Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie : Co może być przyczyną przycinek na kanałach HD czasem obraz jest płynny, czasem gdy oglądam przytnie ale jest ok, a czasem przycina że nie da sie oglądać...

Dekoder HD 5000 podłączony kablem HDMI do tv lg32ld450

Antena rozmiar 50, od antenty biegnie kabel o długości ok 5 m, może to jest przyczyna?Konwerter wisi na antenie 3 lata.

Sygnał jak na obrazku

 

4c578c810675dcb6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedż. A moge wiedziec podjakim względem jest on lepszy od HD5000?

To są prawie takie same dekodery. Według mnie HD5000 ma lepszy wygląd :wink: . W HD5000 jest złącze S/PDIF (w 2000 tego nie ma). w HD2000 jest Ipla, a w 5000 jej nie ma i prawdopodobnie już nie będzie.

Edit: HD2000 można postawić na boku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno (końcówka maja) przedłużyłem umowę z CP, która weszła w życie od 1 czerwca(już wcześniej dostałem dekodery, które były aktywne).

Wybrałem opcję Familijny HD + Sport HD + Extra HD + multiroom + dysk 320gb.

Dostałem dwa dekodery Mini hd 2000...

Chciałbym zapytać czy jeśli dekoder podczas oglądania wyłączył się kilka razy to jest to awaria sprzętu?(Czasem potrafi działać bezproblemowo kilka dni, a gdy go coś najdzie, np. wczoraj podczas oglądania meczu otwarcia na TVP HD wyłączył się około 6 razy, po którymś razie odpiąłem dysk bo myślałem, że to jego wina, ale to nic nie dało), kilka razy także potrafił się zawiesić i na ekranie pokazały się zielone paski - pomogło tylko wyciągnięcie z prądu... Dzisiaj wyskoczyła ikona w lewym górnym rogu ukazująca przekreślony dysk(odpiąłem dysk, następnie ponownie podłączyłem i jest OK).

Do sedna, czy istnieje możliwość wymiany dekodera na HD5000 w APS(dekodery zamawiałem telefonicznie)? Czy jeśli oddam dekoder jako uszkodzony to dostanę tylko i wyłącznie taki jaki oddałem?

Chciałbym skorzystać z takiej zamiany, ponieważ mam kilku znajomych, którzy mają podobny pakiet z tym że jako dekoder dodatkowy mają HD2000(tak jak ja) a jako dekoder główny HD5000 wraz z dyskiem.

 

Za pomoc wirtualne :beer:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje jakaś możliwość wymiany dekodera na inny?

Załóżmy, że mam sprzęt który chciałbym podłączyć przez złącze S/PDIF, a jak wiadomo Mini hd 2000 nie posiada takiego złącza i co w takim przypadku? Nie podłącze go w ten sposób?

Normalnie udałbym się spokojnie do APS'u i tam zadał te wszystkie pytania, ale nie mam zbyt wiele czasu na tygodniu i w soboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z góry przepraszam jeżeli piszę w zlym miejscu, ale mam problem z dekoderem mini HD 2000, przez pól roku funkcjonowal bez problemu ale od dwóch dni kompletny brak audio tylko obraz. Podlaczony przez HDMI, próbowalem resetowac ustawienia dekodera, odlaczanie od prądu itp. Sygnal i moc sygnalu na poziomie 80%, telewizor jest okej - konsola "gra" na kablu component. Zauwazylem też że nie mogę zmienić w ustawieniach rozdzielczości z 720p na 1080i, po zapisaniu zmian wraca do 720p za każdym razem, a na tej niższej widze śnieg :f kabel hdmi podłączalem do odtwarzacza blue ray i działa normalnie. Miał ktoś podobny problem? Jakieś podpowiedzi? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych kolegów. Na chwilę obecną korzystam z oferty telewizji N. Skończył mi się drugi okres umowy, a w nagrodę za dwa lata korzystania i płacenia podnieśli mi abonament o 11zł, bez uprzedzenia..... wkurzyli mnie.

