Skocz do zawartości

Nowości na Hot Bird 13°E


mk22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym na satelicie HotBird 13.0°E włączono dwa arabskie kanały sportowe. Są to: Al Jazeera Sport Channel+1 i Al Jazeera Sport Channel+2. Kanały już od wielu miesięcy nadają z innego transpondera satelity HotBird7A w pakiecie British Telecom. Są nadawane na tp. 111 (10.723H SR=29900 FEC=3/4), kodowane w Viaccess PC 2.5 i Irdeto 2.

 

Kanały nadawane są również z satelity Eurobird 2 25.5°E w pakiecie Orbit Network (szyfrowanie w Mediaguard 2) i na Nilesat 101/102 7.0°W w pakiecie Showtime (szyfrowanie w Irdeto 2).

 

 

Przekaz z HotBirda, uruchomiony na transponderze należącym do włoskiego operatora Telespazio też jest kodowany, tutaj w Viaccess PC 3.0. Kanały uruchomiono w miejscu w którym od pewnego czasu emitowano już niekodowane plansze testowe.

 

Dokładne parametry przekazu:

satelita: HotBird6 13°E

transponder: 133

częstotliwość: 11179 H SR 27500 FEC 3/4

 

Na satelitach HotBird są też dostępne inne kanały spod znaku "Al Jazeera"- wszytkie niekodowane (Al Jazeera Satelite Channnel, Al Jazeera Mobasher i Al Jazeera Documentary). Przekaz jest nadawany z satelity HotBird8, tp.70 (12111 V SR 27500 FEC 3/4). Inny kanał adresowany do młodszej widowni (Al Jazeera Children's Channel) jest nadawany z satelity HotBird6 tp. 92 (12558 V SR 27500 FEC 3/4).

 

źródło: inf. własna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na słowo kopiowanie jestem uczulony :evil:

 

Wszystkie informacje są to:

 

- albo tłumaczenia z serwisów zagranicznych (m.in.: parabola.cz), które są naszymi partnerami

- albo twórczość własna, co powyżej zaprezentował RafiX, albo ja w tekście o planszach testowych w CP.

 

Czasami robi się skan satelity i widzi coś nowego - temat na newsa - przelewa się w tekst i jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felik3 Ja mam dekoder polsatu,dlatego odbieram Canal j ,bo moge odbierać kanały z całego hot birda ,a szczególnie niekodowane :? , a cyfra+ tego kanału ci niewłączyła.proste. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększa się liczba kanałów francuskich FTA nadawanych z satelitów HotBird. Tym razem włączono kanał dla dzieci Canal J.

Parametry emisji: 12245 H SR 27500 FEC 3/4

 

źródło: TN

Canal J dalej jest niekodowany z HotBirda i pewnie tak pozostanie na dłużej z uwagi na inny konkurencyjny kanał Gulli. Oba mają bardzo zbliżone do siebie ramówki. Myślę że tutaj postąpiono podobnie tak jak w przypadku NRJ12 który zdecydował się na emisję FTA ze względu na konkurencyjny niekodowany Europe2TV.

Przybywa coraz więcej wartościowych kanałów francuskich z satelitów HotBird. Jednak będzie boleć strata tych kanałów gdy zacznie się proces wyłączania transpnderów platformy TPS.

Chciałbym jeszcze tutaj wspomnieć o tym że Canal J dotąd był dostępny tylko z Astry 19.2E w pakiecie CanalSat i kodowany (Mediaguard 2 i Viaccess 2.3).

 

A tak przy okazji. Mam nadzieję że wkrótce pojawi się kolejny wartościowy przekaz. Kanał THOU TV testuje na 12520 V SR 27500 FEC 3/4. Nazwa (THOU TV) zapowiada się bardzo ciekawie, coś mi tutaj pod kanał muzyczny podchodzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Canal J dalej jest niekodowany z HotBirda i pewnie tak pozostanie na dłużej z uwagi na inny konkurencyjny kanał Gulli. Oba mają bardzo zbliżone do siebie ramówki. Myślę że tutaj postąpiono podobnie tak jak w przypadku NRJ12 który zdecydował się na emisję FTA ze względu na konkurencyjny niekodowany Europe2TV.

 

A jednak miałem błędne przypuszczenia. Wczoraj (zapewne w godzinach popołudniowych) został zaszyfrowany w Viacesss kanał Canal J.

A tak przy okazji na tym samym tp. 77 (12.245H SR=27700 FEC=3/4) kilka dni temu włączono pusty kanał. Jego ID: FILLES TV :wink:

 

 

Edycja: godz. 11.25, Nazwa kanału wydała się bardzo znajoma. O starcie na 13.0E Filles TV już jest materiał. Więcej>>

 

strona domowa FillesTV: http://www.fillestv.com/

strona domowa TijiTV: http://www.tiji.tv/

A więc oba kanały są adresowane dla dzieci, no może ten pierwszy bardziej do młodzieży. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa francuskie kanały znane dotychczas wyłącznie z oferty platformy CanalSat dołączą 1 czerwca także do pakietu TPS. Będą to: Filles TV i Tiji. Trwa fuzja CanalSat i TPS, w związku z czym oferta programowa jest wyrównywana.

 

Filles TV i Tiji dołączą do TPS 1 czerwca.

 

Obecnie obydwa kanały są emitowane z tp. 76 (11.934V SR=27500 FEC=3/4) satelity Astra 1G (19,2°E), gdzie są kodowane w ThalesCrypt (modyfikacja Viaccess PC 2.3) i Seca MediaGuard 2.

 

Źródło: satkurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na transponderze 11.158 V (Cyfrowy Polsat), w miejscu dwóch testów, plansz kontrolnych włączono kopie stacji Polsat2 oraz Tv Biznes.

Tv Biznes: pid video: 385, pid audio: 386

Polsat2: pid video: 391, pid audio: 392

Do przekazu nie jest dołączona identyfikacja kanału.

Jakość obu kopii jest bardzo zła (pikseloza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy kanał dla dzieci - Rai Gulp

Wraz z pierwszym dniem czerwca zainaugurowano emisję nowego kanału dziecięcego, przygotowywanego przez włoską telewizję publiczną RAI.

 

Kanał pojawił się na parametrach na których dotychczas nadawano RAI Doc/ RAI Futura (dzieliły czas antenowy).

 

image06011541tv66og9yu8.jpg

 

Parametry emisji:

satelita: HotBird8 - 13.0E

tp. 54 (11.804V SR=27500 FEC=2/3)

 

ID: Rai Gulp

PID V=522

PID A=663

PID PCR=522

SID=3310

 

Kodowanie: brak

 

Na antenie RAI Gulp prezentowane są wyłącznie bajki dla najmłodszych widzów.

 

źródło: TN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...