Skocz do zawartości

Sky Switzerland


Gość Zuzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie chwilowo z aktywną subskrypcją działa 13 darmowych kanałów ale ilość ta ciągle się zmienia w zależności od tego jakie ciekawe spotkania będą pokazywane na kanałach FTA w najbliższycj dniach.

Czasami dodają nowe kanały a czasami odejmują jeśli chwilowo nie ma nic ciekawego.

Wygląda na to że KODI w przeciwieństwie do aplikacji Sky zapamiętuje wszystkie darmowe kanały dzięki czemu ma się do nich ciągły dostęp.

@Zuziajest tak ?

Ja i tak rzadko zerkam na darmowe kanały bo subskrybuję usługe po to by mieć dostęp do SKY Sport i BLUE a nie FTA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na apce Samsunga są BBC 1 i 2, ITV 1 i 4, Blue Sport D, RMC Sport 2, Motorvision, Eurosport 1, Sportdigital Fussball - wszystkie aktywne.

Na Chromecascie jest 15 programów, ale tylko niektóre aktywne. Nie działają wszystkie angielskie. Ciekawe, że na jednym odpalają na drugim nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działają wszystkie darmowe, w tym angielskie ale muszę włączyć vpn na Szwajcarię.

Tak jak pisałem, ilość darmowych kanałów ciągle się zmienia a do niektórych potrzeba vpn.

Dobrze że cały Sky Sport chodzi elegancko bez vpn.

A tak przy okazji, zauważyłem wczoraj że feedy Premier League z angielskim komentarzem na kanałach Sky Sport 1-10 mają lepszy obraz niż na kanale Sky Sport Premier League.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2022 o 21:34, tenktoś napisał(a):

Wygląda na to że KODI w przeciwieństwie do aplikacji Sky zapamiętuje wszystkie darmowe kanały dzięki czemu ma się do nich ciągły dostęp.

@Zuziajest tak ?

Powiedzmy, że trzeba trochę pomóc by mieć ciągły dostęp :)

Te kanały są cały czas nadawane i ciekawiło mnie, czy w aplikacji (nie tylko na Android) ktoś je widzi i może odtwarzać. Wrzucam ich listę:

Cytat

ARD
ZDF HD
SRF 1 HD
SRF 2 HD
TF1
TMC
RTS 1
RTS deux HD
LCI
L'équipe 21 HD
W9
RAI 1
M6
RTL
ORF 1
TFX
TV24
BlueSport Zoom DE
BFMTV
blue Zoom F
Servus TV
TVE Int.
iTV
Pro7 Maxx
iTV 4
SRF Info
Canale 5
France 3
France 2
Prosieben
BBC One
TV8 Italia
LaTele
Channel 4
20 Mediaset
France 4
Sat.1
RSI 2
RSI La 2
Viaplay Xtra
BBC Two
Nove

Oczywiście są w Full HD z wysokim bitrate, niektóre mają dwie ścieżki dźwiękowe. Z nich są brane feedy przy niektórych transmisjach. Ale wymagają VPN.

 

W dniu 27.12.2022 o 10:43, tenktoś napisał(a):

A tak przy okazji, zauważyłem wczoraj że feedy Premier League z angielskim komentarzem na kanałach Sky Sport 1-10 mają lepszy obraz niż na kanale Sky Sport Premier League.

 Potwierdzam, wyglądają jakoś lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś i jutro transmisje live Premier League w 4K HDR. 

 

Oczywiście będzie więcej transmisji w tej jakości w najbliższych dniach.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tracer10 napisał(a):

Zaraz wróci Bundesliga i skończy się 4K dla PL.

Bundesliga nie ma nic wspólnego z Premier League w UHD.

Zarówno Bundesliga jak i Premier League mają swoje osobne kanały przeznaczone do transmisji UHD więc mogą pokazywać nawet wtedy gdy spotkania nachodzą na siebie.

Bundesliga leci na Sky Bundesliga UHD a Premier League na Sky Sport UHD.

Gorzej jak wyścig F1 i mecz kolejki Premier League które pokazywane są na tym samym kanale Sky Sport UHD nachodzą na siebie.

Wtedy kombinują i zazwyczaj pokazują inny mecz w jakości UHD ale to zdarza się bardzo rzadko.

@tracer10Sky co roku pokazuje mnóstwo transmisji UHD w okresie świąteczno- noworocznym a po nowym roku wszystko wraca do normy czyli jedno ( czasami 2 ) spotkania Premier League w każdej kolejce.

Teraz i tak Sky pokazało mniej spotkań Premier League w jakości UHD w okresie świątecznym niż w zeszłym roku.

A wszystko przez to że cała 17 kolejka Premier League była produkowana przez Amazon jedynie w Full HD  i wszystkie usługi na całym świecie chcąc niechcąc musiały pokazywać PL tylko w Full HD.

Nawet te które co kolejkę transmitują 2-4 spotkań PL w UHD.

