Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw sprawdź poziom sygnału na TVP1, TVN, Polsat, CI Polsat, HBO i BBC Brit. Możesz to sprawdzić w MENU Diagnostyka. Powinno być w większości przypadków przynajmniej 66% jakości.

Następnym, potencjalnym źródłem zawieszania się dekodera może być zasilacz. Przy każdej wymianie dekodera należy wymienić zasilacz.

Winy można też szukać w uszkodzonym przewodzie HDMI. Może to też być uszkodzony przewód USB wykorzystywany do podłączenia dysku twardego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień dekoder z zasilaczem. jeśli problem nie ustąpi, to:

 

Najpierw sprawdź poziom sygnału na TVP1, TVN, Polsat, CI Polsat, HBO i BBC Brit. Możesz to sprawdzić w MENU Diagnostyka. Powinno być w większości przypadków przynajmniej 66% jakości.
Następnym, potencjalnym źródłem zawieszania się dekodera może być zasilacz. Przy każdej wymianie dekodera należy wymienić zasilacz.
Winy można też szukać w uszkodzonym przewodzie HDMI. Może to też być uszkodzony przewód USB wykorzystywany do podłączenia dysku twardego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy punkt (mówimy o punkcie CP, nie plusa) może odmówić wymiany dekodera, że względu na brak zgody abonenta na pozostawienie dekodera w punkcie celem przeprowadzenia diagnostyki pod kątem zgłoszonej usterki? Czemu punkt plusa nie robi żadnych problemów i wymienia dekoder od ręki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dlaczego na głownej liście epg na niektórych kanałach nie wyświetla się bierząca audycja tylko dopiero jak wejdzie się na dany kanał to ładuje się epg ? Przykład Golf channel i tvp 3. To kwestia odbiornika  czy nadawcy programu ? No bo raczej nie softu bo na pomarańczowym sofcie też to było ale zawsze mnie to ciekawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sąsiad kupił nowy tv i pomogłem Mu go dostroić do odbioru tv kablowej.

Na Polsat Sport plansza jeszcze z pomarańczowym menu i komunikat: TEGO KANAŁU NIE MA W TWOIM ABONAMENCIE.

Podejrzewam że powodem może być to że dekoder pracuje non-stop, przez to nie pobrał aktualizacji i teraz traci uprawnienia.

Piszę tutaj, ponieważ dotyczy to dekodera CP, mimo że pracuje na stacji czołowej kablówki. Możecie potwierdzić czy dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery przeznaczone dla stacji czołowych tv kablowych mają oprogramowanie inne niż dekodery konsumenckie, dlatego komunikat jest na pomarańczowym tle. Komunikat pochodzi z dekodera Cyfrowego Polsatu ale podłączonego w stacji czołowej w sieci kablowej. Administrator sieci powinienem coś z tym zrobić. Zgłoś problem do kablówki.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź wydaje się być oczywista, ale wolę się upewnić na 100%.

Czy po zerwaniu umowy z CP, na czas nieokreślony i mając dekoder na własność ma on jakiekolwiek zastosowanie? Np filmy nagrane na dysk, czy zostaną bezpowrotnie utracone?

Dodam jeszcze, że nie mam tutaj na myśli hakerskich sztuczek i zgrywaniem na inny dysk, bo szybciej wszystko znajdę gdzie indziej.

Edytowane przez swojadroga
Przeniosłem do odpowiedniego tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder po zerwaniu umowy będzie odbierał kanały niekodowane tzw FTA, czyli np Tele 5, TVP Info HD, TVP Polonia itd.

 

Nagrania się nie skasują i możesz je obejrzeć w każdej chwili. Możesz też nagrywać kanały FTA.

 

Z kanałów kodowanych będzie odbierać tylko kanał "Dla Abonentów" Będą też odbierać kodowane stacje radiowe np RMF FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...