Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jak kupie konwenter monoblock http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... mqp-04h-ah to czy będzie chodził na dekoderze echostar dsb 606 ponieważ nie mogę na nim zrobić zeza i coś nie chce chodzić z przełącznikiem a astra nie chce chodzić a jak bym nie chciał mieć astry a tylko samego hotbirda to będzie chodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę mogę zmienić tylko najbardziej się boję że nie będzie chodziła astra bo jak robiłem zeza to nie chciał chodzić przełącznik.

Trzeba było wymienić przełącznik. Czasem może zdarzyć się tak, że akurat dany tuner nie chce ruszyć danego przełącznika, trzeba spróbować z innym, koszt jego wymiany będzie niższy niż konwertera monoblock.

Ewentualnie spróbować inaczej skonfigurować tuner - tone burst zamiast protokołu DiSEqC (o ile ten tuner coś takiego umożliwia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Nie wiem czy byla jakas aktualizacja, ale szaleje mi dekoder (samsung). Wylaczam z pradu, wracam do ustawien fabrycznych, jakis czas moge poruszac sie po programach itd, jednak nie odbiera mi wszystkich, niektore tnie i kasza straszna lub wyskakuje napis 'brak obrazu' badz 'dostep do kanalu zostal zablokowany'. Nastepnie trace w ogole kontrole nad dekoderem, po czym po jakims czasie pikseloza mi wyskakuje na danym programie ale nadal bez odpowiedzi na pilota. Nie wiem co jest a tu niebawem wyscig F1.

 

edit: Wylaczylem, wyciagnalem na moment karte, wlaczylem i niby dziala, pytanie czy znow nie bedzie zaraz szalenstwa.. nic, odezwe sie i poprosze o jakas pomoc jak bedzie znow problem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dekoder Samsung DSB-H370G?

Od wczoraj dzieje się u mnie coś podobnego. Albo w\ogóle nie ma obrazu, albo jest wielka pikseloza, a do tego dochodzi przerywający, "świszczący" dźwięk. Co do braku posłuszeństwa pilota i dekodera, to zdążyło mi się to także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z dekoderem Echostar DSB 616. Ustawiłem dzisiaj ustawienia fabryczne z ciekawości czy nie dodali CSB TV, po tym manewrze na głównej liście kanałów Cyfrowy Polsat nie mam niektórych programów. Nie mam pozycji 1, 2 ale mam już TVP 1 i TVP 2 na pozycjach 3 i 4. Lista jest od Polsatu, ale z "dziurami" tzn po TVP 2 mam pozycje dopiero z Polsat Sport. Pomiędzy tym jest dziura, nie mam Polsat 2 czy TVN. Próbowałem robić na nowo ustawiania fabryczne zgodnie z http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-s ... bryczne.cp ale efekt jest ten sam.

Siła sygnału jest powyżej 96%, ale ten pasek niżej już tylko 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co brałeś ustawienia fabryczne ? Wystarczyło zrobić wyszukiwanie kanałów - o ile masz swoją listę. Jeśli masz listę od CP to nowe kanały pojawiają się automatycznie.

Przywróć jeszcze raz te ustaiwnia fabryczne i przy instalacji programów w polu "sieć" zmień na "wszystkie kanały".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wystarczyło przeskanować transponder 11 316 V i na liście wszystkich kanałów nowy program pojawiłby się. Po zakupie tunera najlepiej jest zapoznać się z instrukcją obsługi w której jest wszystko dokładnie opisane, a wtedy uniknie się takich lub podobnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Instalacja -> Skanowanie Transponderow -> Satelita Hot Bird -> Uzyj TR (Nowy) -> Czestotliwosc 11508 -> Symbol Rate 27500 -> FEC 5/6 -> Polaryzacja Pionowa -> Tryb Szukania Nie Kod. i OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem:

 

Pewnego dnia była dosyć duża burza w Warszawie i po niej przestały mi działać programy takie jak TVP Sport czy Kino Polska. Jest brak sygnału. Starałem się instalować kanały od nowa, przywracać ustawienia fabryczne, ale to nie pomagało i dalej brak sygnału. Dodam jeszcze to że nie mogę nic bawić się z "talerzem", ponieważ jest on na dachu bloku. Cyfrowy Polsat powiedział że sygnał jest wysyłany normalnie...Więc co mam zrobić ? Jeżeli pomoże to mam dekoder Echostar DSB-717. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Po wczorajszej burzy dziś jak włączyłem swojego echostara dsb-717 to mam na wszystkich kanałach brak sygnału ( nawet na niekodowanych ). Wszystkie kabelki są dobrze podłączone, wyłączałem dekoder z prądu na kilkanaście sekund i nic. Czy może jakieś ustawienia fabryczne, może antena się przestawiła, a może dekoder padł, bo też na belce z nazwą programu nie wyświetla mi godziny? Dekoder wyłączyłem wczoraj z prądu jeszcze jak burza się na dobre rozpoczęła, więc z mojej strony było tutaj wszystko w porządku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena ci się przestawiła i tyle. Jakby dekoder padł, to nie zobaczyłbyś zapewne nawet tej informacji o braku sygnału. Godzina jest ustawiana według EPG z transpondera CP, skoro nie ma sygnału, to nie ma godziny. Ustaw antenę ponownie na Hot Birda i przykręć ją mocniej, powinno być wtedy wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za wcześnie napisałem poprzedni post. Po napisaniu wyjrzałem na dwór i po prostu mnie wmurowało, bo normalnie mi wygięło antenę!!! Stojak się trzyma, a antena wygięta prawie leży na ścianie domu. No wczoraj wieczorem naprawdę wiało, ale nie myślałem, że to aż do tego może doprowadzić... Więc to nie dekoder, a antenka- szkoda, bo kupiłem ją zaledwie pół roku temu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...