 

Podobnie ma być 15 lutego.

Wtedy spotkanie  na szczycie ( można powiedzieć o Mistrza ) Arsenal - City ponownie będzie produkowane przez Amazon a wieć jedynie w Full HD.

Już teraz anglicy są oburzeni tym faktem że takie spotkanie będzie pokazywane bez 4K, bez HDR, bez Dolby Atmos.

A niby amazon taki bogaty i nowoczesny....

Dzięki Bogu to już ostatnie spotkanie tego sezonu w którym Amazon będzie "maczał swoje palce".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są mecze Bundesligi i PL w jednym czasie to nie ma praktycznie UHD dla PL.

Miałem przez dwa miechy i wiem ile było 4K.

Kupiłem Sky tylko i wyłącznie dla UHD PL i się zawiodłem.

Bodaj ze 2x pokazal MU w 4K przez dwa miechy.

Mecze tych dwóch lig się nakładają to dopowiedz sobie.

Produkcja przez Amazon nie ma tu nic do rzeczy, podajesz jedną kolejkę, a ja mówię ogólnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky wyraźnie podaje w swojej ofercie że pokazuje tylko JEDNO spotkanie Premier League w jakości UHD w każdej kolejce.

Wystarczy zerknąć na ich stronkę.

Wszystkie dodatkowe mecze można traktować jako bonus.

 

@tracer10 nie oczekuj, że pokażą więcej meczów Premier League w wyższej jakości skoro od 2019 transmitują tylko jedno niedzielne spotkanie i tego się trzymają.

Jedynie w okresie świateczno-noworocznym szaleją z meczami a później wszystko wraca do normy.

Jeśli interesuje Cię jak największa liczba spotkań  to zainwestuj w NowE a nie spodziewaj się że SKY specjalnie dla Ciebie zwiększy ilość spotkań Premier League w UHD w każdej kolejce.

SKY od czasu pozyskania praw do Bundesligi i Premier League pokazuje 2 mecze ligi niemieckiej w jakości UHD w sobotę o 15:30 i 18:30 a Premier League w niedzielę o 18:30.

Czasami gdy są jakieś zaległe mecze to pokażą dodatkowy mecz.

Tak będzie właśnie 12 stycznia kiedy będą transmitować zaległy mecz Fulham - Chelsea w jakości UHD.

 

Jeśli chodzi o Amazon to miałem na myśli jedynie to że, w 17 kolejce żadna usługa na świecie nie pokazała meczu Premier League w 4K a wszystko przez to, że za produkcję był odpowiedzialny Amazon który nie produkuje sportu w 4K, co odbiło się na liczbie światecznych spotkań 4K we wszystkich usługach, w tym też w SKY.

Dlatego też napisałem, że Sky w tym roku podczas Świąt pokazał mniej meczów w jakości UHD niż przed rokiem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tracer10 napisał(a):

Może i nie jest drogie jak się opłaca tylko to.

Dodaj do tego ze 3-4 inne subskrypcje i robi się drogo.

No tak, ale nie można dublować. Swoją drogą będzie jeszcze drożej. Bo wygląda na to, że jak prawa do transmisji będą drożały, to jedna platforma będzie miała prawa do jednych rozgrywek. Jak będziesz chciał 4-5 to i tak będziesz musiał kupić. Albo zrezygnować i mieć więcej czasu dla siebie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcją i dystrybucją meczów Premier League do 2025 zajmuje się IMG ( Premier League Productions ).

Jedynie 17 kolejka tzw Boxing Day Matchday, została wyprodukowana przy współpracy IMG i Amazon co odbiło się na wszystkich globalnych usługach transmitujących Premier League.

Dlatego też w 17 kolejce nikt nie pokazał żadnego meczu w jakości 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuziadokładnie, dźwięk mogliby poprawić.

A jeśli chodzi o komentarz w meczach Premier League to nikt inny nie oferuje ścieżki dźwiękowej w języku niemieckim,włoskim, angielskim, francuskim oraz dźwięki stadionowe.

Przy czym francuski jest dostępny jedynie w pakiecie BLUE a wszystkie pozostałe w pakiecie Sky Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tenktoś napisał(a):

@Zuziadokładnie, dźwięk mogliby poprawić.

A jeśli chodzi o komentarz w meczach Premier League to nikt inny nie oferuje ścieżki dźwiękowej w języku niemieckim,włoskim, angielskim, francuskim oraz dźwięki stadionowe.

Przy czym francuski jest dostępny jedynie w pakiecie BLUE a wszystkie pozostałe w pakiecie Sky Sport.

Skandynawskie Viaplay ma 5.1 przy 4K, ale brak samych odgłosów z transmisji. Gdy Sky wprowadzi 5.1 co chyba deklarują od dawna, wtedy już przebije ich we wszystkim co najważniejsze. A z wyborem języków racja, w Sky jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...