Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Sebek00 napisał:

Skoro szczepienia nie są obowiązkowe to nie powinno się ludzi nie zaszczepionych "dyskryminować ". 

 

 

 

 

 I oto  w tym wszystkim chodzi  i nawet sam Minister Zdrowia mówi że zaczepieni będą mieli dużo większe przywileje i to nie jest dyskryminacja ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, XMAREKK30 napisał:

I oto  w tym wszystkim chodzi  i nawet sam Minister Zdrowia mówi że zaczepieni będą mieli dużo większe przywileje i to nie jest dyskryminacja ???

To nie jest dyskryminacja. Tak samo jak przyjmując się do pracy musisz wykonać badania okresowe. Bez nich nigdzie Cię nie przyjmą. Czy to jest wg Ciebie dyskryminacja?

Nikt Ci nie zakazuje się zaszczepić, sam dokonasz wyboru. Ale to nie oznacza że dla zaszczepionych nie można tworzyć marchewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jax napisał:

Trzeba cierpliwie czekać aż przyślą maila ze e-skierowaniem na szczepienie.

Żadnego skierowania zdrowym poniżej 70 roku życia długo nie przyślą. W sobotę informowali, że dawki są rozdysponowane do kwietnia a ogromna część seniorów i tak nie miała szans nawet się zarejestrować.

Dziś jeszcze się okazało, że odwołano dostawę Moderny i będą "modyfikacje harmonogramu" (https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26718553,dworczyk-wtorkowa-dostawa-szczepionki-moderny-zostala-odwolana.html#s=BoxMMtImg3).

 

Coś mi się wydaje, że gdyby w grudniu szczepienia oddać w ręce prywatnym firmom a nie rządom, to może i chętni parę złotych by musieli zapłacić, ale dziś pewnie bylibyśmy "wyszczepieni" co najmniej w 25-30% jak np. w Izraelu czy ZEA (co nie znaczy, że cokolwiek by to dało, ale zawsze... ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jax napisał:

Zgłosiłem się 15- go stycznia i myślę, że może w przyszłym roku uda mi się zaszczepić.

 

Jeśli nie jest żadną tajemnica to który jesteś rocznik ??

 

Skoro tyle się mówi się  o szczepionkach to co  sądzicie o leczeniu Amantadyną na COVID19   ?? Jeden z lekarzy już podaje tą metodę i odnosi skutki pozytywne . Rząd odwleka tą metodę leczenie na covid19 , bo pewnie nie miał by z tego żadnego interesu to jedno a po drugie w Polsce ciężko kupić Amantadynę i zostaje tylko kupno z Niemiec a samo kupno kosztuje około 30zł i stąd pewnie niechęć rządu w tym kierunku. Zapobiegam  pytania dvdtowiec że tak ma skutki uboczne Amantadyna i nie każdy to może używać ale tu przynajmniej jest wiadomo o tym   a nie jak ze szczepionkami że nic nie wiadomo :) 

 

https://www.cefarm24.pl/czytelnia/zdrowie/choroby-i-terapie/amantadyna-czym-jest-i-czy-pomaga-w-leczeniu-covid-19

Edytowane przez XMAREKK30
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z tego linku co podałem   i jak się okazuje że hotele i restauracje nie powodowały wzrost zakażeń  a nasi eksperci mówią wręcz odwrotnie 

heheheh 

 

Cytat

Eksperci zwracają uwagę, że restauracje w hotelach były czynne w ostatnim miesiącu i nie spowodowało to wzrostu liczby zakażeń. Ich zdaniem przemawia to za pełnym otwarciem innych lokali gastronomicznych



 

2 godziny temu, Jax napisał:

Ponoć jutro mają mówić o poluzowaniu obostrzeń w Polsce.

 

Ale pewnie nie będzie tak  jak w Bułgarii  i to jest smutne. W Polsce  się zarażają w Hotelach i restauracjach  a w Bługarii nie i gdzie tu logika ??? 

 

Warto obejrzeć  , bo teraz jest LIVE  :) 

 

 

 

Tu jest ciekawy wywiad z Dr Hałat 

 

 

Przypuszczam że zaraz co po nie którzy powiedzą że to nie prawda ale co tam ten co obejrzy może się zastanowi albo da mu do myślenia że coś tu jest nie tak  i że ta cała Pandemia to nic  innego jak wielki wałek na ludziach :)  Amen :( 

Edytowane przez XMAREKK30
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 12:19, bugmenot napisał:

To o czym niedawno pisałem: "Izrael szczepi na potęgę, ale liczba zakażonych rośnie. "Pojedyncza dawka mniej skuteczna, niż zakładaliśmy""

 

Ale po 2 dawkach jest już wszystko ok: "Mniej niż 0,01 proc. osób, które w Izraelu otrzymały obie dawki szczepionki przeciw COVID-19 firmy Pfizer, zakaziło się koronawirusem - dowodzą wstępne dane ws. skuteczności tego środka, przedstawione w poniedziałek w komunikacie przez izraelską organizację ochrony zdrowia Maccabi." (gazeta.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest wszystko ok ??? Ludzie umierają po 2 dawkach szczepionki i ty mówisz ze jest wszystko ok , bo co tak mówi producent??? Sam producent mówi że ta szczepionka  ma tylko osłabić a nie wyleczyć i stąd ponowne zarażenia konowirusem. Dalej twierdzicie ze ta szczepionka jest ok. Najwidoczniej musi ktoś umrzeć z waszych bliskich i poświęcić się żebyście zrozumieli ze ta szczepionka to nic innego jak pic na wodę. Mówi otym Dr Hałat ale co tam gość może wiedzieć , przecież eksperci rządowi mówią prawdę. Ludzie co wam tak szpieszno do tych szczepień ze tak sie zapisujecie?? Zagranice chcecie jechać i stąd taki pośpiech ??? Najgorszym w tym wszystkim jest że ludzie dali się nabrać na to wszystko i ślepo wieżą co im powiedzą a nie włączą myślenia. Jak pisałem wcześniej musi ktoś umrzeć dla dobra innych i żeby reszta ludzi obudziła się z tego letargu.

