Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Falcon dziękuję Ci bardzo za wszystkie rady i żeby nie ty to bym nic nie wiedział  :)

 

Fajnie ktoś napis komentarz pod artykułem cytuję  :

 

Cytat

Chyba 95 procent to grypa, a pozostałe 5 to covid,chociaz i to i to rodzaj koronawirusa 

 

A co sam autor artykułu napisał  cytuję: 

 

Cytat

Liczba osób chorujących na grypę spadła o 95 procent, osiągając niezwykle niski poziom niespotykany od co najmniej 130 lat. Zdaniem ekspertów ma na to wpływ pandemia koronawirusa 

I tym sposobem pozbyliśmy się Grypy dzięki koronawirusowi. Jak to skomentować niech mi ktoś powie  ?? Artykuł dzisiejszy jak by co :)

 

 

3 godziny temu, mingo napisał:

Od kilku(nastu) stron jest tylko kłótnia czy koronawirus to bujda czy prawda. Widać, że takie rozmowy do niczego nie prowadzą. Ty masz swoje zdanie, ja czy kilka innych osób mamy swoje. Nie dogadamy się w tej kwestii, próbowałeś nas przekonywać do swoich racji ale jak widać nie udało się. W związku z tym proponuje zakończyć dyskusję na ten temat bo jest ona bezsensowna.

 

Mingo może nie udało mi się was przekonać hmmm  ale ważne że na 10 osob przeczytało 5 i dalej się rozeszło i taki był tego cel ,  żeby rozeszło się jak najdalej a to jest najważniejsze:)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś opinie naukowców były poważane, owszem znalazł się jakiś oszo.łom, który negował jakąś teorię, ale było to przyjmowane z przymrużeniem oka. Teraz taka opinia, nawet najgłupsza i bez dowodów, jest traktowana jak równorzędny głos w dyskusji. Coś chyba poszło nie tak z tą wolnością słowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie przyznałem dvbtowiec ale skoro była taka  nagonka na mnie  to stwierdziłem sobie ze może ludzie wolą coś obejrzeć niż czytać i w ten sposób dotrę do innych. Jak pisałem jak na 10 osób obejrzy 5 osób to też będzie dobrze.  YouTube potrafi czynić cuda  i filmy są  dalej udostępniane. Dvbtowiec nie robię tego dla pieniędzy jak by coś uprzedzam Cię  :)

 

Dvbtowiec to że do Ciebie te filmy nie trafiąją to się tego spodziewałem  ale pamiętaj że sam tu nie jesteś i są też inni. Piszecie co chcecie na mnie ja to mam w d....ie albo i dalej ale pogadamy na ten temat za jakiś czas i zobaczymy kto miał rację  :)

 

:)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, XMAREKK30 napisał:
  Cytat

Chyba 95 procent to grypa, a pozostałe 5 to covid,chociaz i to i to rodzaj koronawirusa 

 

M. in. przez powielanie takich bzdur nie jesteś w stanie nikogo przekonać. Wirus grypy nie jest koronawirusem ;) To tylko potwierdza, że łykasz wszystko jak pelikan, byle tylko pasowało do Twoich teorii ;)

Edytowane przez mingo
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pawop napisał:

Kiedyś opinie naukowców były poważane, owszem znalazł się jakiś oszo.łom, który negował jakąś teorię, ale było to przyjmowane z przymrużeniem oka. Teraz taka opinia, nawet najgłupsza i bez dowodów, jest traktowana jak równorzędny głos w dyskusji. Coś chyba poszło nie tak z tą wolnością słowa...
 

Może dlatego, że kiedyś ci poważani naukowcy tak nie siedzieli w kieszeni koncernów farmaceutycznych.

 

Poza tym trzeba też myśleć samemu. Po to masz mózg. Kiedy wszystko się zamyka i ogłasza pandemię, a w ciągu roku choruje około 20 mln. ludzi z 8 miliardów, to chyba coś jest nie tak, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mingo napisał:

 

M. in. przez powielanie takich bzdur nie jesteś w stanie nikogo przekonać. Wirus grypy nie jest koronawirusem ;) To tylko potwierdza, że łykasz wszystko jak pelikan, byle tylko pasowało do Twoich teorii ;)

 

Jak byś przeczytał z precyzją to byś wiedział że to był komentarz z artykułu a nie mój,  także przestań mi tu coś zarzucać nie prawdę. Jeśli ktoś tu łyka jak pelikany to ty i cała reszta covidiantów. Przestań prowokować a będzie dobrze  :)

 

 

16 minut temu, the cable guy napisał:

Może dlatego, że kiedyś ci poważani naukowcy tak nie siedzieli w kieszeni koncernów farmaceutycznych.

