęła się demonstracja przeciwników obostrzeń, zorganizowana przez środowisko Justyny Sochy. Na miejscu jest obecny m.in. poseł Konfederacji Grzegorz Braun (ze smutkiem stwierdzam że on jeden na całą Konfederację) czy redakcja internetowego kanału wRealu24.

Na polecenie Trzaskowskiego manifestacja została rozwiązana zanim jeszcze manifestanci zdążyli cokolwiek powiedzieć. Potem miał miejsce kordon policyjny i legitymowanie uczestników, ale dość szybko zostali wypuszczeni, w tej chwili uczestnicy próbują przejść na Pola Mokotowskie.

Edytowane przez michael112
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...