Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to nie czytnik musisz przelutować, ale jak jesteś dobry w lutowaniu SMD to nie będzie problemu, niestety tu na forum nikt nie odpowie Ci co należy przelutować i gdzie, bo to chyba jest nielegalne, tak samo nikt nie powie Ci że możesz oddać do jakiegoś serwisu do wyciągnięcia BOXKeya i RSA i oglądać CP na dekoderze z linuksem korzystając z samej karty albo na karcie telewizyjnej DVB-S w komputerze, które sa obecnie tanie (kilkadziesiąt zł plus czytnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Ja nie chcę robić coś nielegalnie, przecież i tak będę opłacać do października po 77,80 PLN.

Chodzi mi o to, że będę płacić za usługę, z której nie mogę korzystać.

Dekoder po okresie gwarancyjnym (zamiast wypożyczyć, kupiłem - po [beep]ę ??? ), zastępczego nie dostanę.

W czwartek po 18.00 podpisałem umowę na Echostar HDS-400E na 29 mies. Niby ok, ale dopiero włączyli mi sygnał w sobotę ok 12.00.

Brak możliwości tworzenia listy ulubionych kanałów, pilot działa/nie działa.

 

We wtorek wysłałem wypowiedzenie na Echostara (nie minęło 10 dni od podpisania umowy) oraz na Samsunga (jeszcze 4 miesiące do wygaśnięcia umowy).

Szkoda będzie paczki BBC, ale chyba trzeba rozstać się z CP.

 

P.S.

Może ktoś zna jakiegoś machera z Wrocławia, co może "od ręki" naprawić Samsunga, wykorzystując podzespoły z drugiego dekodera.

 

Pozdrawiam

arek_skwarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie potrzebujesz HD to kup Samsunga 305, reszta SD z Polsatu to badziew niespotykany :( chyba że nie masz umowy i możesz kupić dekoder skądkolwiek, to wtedy poszukać możesz też Echostara DSB606. Oczywiście dostępność dekdoerów jest bardzo ograniczona i w APSach przeważnie zdarza się wybór mini D1 lub familijny 300, złośliwi porównują to do wyboru między Kaczyńskim a Komorowskim. Oba dekodery są dość ograniczone i mają swoje wady, odbiegają wyobrażeniem od tego czego można oczekiwać od dobrego dekodera. Jednakże od biedy można je przyjąć, szczególnie jeśli nie używało się nigdy dekodera innego niż CP.

 

Ale wyjaśnij w jaki sposób dowiedziałeś się że Thomson się nie nadaje? Znikły kanały zadzwoniłeś i kazali Ci zmienić dekdoer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mialem na wszystkich kodowanych "Tego kanalu nie ma w twoim abonamencie". Dzisiaj przez ICOK wznowilem polaczenie z satelita i po pol godzinie na wszystkich kanalach mialem "Blad 04, dekoder zablokowany". Zadzwonilem do nich i kazali wymienic dekoder, albo czekac 2 tygodnie az oni przysla, poniewaz dekoder jest juz za stary i sie nie nadaje. Ciekawe potraktowanie klienta swoja droga, zadnej informacji o wymianie wczesniej nie dostalem.

Ten Samsung 305 to za 1 zl jest? Familijny F300 lepszy jest od Mini? Ja z tego korzystal nie bede, rodzice zbyt wielkich wymagan nie maja.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ja sobie obecnie nie wyobrazam korzystania z innego dekodera niz HD z twardym dyskiem. Ale rodzice ogladaja przede wszystkim TVP1, TVP2, Polsat i TVN. To wszystko, a gdyby mieli jeszcze placic co miesiac za wynajem i kanaly HD...

Powiedzcie panowie, ktory wziac dekoder, Mini czy F300, bo pewnie innego nie bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak dekoder stary i się nie nadaje, płaicsz więc ma być sygnał, moim zdaniem możesz tutaj dużo wywalczyć, powiedz im wprost że chcesz dekoder HD na użyczenie bezpłatne inaczej nie bierzesz, dekoder nie jest zepsuty i ma działać. Jak zapytają o model to weź Samsunga H370G, najlepsza kompatybilność i bardzo dobra jakość, bo nic z dyskiem pewnie nie dostaniesz. Masz okazję trochę potargować to z niej skorzystaj i spróbuj ugrać jak najwięcej, może niech Ci też odkodują jakieś kanały na jakiś czas? To że telewizor stary to nic, też tak mam, wróciłem do 29cali 100Hz CRT bo od LCD bolą oczy, podświetlenie jakieś takie nienaturalne w tych LG wsadzili.

 

Wszyscy będziemy za Ciebie kciuki trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku długiego nieużytkowania dekodera wygasają uprawnienia na karcie stąd błąd 09.

Zostaw odbiornik włączony na kanale dla abonentów na max 24h.

Jeśli dekoder był nieużywany przez więcej niż miesiąc dobrze jest ponowić sygnał przez infolinię CP, przy okazji sprawdzisz czy ma status FTA.

Istotne jest aby dekoder przy ponawianiu sygnału był włączony na kanał dla abonentów.

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy muszę ponawiać uprawnienia przez ICA czy wystarczy samo włączenie na kanał Dla Abonentów i odczekanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, zresztą nie będziesz w stanie jak jest FTA to dostaniesz komunikat brak opłaconych usług lub coś w tym stylu przeważnie numer błędu 201, ponowienie sygnału stosuje się by pobrać uprawnienia do odbioru kanałów kodowanych, wystarczy że zostawisz na kilka godzin włączony dekoder na kanale dla abonentów (przeważnie 21)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wziąłem z CP dekoder echostar hds-400e, ale mam niestety problemy jak większość użytkowników tego szajsu. I moje pytanie czy opłaca się go wymieniać na samsunga 370g?? Jak jest z jakością obrazu w samsungu bo w sprzedawca przekonywał mnie że echostary pod tym względem są lepsze?? Proszę o szybką odpowiedz. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leo-83

Jesli interesuje cie dek sd to mozesz wziac samsunga 305, ale w jakiej cenie to juz musialbys podejsc do jakiegos APSu i niech Ci sprawdza warunki przedluzenia umowy z nowym sprzetem (cena dekodera uzalezniona bedzie od tego jak dluga umowa i czy zostajesz przy obecnym pakiecie czy go podnosisz). Z dekoderow sd powinny byc dostepne mini,familijny D2, familijny f300, echostar 717 i samsung 305 (samsung 305 i echostar 717 sa z wtornego obiegu - ale podpisujac umowe dostajesz na nie gwarancje). Ja osobiscie bym sie chyba nie skusil na dekoder z wtornego obiegu, ale z drugiej strony samsung 305 to najlepsze wyjscie w kategorii sd. Wybor nalezy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...