 

Poza tym trzeba też myśleć samemu. Po to masz mózg. Kiedy wszystko się zamyka i ogłasza pandemię, a w ciągu roku choruje około 20 mln. ludzi z 8 miliardów, to chyba coś jest nie tak, prawda?

 

The cable guy  ludzi więcej umiera na inne choroby niż covid19 a sam covid19 to pikuś ale trzeba jakoś na ludzi wpłynąć i gadać w kółko ze jest bardzo źle.  Dziś podali 2.5tys podejrzanych a nie zarażonych i co nadal mamy kraj zamnkiety :( Brak słów na 

 

 

Cytat


Badacze z amerykańskiego Uniwersytetu Illinois wzięli pod lupę wpływ czynników klimatycznych i geograficznych na przebieg epidemii. Postanowili skupić się na tym, w jakim okresie następowały przyrosty zakażeń w poszczególnych krajach. Przeanalizowali przebieg fali zachorowań w 221 państwach. Jednym z wniosków płynących z badań jest to, że COVID-19 jest chorobą sezonową

 

 

Wszystko w temacie  :)

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Jak byś przeczytał z precyzją to byś wiedział że to był komentarz z artykułu a nie mój,  także przestań mi tu coś zarzucać nie prawdę. Jeśli ktoś tu łyka jak pelikany to ty i cała reszta covidiantów. Przestań prowokować a będzie dobrze  :)

Jakbyś przeczytał z precyzją to byś wiedział, że zarzuciłem Ci powielanie, czyli rozpowszechnianie czyjejś, błędnej opinii ;)

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XMAREKK30 Dajże już spokój :) Można prowadzić sensową rozmowę w temacie który próbujesz grzać, tylko wtedy kiedy rozmówcy są lekarzami. Zakładam że nie jesteś, zatem jakiekolwiek tezy przez Ciebie przedstawiane nie są wiarygodne. Tym tezom przeczą badania naukowe większości lekarzy.  Oczywiście wszystko można sprowadzic do tego że ktoś komuś płaci i dlatego wygłasza takie tezy, ale taki sam argument można przytoczyć do osób na który Ty się powołujesz.

Pytasz

18 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Ooo a czemu błędna ??

No choćby dlatego

https://www.medicover.pl/koronawirus/grypa/

Skoro są różne powikłania i da się je diagnozować współczesną medycyną, to jednak są dwie różne choroby. Trudno z tym polemizować , prawda?

COVID-19 a grypa

 

COVID-19

Grypa

 

Powikłania
  • zakrzepy krwi w naczyniach żylnych i tętniczych płuc, serca, kończyn dolnych i mózgu,
  • u dzieci: pediatryczny wieloukładowy zespół zapalny związany z zakażeniem COVID-19 (PIMS-TS)
  • większość osób wraca do zdrowia w ciągu kilku dni do 2 tygodni, ale powikłania obejmują m.in.: zapalenie zatokucha środkowego, zapalenie mięśnia sercowego, mózgu i mięśni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie w ogóle nie przekonuję w żaden sposób bo to cy podajesz dvbtowiec to  nijak ma z tym co mówią lekarze. To co ty podałeś to jak dla mnie  nie ma nic wspólnego z COVID19,  mam na myśli powikłania covid19 ale drugi rząd obok już tak tu są prawdziwe i tak zachowuje się COVID-19 jak grypa.

 

Cytuję wypowiedź:

 

Cytat

 

Wirusolog dr Tomasz Dzieciątkowski w rozmowie z WP abcZdrowie wyjaśnia, że od dawna naukowcy podejrzewali, że koronawirus może zachowywać się podobnie jak grypa. To nie pierwsze badania, które to potwierdzają. Wcześniej również naukowcy z Sydney School of Veterinary Science w Australii mówili o cykliczności epidemii. Podejrzewając, że "zima będzie czasem COVID-19".

 

- Wątpliwe by było, żeby SARS-CoV-2 nie przejawiał sezonowości zachorowań, dlatego że praktycznie wszystkie wirusy wywołujące zakażenia dróg oddechowych mają nasilenie zakażeń w sezonie jesienno-zimowym. Wystarczy popatrzeć na grypę. Zawsze zachorowań będzie więcej wczesną wiosną czy zimą i jesienią. Najprawdopodobniej z SARS-CoV-2 będzie dokładnie tak samo - tłumaczył dr Dzieciątkowski.

Co zaskakujące, autorzy pracy nie zauważyli zależności między nasileniem epidemii a częstszym występowaniem cukrzycy, otyłości czy odsetkiem osób starszych w danym państwie. Ich zdaniem zależność w tej kwestii może być bardziej złożona, bo wpływ może mieć również sposób odżywiania, jak również dostęp do witaminy D. Wiadomo, że niedobór wit. D jest powszechny wśród osób mieszkających w rejonach z ograniczonym dostępem do światła słonecznego. Tymczasem wiele badań wskazuje na jej rolę w przebiegu COVID-19, jak również innych infekcji wirusowych.

