Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie nastał piękny okres dla wszelakiej maści antyszczepionkowców - z pełną premedytacją, podpierając się prawdziwymi danymi i statystykami, mogą ogłaszać, że tu i tam umarł ktoś po zaszczepieniu na covid...

A dlaczego? Dlatego, że szczepienia rozpoczęto od osób najstarszych, czyli tych które umierają najczęściej :)

Jeśli zaszczepiono 95% osób w wieku 80+, to teraz przy każdym zgonie można powiedzieć - umarł po szczepieniu! Szach-mat zwolennicy szczepionek! Szczepionka zabija :D

Chyba w Norwegii umarło przeszło dwudziestu staruszków po szczepieniu, w ciągu kilku tygodni. Rozpoczęli badania. Ja się od razu zastanawiałem - a ciekawe ile takich osób umierało codziennie (nie przez kilka tygodni) w Norwegii, przed szczepieniami?

I akurat podali te dane w raporcie - taka codzienna, średnia liczba zgonów w kraju w domach opieki wynosi 45 osób.... Czyli po prostu sobie umierają, a że ich zaszczepili no to cóż, tym gorzej dla faktów, tym lepiej dla szurów.

 

Takie zgony to nic dziwnego, najdziwniejsze to byłoby, gdyby ludzie przestali umierać po podaniu szczepionki. To byłoby podejrzane!😁

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wśród grupy pracowników niemedycznych, którzy zapisali się do szczepień w pierwszym naborze, znalazł się poseł PiS Zbigniew Girzyński, który pracuje na Wydziale Nauk Historycznych UMK, co potwierdził Onet. Szczepionkę otrzymał pod koniec roku wraz z kilkuset innymi pracownikami UMK. Taka była decyzja rektora.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/zbigniew-girzynski-zaszczepiony-w-grupie-zero-komentarze-w-sieci/81xffrh,79cfc278

Nie słyszałem żeby sam się przyznawał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Beks napisał:

My tu rozmawiamy o szczepieniach, a na horyzoncie kolejny wirus o nazwie nipah. 

Taa... Wirus znany od około 20 lat, ale nagle WHO uznała, że się stał pandemiczny. 🤣 75% śmiertelność, także dużo łatwiej takim straszyć ludzi. :D 

 

Jeśli chodzi o szczepionkę, to mam silne przeświadczenie, że ma skuteczność w okolicach 0%. Dowodów nie mam, to bardziej kwestia przeczucia i porównania liczb. Porównanie objawowych zakażeń i bezobjawowych/ciężkiego przechodzenia choroby i śmiertelności, a deklarowanej skuteczności szczepionek. Możecie sami policzyć i się zastanowić, czy szczepienia nie są tylko i wyłącznie skokiem na kasę. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy. Nawet jeśli szczepionka zadziała to sceptycy powiedzą, że koronawirus osłabłby też bez szczepionki. 

 

Pierwsze dane z Izraela są obiecujące. Owszem, nawet po dwóch dawkach zdarzają się zachorowania (20 osób na 128 tys. "podwójnie" zaszczepionych) jednak WSZYSCY przechodzą to jak zwykłe przeziębienie. Zobaczymy co będzie dalej, na razie za krótki czas, żeby wyciągać wiążące wnioski. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rallyrychu napisał:

Obecnie nastał piękny okres dla wszelakiej maści antyszczepionkowców - z pełną premedytacją, podpierając się prawdziwymi danymi i statystykami, mogą ogłaszać, że tu i tam umarł ktoś po zaszczepieniu na covid...

A dlaczego? Dlatego, że szczepienia rozpoczęto od osób najstarszych, czyli tych które umierają najczęściej :)

Jeśli zaszczepiono 95% osób w wieku 80+, to teraz przy każdym zgonie można powiedzieć - umarł po szczepieniu! Szach-mat zwolennicy szczepionek! Szczepionka zabija :D

Chyba w Norwegii umarło przeszło dwudziestu staruszków po szczepieniu, w ciągu kilku tygodni. Rozpoczęli badania. Ja się od razu zastanawiałem - a ciekawe ile takich osób umierało codziennie (nie przez kilka tygodni) w Norwegii, przed szczepieniami?

I akurat podali te dane w raporcie - taka codzienna, średnia liczba zgonów w kraju w domach opieki wynosi 45 osób.... Czyli po prostu sobie umierają, a że ich zaszczepili no to cóż, tym gorzej dla faktów, tym lepiej dla szurów.

 

Takie zgony to nic dziwnego, najdziwniejsze to byłoby, gdyby ludzie przestali umierać po podaniu szczepionki. To byłoby podejrzane!😁

 

Szczepionka "zabija" starszych ludzi tak samo jak koronawirus. Główną przyczyną śmierci w grupie 80+ pozostają tak zwane choroby współistniejące. Obojętnie czy zarazili się koronawirusem, czy przyjęli szczepionkę.