Szczepie się jak najszybciej żeby inni mogli żyć dalej :)

 

 

Życzę wam dużo zdrowia :) 

Edytowane przez XMAREKK30
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Na pewno jest wszystko ok ??? Ludzie umierają po 2 dawkach szczepionki i ty mówisz ze jest wszystko ok , bo co tak mówi producent???

 

Producent mówi o skuteczności szczepionki (ile może się procentowo zarazić mimo szczepionki) a nie o zgonach.

 

Porównaj sobie procent zgonów z liczby zaszczepionych i porównaj z możliwymi zgonami i powikłaniami po Covidzie. I jeszcze sprawdź czy zgony nastąpiły bezpośrednio z powodu szczepionki ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mówi producent to to ja wiem ale nie wiem czy ty wiesz ???  Jeśli już mówimy o śmiertelności to w Polsce zmarlo ludzi ponad 110% na swoje choroby,  ponieważ dla szpitali ważniejszy jest pacjent z COVID19 niż ten co chce żyć dalej a sama umieralność na covid19  jest na tyle znikoma że więcej dopisują sami lekarze niż ich umiera.  Przykład z brzegu żony babci siostra zmarła na zawał serca a lekarz wpisał COVID19 i dalej uważasz że ludzie umierają w ogromnej liczbie przypadków na COVID19??? Czemu wpisał w zgon COVID19 bo mógł  , bo z tego jest większa kasa. Lekarz ma teraz przerąbane bo zajęła się tym prokuratura i będą badać czy aby napewno tak się stało  :(

 

Co to zgonów po szczepionce mówią że pacjent umarł bo był schorowany,  to ja się pytam kto zaszczepił chorą osobę wiedząc ze może umrzeć??? Odpowiedź jest prosta bo i tak by umarła a szczepionka to tylko przyszpieszyła tą decyzję. Jeśli to do Ciebie nie trafia to najwidoczniej musisz sam to doświadczyć  kogoś bardzo bliskiego czego Ci z całego serca nie życzę ale to chyba nie ma innego wyjścia. Smutne to jest ale najwidoczniej nie ma innego wyjścia :(

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Na pewno jest wszystko ok ??? Ludzie umierają po 2 dawkach szczepionki i ty mówisz ze jest wszystko ok ,

 

A gdzież to tak "umierają" po tym szczepieniu? Z tego co wiem to jeszcze nigdzie na świecie nie potwierdzono bezpośredniego związku śmierci pacjenta ze szczepieniem na Covid-19. Chyba, że wierzysz we wszystkie internetowe fake newsy, pisane żeby zwiększyć poczytność danego portalu. Proponuje poczytać "wiarygodne" , przynajmniej dla mnie informacje z portali medycznych, nie tylko krajowych. Poza tym szczepienie nie jest obowiązkowe, nikogo się do tego nie zmusza, ale mam nadzieje, że jeżeli nie daj boże zachorujesz i będziesz wymagał leczenia szpitalnego czy respiratora to zrezygnujesz albo za to zapłacisz bo przecież to wszystko pic na wodę :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem że ty chciałbyś o tym usłyszeć w telewizji głównego nurtu ale zmartwię Cię nie ma na to szans. Nie mówi się o tym żeby nie robić paniki wśród ludzi którzy wierzą w szczepionke i chcą się wyszczepić. Czy ty mi życzysz żebym zachorował i prosił o zaszczepienie żebym mógł dalej żyć ??? 

Wiesz w co ja wierze w to widzę a po drugie nie czytam żadnych informacji internetowych a bardziej oglądam telewizję niezalezną taką jaka jest w moim subiektywnym odczuciu WReal24 ale powiesz pewnie zaraz że tam kłamią,  no tak co oni mogą wiedzieć. Nie oglądam już prawie rok TVN24 , Polsat News  , czy telewizję rządową jaką jest TVP PiS ale ty pewnie właśnie te oglądasz i  stąd  masz moim zdaniem (bo to tylko opinia, a nie prawda) błędne myślenie i  stąd pewnie już się zapisałeś na szczepionkę :( Gratuluję Ci wyboru ale pamięta że to ty będziesz prosił o pomoc a nie ja. Skoro nie trafiają do Ciebie argumenty to znaczy że jesteś w tej grupie do wyszczepienia i czekaj na e-mail na swoją kolejkę:) 

Co tych umierających po 1 lub 2 dawce wpisz w Google a tak ich jest już sporo. Jak ludzie umierają na swoje choroby to piszą że umarł na Covid19 a jak ludzie umierają po szczepionce to mówią że umarł na swoje choroby bo tak łatwiej dotrzeć do ludzi żeby lepiej zadziałało na psychice.

 

Życzę Ci dużo zdrowia i żebyś nie musiał przeżywać odejścia bliskiej Ci osoby  :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...