Skocz do zawartości

Moja wizja zmian w TVP


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może też moja wizja zmian:

TVP 1 i TVP 2 zmieniają oprawy oraz loga.

TVP 2 w dniach roboczych jest wyłączany od 12:00 do 16:00.

Wszystkie ośrodku regionalne otwierają całodobowe stacje i niezależne z TVP Info.

TVP Info daje więcej informacji (np. pogoda lub giełda) na ekranie telewizora. (tak jak to robi np. Russia Today).

Podział TVP HD na: TVP 1 HD oraz TVP 2 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Moja wizja zmian w TVP:

1. TVP1 - lekkie zmiany w kierunku publicystyki

2. TVP2 - kulturalna rozrywka z elementami kultury popularnej (bez tańca z gwiżdżeniem na lodzie, ale z familiadą) i usunięcie pasm regionalnych

3. reaktywacja TVP3 - jako kanału o tematyce przeważnie popularnonaukowej (alternatywa dla Discovery)

4. kupno od Solorza TV4 i przemianowanie na TVP4 - jako kanał młodzieżowy (pełnowartościowy, kulturalna alternatywa dla MTV czy VIVY)

5. TVP Info - nadawanie 24H i usunięcie pasm regionalnych

6. TVP Region - 8 regionów (wg podziału nowej III ligi polskiej)

7. TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP HD i TVP Sport - bez zmian

8. nowe kanały: TVP Podróże - pełnowartościowy polski kanał podróżniczy (zapełni niezapełnioną lukę po Discovery T&L, Travel Channel i Podróże TV) oraz TVP Film-różne filmy, w tym zagraniczne i polskie produkcje

9. Usługa TVP VOD - biblioteka filmów i seriali na życzenie

 

1. Może być

2. Od kultury jest TVP Kultura, ale usunięcie "Tańca" nie zaszkodzi. :smile: Pasma lokalne muszą być - u mnie nie ma TVP Info :>

3.Też niezła myśl, to mogłaby być konkurencja dla chały z Discovery, nazwa może być "TVP Nauka"

4. Nie ma szans, po co zresztą TVP ma grzebać przy fajnym kanale

5. Dokładnie

6. Podział fajny, nie wiadomo czy starczyłoby programu na 24h (ewentualnie można "dopchać" coś z innej anteny, ale 1-2h, nie więcej.

7. TVP Sport do wszystkich platform i kablówek, HD zresztą też.

8. Dorzucę kanał dla dzieci/młodzieży zamiast podróżniczego, film może być.

9. Nie, bo zrobili by pewnie tylko dla n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem jest,aby TVP uruchomiła kanał muzyczny z prawdziwego zdarzenia,coś na wzór VH1 Classic czyli z muzyką z lat 60-tych,70-tych,80-tych i 90-tych non stop ze szczególnym naciskiem na najlepsze polskie przeboje z tamtego okresu.Żadnych piosenek po 2000 roku.Same starocia.Sama Wideoteka Dorosłego Człowieka to dla mnie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TECHNOCLUB - Święte słowa. Jestem jak najbardziej za takim pomysłem. Mógłby to być kanał przypominający początki MTV Classic Polska, z dużą dawką polskiej muzyki rozrywkowej z lat 70tych, 80tych, 90tych, a także z kawałkami zagranicznymi z tego okresu. Sądzę, że TVP jest odpowiednią marką, aby stworzyć taki kanał, ponieważ ogromny zasób klipów, koncertów, wszelkich zapisów muzycznych, audycji, przede wszystkim z polskiej muzyki rozrywkowej, posiada Telewizja Polska. Jeszcze w dodatku, jeśli obsadziłaby w poszczególnych programach autorskich, takie wybitne osobistości jak: Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Marek Sierocki, Zbyszek Hołdys, Roman Rogowiecki, to sukces takiej Telewizji Muzycznej produkcji TVP byłby murowany. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie musi uruchamiać żadnych programów. Przede wszystkim trzeba przeformatować pierwsze dwa programy, ponieważ pokazują niemal to samo. Moja wizja jest taka:

 

TVP 1

profil:

- Publicystyczny

- Informacyjny

- Filmy TVP

- Seriale TVP

- Programy dla dzieci

- Programy kulturowe

- Reportaże

- Dokumenty TVP

- Programy rozrywkowe (ale nie w obecnej formie!!)

- Powrót dobrych programów takich jak np. GameBox czy Gwiazdy Świecą Nocą.

