Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie, czy przy reklamcji odbiornika CP potrzebna jest umowa? Mam wykupiony Prepaid pierwsza aktywacja w zeszłym roku w lipcu, ale kupiony wcześniej. Przy kontakcie na Infolini sprawdzili mi ten lipiec i powiedzieli że gwarancja obejmuje, ale nie wiem czy brać cos oprócz dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy CP oszukuje klientów czy też coś się skiepściło po mojej stronie?

 

W momencie zakończenia umowy zostałem poinformowany, że dekoder od tej pory będzie działać jako odbiornik niekodowanych kanałów FTA. Dwa dni temu podłączyłem go w celu sprawdzenia czegoś i krótko mówiąc "troszeczkę" się zdziwiłem.

Na dzień dobry po włączeniu dostałem komunikat "BŁĄD 09, sprawdź kartę". Nic nie dawało wyjmowanie i wkładanie jej z powrotem (chociaż zawsze po jej włożeniu na jakąś sekundę pojawiał się normalny obraz po czym ukazywał się znów ten nieszczęsny komunikat). Nic nie zmieniło też przywrócenie ustawień fabrycznych. Czy coś mogło stać się z kartą czy po prostu CP robi ludzi w konia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku długiego nieużytkowania dekodera wygasają uprawnienia na karcie stąd błąd 09.

Zostaw odbiornik włączony na kanale dla abonentów na max 24h.

Jeśli dekoder był nieużywany przez więcej niż miesiąc dobrze jest ponowić sygnał przez infolinię CP, przy okazji sprawdzisz czy ma status FTA.

Istotne jest aby dekoder przy ponawianiu sygnału był włączony na kanał dla abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto ICOK jesli je zalozyles to masz do czasu do kiedy dekoder figuruje na Ciebie. Czyli np do momentu gdy masz dek na wlasnosc i po umowie zdecydujesz sie go sprzedac i zostanie przeprowadzona cesja czyli przerejestrowanie dekodera na kogos innego. Nawet po rozwiazanej umowie jest konto ICOK, gdyz dekoder wtedy funkcjonuje jako pre paid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie i Panie. Dość pilna sprawa. Szwagrowi właśnie umowa przeszła na czas nieokreślony. Chce przedłużyć umowę i wziąć dekoder HD. Pytanie za 100 punktów. Który? Dodam, że był dzisiaj w APS i dostępne są: EchoStar HDS400e, EchoStar 7200HD, a także Samsung H370G. Skłania się do Samsunga. Wiem, że w Samsungu można tworzyć listy kanałów - co jest dużym plusem. A jak z obrazem, dźwiękiem? Który bardziej stabilny? Szybszy? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam >!<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarkow, niebawem do Samsunga DSB-H370G ma się pojawić nowe oprogramowanie, które uniemożliwi tworzenie własnych list kanałów. Słyszłem też ze w związku z zakończoną współpracą pomiędzy CP a Samsungiem ma zostać wycofanie wsparcie techniczne dla tychże dekoderów. Ponadto na tych Samsungach HD przycinają kanały HD (Polsat HD i Eurosporty HD). Ja osobiście wziąłbym EchoStara. EchoStar DSB-7200HD od EchoStara HDS-400E wiele się nie różni. Ten drugi jest dużo mniejszy, co jest moim zdaniem dużym plusem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizację oprogramowania w samsungu można zablokować mieszając w transponderach bazowych, wtedy zawsze można ją zrobić ręcznie, najmniejszy z nich jest właśnie samsung i to jest jego dużym plusem, poza tym moim zdaniem ma najwygodniejszego pilota. Jak podoba mu się samsung to niech bierze, nie zawiedzie się choć ogólnie te dekodery wszystkie są podobnej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc pragnę się przywitać. W domu mam obecnie: Echostara 717, E400, Samsunga H370 i dekoder Mini. Trzy są na mnie w umowie. Ostatni na męża. Lubię tę tematykę i oboje z mężem się tym zajmujemy na co dzień zakładając zestawy sat. Jedno co powiem: Echostary mają jedną dużą wadę - tzw stop klatkę. Obraz nie idzie płynnie. Czy to jest dekoder sd, czy hd, bez różnicy. Oba tak działają. Oprócz tego, o wiele lepsza jest jakość odbioru na Samsungu i na dekoderze Polsatu. Co do list to się nie będę wypowiadać, bo to temat rzeka. Jedno co powiem: jeżeli ktoś nabędzie dekoder Samsunga w umowie na użyczenie, to w razie awarii, ma prawo do wymiany na nowy. I tu dowiadywałam się, że dostanie też Samsunga, chociaż te już są wycofane ze sprzedaży.

No i tak już wspomniał przedmówca: z pilota Samsunga obsłużysz każdy tv, zwłaszcza też Samsunga.

Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie kończy mi się umowa i dostałem ofertę podmiany dekodera samsung DSB-H370G którego mam teraz na Echostar HD DVR 7400 albo wymiana na nowy H370G. I teraz mam pytanie czy taka zamiana się opłaca w sumie echostar ma dysk a samsung tworzenie własnej listy kanałów i jeszcze jedno pytanie czy na echostarze mogę sobie jakoś dodać kanały np. tvn warszawa itp. z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem odbiornika thomson DSI 30 PO,pakiet familijny oplacony do konca roku (okres rezygnacji 1miesiac),we wrzesniu bede chcial wymienic na cos nowoczesniejszego na okres min 2letni tez na pakiet familijny.mam pytanie co lepiej wypowiedziec umowe odeslac dekoder i od nowa na nowej umowie zaczac,czy zadzwonic do centrum obslugi klienta niech wymienia mi dekoder i na koniec jaki dekoder mam wziasc (dekoder HD 5000?) .abonamentem polsatu jestem od 1986 roku moje dekodery to sagem ,samsung a po ostatniej wymianie kart thomson 30,jednym slowem staremu bywalcowi polsatu wymienili stary samsung(najlepszy) na stary thomson(najgorszy)z gory za pomoc dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

Pierwszy raz tutaj piszę i mam nadzieję, że nie ostatni :)

 

Mam znany problem z Samsung 305G (dioda się żarzy).

A teraz przejdę do konkretów. Zostały mi 4 mies. do końca umowy i padł mi dekoder 305G - już drugi raz.

Dekoder na własność, gwarancja oczywiście wygasła. Mam drugi sprawny dekoder 305G od kuzyna.

I teraz pytanie.

 

Czy jeśli wylutuję czytnik karty (a może to nazywa się moduł) z mojego dekodera i przełożę do dekodera kuzyna, to wtedy CP zadziała na moim koncie ?

Chodzi o to, że szkoda mi wydawać kasę na naprawę (gwarancja się skończyła), czekać na dekoder (nie przysługuje mi zastępczy) oraz nie chcę w tej chwili podpisywać nowej umowy na 29 miesięcy.

 

Pozdrawiam :)

arek_skwarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...