 

Jeśli natomiast od prawie roku skupiamy się na samym COVID, a nie reszcie chorób i zwracamy uwagę na licznik 36 tysiecy zgonów, a nie 7 tysięcy (bez chorób współistniejących), to nie widzę powodu, dla którego rzekomi "antyszczepionkowcy" nie mieliby teraz traktować szczepionki jako źródła problemu. Czy może jednak powinniśmy przyjąć do siebie tą smutną prawdę, którą przytoczyłeś, że niestety w pewnym wieku ryzyko śmierci rośnie gwałtownie, a którą niektórzy jakoś zdali się odkryć dopiero niedawno...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można napisać równie dobrze, że gdyby nie szczepionka także. Bo taki jest poziom wróżenia z fusów od dłuższego czasu.

Ja np. osobiście znam dwie osoby 80+, które przeszły COVID bez problemu, z tym, że jedna nabawiła się "chorób współistniejących" jak cukrzyca, jakaś bakteria czy odleżyny w szpitalu.

Tak więc różne przypadki się zdarzają. I dlatego zwróciłem uwagę na to co @rallyrychu napisał w poście - bo nagle pojawiają się usprawiedliwienia, że jednak nie jesteśmy wszyscy nieśmiertelni i 45 osób dzienie w DPS zmarłoby przecież tak czy inaczej.. A jeszcze niedawno szczepionka miala być wg niektórych remedium na wszystko.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bugmenot napisał:

 

Szczepionka "zabija" starszych ludzi tak samo jak koronawirus. Główną przyczyną śmierci w grupie 80+ pozostają tak zwane choroby współistniejące. Obojętnie czy zarazili się koronawirusem, czy przyjęli szczepionkę.

 

Nie rozumiem tego toku myślenia. Wg mnie jeśli masz choroby współistniejące i normalnie funkcjonujesz, wychodzisz z domu i nagle zarażasz się wirusem, zwala Cię do łóżka, po paru godzinach trafiasz z problemami z oddychaniem do szpitala i umierasz to przyczyną śmierci był covid. Przecież nie z powodu np. cukrzycy dostałeś duszności. Jesli ktoś weźmie szczepionkę i umrze w ciągu paru godzin, dnia to z jej powodu a jeśli za rok to przecież nie z powodu szczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rasheed Ale przecież o to właśnie mi chodzi. Jeśli w Norwegii zmarło prawie 30 osób niedługo po szczepieniu (u nas jest już też taki jeden przypadek: https://wiadomosci.wp.pl/olesnica-zmarl-po-podaniu-szczepionki-na-covid-19-to-73-letni-podopieczny-dps-u-6600981859531648a) to nie rozumiem dlaczego tutaj pojawia się argument, że starsi ludzie "sobie umierają", który przytoczył @rallyrychu, a w przypadku zarażenia już winny był tylko i zawsze COVID, a gdyby nie on to jeszcze by żyli 20 lat.

Stosujmy równe kryteria, tak jak napisałeś, a nie jakieś kombinacje alpejskie, bo nikogo nastawionego negatywnie do szczepienia to nie przekona.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bugmenot napisał:

@Rasheed Ale przecież o to właśnie mi chodzi. Jeśli w Norwegii zmarło prawie 30 osób niedługo po szczepieniu (u nas jest już też taki jeden przypadek: https://wiadomosci.wp.pl/olesnica-zmarl-po-podaniu-szczepionki-na-covid-19-to-73-letni-podopieczny-dps-u-6600981859531648a) to nie rozumiem dlaczego tutaj pojawia się argument, że starsi ludzie "sobie umierają", który przytoczył @rallyrychu, a w przypadku zarażenia już winny był tylko i zawsze COVID, a gdyby nie on to jeszcze by żyli 20 lat.

Stosujmy równe kryteria, tak jak napisałeś, a nie jakieś kombinacje alpejskie, bo nikogo nastawionego negatywnie do szczepienia to nie przekona.

 

Wszystko ok. tyle, że z tego co czytałem zarówno przypadki norweskie i nasz są dopiero wyjaśniane i na razie nie wiadomo jednoznacznie czy szczepienie przyczyniło się do śmierci. Może trzeba poczekać na wyniki sekcji. Rozumując tym tokiem jak ktoś dzisiaj wypije "browara" a jutro umrze to można mówić, że zabił go browar ???? No niestety ludzie w podeszłym wieku i nie tylko umierają z różnych powodów często ze sobą nie powiązanych. Dążyć się powinno do rzetelnego wyjaśnienia tych przypadków a nie jak to czytałem pisania bzdurnych artykułów nie popartych żadnymi dowodami tylko "sensacyjnymi" wywodami autorów tekstów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, corsair28 napisał:

 

Wszystko ok. tyle, że z tego co czytałem zarówno przypadki norweskie i nasz są dopiero wyjaśniane i na razie nie wiadomo jednoznacznie czy szczepienie przyczyniło się do śmierci.