Zauważyłem nową letnią ofertę CP zainteresował mnie pakiet za 59,9zł są tam wszystkie kanały jakie miałem do tej pory plus Polsat Sport Extra (wreszcie obejrzałbym całe F1, a nie tylko kwalifikacje i wyścig)

Zastanawia mnie tylko jakość obrazu z tunerów HD jakie oferuje CP. Kilka razy zakładałem i stroiłem anteny ludziom, którzy kupili Polsat z tunerem SD i przyznam, że tak paskudnego obrazu jak z tych tunerów to jeszcze nie widziałem. Tragedia to mało powiedziane. Nie widziałem w akcji tunerów HD.

Mam bardzo dobry TV oraz tuner N z dyskiem. Obraz jest kapitalny i nie chciałbym zejść z tego poziomu.

Czy ktoś miał okazję porównać tunery tych platform i obiektywnie ocenić jakość obrazu na jakimś dobrym TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę źle się wyraziłem. Nie chodzi mi o jakość kanałów SAT, bo z tego co się orientuję są wspólne dla platform, ale o jakość wyświetlanego obrazu z tunerów jakie ma w ofercie CP. Kiedy decydowałem się na platformę N, to ich tunery pod względem jakości obrazu nie miały sobie równych, jedynie dostępne na wolnym rynku drogie tunery mogły im dorównać.

To jak tuner przetwarza sygnał i jak go wyświetla ma znaczenie dla jakości.

Muszę podejść do jakiegoś punktu i zapytać czy dadzą potestować tuner przez jakiś okres, może być nawet odpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w CP od prawie 4 lat.Od prawie 2 mam dekoder HD 5000 i nie mogę złego słowa powiedzieć na jakość odbioru kanałów zarówno w SD jak i w HD.Narzekający na jakość dekoderów CP to najprawdopodobniej ci,którzy mają tv z kiepskiej rodzielczości matrycą i kiepskim odświeżaniem.Wcześniej miałem dekoder Samsunga H 370 G i też znakomicie odbierał.Obecnie mam tv Samsung UE46D6510 i chodzi jak żyleta.Z początku zdarzały się z HD 5000 zawiechy,ale były sporadyczne /średnio 1 w miesiącu/,a obecnie od kilkunastu miesięcy żadna zawiecha się nie przytrafiła.Ważne też jest też jaki stosuje się kabel HDMI oraz jaki przewód koncentryczny łączy konwerter z dekoderem.Najlepszy jest z żyłą miedziową cienką,a nie z żyłą stalową pomiedziowaną i do tego grubą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunery N też idealne nie są, jeśli chodzi o funkcjonalność, potrafią się czasem zamulić i po wciśnięciu klawisza na pilocie reagują po 10 sekundach, ale nie w tym rzecz, chodzi o jakość obrazu. Mam plasmę Panasonica 55VT30 i jakość źródła jest dość istotna dla wykorzystania tego TV.

Chętnie przeczytałbym opinię osoby, która miała podpięty tuner N i jakiś tuner HD Polsatu. Jak wypada bezpośrednie porównanie.

Ostatnio na BBC HD oglądałem transmisję z uroczystości rocznicy panowania Królowej GB. Oglądałem jak oczarowany, jakość programu była fantastyczna, ale kopara mi opadła gdy na ekranie pojawil się prowadzący i mimo iż program był nadawany w 2D to miałem wrażenie, że gość zaraz wyjdzie z ekranu i powie " hi adam, łoc ap" ;-). Obraz był niesamowicie naturalny, żywy, ostry. Ciekawe czy tunery Polsatu dadzą takie przeżycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znów ja. Niestety moja katorga z CP i HD5000 się nie skończyła. Nadal nie mam obrazu w jakości HD ( aczkolwiek nowy soft jest fajny). Pan w punkcie CP sprawdził dekoder przy mnie i kanały HD działały bez problemu. U mnie nie chcą. Pan rozkłada ręce, ja w sumie też , bo płacę za coś czego nie mam. Help me.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w HD5000 czy jest możliwość "podglądnięcia" siły i jakości sygnału na każdym transponderze?

We wszystkich dotychczasowych dekoderach jakie miałem i mam mogę sprawdzić siłę i jakość sygnału na wszystkich transponderach, bo są transpondery "słabsze i silniejsze".

Jeżeli w APS-ie sprawdzili i kanały HD działają to na 100% masz coś "walnięte" w instalacji antenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...