Skocz do zawartości

Humax Icord HD - authoring plików .ts


izokom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od paru tygodni męczę Humaxa Icord HD 320 GB i jestem zaskoczony bo nie moge zadnym sposobem ugryżć plików .ts

Owszem, zrzucic po sieci na PC - można

Obejrzec za pomocą odtwarzacza sieciowego z zewnetrznego dysku - można

Ale zeby coś z tym plikiem zrobić, przyciąć z tyłu i z przodu co sie nagrało za wiele, wyciąć reklamy, zrzucić na płytkę DVD - to juz za zadne skarby.

Moze ktoś juz rozpracowal sposób?

 

Z poprzedniego odbiornika (bez kryptoreklamy) robilo się to bez problemu, nawet z kilkoma sciezkami dzwiękowymi i z napisami do wyboru.

Niestety nie był HD

 

Będę wdzieczny za podpowiedzi.

 

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie bawię się w takie działania - nie mam iCord-a, ani żadnego PVR-a, a nawet jakbym miał, to by mi było szkoda czasu, ale znajomy działa jakoś tak (nie iCord, ale też .ts): najpierw rozbija plik na czynniki pierwsze za pomocą Project X, później składa to do DVD jakimś konwerterem o nazwie X to DVD albo coś podobnego, a napisy osobno konwertuje i dokłada. W efekcie otrzymuje DVD z możliwością wyboru ścieżki dźwiękowej i napisami (o ile to wszystko było nadawane). Jakich programów używasz do tego celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje szukać czegoś innego, nie wiem jak sobie radzą Niemcy z tym problemem - tam iCord jest na tyle popularny, że doczekał się dwóch konkurencyjnych for dyskusyjnych poświęconych tylko temu modelowi :lol2: Jeśli znasz niemiecki - możesz samemu rzucić okiem na to bardziej rozbudowane forum: http://www.icordforum.com, natomiast jeśli nie czujesz się mocny w niemieckim - ja się porozglądam za rozwiązaniem, ale nie wcześniej niż w weekend, bo mam dość dużo pracy przygotowanej na ten tydzień :(

 

EDIT: Przypadkowo trafiłem na wskazówkę: http://www.icordforum.com/viewtopic.php?f=6&t=3340 - ostatnia wypowiedź wydaje mi się istotna - masz Nero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link

Tego nie znałem

Autorzy DVR Studio tez maja forum i odpowiadają ze ten Himax na razie jest nie obsługiwany.

 

W linku mowa o przycinaniu filmów wprost w tunku, i ze sie nie da

Ze noro 9 moze ale ma spore wymagania sprzetowe

 

Moze nowy soft coś pomoże.

 

Dzieki

 

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi w ręce testowa wersja Nero 9 (PC World Komputer nr 2/2009)_

Udało się wczytać do nero vision pliki .ts z Humka z kanałów niekodowanych w wersji nie HD. Z kanałów kodowanych juz jest komunikat, że nie mozna wstawić.

Z kanałów HD również podobny komunikat.

 

Więc jakiś postęp juz jest.

 

Poniewaz nie wiem jakie ograniczenia ma wersja testowa, pytanie czy moze ktoś próbował na pełnej wersji czy sprawa wygląda podobnie?

Jest Plugin do Nero 9do materiałów w wersji HD pozwalający nagrywać HD DVD i płyty Blue Ray z materiałów HD, czy ktoż miał okazję to wypróbować na materiałach z Humaxa Icord HD?

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Pzdr GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kodowanych zdeszyfrowanych, czy z kodowanych niezdeszyfrowanych, bo jak z tych drugich, to tak będzie się działo i to prawidłowy objaw. Jak z pierwszych - bug? Wersja pełna powinna radzić sobie także z HD, bo ma dostępne odpowiednie kodeki, których nie ma w trialu, ale niestety też trzebaby to testować - nie mam żadnych pewnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale zeby coś z tym plikiem zrobić, przyciąć z tyłu i z przodu co sie nagrało za wiele, wyciąć reklamy, zrzucić na płytkę DVD - to juz za zadne skarby.

Moze ktoś juz rozpracowal sposób?

ja mam rozwiązanie - i zupełnie poważnie mówię - kup HBO pakiet za ok 2 dychy i masz:

 

1) plik ok 1,8 gb a nie jak w przypadku TVNu po 5,5 (ok 2 h )

2) nie musisz sie bawic w wycinanie reklam bo ich nie ma

3) na hbo sa czesto fajniejsze filmy

4) ...jest soft na 100% do authoringu plików .ts ale o ile kojarzę jest komercyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

link do softu do obrobki video z Humaxa (wymagana jest rejstracja na forum, by byc w stanie cos sciagnac)

 

http://www.icordforum.com/index.php?pag ... 302011d400

 

ostatnio de dekodowania uzywalem VideoLAN, ale niestety byly straty na jakosci;

 

pare dni temu przesiadlem sie na TsReMux i dowolny soft do obrobki video (osobiscie polecam Pinnacle Studio 12.1 U - obsluguje HD i jest dosc mily w uzyciu);

aby plik z Humaxa byl zdatny do odczytu przez inny soft nalezy go przerobic z formatu .ts do formatu .m2t (TsReMux);

 

pozdr!!

mX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

ja robię tak, że zgrywam materiał HD używając kontenera H.264 do formatu mp4. Potem taki plik można zgrać, edytować czymkolwiek - czysty TS jakoś mi się ciężko odtwarza prawdopodobnie z powodu błędów w nagranym strumieniu. Ja używam iDVD ale to akurat program na maca. Na windowsie jest tona programów typu Convert coś tam to DVD więc może spróbuj takim programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam iCarda 320 i korzystam do konwencji programu fre XMedia Recode. A następnie obrabiam w Pinacle Studio .

Aby zrzucić pliki z humaxa większe niż 4giga należy sformatować dysk wymienny Programem Gported 0.7.0.2. do formatu linuxa ext-2 .

Ja ma sformatowany dysk na dwie partycje , jedna ext-2 a druga ntsf .

Wkładając płytę Linuxa Open Suse Gnome Live CD wrzucam do partycji windows bo ten system nie widzi linuxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...