- Muzyka

 

TVP 2

profil:

- Filmy (nie TVP)

- Seriale (nie TVP)

- Dokumenty na miarę BBC i NG

- Sport

 

TVP Sport

uwagi: Transmisje na TVP 2 nie piowinny być jednocześnie na TVP Sport.

 

TVP Info, TVP Polonia, TVP Kultura i TVP HD bez zmian.

Zamknąć TVP Historia i przenieść wybrane programy do TVP 1

Lokalne ośrodki TVP przekształcić w 24h programy z pełną ramówką (to może już w DVB-T).

W zamian za TVP Historia, można przywrócić program Tylko Muzyka.

 

Teraz część techniczna:

 

Ponieważ dużą większość programów TVP 1 będą stanowić własne produkcje, dalsze kodowanie tego programu będzie niepotrzebne.

Kodowanie powinno zostać wyłączone na obu pozycjach satelitarnych.

Przy cyfrowym przekazie, wszystkie programy 16:9 powinny być nadawane anamorficznie, a analogowo w letterbox.

TVP 1, TVP 2, TVP Kultura i TVP HD mogą mieć dodatkową, oryginalną ścieżkę dźwiękową z napisami DVB i TXT, dostępną również w NICAM.

TVP HD powinna nadawać niekodowane okienka, co by zajęło większość ramówki.

Zamiast plansz testowych w DVB-T w nocy, można uruchomić usługę TVP VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co nadawać programy historyczne na oddzielnym kanale jak można na głównych antenach w zamian za "tańce na lodzie" i tym podobne. Wtedy wszyscy uzyskają do nich dostęp a utrzymywanie dodatkowego programu będzie bezsensowne. Uzyskane w ten sposób oszczędności pozwolą na rozwijanie ramówki innych kanałów oraz poprawę jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wizja zmian w TVP:

1. TVP1 - lekkie zmiany w kierunku publicystyki

2. TVP2 - kulturalna rozrywka z elementami kultury popularnej (bez tańca z gwiżdżeniem na lodzie, ale z familiadą) i usunięcie pasm regionalnych

3. reaktywacja TVP3 - jako kanału o tematyce przeważnie popularnonaukowej (alternatywa dla Discovery)

4. kupno od Solorza TV4 i przemianowanie na TVP4 - jako kanał młodzieżowy (pełnowartościowy, kulturalna alternatywa dla MTV czy VIVY)

5. TVP Info - nadawanie 24H i usunięcie pasm regionalnych

6. TVP Region - 8 regionów (wg podziału nowej III ligi polskiej)

7. TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP HD i TVP Sport - bez zmian

8. nowe kanały: TVP Podróże - pełnowartościowy polski kanał podróżniczy (zapełni niezapełnioną lukę po Discovery T&L, Travel Channel i Podróże TV) oraz TVP Film-różne filmy, w tym zagraniczne i polskie produkcje

9. Usługa TVP VOD - biblioteka filmów i seriali na życzenie

Trochę zmienię wizję zmian i przy okazji trochę komentarzy:

1. bez komentarza

2. kulturalna rozrywka oznacza tylko to, że nie ma niepotrzebnej pyskówki, ale jest atmosfera przyjaźni pomiędzy telewizją publiczną (TVP) a abonentem.

3. TVP Nauka to całkiem niezła propozycja nazewnicza. Ale może lepiej TVP 3 Nauka?

4. TV4 jest aktualnie (w moim odczuciu) kanałem gorszym od VIVY. Bo jakim cudem jakieś kiepskie seriale mają być motorem napędowym stacji naziemnej?

5. - 7. brak komentarzy

8. TVP Dzieci - czemu nie? Tym bardziej, że już nad tym p. Pietrzak rozważał w swoim programie na TVP Historia. Coś nie jesteście przekonani do kanału podróżniczego.

9. TVP VOD byłoby docelowo także do Cyfry+ i zainteresowanych kablówek, podobnie jak do kanałów tematycznych TVP

10. Kupno Tele5 i przemianowanie na kanał muzyczny TVP 5 Muzyka jako reaktywacja kanału Tylko Muzyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukis90el - Ale po co tyle kupować . Nie można po prostu zrobić nowego kanału? Co do TVP Podróże , to ja jestem za , bo były by wg mnie ciekawe programy . Co do TV4 , to niestety tej telewizji nie odbieram , więc nie mogę się wypowiedzieć . Koncepcja nawet fajna , ale do tego by było trzeba dużo pieniędzy , a tego to TVP nie ma . A do tego mają podobno zlikwidować jeden z kanałów tematycznych (prawdopodobnie Belsat) , więc za produkcję nowych prędko się nikt z TVP nie zabierze . Tak ogólnie , to fajnie by było , gdyby było tak jak w twojej wizji zmian , ale nie jest i prawdopodobnie nie będzie . :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 1- informacje, sport, kino polskie, seriale, dla dzieci, dokumenty, kultura

TVP 2- rozrywka, filmy, seriale, dokumenty, kino polskie

TVP 3- informacja, dokumenty, sport

TVP 4- kultura, dokumenty, historia, programy regionalne

TVP 5- sport

TVP HD- informacje, seriale, kino polskie, sport, dokumenty, kultura

 

Belsat i TVP Polonia zostają usunięte.