 

 

 

Tak możesz mówić co chcesz i masz prawo do tego ale dla mnie covid19 to nic innego jak Grypa ktora później będzie sezonowa i to  potwierdzają lekarze którzy przebadali w 221 państwach. Ci lekarze medialni w telewizjach to są moim zdaniem w większości opłacani przez firmy farmaceutyczne i oni zawsze będą chwalić szczepionki i zawsze będą namawiać żeby się zaszczepić,  to jest interes dla wszystkich. Możesz się śmiać i pisać ale taka jest, w moim odczuciu, prawda. Liczy się kasa a nie człowiek:) Ci lekarze medialni jak dla mnie nie są autorytetem bo robią co im powiedzą i co im każą i tyle w tym temacie. 

 

Kończę temat bo szkoda czasu. Wolę wyjść z dzieckiem na świeże powietrze niż z tobą dyskutować:)

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, XMAREKK30 napisał:

Ooo a czemu błędna ?? Masz jakieś dowody że jest inaczej  mingo  ??? Najlepiej powiedzieć że błędna wypowiedź  a nie ma się nic na poparcie  tej tezy. Serce boli jak się to czyta:( 

Dam Ci poradę w Twoim stylu. Jest google, możesz sobie wyszukać informacje, że wirus grypy nie jest koronawirusem a ortomyksowirusem. 

 

To był mój ostatni post w dyskusji z Tobą, nawet fakty naukowe podważasz i każesz udowadniać. Taka dyskusja nie ma większego sensu. Pzdr

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mingo daj sobie spokój bo i tak mnie nie przekonasz ty masz swoją rację a ja swoją i po sprawie.  Wszystko wyjdzie w praniu kto miał rację  :)

 

Edit: Można można ale nie u nas  :(

 

W poniedziałek we Włoszech dzięki złagodzeniu restrykcji przeciwepidemicznych otwarto prawie 300 tysięcy barów i restauracji
 

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-we-wloszech-luzuja-restrykcje-epidemiolog-bije-n,nId,5022954,

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebek00 napisał:

U żony od 8 lutego jeden odcinek covid jest likwidowany ( brak pacjentów ), część personelu wraca na swoje oddziały które będą przywracane.

 

Bardzo ciekawy news podałeś hmm czyli co covid19 jest w odwrocie jak mówił premier Morawiecki. Bardzo dobra informacja Sebek00  bardzo dobra  :)

2 godziny temu, Darek z Ozimka napisał:

To samo powinno nastąpić w Polsce, chociaż patrząc na nasz rząd, nie prędko tego zaznamy.

 

Bądź dobrej wiary po tym co podał Sebek00 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn ma już dosyć siedzenia w domu i ma nadzieję że kl. 4-7 pójdą wcześniej do szkoły  :)

 

Edit: Coś się dzieje w dobrym kierunku 

Na leżącej na Morzu Irlandzkim Wyspie Man nie trzeba już zasłaniać twarzy i przestrzegać dystansu społecznego. W poniedziałek zniesiono tam wszystkie restrykcje epidemiczne z wyjątkiem zakazu wjazdu z zewnątrz.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-wyspa-man-juz-bez-restrykcji-nie-trzeba-nosic-masek-ani-zach,nId,5023168

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 300 tysięcy barów i restauracji zostało otwartych w poniedziałek we Włoszech dzięki złagodzeniu restrykcji przeciwepidemicznych w większości regionów. Lokale, które dotąd mogły tylko prowadzić sprzedaż na wynos i dostawy wznawiają obsługę przy stolikach.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/We-Wloszech-otwarto-300-tys-barow-i-restauracji-8048101.html

 

A trzeba dodać, że Włochy notują 10-15 tysięcy przypadków dziennie.

Nic się nie nauczyli, czy wręcz przeciwnie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, XMAREKK30 napisał:

Coś się dzieje w dobrym kierunku 

Na leżącej na Morzu Irlandzkim Wyspie Man nie trzeba już zasłaniać twarzy i przestrzegać dystansu społecznego. W poniedziałek zniesiono tam wszystkie restrykcje epidemiczne z wyjątkiem zakazu wjazdu z zewnątrz

Nasz rząd powinien tak samo postąpić, skoro dzisiaj zanotowaliśmy zakażenia na poziomie 2,5k osób (testy na obecność Koronawirusa to potwierdzają na 201 stronie tematu).

Edytowane przez Darek z Ozimka
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...