Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jak chcesz @Darek z Ozimka oglądać kanały FTA to zainwestuj w dekoder z wolnego rynku. Taki z wejściem na kartę oraz z wejściem na moduł CI/CI+.

Moduł Polsat CI+ w trybie legacy działa w takim dekoderze i masz dostęp do kanałów FTA jakich chcesz z innych satelit.

Do czytnika kart zaś włożysz kartę Smart HD i masz trzy w jednym.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a więc tak - u rodziców działa. Poprawiłem wtyk F na kawałku starego kabla przy beczce i zrobiłem nowy między wtyczką w ścianie a dekoderem. Jest ok. Właśnie zszedłem z dachu i teraz mam  ok. 15.6-15.8 SNR na TVN, najlepiej jest na 122 (TVP SPORT) ok 16.6 :P na Eleven też 100% jakości, SNR powyżej 15 ale na 333 (Liga Mistrzów) skoczyło tylko o 10% (SNR ok. 12.9). Jak to u was wygląda? Idzie jeszcze coś wydusić więcej z tej anteny? Antena to Inverto 90 + konwerter Unicable z CP.

Jeszcze jedna sprawa - mam zamontowaną antenę jak poniżej i jak były mocne wiatry to jednak trochę nią telepie, pomyślałem że mógłbym usztywnić górną część jakimiś linkami, odciągami tylko nie wiem za bardzo jakby to miało być zrobione. Macie jakiś pomysł, może istnieją gotowe rozwiązania?

P.S Nigdy więcej monterów, stracone 70zł a sam na ta chwilę już lepiej ustawiłem. 

2INsjlRhwHehkq74VY7cDxQpZi9SlO70Yh-EM99n

Edytowane przez azspider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W instrukcji masz:

Cytat

System dostępu warunkowego: Irdeto, bezkartowy

 

Masz zamiar odbierać kanały FTA czy płatne?

Jeżeli tylko FTA, to może lepiej pomyśleć o zakupie dekodera ze standardem DVB-T2/H.265/HEVC, który niebawem w Polsce zostanie wprowadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
16 minut temu, rsw napisał:

 

 

 

 

Ekhm, mój dekoder jest tylko odbiornikiem i niczego nie odbija do satelity. Masz jakiś ciekawszy model?

to malo wiesz :) dekoder jak wujek GOOGIEL zbiera info co ogladasz , ile czasu poswiecasz na dany kanal itp itd  , skoro moze wyswietlac info ze jest rachunek do oplaty  i poki go nie zamkniesz bedzie ozdabial Ci dany kanal ktory ogladasz ... to tak jak POP UP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 19:52, patryszq napisał:

to malo wiesz :) dekoder jak wujek GOOGIEL zbiera info co ogladasz , ile czasu poswiecasz na dany kanal

 

Może i mało, ale chętnie poszerzam wiedzę. No i co dekoderowi przychodzi z tych informacji? 

 

W dniu 16.10.2019 o 19:52, patryszq napisał:

skoro moze wyswietlac info ze jest rachunek do oplaty  i poki go nie zamkniesz bedzie ozdabial Ci dany kanal ktory ogladasz

 

Bo taką dostaje informację z satelity. Wymyśliłeś sobie "odbijanie akceptacji" - gdzie mój sagemcom ma nadajnik satelitarny?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patryszq dobrze pisze. Dekoder zbiera takie informacje i wysyła je przez Internet. Jak masz router trochę lepszej klasy, niż jakiś "operatorski", to zauważysz, że dekoder przy zmianie kanału łączy się z serwerem cyfrowypolsat.pl. Ale oczywiście CP nie robi tego bez naszej zgody, bowiem takiej zgody udzieliliśmy akceptując regulamin przy podpisywaniu umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy  musze ponosic koszty/30zl/za wymiane na nowego pilota ESI88 ?

posiadam umowe od 5lat a w punkcie powiedzieli ze pilot moga wymienic ale za oplata,

ja twierdze ze pilot stanowi integralna czesc dekodera wiec bedac wlasnoscia polsatu dekoder tez jest pilot 

nie wiem co robic moze pomozecie

pilot sie nie nadaje do uzytku zle dzialaja przyciski i opisy przy nich sa wytarte wiec niektore czynnosci wykonuje na chybił trafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jacek298 napisał:

ja twierdze ze pilot stanowi integralna czesc dekodera

I jak najbardziej masz rację, piloty wymienia się bezpłatnie(o ile nie jest uszkodzony mechanicznie)- idź z pilotem jeszcze raz, jeśli sytuacja się powtórzy zadzwoń do CP w ich obecności, powiedz co jest grane a na koniec złóż oficjalną skargę na punkt.

Myślę jednak że nie zdążysz nawet wystukać numeru i cwaniakom rura zmięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek298 napisał:

czy  musze ponosic koszty/30zl/za wymiane na nowego pilota ESI88 ?

posiadam umowe od 5lat a w punkcie powiedzieli ze pilot moga wymienic ale za oplata,

ja twierdze ze pilot stanowi integralna czesc dekodera wiec bedac wlasnoscia polsatu dekoder tez jest pilot 

nie wiem co robic moze pomozecie

pilot sie nie nadaje do uzytku zle dzialaja przyciski i opisy przy nich sa wytarte wiec niektore czynnosci wykonuje na chybił trafił


Witam. 

Prawdopodobnie jest to uszkodzenie mechanicznie, dlatego opłata została naliczona prawidłowo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim skromnym zdaniem, wytarte przyciski pilota, to naturalne zużycie. Pilot musi zostać wymieniony bezpłatnie na zasadzie wymiany serwisowej.

Uszkodzenia mechaniczne: uszkodzenie obudowy (np.połamanie), wyrwanie przycisków, zgubienie klapki zasłaniającej baterie oraz zalanie pilota płynami.

Godzinę temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:


Witam. 

Prawdopodobnie jest to uszkodzenie mechanicznie, dlatego opłata została naliczona prawidłowo. 

 

 

Jednak to naturalny proces zużycia w trakcie eksploatacji, wymiana serwisowa się kłania -:)

Edytowane przez support458
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...