TVP 4 i TVP 3 nadają FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 1- informacje, sport, kino polskie, seriale, dla dzieci, dokumenty, kultura

TVP 2- rozrywka, filmy, seriale, dokumenty, kino polskie

TVP 3- informacja, dokumenty, sport

TVP 4- kultura, dokumenty, historia, programy regionalne

TVP 5- sport

 

Coś za dużo numerków. Może jeszcze TVP 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już na Forum o tym pisałem, ale ty razem podeprę się obrazkiem, który w zasadzie wyjaśnia wszystko. Koncepcja opiera się na aktualnym stanie posiadania TVP (transpondery na satelitach). Rozwiązałaby ona wiele problemów — począwszy od dostępności i jakości kanałów TVP w platformach satelitarnych, a skończywszy na wyłączaniu analogowych nadajników naziemnych (co ma nastąpić w związku z rozwojem DVB-T). Oczywiście pojawiłyby się inne problemy, a zwłaszcza jeden — koszty nadawania FTA na całą Europę. Ale z tym chyba można sobie poradzić. No bo przecież skoro inni (Niemcy, Turcy, Francuzi, Rosjanie) mogą, to i my też możemy.... przynajmniej sobie pogdybać.

 

tvp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak?, to moja druga wizja TVP.

 

TVP 1- filmy, informacje, sport, rozrywka, dla dzieci

TVP 2- seriale, filmy, informacje, historia, rozrywka

TVP 3- informacje, sport, pogoda, kultura, biznes, informacje sportowe

TVP 3 (TVP dla zagranicy)- informacje, rozrywka, historia, pogoda, kultura, biznes, informacje sportowe- dostępny fta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja nr 1:

TVP 1 - publicystyka, informacje, inteligentna rozrywka, filmy, dokumenty - spełnianie szeroko rozumianej misji publicznej.

TVP 2 - rozrywka, transmisje sportowe, filmy, seriale - kanał rozrywkowy z możliwością sprywatyzowania w przyszłości

TVP 3 - dokumenty, reportaże, dodatkowo emisja w wyznaczonych porach (np. wieczorem) sygnału z TVP Info (forma promocji), podział na 16 ośrodków regionalnych tworzące m.in. serwisy informacyjne

TVP Info - przeniesiony na satelitę Hot Bird, bez ośrodków regionalnych i obrad Sejmu i Senatu

TVP Parlament - transmisje obrad Sejmu, Senatu, Parlamentu Europejskiego,

TVP Polonia - bez zmian,

TVP Kultura - bez zmian,

TVP Sport - dostępny w każdej platformie cyfrowej, poza tym bez zmian

TVP Historia - dostępny w każdej platformie cyfrowej, dodatkowo emitowanie archiwalnych wydań programów inf.(Dziennik Telewizyjny),

TVP HD - dostępny w każdej platformie cyfrowej, emisja 24h./dobę

 

Każdy z kanałów TVP byłby dostępny w każdej platformie cyfrowej i kablówkach, w ramach naziemnej telewizji analogowej i DVB-T (pierwszy i trzeci* multipleks). Ilość reklam zostałaby ograniczona dzięki obowiązkowi płacenia abonamentu**. Dodatkowo, Telewizja Polska rozpoczęłaby ogólnopolską kampanię na rzecz informacji o naziemnej telewizji cyfrowej.

 

*trzeci mux. zostaje przyznany TVP

**abonament - forma podatku od posiadanego odbiornika radiowo-telewizyjnego, z tej opłaty zostają zwolnieni emeryci i renciści, w wypadku niepłacenia kary finansowe (do 10 000 PLN) oraz pozbawienie wolności.

 

Propozycja nr 2:

Prywatyzacja całej Telewizji Polskiej* z narzuceniem na nowego właściciela spełniania obowiązku spełniania warunków koncesji każdego z kanałów.

 

*nowy właściciel byłby posiadaczem 51% akcji TVP, resztę zachowuje obecny "właściciel" wraz z prawem tzw. złotej akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...