 

Sądzę, że na 100% to nikt tego nie wyjaśni. Mogła być alergia ale czy ona spowodowała śmierć, to też nie wiadomo. Jeśli dotyczy to pojedynczych przypadków to nie ma się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Faza III badania klinicznego BNT162b2 rozpoczęła się 27 lipca i do tej pory objęła 43 661 uczestników, z czego 41 135 otrzymało drugą dawkę kandydata na szczepionkę do dnia 13 listopada 2020. Około 42% uczestników z całego świata i 30% uczestników z USA ma zróżnicowane pochodzenie rasowe i etniczne, a 41% uczestników z całego świata i 45% z USA ma 56-85 lat. Dane o zróżnicowaniu uczestników badań klinicznych można znaleźć [tutaj] – są to dane pochodzące  z około 150 ośrodków badawczych w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Turcji, RPA, Brazylii i Argentynie. Badanie będzie kontynuowane w celu monitorowania bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki dla wszystkich uczestników badania przez kolejne dwa lata.

 

Moje pytanie do osób które mają pojęcie a nie mądrali  czy według was te ostatnie zdanie  które zakreśliłem  na czarno , mówi że ta cała szczepionka to nic innego jak eksperyment na ludziach ??? Skoro 3 faza weszła  27.07. 2020 i  skończy się za 2 lata od tej daty  to nic innego jak robienie  z nas królików doświadczalnych ??? Proszę o wypowiedzi osób normalnych a nie co wiedzą wszystko a nic nie wiedzą :)  Ten cytat jest z tej strony poniżej .

 

https://www.pfizer.com.pl/o-firmie/press-room/pfizer-i-biontech-zakonczyly-faze-3-badania-klinicznego-potencjalnej-szczepionki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bugmenot napisał:

Ja np. osobiście znam dwie osoby 80+, które przeszły COVID bez problemu, z tym, że jedna nabawiła się "chorób współistniejących" jak cukrzyca, jakaś bakteria czy odleżyny w szpitalu.

 

Cukrzycy to się nie na bawisz z dnia na dzień w szpitalu. Co do bakterii czy odleżyn to ok. Zresztą już kiedyś polemizowałem z kolegą którego już na forum nie ma, że przydali by się żołnierze WOT czy zawodowi do pomocy w pielęgnacji pacjenta a nie do rozwożenia leków czy pilnowania wolnych łóżek w szpitalach.

 

Co do zgonów po szczepieniu osób starszych często schorowanych nie ma co wyciągać wniosków co do skuteczności bądź nie szczepionki.

 

Żona dziś się zaszczepiła bardziej dla świętego spokoju w pracy niż wiary w jej skuteczność. Doszliśmy do wniosku że może i nie pomoże ale raczej też nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@corsair28 jasne. Ale czy taka sama analiza była dokonywana jak np. ktoś z kilkoma poważnymi chorobami, otyłością i podeszlym wieku dodatkowo zachorował na koronawirusa? Nie. Wszyscy trąbili, że to COVID winny.

@Sebek00 W szpitalu ta osoba była 2,5 miesiąca, bo ciągle coś wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, XMAREKK30 napisał:

Skoro 3 faza weszła  27.07. 2020 i  skończy się za 2 lata od tej daty 

Czytasz nieuważnie. 3 faza zakończyła się 13 listopada 2020.

To że obserwuje się reakcje u ludzi w masowym szczepieniu, to nic nadzwyczajnego, zwłaszcza jeśli szczepionka jest nowa.

Także niczym nadzwyczajnym jest obserwowanie jak długo masz przeciwciała po szczepieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bugmenot napisał:

@corsair28 

@Sebek00 W szpitalu ta osoba była 2,5 miesiąca, bo ciągle coś wychodziło.

Według mnie cukrzyca poprostu została u Tej osoby zdiagnozowana w szpitalu. U żony jest to standardowe badanie ponieważ osoby z cukrzyca przechodzą covid najciężej. 

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno doczytałeś to co zaznaczyłem na czarno ??? 

 

 

Cytat

Badanie będzie kontynuowane w celu monitorowania bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki dla wszystkich uczestników badania przez kolejne dwa lata

 

Przeczytałeś to co chciałeś przeczytać  ale nie do końca a to mówi że 3 faza będzie  przedłużona przez najbliższe  dwa lata a to mówi że dają sobie jeszcze  czas 2 lata na tak zwany eksperyment na ludziach inaczej badania .Prosiłem o wypowiedzi normalne a twoja ciągle  idzie w stronę że wszystko jest ok. Spoko wszystko wyjdzie w praniu i mało  tego  nikt z nas Polaków nie godził się na eksperymenty na ludziach a to mówi :

 

Dz.U.1997.78.483 -  Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej z dnia2 kwietnia 1997r że cytuje :

 

Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym , bez zgody dobrowolnej wyrażonej zgody..... Także to jest łamanie podstawowych praw konstytucyjnych . 

 

To  potwierdza również  radca prawny :)

 

 

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...