Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytan co dekodera dsb 5305g a mianowicie

Jak wyszukać ( dodac po parametrach kanał )

czy można "wyciągnąć' z niego cos więcej jakis triki chodzą a jak tak to jakie ?

Robisz tak: MENU > Instalacja > Skanowanie transponderów i wpisujesz parametry stacji. Powinno wyszukać, a stacja będzie na liście, którą zęby zobaczyć musisz nacisnąć FAV. Co do dalszych twych słów, to za bardzo nie rozumiem o co Ci chodzi (jakie triki?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem się zorientować w jednej sprawie.Otóż podczas oglądania obojętnie jakiego kanału,od czasu do czasu (nie za często) zdarza mi się taka sytuacja że obraz na moment się zatrzymuje sekundę później znowu rusza,zatrzymuje się znowu i rusza a później idzie już normalnie.Te zatrzymywanie trwa góra kilka sekund.Czy u Was zdarza się to samo czy nie??? Dodam tylko że sygnał mam bardzo dobry a wspomniany problem występuje nawet przy idealnej pogodzie.Proszę o jakieś info czy jest to normalna sytuacja.

Z góry dzięki.

Nie podałeś modelu. Swego czasu, takie przycinanie występowało między innymi na kanale Discovery HD. Jeśli masz dekoder SD i to występuje na każdym kanale, to nie jest to raczej normalna sytuacja. Może dekoder Ci się przegrzewa ? Gdzie go trzymasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas napisał

"Robisz tak: MENU > Instalacja > Skanowanie transponderów i wpisujesz parametry stacji. Powinno wyszukać, a stacja będzie na liście, którą zęby zobaczyć musisz nacisnąć FAV. Co do dalszych twych słów, to za bardzo nie rozumiem o co Ci chodzi (jakie triki?)."

co to jet FAV

a triki to choddzi mi o to czy da się gdzieś wpisać jakiś kluczyk by zobaczyc coś kodowanego :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ustawiłem . Szukałem TCM całodobowego wczoraj i TV1000 przy okazji mi wyparował :D . Nie wiem jak to jest , ale co ustawię ten całodobowy TCM , to za jakiś czas zniknie i znowu muszę go szukać . Ten Echostar 717 jest mało intuicyjny . Albo ja mało bystry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ws. Echostara 717.

Użytkowany od 2 lat z powodzeniem pracował z przełącznikiem i od jakiegoś czasu programy z Astry idą, ale nie wszystkie.

Brakuje Trwam i TVP . Parametrów 10773 H 22000 nie ma na liście fabrycznej - kiedyś dało się dopisać ,ale teraz nie da się: TP 00

można wpisać częstotliwość, polaryzację i SR ... i koniec nie można zaakceptować (siła sygnału mierzona fergusonem 90%, na E717 brak dolnej niebieskiej kreski). Nie wyszukuje sygnału- lampka czerwona.

Myślałem, że jakieś przeładowanie pamięci, zawiecha- zresetowałem do ustawień fabrycznych i klapa.

Soft dekodera: 110B (1,3 Polsat 120P)

Czy CP coś utrudnia, czy ten tuner coś nawala, czy przejściowo się obraził?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam dekoder CP SAGEM 4275 z Hotbirdem i Astrą.

Wszystko było w porządku, ale brakowało mi tvp info, więc postanowiłem jeszcze raz przeszukać programy.

I to był mój błąd.

Teraz po przeszukaniu nie mam większości programów.

Jest polsat, polsat sport, tv4.

Nie ma natomiast tvp1, tvp2, żadnego tvn.

Jeśli szukam po transponderze to wczytuje mi cały polsat, ale wtedy nie mam astry.

A jak przeszukuje, to za każdym razem jest tak samo.

Czy ktoś może ma jakiś pomysł, co może być nie tak?

W tym dekoderze nie ma zbyt dużo możliwości przy przeszukiwaniu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to samo, o czym pisał user @Condor jakiś czas temu. Cytuję:

Wszyscy posiadający dekoder Sagem ten problem będą mieli prędzej czy później.Tak jest i u mnie.Zrobiłem tak:wybrałem wyszukiwanie kanałów przez transporter Polsatu - wszystkie polskie kanały zapisałem na liście ulubionych B,następnie wybrałem wyszukiwanie z HotBirda i Astry - symbole rate 27500,03333 i 22000 - inne są zbędne.Ponieważ Sagemy mają ograniczoną pamięć kiedy dekoder zakoończył wyszukiwanie z HotBirda wstrzymałem wyszukiwanie, odłączyłem antenę i wznowiłem wyszukiwanie aż doszło na Astrze do ok.25%,następnie powtórzyłem czynność - wstrzymałem wyszukiwanie, podłączyłem antenę i wznowiłem wyszukiwanie do końca.W ten sposób uniknołem wyłapanie kanałów i tak kodowanych a zyskałem dużo niekodowanych zwłaszcza niemieckich.

UWAGA - dopóki nie zaczepicie listy ulubionych B żaden kanał nie zniknie - Z HotBirda i Astry stworzyłem listę ulubionych C - tę mogę modyfikować.

UWAGA - po kilkukrotnym przeszukiwaniu kanał TCM zniknie nieodwracalnie, dlatego warto zapisać go dodatkowo na innej liście!

Link do posta: >>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy możecie mi pomóc w sprawie wyboru nowego dekodera?

Mój Śp. Sagem odszedł w niebyt i muszę podpisać nową umowę i wziąć nowy dekoder. Zdecydowałem się oczywiście na Samsunga S305g SD , ale w żadnym punkcie w mojej okolicy nie mogę go dostać :cry:

I teraz moje pytanie, czy dostępne w APS Echostary 717 to te słynne wersje "A" z brakiem możliwości układania własnej listy, czy są jeszcze w ofercie modele bez "A" :?:

I drugie pytanie. Na internetowej stronie Cyfrowego Polsatu jest sklep, gdzie można zakupić ich ofertę drogą wysyłkową i tam można sobie wybrać dekoder i jest dostępny Samsung S305g, ale czy jeśli zaznaczę właśnie ten model, to czy przyślą właśnie jego? I ile trwa od zamówienia do dostarczenia, bo na czasie mi zależy.

 

Dekoder nie musi mieć cudów na kiju, zależy mi na własnej liście kanałów i poprawnym odbiorze z HB i Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...